Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Carroi
 
La Massana
 
   
3 1
Boca Juniors Res.
 
Sarmiento Res.
 
1 0
1 2
Brisbane Roar
 
Perth Glory
 
0 0
2 1
Sorrento
 
Armadale
 
2 2
3 2
Bayswater City
 
ECU Joondalup
 
0 0
0 2
Cockburn City
 
Perth
 
1 0
2 1
Natters
 
Söll
 
   
   
Silz / Mötz
 
Fügen
 
   
   
St. Johann in Tirol
 
Kirchbichl
 
   
   
Union Innsbruck
 
Mils
 
   
   
Volders
 
SV Innsbruck
 
   
   
Völs
 
Ebbs
 
   
   
Zams
 
Kematen
 
   
   
Zirl
 
Kundl
 
   
   
Spartak Slutsk
 
Partizan Salihorsk
 
   
1 6
Falko
 
FK Viliya
 
   
0 1
Molodechno-DYuSSh 4
 
Krupki
 
   
14 0
Uzda
 
Berezino
 
   
10 0
BGU Minsk
 
Stroitel Kapyl
 
   
6 0
Kolos Cherven
 
Smolevichy-STI
 
   
2 0
SMI Autotrans
 
Livadija
 
   
7 4
Avrankou Omnisport
 
Soleil
 
   
2 0
JAC
 
JSP
 
   
0 1
ASOS
 
Damissa
 
   
0 2
Buffles
 
AS Cotonou
 
   
2 0
Dadjè
 
Tanéka
 
   
0 0
Djeffa
 
Adjidja
 
   
1 0
Dragons
 
Esae
 
   
0 0
Dynamique Djougou
 
Energie
 
   
2 0
Dynamo Abomey
 
Réal Sport
 
   
2 1
Eternel
 
Béké Bembèrèkè
 
   
1 0
Hodio
 
Ayema
 
   
0 0
Tonnerre
 
Panthères
 
   
1 1
Tukunnin
 
Espoir Savalou
 
   
2 3
UPI-ONM
 
USSK
 
   
2 2
Tensung
 
Transport United
 
1 2
1 5
Bahia W
 
Kindermann-Avaí W
 
0 1
0 2
Botafogo W
 
São José W
 
0 0
1 1
Grêmio W
 
Napoli CA W
 
3 0
5 1
Cruzeiro W
 
Flamengo W
 
0 0
1 2
Resende U20
 
Botafogo U20
 
1 0
2 1
4 de Julho
 
São Paulo
 
2 2
3 2
Boavista
 
Vasco da Gama
 
0 1
0 1
Chapecoense
 
ABC
 
2 0
3 1
Grêmio
 
Brasiliense
 
1 0
2 0
Fortaleza
 
Ceará
 
0 1
1 1
Remo
 
Atlético Mineiro
 
0 2
0 2
Botafogo PB
 
Campinense
 
0 0
0 0
Rangers
 
Puerto Montt
 
0 0
0 0
Patronage Sainte-Anne
 
Nico-Nicoye
 
   
1 0
Kondzo
 
Cheminots
 
   
1 0
Marsonia
 
Sloga Nova Gradiska
 
   
2 0
Zrinski Jurjevac
 
NAŠK Našice
 
1 0
3 0
Hradec Kralove II
 
Jablonec II
 
   
   
Admira Praha
 
Písek
 
   
   
Baník Sokolov
 
Příbram II
 
   
   
Chlumec nad Cidlinou
 
Bohemians 1905 II
 
   
   
Jiskra Domažlice
 
Povltava FA
 
   
   
Králův Dvůr
 
Sokol Hostoun
 
   
   
Loko Vltavín
 
Sparta Praha II
 
   
   
Pardubice II
 
Teplice II
 
   
   
Rakovnik
 
Slavia Praha II
 
   
   
Sokol Brozany
 
Mlada Boleslav II
 
   
   
Sokol Zápy
 
Přepeře
 
   
   
Sokol Živanice
 
Dukla Praha II
 
   
   
Ústí nad Orlicí
 
Slovan Liberec II
 
   
   
