Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Hilal Omdurman
 
Mamelodi Sundowns
 
0 0
0 0
CR Belouizdad
 
TP Mazembe
 
0 0
2 0
Bilisht Sporti W
 
Tirana AS W
 
   
0 11
NC Magra U21
 
CR Belouizdad U21
 
0 0
0 1
Arsenal Res.
 
River Plate Res.
 
1 1
1 1
Banfield Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
2 1
3 1
Boca Juniors Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
1 0
Central Córdoba SdE Res.
 
Platense Res.
 
0 1
1 1
Colón Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
0 0
0 1
Gimnasia Esgrima Res.
 
Lanús Res.
 
1 1
3 2
Newell's Old Boys Res.
 
Huracán Res.
 
2 0
3 0
Patronato Res.
 
Aldosivi Res.
 
0 0
2 0
Racing Club Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
0 0
0 0
San Lorenzo Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
0 0
Sarmiento Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
4 1
4 2
Talleres Córdoba Res.
 
Independiente Res.
 
1 2
1 3
Vélez Sársfield Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 0
1 2
Patronato
 
Aldosivi
 
1 0
2 0
San Lorenzo
 
Rosario Central
 
1 0
2 0
Lernayin Artsakh
 
Banants II
 
   
0 3
Macarthur
 
Perth Glory
 
2 0
2 0
Marconi Stallions
 
Wollongong Wolves
 
2 1
2 2
Manly United
 
Sydney II
 
0 0
2 0
Lambton Jaffas
 
Edgeworth Eagles
 
0 1
0 2
Whittlesea United
 
Langwarrin
 
   
2 4
Northcote City
 
Doveton
 
   
1 0
Wacker Innsbruck
 
Amstetten
 
2 1
3 1
Austria Wien II
 
Kapfenberger SV
 
0 1
1 2
Dornbirn
 
Blau-Weiß Linz
 
0 1
1 4
Grazer AK
 
Liefering
 
1 1
1 2
Juniors OÖ
 
SV Horn II
 
0 0
0 0
Lafnitz
 
Rapid Wien II
 
0 1
0 1
Vorwärts Steyr
 
Austria Lustenau
 
0 0
0 0
Floridsdorfer AC
 
Austria Klagenfurt
 
0 0
0 0
SAK Klagenfurt
 
Ferlach
 
   
   
Fürstenfeld
 
Lebring
 
   
   
Gnas
 
Rottenmann
 
   
   
Leoben
 
Voitsberg
 
   
   
Liezen
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
   
SC Bruck an der Mur
 
Lafnitz II
 
   
   
TuS Heiligenkreuz
 
Hitthaller St. Michael
 
   
   
Wildon
 
Mettersdorf
 
   
   
Ebbs
 
Zirl
 
   
   
Kundl
 
Kirchbichl
 
   
   
Mils
 
Kematen
 
   
   
Silz / Mötz
 
Zams
 
   
   
Söll
 
Fügen
 
   
   
Union Innsbruck
 
SV Innsbruck
 
   
   
Völs
 
St. Johann in Tirol
 
   
   
Alberschwende
 
Andelsbuch
 
   
   
Bezau
 
Göfis
 
   
   
Blau-Weiß Feldkirch
 
Bizau
 
   
   
FC Egg
 
Nenzing
 
   
   
Fussach
 
Lochau
 
   
   
Höchst
 
Admira Dornbirn
 
   
   
Ludesch
 
Schruns
 
   
   
Lustenau
 
Hard
 
   
   
Allerheiligen
 
Stadl-Paura
 
   
   
Deutschlandsberger SC
 
Gurten
 
   
   
Gleisdorf 09
 
Sturm Graz II
 
   
   
Kalsdorf
 
Wolfsberger AC II
 
   
   
Union Vöcklamarkt
 
Hertha
 
   
   
Wels
 
Spittal
 
   
   
Neusiedl
 
Team Wiener Linien
 
   
   
Draßburg
 
Wiener Neustadt
 
   
   
Traiskirchen
 
Bruck/Leitha
 
   
   
Wiener SC
 
Wiener Viktoria
 
   
   
Neftchi II
 
MOIK
 
   
7 0
Sabah II
 
Zaqatala
 
   
3 4
Al Shabbab Manama
 
Bahrain SC
 
0 1
1 2
Isa Town
 
Al Hala
 
0 0
1 4
Neman Grodno
 
Dinamo Brest
 
0 0
0 1
BATE Res.
 
