Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Colón
 
Racing Club
 
0 0
3 0
Macarthur
 
Wellington Phoenix
 
0 1
0 3
Bayside United
 
Mt Gravatt Hawks
 
0 0
0 1
Centenary Stormers
 
St George Willawong
 
1 2
3 3
Bayside United Res.
 
Mt Gravatt Res.
 
1 0
1 1
Centenary Stormers II
 
St. George Willawong Res
 
1 0
3 0
Manly United
 
Rockdale City Suns
 
2 0
3 0
Casuarina
 
Port Darwin
 
0 1
0 3
Croydon Kings
 
South Adelaide Panthers
 
1 1
1 2
Capalaba W
 
Brisbane Olympic W
 
0 0
1 0
Ipswich Knights
 
WDSC Wolves
 
0 1
0 3
Mitchelton
 
Souths United
 
1 0
3 1
Southside Eagles
 
Brisbane City
 
0 2
0 2
Modbury Jets
 
West Torrens Birkalla
 
1 1
3 2
Northern Redbacks W
 
Perth W
 
1 1
2 1
Murdoch Uni Melville W
 
West NTC W
 
   
1 1
Parndorf
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
   
Frauental
 
Fürstenfeld
 
   
   
Hitthaller St. Michael
 
Liezen
 
   
   
Lafnitz II
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
   
Lebring
 
Ilz
 
   
   
Mettersdorf
 
Gnas
 
   
   
TuS Heiligenkreuz
 
SC Bruck an der Mur
 
   
   
Voitsberg
 
Rottenmann
 
   
   
Wildon
 
Leoben
 
   
   
Ebbs
 
Natters
 
   
   
Fügen
 
Völs
 
   
   
Kematen
 
Silz / Mötz
 
   
   
Kirchbichl
 
Zams
 
   
   
Mils
 
Kundl
 
   
   
Söll
 
Union Innsbruck
 
   
   
SV Innsbruck
 
St. Johann in Tirol
 
   
   
Volders
 
Zirl
 
   
   
Admira Dornbirn
 
Hard
 
   
   
Bizau
 
Nenzing
 
   
   
Blau-Weiß Feldkirch
 
Alberschwende
 
   
   
FC Egg
 
Andelsbuch
 
   
   
Fussach
 
Bezau
 
   
   
Höchst
 
Göfis
 
   
   
Lochau
 
Schruns
 
   
   
Ludesch
 
Lustenau
 
   
   
Allerheiligen
 
Gurten
 
   
   
Bad Gleichenberg
 
Hertha
 
   
   
Gleisdorf 09
 
Ried II
 
   
   
Kalsdorf
 
Spittal
 
   
   
Stadl-Paura
 
Deutschlandsberger SC
 
   
   
Sturm Graz II
 
Union Vöcklamarkt
 
   
   
Weiz
 
Wolfsberger AC II
 
   
   
Wels
 
St. Anna
 
   
   
Bruck/Leitha
 
Admira II
 
   
   
Traiskirchen
 
Team Wiener Linien
 
   
   
Wiener Neustadt
 
Leobendorf
 
   
   
Dornbirner SV
 
Rot-Weiß Rankweil
 
   
   
Rotenberg
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
   
   
Röthis
 
Wolfurt
 
   
   
ABFF U19 W
 
Dinamo-BGU W
 
   
0 10
Minsk FK W
 
Bobruichanka W
 
2 0
4 0
CRB
 
Palmeiras
 
0 1
0 1
Coritiba U20
 
Internacional U20
 
2 1
3 2
Goiás
 
Confiança
 
1 0
2 0
Nantong Zhiyun
 
Jiangxi Liansheng
 
2 1
3 2
Meizhou Hakka
 
Zibo Sunday
 
3 0
4 0
Beijing BG
 
Chengdu Qianbao
 
0 0
0 2
Heilongjiang Lava Spring
 
Guizhou Zhicheng
 
0 0
0 0
Deportivo Cali
 
Deportes Tolima
 
2 0
2 0
Písek
 
Viktoria Plzen II
 
   
   
