Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Lushnja W
 
Skënderbeu W
 
   
1 4
Kukësi
 
Vllaznia Shkodër
 
2 0
3 1
Deportivo Maipú
 
Atletico Mitre
 
0 0
1 1
General Lamadrid
 
Atlas
 
1 0
1 0
Argentinos Juniors Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
2 0
2 0
Atlético Tucumán Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
1 0
3 4
Colón Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 1
0 1
Gimnasia Esgrima Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 0
0 1
Huracán Res.
 
Independiente Res.
 
0 0
0 0
Lanús Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
1 1
2 2
Newell's Old Boys Res.
 
Sarmiento Res.
 
3 2
6 2
Patronato Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 2
0 2
Platense Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
1 0
Racing Club Res.
 
San Lorenzo Res.
 
1 2
1 2
River Plate Res.
 
Aldosivi Res.
 
2 1
3 3
Godoy Cruz Res.
 
Banfield Res.
 
0 0
0 0
Arsenal Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 0
1 0
Shirak
 
Urartu
 
0 1
1 1
Adelaide United
 
Wellington Phoenix
 
0 0
0 0
Western Spirit
 
Acacia Ridge
 
0 1
0 2
Western Spirit Res.
 
Acacia Ridge Res.
 
3 1
6 4
Manly United
 
Marconi Stallions
 
0 0
1 1
Lake Macquarie
 
Charlestown City Blues
 
0 1
0 1
Uni Azzurri
 
Hellenic Athletic
 
1 2
3 2
Redlands United
 
Capalaba
 
1 0
3 1
NE MetroStars
 
Croydon Kings
 
0 0
0 0
Green Gully
 
Eastern Lions
 
2 0
3 2
Melbourne Knights
 
South Melbourne
 
0 0
1 0
Dandenong City
 
Bentleigh Greens
 
1 2
1 2
Lions W
 
The Gap W
 
0 0
7 0
Southside Eagles
 
Mitchelton
 
1 1
5 2
Western Strikers
 
Modbury Jets
 
0 0
1 1
Dandenong City U21
 
Bentleigh Greens U21
 
   
0 4
Oakleigh Cannons U21
 
Dandenong Thunder U21
 
   
   
Moreland Zebras
 
Moreland City
 
1 0
1 1
Fremantle City W
 
Perth W
 
0 1
0 2
Murdoch Uni Melville W
 
Subiaco W
 
1 0
3 0
Blau-Weiß Linz
 
Lafnitz
 
0 0
0 0
Floridsdorfer AC
 
SV Horn II
 
1 0
1 2
Kapfenberger SV
 
Rapid Wien II
 
1 0
1 1
Vorwärts Steyr
 
Liefering
 
0 3
1 4
Wacker Innsbruck
 
Grazer AK
 
2 1
5 1
Parndorf
 
Pinkafeld
 
   
   
Gnas
 
Leoben
 
   
   
Ilz
 
Fürstenfeld
 
   
   
Lebring
 
Frauental
 
   
   
Liezen
 
SC Bruck an der Mur
 
   
   
Union RB Weinland Gamlit
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Voitsberg
 
Mettersdorf
 
   
   
Kirchbichl
 
Kematen
 
   
   
Natters
 
Zirl
 
   
   
Silz / Mötz
 
Kundl
 
   
   
St. Johann in Tirol
 
Söll
 
   
   
SV Innsbruck
 
Fügen
 
   
   
Volders
 
Ebbs
 
   
   
Völs
 
Union Innsbruck
 
   
   
Zams
 
Mils
 
   
   
Admira Dornbirn
 
Lustenau
 
   
   
Andelsbuch
 
Fussach
 
   
   
Bizau
 
Bezau
 
   
   
Blau-Weiß Feldkirch
 
Ludesch
 
   
   
Höchst
 
FC Egg
 
   
   
Lochau
 
Alberschwende
 
   
   
Nenzing
 
Hard
 
   
   
Schwechat
 
Mannswörth
 
   
   
Bad Gleichenberg
 
Sturm Graz II
 
   
   
Deutschlandsberger SC
 
Allerheiligen
 
   
   
Kalsdorf
 
St. Anna
 
   
   
Weiz
 
Spittal
 
   
   
Bruck/Leitha
 
Draßburg
 
   
   
Traiskirchen
 
Mauerwerk
 
   
   
Wiener Neustadt
 
Stripfing
 
   
   
Wiener SC
 
Leobendorf
 
   
   
Admira II
 
Team Wiener Linien
 
   
   
MOIK
 
Sumqayıt II
 
   
2 1
Zaqatala
 
Qaradağ Lökbatan
 
   
2 1
Muharraq
 
Manama
 
1 0
3 1
Rahmatgonj MFS
 
Abahani
 
0 3
0 6
Baridhara
 
Bangladesh Police
 
0 0
1 2
Brothers Union
 
Bashundhara Kings
 
1 2
1 5
Smorgon
 
Neman Grodno
 
0 0
0 2
Gomel
 
Slutsk
 
1 1
4 1
Minsk Res.
 
