Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Merreikh
 
Al Ahly
 
2 0
2 2
Simba
 
Vita Club
 
2 1
4 1
Kaizer Chiefs
 
Wydad Casablanca
 
0 0
1 0
Petro de Luanda
 
Horoya
 
0 1
0 1
Teungueth
 
ES Tunis
 
1 1
2 1
MC Alger
 
Zamalek
 
0 2
0 2
Besëlidhja Lezhë
 
Partizani Tirana II
 
1 0
3 1
Erzeni Shijak
 
Oriku
 
0 0
0 0
Lushnja
 
Flamurtari
 
2 1
2 2
Turbina Cërrik
 
Elbasani
 
1 0
1 0
Iliria Fushë-Krujë
 
Sopoti Librazhd
 
   
1 2
Internacional Tirana
 
Luzi 2008
 
   
0 1
Tërbuni Pukë
 
Mirdita
 
   
3 0
KF Tirana W
 
Partizani Tirana W
 
   
1 1
Teuta Durrës
 
Laçi
 
0 0
1 0
Vllaznia Shkodër
 
Partizani Tirana
 
0 0
0 0
ES Sétif U21
 
JS Kabylie U21
 
0 0
0 1
Annaba
 
HB Chelghoum Laïd
 
0 1
0 1
AS Khroub
 
CRB Ouled Djellal
 
0 1
2 1
ASM Oran
 
IRB El Kerma
 
0 0
1 1
Ben Aknoun
 
JSM Béjaïa
 
2 0
4 0
CA Batna
 
MSP Batna
 
0 0
1 0
CRB Ain Ouessara
 
MCB Oued Sly
 
0 0
0 0
DRB Tadjenanet
 
USM Khenchela
 
1 0
1 2
JSM Tiaret
 
RC Oued Rhiou
 
1 0
5 0
MC El Eulma
 
MO Constantine
 
0 0
1 2
MO Béjaïa
 
RC Arbaâ
 
0 0
0 0
Msila
 
Amal Bou Saâda
 
   
4 2
Remchi
 
SKAF Khémis Mélina
 
   
1 0
SC Aïn Defla
 
MC Saïda
 
   
1 1
US Chaouia
 
Teleghma
 
1 0
1 0
USM Blida
 
Lakhdaria
 
0 1
0 2
USM El Harrach
 
CR Béni Thour
 
   
1 0
WA Boufarik
 
Kouba
 
   
1 1
Recreativo do Libolo
 
1º de Agosto
 
   
2 2
Defensores Unidos
 
Los Andes
 
0 2
0 2
Deportivo Armenio
 
JJ Urquiza
 
1 0
1 3
Fénix
 
Colegiales
 
0 2
3 4
UAI Urquiza
 
Acassuso
 
1 1
1 2
Barracas Central
 
Almagro
 
2 1
2 1
Estudiantes Caseros
 
Deportivo Riestra
 
1 0
2 1
Atlético Rafaela
 
Defensores de Belgrano
 
0 0
0 0
Tigre
 
Estudiantes Río Cuarto
 
1 0
1 0
Agropecuario
 
Deportivo Maipú
 
0 1
1 1
Atletico Mitre
 
Belgrano
 
1 0
1 0
Argentino Merlo
 
Atlas
 
0 0
0 0
Berazategui
 
Luján
 
0 2
1 3
Central Córdoba
 
El Porvenir
 
0 0
2 0
Excursionistas
 
Deportivo Español
 
1 0
1 0
Ituzaingó
 
Victoriano Arenas
 
1 0
3 1
San Martín Burzaco
 
Sportivo Italiano
 
0 0
0 0
Central Cordoba SdE
 
Platense
 
0 0
0 1
Talleres Córdoba
 
Independiente
 
2 0
3 1
Gimnasia La Plata
 
Lanús
 
1 2
2 4
Sarmiento
 
Atlético Tucumán
 
1 0
1 2
Boca Juniors
 
Defensa y Justicia
 
1 1
2 1
Noah
 
Urartu
 
1 0
2 2
Ararat
 
West Armenia
 
2 0
5 1
Brisbane Roar
 
Western Sydney Wanderers
 
0 1
1 1
Ulverstone
 
Olympia Warriors
 
   
0 11
New Town Eagles
 
Kingborough Lions
 
0 3
1 4
Somerset
 
Launceston City
 
   
3 5
Northern Rangers
 