América de Quito
 
Duros del Balón
 
1 0
2 2
Coca-Cola
 
Porto Suez
 
1 1
1 1
El Seka El Hadid
 
Olympic El Qanah
 
0 1
0 3
El Zarqa
 
Al Merreikh
 
   
1 0
Masr
 
El Daklyeh
 
0 0
0 0
Petrojet
 
Sers Elyan
 
0 0
1 0
Suez
 
Gomhoreyat Shepin
 
   
2 1
Tanta
 
Nojom El Mostabel
 
   
1 1
Tersana
 
Nasr
 
1 1
1 2
Raasiku Joker
 
Raplamaa
 
   
0 0
Latvia
 
Lithuania
 
1 0
3 1
Ilves II
 
KaaPo
 
1 2
2 3
NJS
 
KäPa
 
0 0
0 0
PEPO
 
KuFu-98
 
1 1
3 2
Reipas
 
MYPA
 
2 0
3 2
SalPa
 
HJS Akatemia
 
2 0
2 1
HJK W
 
HPS W
 
0 1
0 2
PJK
 
Haka Juniorit
 
   
0 1
SexyPöxyt
 
Töölön Taisto
 
   
   
P-Iirot
 
Toejoen Veikot
 
   
   
HPS
 
SAPA III
 
   
   
Loiske
 
ACE
 
   
0 3
SaPa Pieksämäki
 
LehPa
 
   
1 2
Sporting Kristina
 
Norrvalla
 
0 3
0 3
Kings
 
FC Komeetat
 
0 0
0 1
LaPa 95 W
 
Siili W
 
   
3 0
MP
 
KPV
 
0 1
2 1
Lyon W
 
Fleury 91 W
 
3 0
8 0
Paris SG W
 
Dijon W
 
1 0
3 0
Waa Banjul Football
 
Real de Banjul
 
   
0 1
Armed Forces
 
GAMTEL
 
1 1
1 1
Samger FC
 
SK East BI
 
1 0
2 1
Merani Tbilisi II
 
Varketili
 
   
1 3
Guria
 
Didube 2014
 
   
1 1
Chiatura
 
Kolkheti Poti
 
   
2 0
Saburtalo II
 
Aragvi Dusheti
 
   
1 2
ÍBU
 
SR
 
1 1
1 2
ÍBV
 
Kórdrengir
 
0 1
2 2
Hapoel Sandala Gilboa
 
Pardes Hanna-Karkur
 
   
2 3
Hapoel Pardesya Noam
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
1 0
1 1
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Moadon Tzeirey Rahat
 
2 1
4 1
MS Jerusalem
 
Shikun HaMizrah
 
1 0
2 0
Sporting Tel Aviv
 
Ironi Beit Dagan
 
0 2
2 4
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
   
3 1
Bnei Eilat
 
Maccabi Ironi Sderot
 
   
2 0
Hapoel Gedera
 
Ironi Modi'in
 
2 1
3 2
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
3 2
Beitar Yavne
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
   
1 2
Hapoel Lod
 
Hapoel Yeruham
 
1 0
1 0
Ironi Bnei Kabul
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
2 1
2 2
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Kiryat Ono
 
1 0
1 1
Shimshon Tel Aviv
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
1 1
6 1
Hapoel Ironi Safed
 
Beitar Nahariya
 
   
0 0
Hapoel Ein as-Sahla
 
Hapoel Beit Shean
 
   
1 2
Hapoel Ramot Menashe
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
1 3
MS Be'er Sheva
 
Maccabi Ironi Netivot
 
0 3
1 5
MS Tirat HaCarmel
 
Ironi Nesher
 
   
0 1
Shimshon Bnei Taibe
 
Beitar Ramat Gan
 
1 0
2 0
Roei Heshbon Tel Aviv
 
Hapoel Kfar Bara
 
0 0
0 2
Ihud Bnei Baka
 
MS Kfar Kama
 
   
2 2
Maccabi Neve Sha'anan
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
1 2
2 2
Hapoel Bnei Musmus
 
