Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Lushnja W
 
AAS W
 
   
0 1
Sagrada Esperança
 
1º de Agosto
 
   
2 1
Talleres Remedios
 
Cañuelas
 
0 0
3 0
Chacarita Juniors
 
Almirante Brown
 
0 1
2 1
Banfield
 
Estudiantes
 
0 2
2 2
Lernayin Artsakh
 
Pyunik II
 
0 0
1 0
Brisbane Roar
 
Kaya
 
   
   
Melbourne City
 
Shan United
 
   
   
Western Sydney Wanderers
 
Central Coast Mariners
 
0 1
2 2
Thornton Redbacks
 
Singleton Strikers
 
   
1 2
New Lambton
 
Garden Suburb
 
   
8 0
Darwin Olympic
 
Palmerston Rovers
 
   
9 1
Arsenal
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
0 0
Isloch
 
Minsk
 
0 0
0 0
Waasland-Beveren
 
Sint-Truiden
 
1 1
2 4
CSA
 
Coruripe
 
1 0
5 0
Gama
 
Formosa
 
   
2 0
Taguatinga
 
Brasiliense
 
1 0
1 2
Madureira
 
Flamengo
 
0 4
1 5
Coritiba
 
Operário PR
 
1 1
3 2
Anápolis
 
Jataiense
 
0 0
1 0
Juventude MA
 
Bacabal
 
1 1
1 2
Acao Cuiaba
 
Poconé
 
   
6 0
Operário Ltda
 
Sinop
 
   
5 0
Tapajós
 
Castanhal
 
2 0
2 2
Águia de Marabá
 
Gaviao
 
1 0
1 1
Parnahyba
 
Tiradentes PI
 
0 1
1 1
Gurupi
 
Interporto
 
   
   
Palmas
 
Capital
 
   
   
Arda
 
Slavia Sofia
 
0 0
0 0
Sportist Svoge
 
Strumska slava
 
0 0
0 0
Boeung Ket
 
Phnom Penh Crown
 
1 0
1 2
Electricite du Cambodge
 
Nagacorp
 
1 3
1 3
Kirivong Sok Sen Chey
 
Prey Veng
 
1 0
3 0
Deportes Santa Cruz
 
Lautaro de Buin
 
   
   
Once Caldas
 
Jaguares de Córdoba
 
1 0
1 2
Deportivo Pereira
 
Independiente Medellín
 
1 0
1 0
Vita Club
 
Groupe Bazano
 
   
2 0
Ermis
 
Ethnikos Achna
 
1 2
1 2
AEL
 
Olympiakos
 
1 0
2 0
Sigma Olomouc
 
Slovácko
 
0 0
0 0
Lyngby
 
Vejle
 
0 0
0 0
Puerto Quito
 
Independiente Juniors
 
1 1
1 1
América de Quito
 
LDU Portoviejo
 
2 1
2 1
Ghazl El Mehalla
 
Smouha
 
0 1
1 1
Aswan
 
ENPPI
 
0 0
1 0
Brentford
 
Birmingham City
 
0 0
0 0
Norwich City
 
Huddersfield Town
 
5 0
7 0
Carlisle United
 
Scunthorpe United
 
0 0
2 0
Morecambe
 
Southend United
 
1 0
1 1
West Ham United U23
 
Chelsea U23
 
0 0
1 1
Southampton U18
 
Arsenal U18
 
2 2
2 2
Liverpool U18
 
Wolverhampton U18
 
1 0
4 1
Leeds United U18
 
Derby U18
 
1 2
4 3
Ipswich U23
 
Bristol City U23
 
3 0
4 2
Sheffield Wed U23
 
Hull City U23
 
1 0
3 0
Coventry U23
 
Crewe U23
 
0 0
0 1
Luton Town U18
 
Peterborough U18
 
   
1 3
Walsall U18
 
Blackpool U18
 
   
1 1
Manchester City
 
Borussia Dortmund
 
1 0
2 1
Real Madrid
 
Liverpool
 
2 0
3 1
Azerbaijan U19 W
 
Sweden U19 W
 
   
   
Belgium U19 W
 
Cyprus U19 W
 
   
   
Bosnia & Herzegovina U19 W
 
Poland U19 W
 
   
   
Bulgaria U19 W
 
Iceland U19 W
 
   
   
Croatia U19 W
 
Austria U19 W
 
   
   
Czech Republic U19 W
 
Latvia U19 W
 
   
   
Finland U19 W
 
Georgia U19 W
 
   
   
France U19 W
 
FYR Macedonia U19 W
 
   
   
