Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Gramshi
 
Ada Velipojë
 
   
1 1
Kinostudio W
 
Bilisht Sporti W
 
   
19 0
Juban Danja W
 
Tirana AS W
 
   
   
Alvarado
 
Gimnasia Mendoza
 
1 1
1 2
Independiente Rivadavia
 
Deportivo Santamarina
 
2 1
3 1
Racing Club
 
Godoy Cruz
 
0 2
2 4
BKMA
 
Alashkert
 
1 1
1 2
Alashkert II
 
Noravank
 
   
   
Ararat II
 
Ararat-Armenia II
 
   
5 2
Newcastle Jets
 
Western United
 
0 1
0 1
Wellington Phoenix
 
Melbourne City
 
1 2
2 3
Taroona
 
South East United
 
1 0
4 0
Sydney United
 
North Shore Mariners
 
0 5
1 5
Toowong
 
Nambour Yandina United
 
   
4 1
Bentleigh Greens
 
Essendon Royals
 
   
2 1
Berwick City
 
Port Melbourne
 
   
1 9
Fawkner
 
Mooroolbark
 
   
1 4
Sydney W
 
Canberra United W
 
1 0
3 0
Rockingham City
 
Joondalup City
 
   
1 0
Ashfield
 
Floreat Athena
 
1 2
1 6
Bayswater City
 
Dianella White Eagles
 
   
1 0
Busselton City
 
Kwinana United
 
   
0 3
Cockburn City
 
Western Knights
 
   
1 0
ECU Joondalup
 
Fremantle City
 
0 0
3 0
Inglewood United
 
Armadale
 
1 1
1 1
Joondalup United
 
Balcatta
 
   
2 6
Mandurah City
 
Quinns
 
   
1 1
Olympic Kingsway
 
Riverside Christian
 
   
9 1
Sorrento
 
Subiaco
 
0 0
1 0
Swan United
 
Gwelup Croatia SC
 
0 2
0 3
Kapfenberger SV
 
Juniors OÖ
 
0 3
0 3
Liefering
 
Floridsdorfer AC
 
0 0
0 0
Rapid Wien II
 
Vorwärts Steyr
 
0 0
0 1
Austria Klagenfurt
 
Lafnitz
 
0 2
0 2
Austria Lustenau
 
Austria Wien II
 
0 1
0 3
SV Horn II
 
Dornbirn
 
1 2
2 4
Blau-Weiß Linz
 
Wacker Innsbruck
 
1 1
2 1
Amstetten
 
Grazer AK
 
0 2
1 4
Köttmannsdorf
 
Wolfsberg
 
   
   
Lendorf
 
Bleiburg
 
   
   
Adnet
 
Eugendorf
 
   
   
Altenmarkt
 
Bürmoos
 
   
   
Bergheim
 
Puch
 
   
   
Bramberg
 
Neumarkt
 
   
   
Hallwang
 
Thalgau
 
   
   
ÖTSU Hallein
 
Straßwalchen
 
   
   
Siezenheim
 
Golling
 
   
   
Frauental
 
SC Bruck an der Mur
 
   
   
Hitthaller St. Michael
 
Fürstenfeld
 
   
   
Ilz
 
Rottenmann
 
   
   
Lafnitz II
 
Gnas
 
   
   
Lebring
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
   
Mettersdorf
 
Leoben
 
   
   
Voitsberg
 
Liezen
 
   
   
Wildon
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Hertha
 
Gurten
 
   
   
Allerheiligen
 
Wels
 
   
   
Deutschlandsberger SC
 
Sturm Graz II
 
   
   
Kalsdorf
 
Weiz
 
   
   
Ried II
 
Stadl-Paura
 
   
   
St. Anna
 
Gleisdorf 09
 
   
   
Union Vöcklamarkt
 
Spittal
 
   
   
Wolfsberger AC II
 
Bad Gleichenberg
 
   
   
Al Ittihad
 
Sitra
 
1 0
2 2
Al Tadamun Buri
 
Al Ittifaq Maqaba
 
   
1 5
Khalidiya
 
Qalali
 
2 0
3 0
Dinamo Minsk Res.
 
Slutsk Res.
 
4 1
5 1
Deinze
 
Lommel United
 
0 1
2 1
OH Leuven
 
Genk
 
0 1
2 3
Zulte-Waregem
 
AS Eupen
 
0 1
2 1
Antwerp
 
Anderlecht
 
0 0
1 4
Beaufays
 
FC Du Geer
 
   
   
Jehaytois
 
Etoile de Faimes
 
   
   
JS Fizoise
 
Elsautoise
 
   
   
La Calamine
 
Malmundaria
 
   
   
Mélen-Micheroux
 
Weywertz
 
   
   
Pontisse Cite
 
Aubel
 
   
   
Rechain
 
Sprimont-Comblain II
 
   
   
UCE Liège
 
Ster-Francorchamps
 
   
   