Devonport City
 
   
0 13
South Hobart
 
Clarence Zebras
 
0 0
2 0
University of Tasmania
 
BeachSide
 
1 0
2 1
Riverside Olympic
 
Glenorchy Knights
 
   
0 4
Sutherland Sharks
 
Blacktown City
 
0 1
0 2
Mt Druitt Town
 
Sydney Olympic
 
0 0
2 1
Adamstown Rosebuds
 
Charlestown City Blues
 
0 1
0 2
Lake Macquarie
 
Maitland
 
1 0
2 3
Valentine
 
Weston Bears
 
0 0
0 1
Balcatta
 
Cockburn City
 
   
1 2
Gwelup Croatia SC
 
Rockingham City
 
2 0
4 0
Kingscliff Wolves
 
SC Wanderers
 
   
2 2
Olympic
 
Moreton Bay United
 
2 0
4 0
Ripley Valley
 
Brisbane Strikers
 
   
1 3
The Lakes
 
Holland Park Hawks
 
3 3
3 4
North Pine
 
Logan Lightning
 
   
0 2
Sunshine Coast
 
Centenary Stormers
 
3 0
4 0
WDSC Wolves
 
Southport Warriors
 
   
4 4
Western Pride
 
SWQ Thunder
 
1 2
1 4
Magpies Crusaders
 
Mackay Lions
 
   
8 1
Boroondara - Carey
 
Mill Park
 
   
1 2
Casey Comets
 
Goulburn Valley Suns
 
   
1 1
Old Scotch
 
Melbourne Knights
 
   
0 3
Altona North
 
St. Albans Saints
 
   
2 1
Avondale Heights
 
Beaumaris
 
   
6 0
Banyule City
 
Clifton Hill
 
   
0 3
Mazenod Victory
 
Oakleigh Cannons
 
   
0 3
Peninsula Strikers
 
North Geelong Warriors
 
   
0 6
South Springvale
 
Eastern Lions
 
   
1 7
Ballarat City
 
Altona Magic
 
   
1 0
Glenroy Lions
 
Malvern City
 
   
0 2
Greenvale United
 
Preston Lions
 
   
1 3
Lalor United
 
Monbulk Rangers
 
   
2 4
Nunawading City
 
Heidelberg United
 
   
2 1
Pascoe Vale
 
North Sunshine Eagles
 
   
3 0
Werribee City
 
South Melbourne
 
   
0 6
Yarraville
 
Westside Strikers
 
   
3 0
Box Hill United
 
Mornington
 
   
2 3
Manningham United Blues
 
Doncaster Rovers
 
   
6 0
Green Gully
 
Dandenong Thunder
 
0 0
2 0
Hume City
 
Warragul United
 
   
3 0
Upfield
 
Moreland Zebras
 
   
1 3
Hume United
 
Sydenham Park
 
   
1 2
South Melbourne U21
 
Dandenong Thunder U21
 
   
4 4
Altona Magic U21
 
Green Gully U21
 
   
1 3
Melbourne Knights U21
 
Heidelberg United U21
 
   
1 0
Port Melbourne U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
3 0
Eastern Lions U21
 
Hume City U21
 
   
3 4
Ashfield
 
Subiaco
 
1 0
1 2
Joondalup United
 
Western Knights
 
0 2
1 5
Olympic Kingsway
 
Quinns
 
0 2
1 4
Stirling Lions
 
Mandurah City
 
3 0
5 3
UWA Nedlands
 
Fremantle City
 
0 2
0 4
Forrestfield United
 
Swan United
 
0 0
1 3
Bad Sauerbrunn
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
   
Klingenbach
 
Ritzing
 
   
   