Germany U19 W
 
Kazakhstan U19 W
 
   
   
Italy U19 W
 
Andorra U19 W
 
   
   
Norway U19 W
 
Faroe Islands U19 W
 
   
   
Romania U19 W
 
Portugal U19 W
 
   
   
Ukraine U19 W
 
Serbia U19 W
 
   
   
Wales U19 W
 
Slovakia U19 W
 
   
   
Monaco
 
Metz
 
0 0
0 0
Laval
 
Bastia
 
0 1
0 1
Immigration FC
 
Falcons FC
 
1 2
1 2
Latrikunda Utd
 
Gunjur United
 
0 2
1 2
Team Rhino FC
 
Bombada FC
 
0 0
0 0
Samtredia
 
Torpedo Kutaisi
 
0 0
0 0
Chikhura
 
Shevardeni 1906
 
0 1
0 1
Merani Martvili
 
Sioni
 
1 0
1 2
Didube 2014
 
Kolkheti Khobi
 
   
2 2
Chiatura
 
Saburtalo II
 
   
3 1
Kolkheti Poti
 
Gori
 
   
3 1
Merani Tbilisi II
 
Tbilisi City
 
   
2 1
Meshakhte
 
Spaeri
 
   
0 3
Varketili
 
Aragvi Dusheti
 
   
1 0
Bakhmaro
 
Guria
 
   
0 2
Heidenheim
 
Holstein Kiel
 
1 0
1 0
Bayern Alzenau
 
FSV Frankfurt
 
1 1
1 2
Eintracht Stadtallendorf
 
TuS RW Koblenz
 
0 2
0 2
Magpies
 
St Josephs FC
 
   
1 2
Europa FC
 
Europa Point
 
   
10 0
Hafia
 
ASFAG
 
   
2 0
Santoba
 
Wakirya
 
   
2 5
Aluminium Arak U23
 
Pars Jonoubi Jam U23
 
1 0
3 1
Gol Gohar U23
 
Sepahan Isfahan U23
 
0 0
1 1
Tractor Sazi Tabriz U23
 
Nassaji Mazandaran U23
 
1 0
1 0
Zob Ahan U23
 
Naft Ahvaz U23
 
   
   
Naft Omidiyeh U23
 
Foolad Khuzestan U23
 
0 0
0 0
Beitar Nahariya
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
2 1
2 1
Tzeirei Sakhnin
 
Tzeirei Kafr Kanna
 
   
2 4
Ahi Bir al-Maksur
 
Hapoel Beit Shean
 
   
1 0
Beitar Ramat Gan
 
Hapoel Hod Hasharon
 
0 0
0 0
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
   
1 4
Ahva Kafr Manda
 
Ahi Akko
 
   
0 2
Arad
 
Maccabi Ironi Sderot
 
   
0 3
Beitar Haifa Jacob
 
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
0 1
1 1
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Moadon Tzeirey Rahat
 
0 2
0 4
Bnei Bir al-Maksur
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
0 2
Hapoel Bnei Musmus
 
Hapoel Sandala Gilboa
 
   
2 3
Hapoel Kfar Bara
 
Shimshon Bnei Taibe
 
   
2 1
Hapoel Merhavim
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
   
0 0
Hapoel Qalansawe
 
Hapoel Kiryat Ono
 
   
1 5
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Hapoel Ramot Menashe
 
   
3 1
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
1 0
Maccabi Ahi Iksal
 
MS Tirat HaCarmel
 
0 3
0 7
Shikun HaMizrah
 
MS Be'er Sheva
 
   
6 0
Tzeirey Tamra
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
   
1 1
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
   
2 1
Elnahada Nazareth
 
Ihud Bnei Shfaram
 
   
0 8
Hapoel Gedera
 
Beitar Yavne
 
   
7 0
Hapoel Ironi Safed
 
Maccabi Ironi Yafia
 
   
1 1
Ironi Modi'in
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
4 1
Ironi Nesher
 