Olimpic Sarajevo
 
Velez
 
0 0
1 1
JC
 
Princesa Solimões
 
   
1 3
Botafogo PB
 
Confiança
 
0 0
0 0
Aimoré
 
Novo Hamburgo
 
2 0
2 0
Brasil de Pelotas
 
Pelotas
 
0 0
0 0
Caxias
 
Juventude
 
0 0
0 0
Grêmio Sorriso
 
Luverdense
 
   
1 1
Águia Negra
 
Operário MS
 
0 0
1 0
Dobrudzha 1919
 
Septemvri Sofia
 
0 1
0 1
FK Minyor Pernik
 
Lovech
 
0 0
0 0
Neftohimik
 
OFK Pirin
 
0 1
2 1
Septemvri Simitli
 
Yantra 1919
 
0 0
1 1
Sozopol
 
Hebar 1918
 
0 1
1 2
Soltilo Angkor
 
National Defense
 
0 2
0 3
O'Higgins
 
Audax Italiano
 
0 0
0 0
Junior
 
Rionegro Águilas
 
0 0
0 0
Atlético Bucaramanga
 
Patriotas Boyacá
 
0 0
0 1
Tigres
 
Bogotá
 
0 0
0 2
Boca Juniors de Cali
 
Atlético Huila
 
0 1
2 2
Llaneros
 
Valledupar
 
0 0
2 1
Sporting San José
 
San Carlos
 
2 0
2 0
ADR Jicaral
 
Pérez Zeledón
 
0 1
1 1
AEK Larnaca
 
Anorthosis
 
0 1
2 1
Apollon
 
Omonia Nicosia
 
0 0
1 0
Lisen
 
Vysočina Jihlava
 
1 0
2 0
Admira Praha
 
Příbram II
 
   
   
Admira Praha
 
Rakovnik
 
   
   
Oure
 
B 93
 
0 2
0 5
Thisted
 
Sydvest
 
1 0
3 0
VSK Århus
 
Frem
 
0 0
1 0
Dalum
 
Aarhus Fremad
 
1 0
1 1
Jammerbugt
 
Holstebro
 
0 0
1 0
Middelfart
 
Brabrand
 
0 1
2 1
HIK
 
KFUM Roskilde
 
1 0
2 1
Næstved
 
Roskilde
 
0 1
2 3
Slagelse B&I
 
FA 2000
 
0 1
1 2
AB Tårnby
 
Skovshoved
 
1 1
2 2
Nykøbing
 
Vanløse
 
0 0
1 1
Fremad Valby
 
Karlslunde
 
2 0
3 4
Frederikssund
 
BSF
 
   
2 2
BK Union
 
Avedøre
 
   
3 1
Husum
 
KFUM
 
0 0
0 0
Ishøj
 
Køge Nord
 
   
1 1
GVI
 
Allerod
 
   
0 2
Taastrup
 
Herlev
 
   
0 4
Vordingborg
 
Skjold Birkerod
 
   
3 3
Greve
 
Otterup
 
2 1
2 1
LSF
 
RB 1906
 
   
8 0
Tarup-Paarup
 
B 1913
 
   
1 1
Hedensted
 
Marienlyst
 
   
1 1
Ringkøbing
 
Viby
 
   
1 0
Horsens II
 
OKS
 
   
1 4
Vejgaard B
 
VRI
 
   
1 1
Skjold Sæby
 
Djursland
 
   
2 0
Herning Fremad
 
Silkeborg KFUM
 
   
0 3
Tjorring
 
Norresundby
 
   
4 1
Kjellerup
 
Lyseng
 
   
0 0
Fredericia
 
Esbjerg
 
1 1
1 3
Silkeborg
 
FC Helsingør
 
0 0
2 0
AaB
 
SønderjyskE
 
1 1
3 2
København
 
Randers
 
2 1
2 1
Midtjylland
 
Brøndby
 
1 0
1 0
Randers Freja U19
 
Odense U19
 
1 0
1 0
Vejle U19
 
Esbjerg U19
 
   
0 2
AaB U19
 
Horsens U19
 
   
1 1
Midtjylland U19
 
Brøndby U19
 
1 0
2 0
Silkeborg U19
 
København U19
 
   
2 1
AGF U19
 
Nordsjaelland U19
 
   
0 3
SønderjyskE U19
 
Lyngby U19
 
   
1 1
Duros del Balón
 
Chacaritas
 
0 1
1 3
Al Ittihad
 
Al Mokawloon
 
3 1
4 2
Misr Lel Makasa
 
Al Ahly
 
   
   