Viktoria Plzen II
 
Karlovy Vary
 
   
   
Zbuzany
 
Slovan Velvary
 
   
   
Benesov
 
Motorlet Praha
 
   
   
Guayaquil
 
Independiente Juniors
 
0 2
1 2
Gualaceo
 
Chacaritas
 
0 0
0 0
Puerto Quito
 
Cumbaya
 
0 0
2 0
Kose
 
Saue
 
   
3 3
Jogeva
 
Rummu Dünamo
 
   
2 2
Kuressaare II
 
Lootos
 
   
0 0
Võru FC Helios
 
Imavere
 
   
0 0
GrIFK
 
VJS
 
1 0
1 0
JJK Jyväskylä II
 
Warkaus
 
   
2 1
Inter Turku II
 
ÅIFK
 
   
   
Bombada FC
 
Immigration FC
 
0 0
0 1
Falcons FC
 
Latrikunda Utd
 
2 0
4 0
Jam City
 
Steve Biko FC
 
0 5
0 5
Kavala
 
Thesprotos
 
   
0 0
Rodos
 
Aspropyrgos Enosis
 
0 0
1 0
Santorini 2020
 
Kallithea
 
0 0
1 0
Acheron Kanalaki
 
Preveza
 
0 0
1 0
Amvrakikos Loutrou
 
Agios Matthaios
 
1 0
2 1
Lefkimmi
 
Panagriniakos
 
   
0 0
M. Alexandros Kastorias
 
Thyella Katsikas
 
1 0
3 0
Missolonghi
 
Asteras Kalirachis
 
   
1 0
Thyella Monastirakiou
 
Anagennisi Artas
 
1 3
1 3
Tilikratis
 
Kerkyra
 
0 0
1 0
Ano Meras
 
Panionios
 
   
1 2
Ethnikos Piraeus
 
Charavgiakos
 
   
3 1
Ilioupoli
 
Proodeftiki
 
   
2 0
Marko
 
Aittitos Spata
 
1 1
2 1
Moschato
 
Pannaxiakos
 
   
1 0
Panaitolikos U19
 
PAOK U19
 
1 1
1 4
Aris U19
 
Asteras Tripolis U19
 
0 0
1 1
Atromitos U19
 
PAS Giannina U19
 
1 2
1 3
Volos NFC U19
 
Larissa U19
 
0 0
2 0
Loubha Télimélé
 
ASFAG
 
   
1 0
Hvíti riddarinn
 
Vængir Jupiters
 
0 1
0 4
KFB
 
Gullfálkinn
 
0 0
4 0
KH
 
Smári
 
3 0
4 0
Stokkseyri
 
Skallagrímur
 
0 1
2 3
KA/Dalvík/Reynir/Mag U19
 
ÍA / Kari / Skall U19
 
1 2
2 2
Thróttur / SR U19
 
Fram / Úlfarnir U19
 
1 2
1 2
Thróttur / SR U19 W
 
Fjölnir U19 W
 
   
8 2
Avalan Kamyaran
 
Shahrdari Tabriz
 
0 1
0 1
Espad Tehran
 
Shahrdari Bandar Abbas
 
1 1
2 2
Niroye Zamini
 
Shohada Babolsar
 
1 0
1 0
Mohtasham Tabriz
 
Omid Ganaveh
 
   
   