Ahi Bir al-Maksur
 
   
0 0
Ihud Bnei Shfaram
 
Ahi Akko
 
0 0
4 1
Tzeirei Kafr Kanna
 
Hapoel Ironi Karmiel
 
1 0
1 0
Tzeirey Tamra
 
Hapoel Ironi Arraba
 
0 1
0 3
Bnei Bir al-Maksur
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
   
0 3
Elnahada Nazareth
 
Maccabi Ironi Yafia
 
   
0 3
Genoa U19
 
Sassuolo U19
 
2 0
2 3
Fiorentina U19
 
Juventus U19
 
0 1
0 1
Spal U19
 
Atalanta U19
 
1 1
1 2
ThespaKusatsu Gunma
 
Mito Hollyhock
 
1 0
2 1
Changwon City
 
Daejeon Korail
 
1 1
3 1
Hwaseong
 
Gimpo
 
0 1
0 1
Al-Anwar
 
Al-Tahaddi
 
   
1 1
Shabaab Al Jabal
 
Darnes
 
   
2 2
Al-Wehda
 
Abu Salim
 
   
0 2
Ekwendeni Hammers
 
Blue eagles Malawi
 
1 1
3 2
Bakaridjan
 
USFAS Bamako
 
   
2 1
ASKO
 
Djoliba
 
   
2 1
Yeelen Olympique
 
Nianan
 
   
3 1
Onze Créateurs
 
COB
 
   
3 2
Ksar
 
Tidjikja
 
0 0
1 1
Tevragh-Zeïne
 
Nouakchott King's
 
1 0
3 2
Ittihad Khemisset
 
Raja Beni Mellal
 
0 0
1 0
Olympique Dcheïra
 
UTS Rabat
 
0 0
1 1
Mexico
 
Costa Rica
 
0 0
0 0
Lower Hutt City
 
Petone
 
2 0
6 0
Ferrymead Bays
 
Christchurch United
 
0 1
1 3
Coastal Spirit
 
Cashmere Technical
 
   
1 3
Sportivo San Lorenzo
 
Fulgencio Yegros
 
2 0
2 0
Carlos Stein
 
Union Huaral
 
0 0
1 2
Atlético Grau
 
Molinos El Pirata
 
1 1
2 1
Santos
 
Juan Aurich
 
0 0
0 0
Korona Kielce
 
Widzew Lodz
 
1 0
1 1
ŁKS Łódź
 
Nieciecza
 
1 0
3 2
Concordia Elbląg
 
Kutno
 
0 2
4 2
Ursus Warszawa
 
Huragan Morąg
 
1 0
3 0
Pogon Szczecin U18
 
Jagiellonia U18
 
   
3 2
Sakhalin
 
Khimik Novomoskovsk
 
1 2
1 2
Ural 2
 
Lada Tolyatti
 
0 0
4 0
Chita
 
Torpedo Vladimir
 
1 1
2 1
Fakel II
 
Salyut Belgorod
 
0 1
0 3
Nosta
 
Zvezda Perm
 
0 1
0 1
Orenburg II
 
Tyumen
 
0 1
0 4
Chelyabinsk
 
Lada SOK
 
1 0
3 0
Volga Ulyanovsk
 
KAMAZ
 
1 0
4 0
Avangard Kursk
 
Metallurg Lipetsk
 
2 1
2 2
Dolgie Prudy
 
Znamya Truda
 
0 0
5 0
Kaluga
 
Strogino
 
0 1
0 2
Kvant
 
Khimki 2
 
0 1
1 3
Luki-Energiya
 
Murom
 
0 0
0 0
Metallurg Vidnoye
 
Ryazan
 
2 3
2 6
Smolensk
 
Kazanka
 
0 0
0 0
Sokol Saratov
 
Krasnyy-SGAFKST
 
1 2
2 2
Tver
 
Kolomna
 
3 0
4 1
Volna Kovernino
 
Zenit Izhevsk
 
0 2
2 2
Zvezda Sint Petersburg
 
Dinamo Moskva II
 
0 1