Middlesbrough
 
Watford
 
0 1
1 1
Blackburn Rovers
 
AFC Bournemouth
 
0 1
0 2
Coventry City
 
Bristol City
 
1 0
3 1
Luton Town
 
Barnsley
 
0 1
1 2
Nottingham Forest
 
Queens Park Rangers
 
1 0
3 1
Reading
 
Derby County
 
1 0
3 1
Rotherham United
 
Wycombe Wanderers
 
0 2
0 3
Stoke City
 
Millwall
 
1 1
1 2
Swansea City
 
Preston North End
 
0 0
0 1
Sheffield Wednesday
 
Cardiff City
 
3 0
5 0
AFC Wimbledon
 
Fleetwood Town
 
0 0
0 1
Blackpool
 
Gillingham
 
3 1
4 1
Bristol Rovers
 
Doncaster Rovers
 
1 1
2 1
Burton Albion
 
Swindon Town
 
1 1
2 1
Hull City
 
Northampton Town
 
2 0
3 0
Milton Keynes Dons
 
Crewe Alexandra
 
0 2
0 2
Oxford United
 
Accrington Stanley
 
1 1
1 2
Peterborough United
 
Sunderland
 
0 0
1 1
Rochdale
 
Ipswich Town
 
0 0
0 0
Shrewsbury Town
 
Plymouth Argyle
 
0 0
3 0
Wigan Athletic
 
Portsmouth
 
0 0
0 1
Colchester United
 
Barrow
 
1 0
1 1
Crawley Town
 
Oldham Athletic
 
0 2
1 4
Exeter City
 
Mansfield Town
 
0 0
0 0
Forest Green Rovers
 
Salford City
 
0 1
0 2
Grimsby Town
 
Cheltenham Town
 
1 1
1 1
Harrogate Town
 
Port Vale
 
0 0
0 2
Leyton Orient
 
Walsall
 
0 0
0 0
Newport County
 
Bolton Wanderers
 
0 0
1 0
Stevenage
 
Bradford City
 
1 1
1 1
Tranmere Rovers
 
Cambridge United
 
1 0
1 1
Boreham Wood
 
Hartlepool United
 
2 1
2 2
Chesterfield
 
Dover Athletic
 
   
   
Dagenham & Redbridge
 
Aldershot Town
 
0 1
0 2
Halifax Town
 
Weymouth
 
2 1
3 2
King's Lynn Town
 
Altrincham
 
0 0
2 0
Maidenhead United
 
Eastleigh
 
0 0
0 1
Solihull Moors
 
Sutton United
 
0 0
0 0
Wealdstone
 
Barnet
 
2 0
5 1
Woking
 
Notts County
 
2 1
2 4
Wrexham
 
Torquay United
 
0 0
0 1
Stockport County
 
Bromley
 
0 0
0 0
Bury Town
 
Soham Town Rangers
 
   
   
Coggeshall Town
 
Witham Town
 
   
   
Dereham Town
 
AFC Sudbury
 
   
   
Felixstowe & Walton United
 
Basildon United
 
   
   
Grays Athletic
 
Aveley
 
   
   
Histon
 
Cambridge City
 
   
   
Hullbridge Sports
 
Great Wakering Rovers
 
   
   
Maldon & Tiptree
 
Heybridge Swifts
 
   
   
Romford
 
Brentwood Town
 
   
   
Tilbury
 
Canvey Island
 
   
   
Ashford Town (Middlesex)
 
Staines Town
 
   
   
Bedfont Sports
 
Westfield
 
   
   
Chipstead
 
Chertsey Town
 
   
   
Harlow Town
 
Barking
 
   
   
Hertford Town
 
FC Romania
 
   
   
Marlow
 
Bracknell Town
 
   
   
Northwood
 
Chalfont St Peter
 
   
   
South Park
 
Tooting & Mitcham United
 
   
   
Uxbridge
 
Hanwell Town
 
   
   
Ware
 
Waltham Abbey
 
   
   
Burgess Hill Town
 
Hastings United
 
   
   
Cray Valley (PM)
 
VCD Athletic
 
   
   
East Grinstead Town
 
Sevenoaks Town
 
   
   
Faversham Town
 
Herne Bay
 
   
   
Phoenix Sports
 
Sittingbourne
 
   
   
Ramsgate
 
Hythe Town
 
   
   
Three Bridges
 
Guernsey
 
   
   
Whitehawk
 
Chichester City
 
   
   
Whitstable Town
 
Ashford United
 
   
   
Whyteleafe
 
Haywards Heath Town
 
   
   
Clitheroe
 
Widnes
 
   
   
Kendal Town
 
Colne
 
   
   
Marine
 
City of Liverpool
 
   
   
Marske United
 
Pickering Town CFC
 
   
   
Ossett United
 
Pontefract Collieries
 
   
   
Ramsbottom United
 
Mossley
 
   
   
Runcorn Linnets
 
Prescot Cables
 
   
   
Tadcaster Albion
 
Brighouse Town
 
   
   
Workington
 
Dunston
 
   
   
Frickley Athletic
 
Stocksbridge Park Steels
 
   
   
Glossop North End
 
Leek Town
 
   
   
Ilkeston Town
 
Carlton Town
 
   
   
Kidsgrove Athletic
 
Newcastle Town
 
   
   
Lincoln United
 
Worksop Town
 
   
   
Loughborough Dynamo
 
Stamford
 
   
   
Market Drayton Town
 
Cleethorpes Town
 
   
   
Sheffield
 
Belper Town
 
   
   
Sutton Coldfield Town
 
Chasetown
 
   
   
Wisbech Town
 
Spalding United
 
   
   
AFC Dunstable
 
Berkhamsted
 
   
   
AFC Kempston Rovers
 
Biggleswade
 
   
   
Aylesbury United
 
Thame