Gomel Res.
 
2 2
4 2
Shakhtyor Res.
 
Isloch Res.
 
3 1
6 2
Sputnik Res.
 
Minsk Res.
 
0 3
1 6
Torpedo Zhodino Res.
 
Vitebsk Res.
 
4 0
4 0
Minsk FK W
 
Vitebsk W
 
9 0
16 0
Dnepr Mogilev W
 
Dinamo-BGU W
 
0 2
0 2
RWDM
 
Club Brugge II
 
1 1
1 1
Real Tomayapo
 
Real Potosí
 
0 0
0 0
Aurora
 
Guabirá
 
1 1
2 1
Mladost Doboj Kakanj
 
Zrinjski
 
1 1
1 1
Radnik Bijeljina
 
Borac Banja Luka
 
0 1
1 3
Fast Clube
 
Nacional AM
 
   
   
Capital Brasilia
 
Luziânia
 
1 0
1 0
Formosa
 
Samambaia
 
   
1 6
Atletik Kuklen
 
Haskovo
 
   
2 0
Chernomorets 1919 Burgas
 
Maritsa Plovdiv
 
   
2 2
Dimitrovgrad
 
Spartak Plovdiv
 
   
1 0
Gigant Saedinenie
 
Yambol 1915
 
   
4 0
Karnobat
 
Nesebar
 
   
2 1
Levski Karlovo
 
Zagorets
 
   
0 1
Sokol Markovo
 
Vereya
 
   
6 1
RC Bobo-Dioulasso
 
Rahimo
 
0 1
1 1
SONABEL
 
Douanes
 
0 1
0 2
USFA
 
Majestic
 
0 0
1 1
FAP
 
Renaissance
 
1 0
2 0
Leopard de Douala
 
Aigle Royal
 
0 0
0 1
Lion Blesse
 
Racing
 
1 1
2 2
Matelots
 
Dynamo de Douala
 
0 1
0 1
OFTA
 
Fauve Azur Elite
 
0 0
3 0
Unisport Bafang
 
Foncha ST
 
0 0
1 1
Antofagasta
 
Everton
 
0 0
1 2
Unión La Calera
 
Unión Española
 
0 0
1 0
La Equidad
 
Deportivo Cali
 
0 1
2 5
Real Cartagena
 
Leones FC
 
0 0
2 1
Varaždin
 
Slaven Koprivnica
 
1 0
1 1
Orijent 1919
 
Opatija
 
4 0
4 1
Cibalia
 
Bijelo Brdo
 
0 2
0 2
Dubrava Zagreb
 
Dinamo Zagreb II
 
1 0
3 1
Hajduk Split II
 
Rudeš
 
1 2
2 2
Hrvatski Dragovoljac
 
Kustošija
 
1 0
1 0
Osijek II
 
Inter Zaprešić
 
0 0
1 2
Gaj
 
Dugo Selo
 
0 0
0 1
Omonia Psevda
 
PAEEK
 
1 1
1 3
Ethnikos Assias
 
Peyia
 
   
3 1
Ústí nad Labem
 
Táborsko
 
0 0
0 0
Písek
 
Králův Dvůr
 
   
   
Písek
 
Povltava FA
 
   
   
Aritma Praha
 
Slaný
 
   
   
Kladno
 
Český Brod
 
   
   
Chomutov
 
Olympie Brezova
 
   
   