1 1
Saturn Ramenskoye
 
Znamya Noginsk
 
1 2
3 2
Zenit II
 
Leningradets
 
1 0
2 2
Krasnodar W
 
Zvezda 2005 W
 
0 0
0 0
Rubin Kazan W
 
Yenisey W
 
0 1
0 4
Ryazan VDV W
 
Lokomotiv Moscow W
 
0 1
1 2
CSKA Moscow W
 
Zenit W
 
1 0
2 0
East End Tigers
 
Johansen
 
   
1 0
MSK Senec
 
Bernolákovo
 
1 0
1 0
Elman
 
Raadsan
 
   
3 2
Acodetti U19 II
 
Atlético GC U19
 
   
1 2
Daniel Carnevali U19
 
Guía U19
 
   
2 1
Las Palmas U19 II
 
PC Vecindario U19
 
   
3 0
Villa Santa Brígida U19
 
Doramas U19
 
   
1 1
Patacona U19
 
UCAM Murcia U19
 
3 1
5 5
Txantrea
 
Baztan
 
0 0
0 1
Hércules II
 
Vilamarxant
 
2 0
5 0
Al Shorta
 
Hilal Obayed
 
0 1
0 2
Kristianstads W
 
Rosengard W
 
0 0
0 0
Linkoping W
 
Hammarby W
 
2 2
3 3
IFK Skovde
 
Forward
 
1 0
1 1
Boden
 
Bergnasets
 
   
3 1
IFK Eskilstuna
 
Trosa-Vagnhärad SK
 
   
2 2
Umea W
 
IFK Sundsvall W
 
0 0
1 0
Gefle
 
Assyriska
 
2 0
2 0
Vänersborgs IF
 
Lindome
 
0 0
2 1
Police
 
Wakiso Giants
 
0 1
0 2
KCCA
 
Express FC
 
1 0
1 1
Bukovyna
 
Volyn Lutsk II
 
0 0
1 0
Chernihiv
 
Chayka
 
0 0
2 0
Dinaz Vyshhorod
 
Obolon'-Brovar II
 
1 0
3 0
Nyva Vinnytsya
 
Epitsentr Dunayivtsi
 
1 0
1 0
Podillya Khmelnytskyi
 
Rubikon
 
1 0
2 0
Uzhhorod
 
Karpaty
 
2 0
3 0
Balkany Zorya
 
Real Pharm
 
0 0
3 0
Enerhiya Nova Kakhovka
 
Nikopol
 
2 1
5 2
Metalurh Zaporizhya
 
MSK Dnipro Cherkasy
 
2 0
2 0
Tavriya
 
Mykolaiv II
 
3 0
6 1
Yarud Mariupol'
 
Peremoga
 
0 0
3 0
Progreso
 
Liverpool
 
0 2
1 3
HT
FT
Laredo Heat
 
Denton Diablos
 
   
3 1
Buffalo
 
Erie Commodores
 
   
5 1
Cleveland SC
 
Pittsburgh Hotspurs
 
   
6 1
Austin Bold
 
El Paso Locomotive
 
0 0
0 1
AHFC Royals
 
Mississippi Brilla
 
1 0
2 2
Houston FC
 
Corpus Christi
 
0 0
1 0
Peoria
 
St. Louis SG
 
   
   
Kings Hammer
 
Toledo Villa
 
0 0
0 0
Tri-Cities
 
Lionsbridge
 
0 1
0 2
Michigan Bucks
 
Fort Wayne
 
0 0
3 0
West Virginia Chaos
 
Virginia Beach United
 
0 0
1 0
Western Mass Pioneers
 
Málaga City
 
4 0
4 0
Trujillanos
 
Estudiantes Mérida
 
0 4
0 7
Aragua
 
Deportivo La Guaira
 
1 0
2 0
Portuguesa
 
Zamora Fútbol Club
 
0 1
2 1
JBL Zulia
 
Ureña
 
   
   
TKS Viet Nam W
 
Ho Chi Minh City W