Kohfidisch
 
Deutschkreutz
 
   
   
Leithaprodersdorf
 
Güssing
 
   
   
Markt Allhau
 
Parndorf
 
   
   
Siegendorf
 
Oberpetersdorf
 
   
   
St. Margarethen
 
Horitschon
 
   
   
Maria Saal
 
Völkermarkt
 
   
   
Donau Linz
 
Bad Schallerbach
 
   
   
Friedburg / Pöndorf
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
   
Oedt
 
St. Valentin
 
   
   
Pöttinger Grieskirchen
 
Mondsee
 
   
   
SPG Kornspitz Pregarten
 
Union Edelweiß
 
   
   
SV Wallern
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
   
Union Perg
 
Union St. Florian
 
   
   
Zebau Bad Ischl
 
St. Martin i.M.
 
   
   
Bergheim
 
ÖTSU Hallein
 
   
   
Bramberg
 
Siezenheim
 
   
   
Bürmoos
 
Thalgau
 
   
   
Golling
 
Eugendorf
 
   
   
Neumarkt
 
Hallwang
 
   
   
Puch
 
Altenmarkt
 
   
   
Straßwalchen
 
Adnet
 
   
   
Frauental
 
Ilz
 
   
   
Natters
 
Volders
 
   
   
St. Anna
 
Weiz
 
   
   
Stripfing
 
Admira II
 
   
   
Austria Wien
 
Rheindorf Altach
 
0 0
2 0
Ried
 
Hartberg
 
1 2
3 2
St. Pölten
 
Admira
 
0 1
0 1
Sumqayıt II
 
Kapaz
 
   
2 0
Sebail
 
Zira
 
0 0
0 0
Budaiya
 
Al Riffa
 
0 0
0 2
Malkiya
 
Al Ahli
 
0 0
0 0
Al-Najma
 
Muharraq
 
1 0
2 2
BATE
 
Gomel
 
1 1
3 2
Sputnik
 
Minsk
 
0 0
0 1
Shakhtyor
 
Isloch
 
2 0
4 0
Torpedo BelAZ
 
Vitebsk
 
1 0
1 0
FK Ruh Brest Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
0 1
2 1
Slavia Res.
 
Smorgon Res.
 
2 0
4 0
Zorka-BDU W
 
Gomel W
 
9 0
13 0
Neman W
 
Dinamo Brest W
 
10 0
15 0
ABFF U19 W
 
Bobruichanka W
 
0 0
0 0
SG-Tertre-Hautrage W
 
Anderlecht II W
 
   
   
Voorwaarts Zwevezele W
 
OH Leuven II
 
   
   
Moldavo W
 
Standard Liège II W
 
   
   
Wuustwezel W
 
Massenhoven W
 
   
   
Genk II W
 
Kontich W
 
   
   
Famkes Merkem W
 
Mechelen W
 
   
   
Gent II W
 
Eva's Tienen W
 
   
   
RFC de Liege W
 
Chastre W
 
   
   
Union Saint-Gilloise
 
RFC Seraing
 
0 0
2 0
KV Oostende
 
Waasland-Beveren
 
0 2
0 2
Sint-Truiden
 
Mechelen
 
2 0
2 1
Kortrijk
 
Club Brugge
 
1 1
1 2
Aubel
 
Weywertz
 
   
   
Beaufays
 
Mélen-Micheroux
 
   
   
Elsautoise
 
Rechain
 
   
   
Etoile de Faimes
 
La Calamine
 
   
   
FC Du Geer
 
JS Fizoise
 
   
   
Malmundaria
 
Pontisse Cite
 
   
   
Sprimont-Comblain II
 
UCE Liège
 
   
   
Ster-Francorchamps
 
Jehaytois
 
   
   
Westerlo W
 
VVC Brasschaat W
 
   
   