Vitebsk Res.
 
3 0
4 3
Slavia Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
0 1
0 3
FK Ruh Brest Res.
 
Sputnik Res.
 
1 2
4 2
Vitebsk W
 
Dinamo-BGU W
 
   
0 3
Minsk FK W
 
ABFF U19 W
 
   
7 0
Genk
 
Club Brugge
 
0 0
3 0
Genk W
 
Eendracht Aalst W
 
0 2
3 3
Santa Cruz
 
Blooming
 
0 0
1 0
Sloga
 
Sarajevo
 
1 1
1 1
Zeljeznicar
 
Siroki Brijeg
 
0 0
1 3
Internacional U20
 
Tupi U20
 
1 0
5 0
Moto Club MA
 
Juventude MA
 
2 1
3 2
Rio Branco PR
 
Azuriz
 
0 0
0 0
Cascavel
 
Toledo Brazil
 
3 0
3 1
Palmeiras
 
Santos
 
2 1
3 2
Santo André
 
Mirassol
 
0 1
2 1
Ferroviária
 
Ituano
 
0 0
1 0
Osasco Audax
 
EC São Bernardo
 
0 1
0 1
Portuguesa Santista
 
Monte Azul
 
0 0
0 0
Rio Claro
 
XV de Piracicaba
 
1 0
1 0
São Bernardo
 
Taubaté
 
1 1
2 3
Olímpia
 
Bandeirante SP
 
0 0
1 0
Penapolense
 
CA Linense
 
0 1
0 1
Primavera SP
 
São José EC
 
4 1
4 1
Votuporanguense
 
Noroeste
 
1 1
2 2
União ABC
 
Costa Rica - MS
 
0 1
0 3
Karnobat
 
Atletik Kuklen
 
   
1 0
Beroe
 
Arda
 
0 1
0 2
CSKA 1948 Sofia
 
CSKA Sofia
 
   
0 3
FK Minyor Pernik
 
Hebar 1918
 
1 1
2 2
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Sozopol
 
0 0
1 0
Sportist Svoge
 
Ludogorets II
 
0 1
1 2
Kariana Erden
 
Vitosha Bistritsa
 
   
   
ASFA-Yennenga
 
Majestic
 
1 2
2 2
RC Bobo-Dioulasso
 
Léopards
 
   
2 1
SONABEL
 
Police
 
0 0
0 0
Vitesse
 
Ouagadougou
 
   
0 0
Police
 
RC Bobo-Dioulasso
 
   
   
Ouagadougou
 
USFA
 
   
   
Unión Magdalena
 
Atlético
 
2 1
5 1
TP Mazembe
 
Don Bosco
 
   
2 0
Lokomotiva Zagreb
 
Slaven Koprivnica
 
1 1
3 1
Šibenik
 
Istra 1961
 
0 0
1 0
Gorica
 
Osijek
 
0 0
1 0
Dubrava Zagreb
 
Cibalia
 
0 0
0 1
Inter Zaprešić
 
Opatija
 
2 0
3 0
Orijent 1919
 
Rudeš
 
0 2
2 4
Nea Salamis
 
Ermis
 
2 1
3 1
Doxa
 
Ethnikos Achna
 
0 0
0 1
Písek
 
Admira Praha
 
   
   
Jablonec
 
Teplice
 
2 0
4 1
Roskilde
 
Vanløse
 
0 0
2 1
Fredericia
 
HB Køge
 
2 0
3 0
FC Helsingør
 
Viborg
 
0 1
0 3
OB
 
AaB
 
1 0
1 0
Midtjylland U19
 
Randers Freja U19
 
1 0
1 2
Atlántico
 
Atlético de SF
 
2 1
3 1
Independiente Juniors
 
América de Quito
 
0 0
0 1
Leicester City
 
Newcastle United
 
0 2
2 4
Blackburn Rovers U23
 
Chelsea U23
 
0 2
2 4
Tottenham U23
 
Manchester City U23
 
0 3
1 6
Everton U23
 
Southampton U23
 
2 0
4 0
West Ham United U23
 
Arsenal U23
 
0 0
2 2
Middlesbrough U23
 
Crystal Palace U23
 
0 1
0 1
Newcastle Utd U23
 
Aston Villa U23
 
0 2
1 2
Colchester U23
 
Swansea City U23
 
1 0
1 1
Nottingham U23
 
Queens Park Rangers U23
 
1 0
1 1
Braintree Town
 
Slough Town
 
   
   
Chippenham Town
 
Maidstone United
 
   
   
Concord Rangers
 
Hemel Hempstead Town
 
   
   
Dorking Wanderers
 
Chelmsford City
 
   
   
Dulwich Hamlet
 
Billericay Town
 
   
   
Eastbourne Borough
 
Havant & Waterlooville
 
   
   
Oxford City
 
Dartford
 
   
   
St Albans City
 
Bath City
 
   
   
Tonbridge Angels
 
Welling United
 
   
   