Shahrdari Astara
 
Pars Jam Bushehr
 
0 1
2 1
Mes Kerman
 
Esteghlal Mollasani
 
2 1
3 2
Navad Urmia
 
Qashqai
 
1 0
2 0
Esteghlal Khuzestan
 
Kheybar Khorramabad
 
0 0
1 1
Ahi Bir al-Maksur
 
Hapoel Ein as-Sahla
 
   
7 2
Maccabi Tel Aviv
 
Hapoel Tel Aviv
 
0 1
1 1
Alessandria
 
FeralpiSalò
 
1 0
1 0
Calcio Padova
 
Renate
 
0 0
1 3
Catanzaro
 
AlbinoLeffe
 
0 0
0 1
Südtirol
 
Avellino
 
0 0
1 0
Folgore Caratese
 
Sanremo
 
0 0
0 0
Gozzano
 
Bra
 
1 0
3 1
Tritium
 
Virtus Ciserano Bergamo
 
0 0
1 0
Correggese
 
Fiorenzuola
 
2 3
4 4
Trastevere
 
Siena
 
1 0
2 2
Latina
 
Muravera
 
2 0
3 0
Vis Artena
 
Arzachena
 
1 1
2 2
Biancavilla
 
San Luca
 
2 0
3 2
Cittanovese
 
Dattilo
 
0 0
0 1
Santa Maria Cilento
 
Rende
 
1 0
3 0
Shonan Bellmare
 
Gamba Osaka
 
0 0
0 0
Yokohama
 
Kawasaki Frontale
 
0 1
0 2
Shimizu S-Pulse
 
Kashima Antlers
 
0 1
0 1
Bandari
 
Zoo Kericho
 
   
   
APS Bomet
 
Modern Coast Rangers
 
   
2 0
Vihiga Bullets
 
Mwatate United
 
   
0 0
Kibera Black Stars
 
Soy United
 
0 1
2 1
Kisumu All Stars
 
Talanta
 
   
2 1
MCF
 
Coast Stima
 
   
3 2
Migori Youth
 
Kisumu Hot Stars
 
   
2 0
Police
 
Nakumatt
 
1 0
1 1
SoNy Sugar
 
Nairobi Stima
 
   
1 3
Linare
 
Sefotha-Fotha
 
   
4 1
Manonyane
 
CCX
 
   
1 1
Al Ahli Benghazi
 
Ngom Egdabya
 
   
2 0
Al-Madina
 
Asswehly
 
   
0 1
Rafeeq
 
Olympic Azzaweya
 
   
3 1
Enyimba
 
Lobi Stars
 
2 0
2 1
Comber Rec. W
 
Ballymena Allstars W
 
   
1 4
Lisburn W
 
Killen Rangers W
 
   
9 1
Mid-Ulster W
 
St. James' Swifts W
 
   
2 0
Derry City W
 
Crusaders Strikers W
 
0 0
0 1
Glentoran BU W
 
Sion Swifts W
 
2 1
4 1
Linfield W
 
Cliftonville W
 
0 2
1 4
Ranheim
 
Start
 
0 0
1 1
LSK Kvinner W
 
Lyn W
 
   
3 2
Cracovia Kraków II
 
Orleta Radzyn Podlaski
 
1 0
2 0
Jutrzenka Giebułtów
 
Siarka Tarnobrzeg
 
0 1
0 1
Avia Swidnik
 
Łagów
 
2 1
5 1
Gryf Wejherowo
 
Chemik Police
 
0 0
0 0
Gwardia Koszalin
 
Gornik Konin
 
0 0
0 1
Hetman Zamosc
 
Wisłoka Dębica
 
1 1
2 5
KSZO
 
Wiązownica
 
0 1
0 1
MKS Korona Kielce II
 
Lewart
 
0 0
1 0
Przodkowo
 
Starogard Gdański
 
0 1
0 2
Sokół Kleczew
 
Unia Swarzedz
 
0 1
1 2
Zagłębie Lubin II
 
Polonia Nysa
 
2 0
3 1
Chełmianka Chełm
 
NKP Podhale
 
3 0
4 1
Wólczanka W. Pełkińska
 
Wisla Sandomierz
 
1 0
2 0
Górnik Zabrze II
 
Goczałkowice Zdrój
 
0 0
4 0
Pogon Szczecin II
 
Świt Skolwin
 
0 0
0 1
Polonia Bytom
 
Rekord Bielsko-Biała
 
0 0
3 0
Polonia-Stal Świdnica
 
Pawłowice Śląskie
 
0 1
3 3
Ruch Chorzów
 
Miedź Legnica II
 
3 0
4 0
Ślęza Wrocław
 
ROW Rybnik
 
0 0
4 2
Stal Stalowa Wola
 
Sokół Sieniawa
 
0 0
0 0
Warta Gorzow
 
Gwarek Tarnowskie Góry
 
0 0
0 2
Hutnik Kraków U18
 
Arka Gdynia U18
 
2 1
3 2
Essentuki
 
Legion Dynamo
 
0 1
0 1
Anzhi
 
Mashuk-KMV
 
0 0
1 0
SKA Rostov
 
Biolog
 
3 0
3 1
Spartak Nal'chik
 
Forte Taganrog
 
0 0
0 1
Dinamo Stavropol'
 