Liberec W
 
Sparta Prague W
 
0 1
0 5
Plzen W
 
Slavia Prague W
 
   
0 8
Dukla Prague W
 
Horní Heršpice
 
1 0
3 2
Pardubice W
 
Slovacko W
 
0 0
0 1
Bohemians 1905
 
Jablonec
 
0 0
0 0
Mlada Boleslav U19
 
Opava U19
 
   
   
Brøndby U19
 
Silkeborg U19
 
0 0
0 2
Police Nationale
 
Hayabley
 
   
3 1
Gendarmerie
 
ASAS
 
   
1 0
Arta / SIHD
 
Port
 
   
4 2
Olmedo
 
Emelec
 
1 1
2 3
Wadi Degla
 
El Entag El Harby
 
0 0
0 0
Misr Lel Makasa
 
Smouha
 
0 1
1 1
Coca-Cola
 
El Daklyeh
 
0 0
0 0
El Seka El Hadid
 
Masr
 
0 0
1 0
Nojom El Mostabel
 
Gomhoreyat Shepin
 
0 0
1 0
Olympic El Qanah
 
Sers Elyan
 
0 0
2 1
Petrojet
 
Al Merreikh
 
1 0
1 1
Porto Suez
 
El Zarqa
 
   
1 1
Tanta
 
Nasr
 
   
2 2
Tersana
 
Suez
 
0 1
0 1
AFC Bournemouth
 
Middlesbrough
 
1 0
3 1
Bristol City
 
Stoke City
 
0 1
0 2
Cardiff City
 
Nottingham Forest
 
0 1
0 1
Derby County
 
Luton Town
 
1 0
2 0
Millwall
 
Rotherham United
 
0 0
1 0
Preston North End
 
Norwich City
 
0 1
1 1
Queens Park Rangers
 
Coventry City
 
2 0
3 0
Watford
 
Sheffield Wednesday
 
1 0
1 0
Wycombe Wanderers
 
Blackburn Rovers
 
0 0
1 0
Barnsley
 
Reading
 
0 1
1 1
Birmingham City
 
Swansea City
 
0 0
1 0
Swansea U18
 
Middlesbrough U18
 
   
0 1
Chelsea U18
 
AFC Fylde U18
 
0 0
2 0
Doncaster Rovers
 
Charlton Athletic
 
0 1
0 1
Accrington Stanley
 
Burton Albion
 
0 0
0 0
Crewe Alexandra
 
Hull City
 
0 0
1 2
Fleetwood Town
 
Peterborough United
 
0 0
0 1
Ipswich Town
 
Bristol Rovers
 
2 1
2 1
Northampton Town
 
Shrewsbury Town
 
1 0
1 0
Plymouth Argyle
 
AFC Wimbledon
 
1 0
1 0
Portsmouth
 
Rochdale
 
2 0
2 1
Sunderland
 
Oxford United
 
1 1
3 1
Swindon Town
 
Blackpool
 
0 1
0 2
Bolton Wanderers
 
Colchester United
 
0 0
0 0
Scunthorpe United
 
Crawley Town
 
0 0
0 0
Barrow
 
Newport County
 
0 1
2 1
Bradford City
 
Forest Green Rovers
 
1 0
4 1
Cambridge United
 
Morecambe
 
1 0
2 1
Cheltenham Town
 
Tranmere Rovers
 
3 0
4 0
Mansfield Town
 
Leyton Orient
 
0 1
0 2
Oldham Athletic
 
Stevenage
 
0 1
0 1
Port Vale
 
Exeter City
 
1 0
1 0
Salford City
 
Grimsby Town
 
0 1
1 1
Walsall
 
Harrogate Town
 
0 0
0 0
Notts County
 
Wrexham
 
0 0
1 0
Hartlepool United
 
Dagenham & Redbridge
 
1 1
2 1
Aldershot Town
 
Stockport County
 
0 1
1 2
Barnet
 
Solihull Moors
 
0 1
0 2
Boreham Wood
 
Sutton United
 
1 0
0 0
Bromley
 
Wealdstone
 
1 2
2 2
Dover Athletic
 
Halifax Town
 
   
   