Egem Pittem W
 
Club Brugge II W
 
   
   
Heist W
 
Olympic Charleroi W
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage II W
 
Svelta Melsele W
 
   
   
Alken W
 
Sibret W
 
   
   
Bredene W
 
Gent III W
 
   
   
Havinnes W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
   
Mechelen II W
 
Aywaille W
 
   
   
Bosdam Beveren W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
   
Irlande-Auderghem W
 
Vosselaar W
 
   
   
Loyers W
 
White Star Woluwe II W
 
   
   
Olsa Brakel W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
   
Sottegem W
 
Zulte-Waregem II W
 
   
   
Standard Liège III W
 
Chastre II W
 
   
   
Gent W
 
St. Liege W
 
0 0
2 1
Charleroi
 
Zulte-Waregem W
 
   
0 2
Club Brugge W
 
OH Leuven W
 
0 0
0 1
Eendracht Aalst W
 
White Star Woluwé W
 
1 0
2 0
ASPAC
 
Soleil
 
   
2 0
ASVO
 
Ayema
 
   
0 0
Dadjè
 
Damissa
 
   
1 3
Djeffa
 
Dragons
 
   
0 1
Energie
 
Esae
 
   
0 1
Hodio
 
Tonnerre
 
   
0 2
USSK
 
JSP
 
   
2 0
San José
 
Royal Pari
 
0 1
0 3
Santa Cruz
 
Always Ready
 
1 0
2 3
Bolívar
 
Blooming
 
1 0
2 0
Gorazde
 
Travnik
 
   
2 1
GOSK Gabela
 
Bratstvo Gracanica
 
0 1
1 1
Igman Konjic
 
Radnik Hadžići
 
   
0 1
Jedinstvo Bihac
 
TOSK Tesanj
 
   
1 0
Orasje
 
Slaven Zivinice
 
   
6 0
Posusje
 
Capljina
 
   
3 1
Zvijezda Gradačac
 
Buducnost Banovici
 
   
2 1
Borac Kozarska Dubica
 
Kozara Gradiska
 
2 0
3 0
Drina Zvornik
 
Sloboda Novi Grad
 
0 0
1 0
FK Jedinstvo Brcko
 
Podrinje Janja
 
0 1
0 1
Leotar
 
Sloga Doboj
 
1 2
2 2
Ljubic Prnjavor
 
Slavija
 
4 0
5 0
Modrica
 
Zeljeznicar Banja Luka
 
3 0
4 1
Tekstilac Derventa
 
Rudar Prijedor
 
0 0
0 2
Zvijezda '09 Brgule
 
Sutjeska Foca
 
1 1
2 1
Krupa na Vrbasu
 
Sloga
 
0 0
1 1
Sloboda Tuzla
 
Zeljeznicar
 
0 0
1 0
Sarajevo
 
Siroki Brijeg
 
1 0
1 0
Amazonas
 
Manaus
 
0 0
0 4
Brasiliense
 
Real FC
 
1 0
3 0
Ceilândia
 
Taguatinga
 
0 2
1 2
Santa Maria
 
Gama
 
0 0
0 0
Prospera Criciuma
 
Juventus SC
 
0 0
0 0
Joinville
 
Chapecoense
 
0 1
0 3
Fortaleza
 
Bahia
 
1 1
2 1
Sport Recife
 
Ceará
 
0 2
0 4
ABC
 
Sampaio Corrêa
 
0 0
1 1
CSA
 
4 de Julho
 
1 1
2 2
Independente PA
 
Bragantino PA
 
1 0
1 1
Tuna Luso
 
Paragominas
 
2 1
4 1
Operário PR
 
Coritiba
 
0 0
1 0
Fluminense PI
 
Flamengo PI
 
1 1
1 1
Dorense
 
Atlético Gloriense
 
0 1
2 3
Lagarto
 
Sergipe
 
1 1
2 2
Costa Rica - MS
 
União ABC
 
1 0
2 0
Shumen 2007
 
Ludogorets III