Tuapse
 
3 0
6 0
Kuban Kholding
 
Krasnodar 3
 
1 0
1 2
Chernomorets
 
Druzhba
 
3 0
5 0
Anti Drugs Strikers
 
Kallon
 
   
0 1
Old Edwardians
 
Police
 
   
0 0
Rusovce
 
Rača
 
0 1
0 2
Banik Kalinovo
 
Novohrad Lučenec
 
   
   
Fomat Martin
 
Liptovská Štiavnica
 
   
   
Jednota Banova
 
Žarnovica
 
   
   
Liptovský Hrádok
 
Čadca
 
   
   
Námestovo
 
Tatran Krásno
 
   
   
Oravske Vesele
 
Kovacova
 
   
   
Rakytovce
 
Fiľakovo
 
   
   
Rimavská Sobota
 
Lokomotíva Zvolen
 
   
   
Družstevník Plavnica
 
Spišská Nová Ves
 
   
   
Lipany
 
Tatran Prešov
 
   
   
Milenium
 
Vranov nad Topľou
 
   
   
Pokrok Krompachy
 
Spisske Podhradie
 
   
   
Slovan Giraltovce
 
Slávia TU Košice
 
   
   
Snina
 
MSK Tesla Stropkov
 
   
   
Spišská Nová Ves
 
Družstevník Plavnica
 
   
3 0
Svidník
 
Mladost Kalsa
 
   
   
Tatran Prešov
 
Lipany
 
0 0
1 1
Vranov nad Topľou
 
Milenium
 
0 1
2 1
Ilirija
 
Šencur
 
1 1
3 1
MNK Izola
 
Grosuplje
 
3 1
4 1
Svoboda
 
Vipava
 
   
1 1
Tolmin
 
Škofja Loka
 
   
5 1
Zagorje
 
Ziri
 
0 2
0 4
Adria
 
Sava Kranj
 
0 1
0 3
Koper
 
Krka
 
0 2
2 3
Gaadiidka
 
Midnimo
 
   
1 2
AmaZulu
 
Moroka Swallows
 
0 0
1 0
Baroka
 
Orlando Pirates
 
1 1
1 2
Bloemfontein Celtic
 
Mamelodi Sundowns
 
0 1
0 2
Cape Town City
 
Black Leopards
 
0 1
3 1
Kaizer Chiefs
 
Golden Arrows
 
1 1
3 2
Marumo Gallants FC
 
Chippa United
 
0 0
0 0
Stellenbosch
 
TS Galaxy
 
0 0
0 0
SuperSport United
 
Maritzburg United
 
1 0
2 0
Girona
 
Almería
 
2 0
3 0
CD San José U19 II
 
Unión Tejina U19
 
   
3 1
Valleseco U19
 
Cruz Santa U19
 
   
3 0
Real Unión Tenerife U19
 
Laguna Cardonal U19
 
   
1 4
Arucas
 
Atletico Victoria
 
2 0
4 0
Tolosa
 
Santurtzi
 
0 2
2 2
Igualada
 
Figueres
 
0 0
0 1
Villanueva del Pardillo
 
Atlético de Pinto
 
1 0
4 1
Al Hilal Omdurman
 
Al-Ahly Merowe
 
0 0
1 0
Onsala
 
Varbergs GIF
 
1 1
2 1
Linköping City
 
Åtvidaberg
 
1 2
2 2
CSKA Pomir
 
Ravshan
 
1 3
3 3
Khujand
 
Fayzkand
 
0 0
1 0
Namungo
 
Tanzania Prisons
 
0 0
1 1
CO Transports
 
Métlaoui
 
1 0
1 0