Eastleigh
 
Chesterfield
 
0 0
0 1
Torquay United
 
Woking
 
0 0
1 0
Weymouth
 
Maidenhead United
 
0 0
2 1
Reading U23
 
Sunderland U23
 
0 1
0 2
Aston Villa U23
 
Wolves U23
 
2 0
4 0
Nottingham U23
 
Birmingham U23
 
1 0
2 2
AFC Telford United
 
Bradford Park Avenue
 
   
   
Blyth Spartans
 
Kettering Town
 
   
   
Chester
 
Brackley Town
 
   
   
Chorley
 
Hereford
 
   
   
Darlington
 
Alfreton Town
 
   
   
Fylde
 
York City
 
   
   
Gloucester City
 
Guiseley
 
   
   
Kidderminster Harriers
 
Farsley Celtic
 
   
   
Leamington
 
Curzon Ashton
 
   
   
Southport
 
Gateshead
 
   
   
Spennymoor Town
 
Boston United
 
   
   
Billericay Town
 
Hemel Hempstead Town
 
   
   
Braintree Town
 
Tonbridge Angels
 
   
   
Dartford
 
Chippenham Town
 
   
   
Dulwich Hamlet
 
Bath City
 
   
   
Eastbourne Borough
 
Hampton & Richmond
 
   
   
Hungerford Town
 
Ebbsfleet United
 
   
   
Maidstone United
 
Chelmsford City
 
   
   
Oxford City
 
Dorking Wanderers
 
   
   
Slough Town
 
Havant & Waterlooville
 
   
   
St Albans City
 
Welling United
 
   
   
Oldham Athletic U18
 
Carlisle United U18
 
   
0 2
Flora
 
Tallinna Kalev W
 
   
0 1
Bastia
 
Avranches
 
0 1
0 1
Bourg-en-Bresse
 
Laval
 
1 0
1 0
Sète
 
Bastia-Borgo
 
0 1
2 2
Annecy
 
Cholet
 
0 0
2 0
Quevilly Rouen
 
Lyon Duchère
 
1 1
3 1
Samgurali
 
Samtredia
 
0 0
0 1
Torpedo Kutaisi
 
Shukura
 
0 0
0 0
Sioni
 
Gareji
 
1 0
2 0
Rustavi
 
Gagra
 
0 0
0 0
Kolkheti Poti
 
Didube 2014
 
   
5 0
Saburtalo II
 
Kolkheti Khobi
 
   
1 1
Aragvi Dusheti
 
Meshakhte
 
   
3 1
Guria
 
Merani Tbilisi II
 
   
1 1
Spaeri
 
Bakhmaro
 
   
3 1
Tbilisi City
 
Chiatura
 
   
0 1
Gori
 
Varketili
 
   
0 0
Great Olympics
 
Medeama
 
1 0
1 0
Comunicaciones
 
Antigua GFC
 
0 0
0 0
CI Kamsar
 
Eléphant Coléah
 
   
2 0
Hafia
 
Santoba
 
   
3 1
Szeged 2011
 
Vasas
 
0 0
0 1
Al-Qasim
 
Al Quwa Al Jawiya
 
0 0
1 2
Naft
 
Naft Al-Wasat
 
0 0
0 1
Zakho
 
Al Hudod
 
0 0
1 0
Al Shorta
 
Al Simawa
 
3 0
7 0
Hapoel Sandala Gilboa
 
Hapoel Beit Shean
 
0 1
0 3
Otzma Holon
 
Hapoel Pardesya Noam
 
1 0
3 1
Shimshon Tel Aviv
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
1 0
2 2
Arad
 
Bnei Eilat