Leyton Orient U18
 
Portsmouth U18
 
   
3 2
Tallinna Kalev II
 
Laanemaa Haapsalu
 
   
0 4
Awassa Kenema
 
Hadiya Hosaena
 
1 0
3 0
Sebeta Kenema
 
Sidama Bunna
 
0 0
0 0
Víkingur II
 
B36 II
 
3 0
5 1
JBK
 
SJK Akatemia
 
2 0
3 2
JS Hercules
 
OLS
 
0 1
0 1
RoPS II
 
OTP
 
1 1
2 2
HJK W
 
PK-35 Vantaa W
 
0 0
1 1
HPS W
 
Honka W
 
1 0
1 0
Futura
 
TuPS
 
   
   
P-Iirot
 
Peimari United
 
   
   
VG-62
 
Inter Turku II
 
   
   
FC Komeetat
 
SaPa Pieksämäki
 
   
   
LehPa
 
Jyväskylä Blackbird
 
   
   
Sporting Kristina
 
Virkiä
 
   
   
Tervakosken Pato
 
PJK
 
   
   
PKKU II
 
Valtti
 
   
   
Kapina
 
Ponnistajat
 
   
   
SAPA III
 
PPJ
 
   
   
KTP
 
Honka
 
0 2
1 3
SJK
 
HIFK
 
0 0
1 1
Lens
 
Lille
 
0 2
0 3
Orléans
 
Le Mans
 
0 1
1 3
Waa Banjul Football
 
Tallinding United
 
   
0 1
Milan
 
GAMTEL
 
   
1 0
Gunjur United
 
PSV Wellingara
 
1 1
2 2
Young Africans
 
Immigration FC
 
2 0
2 0
Young Africans Banjul
 
Immigration FC
 
   
   
Samgurali
 
Telavi
 
1 0
1 1
Lokomotivi Tbilisi
 
Dila
 
0 1
1 2
Torpedo Kutaisi
 
Saburtalo
 
0 1
1 1
Zugdidi
 
Sioni
 
0 1
0 2
Rustavi
 
Gareji
 
1 0
3 2
Chiatura
 
Merani Tbilisi II
 
   
0 1
Hannover 96
 
Darmstadt 98
 
0 0
1 2
Holstein Kiel
 
St. Pauli
 
2 0
4 0
Türkgücü-Ataspor
 
Verl
 
1 0
1 2
Stuttgart
 
Augsburg
 
1 0
2 1
Hoffenheim W
 
SC Sand W
 
0 0
0 0
Bremer SV
 
Borgfeld
 
   
   
WAFA
 
Great Olympics
 
0 1
2 3
Glacis United
 
Magpies
 
2 0
4 1
Pythagoras Karlovasi
 
Aiolikos
 
   
0 2
Chantimelle
 
Paradise
 
   
   
Queens Park Rangers
 
Hurricanes
 
   
1 3
SAB Spartans
 
Hard Rock
 
   
   
St. John's
 
Camerhogne
 
   
   
Red Star
 
Juventus Sainte-Anne
 
   
   
US Baie-Mahaut
 
La Gauloise
 
   
   
Kaloum Star
 
Hafia
 
   
1 0
Kitchee
 
Rangers
 
3 0
3 1
Mezőkövesd-Zsóry
 
MTK
 
2 0
5 1
Haukar
 
Reynir
 
0 0
0 2
Njardvík
 
Thróttur Vogar
 
1 0
3 3
Grindavík
 
ÍBV
 
2 0
3 1
Grótta
 
Thór
 
1 1
4 3
KR
 
KA
 
1 2
1 3
Keflavík Reynir Víð U19 W
 
Víkingur Reykjavík U19 W
 
   
2 4
FH U19 W
 
Selfoss/Ham/Æg/KFR U19 W
 
   
5 3
ÍA U19 W
 
Grótta / KR U19 W
 
   
   
Thróttur / SR U19 W
 
Breiða / Augna U19 II W
 
   
   
Mes Kerman
 
Khooshe Talaee Saveh
 
0 0
0 1
Havadar
 
Chooka Talesh
 
1 0
1 0
Mes Kerman U23
 
Gol Gohar U23
 
0 1
0 2
Mes Rafsanjan U23
 
Sepahan Isfahan U23
 
1 0
2 1
Naft Ahvaz U23
 
Shahin Bushehr U23
 
0 0
0 0
Al Quwa Al Jawiya
 
Naft Al-Wasat
 
1 1
3 2
Hapoel Sandala Gilboa
 
Maccabi Ahi Iksal
 
0 0
2 1
Beitar Nahariya
 
Ironi Bnei Kabul
 
1 1
2 1
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Ahi Akko
 
   
3 1
MS Be'er Sheva
 
Hapoel Yeruham
 
0 1
1 4
MS Jerusalem
 
Maccabi Ironi Netivot
 
1 0
3 0
Beitar Yavne
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
   
1 7
Ironi Beit Dagan
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
0 2
1 2
Ironi Modi'in
 
Arad
 
3 2
4 4