Hapoel Ein as-Sahla
 
1 1
3 1
Hapoel Lod
 
Beitar Ashdod
 
   
3 1
Hapoel Pardesya Noam
 
Shimshon Tel Aviv
 
0 0
1 2
MS Jerusalem
 
Hapoel Yeruham
 
0 0
0 0
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Ironi Beit Dagan
 
   
1 0
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
Hapoel Ironi Karmiel
 
   
0 5
Sporting Tel Aviv
 
Otzma Holon
 
   
1 0
Holon Yermiyahu
 
Agudat Sport Ashdod
 
0 1
2 1
Maccabi Herzliya
 
Shimshon Kafr Qasim
 
1 0
2 0
Maccabi Petah Tikva
 
Ironi Kiryat Shmona
 
2 0
2 0
Hapoel Be'er Sheva
 
Ashdod
 
0 2
1 2
Maccabi Haifa
 
Maccabi Tel Aviv
 
1 0
1 1
Chievo U19
 
Cremonese U19
 
2 0
3 3
Caldiero Terme
 
Clodiense
 
2 1
2 1
Team Altamura
 
Molfetta Calcio
 
1 1
3 1
Yokohama F. Marinos
 
Cerezo Osaka
 
0 0
1 0
Talanta
 
Migori Youth
 
   
   
Pohang Steelers
 
Jeonbuk Motors
 
0 1
1 3
Daegu
 
Seongnam
 
0 0
0 0
Makedonija
 
Akademija Pandev
 
1 1
1 3
Kelantan United
 
Kelantan
 
0 1
0 2
PKNP
 
PBDKT T-Team
 
0 0
0 0
Sabah
 
Johor Darul Ta'zim
 
0 2
1 4
Melaka United
 
Pulau Pinang
 
0 1
1 2
Pahang
 
Terengganu
 
1 0
1 1
Selangor
 
Kedah
 
1 0
1 2
Tevragh-Zeïne
 
Ksar
 
0 0
0 1
Nouadhibou
 
Concorde
 
1 0
1 0
Tepatitlán de Morelos
 
Tlaxcala
 
2 1
2 1
Santos Laguna W
 
América W
 
0 0
1 2
Tigres UANL W
 
Cruz Azul W
 
1 0
3 0
Pachuca W
 
Tijuana W
 
1 1
2 1
Ballymena United
 
Glentoran
 
0 1
2 2
Carrick Rangers
 
Crusaders
 
0 1
1 1
Cliftonville
 
Dungannon Swifts
 
1 0
3 0
Glenavon
 
Warrenpoint Town
 
1 0
1 0
Portadown
 
Larne
 
1 1
1 2
Alianza Lima
 
Deportivo Municipal
 
0 0
1 0
Belenenses U23
 
Sporting Braga U23
 
0 1
1 1
Marítimo U23
 
Famalicão U23
 
2 1
2 1
Estoril U23
 
Leixões U23
 
0 0
2 0
Casa Pia
 
Chaves
 
0 2
1 2
Qatar SC
 
Al Ahli
 
0 1
1 1
Al Khor
 
Al Duhail
 
0 0
1 1
Al Sadd
 
Al Rayyan
 
1 1
2 1
Lusail City
 
Al Markhiya
 
0 0
0 2
Sepsi II
 
Corona Brasov
 
0 1
0 3
Csikszereda
 
Rapid Bucuresti
 
0 1
0 1
Spartak Moskva II
 
Krylya Sovetov
 
   
   
Kazanka
 
Zenit Irkutsk
 
   
   
Strogino
 
Metallurg Vidnoye
 
3 0
5 0
Zenit II
 
Kolomna
 
0 0
1 0
Lada Tolyatti
 
Novosibirsk
 
0 3
0 6
Smolensk
 
Leningradets
 
0 0
0 1
Zvezda Sint Petersburg
 
Znamya Truda
 
0 0
0 0
Fakel II
 
Kaluga
 
0 0
1 0
Tver
 
Rodina Moskva
 
0 0
1 0
Murom
 
Chita
 
1 1
2 1
Znamya Noginsk
 
Avangard Kursk
 
0 0
0 2
Ryazan
 
Kvant
 
2 0
3 2
Dolgie Prudy
 
Torpedo Vladimir
 
0 0
1 0
Luki-Energiya
 
Dinamo Moskva II
 
0 1
0 3
Metallurg Lipetsk
 
Sakhalin
 
0 0
3 0
Salyut Belgorod
 
Sokol Saratov
 
0 0
0 0
Saturn Ramenskoye
 
Khimik Novomoskovsk
 
1 1
2 2
Domagnano
 
Fiorentino
 
0 0
1 2
Juvenes / Dogana
 
Faetano
 
0 0
3 2
Tre Fiori
 
Libertas
 
2 1
3 2
Hajer
 
Al Nahdha
 
0 0
1 1
Al Feiha
 
Arar
 
2 0
4 0
Al Bukayriyah
 
Najran
 
0 0
1 0
Jeddah
 
Al Ta'ee
 
2 0
2 0
Ohod
 
Al-Kawkab
 
1 1
2 3
Ayr United
 
Dundee
 
0 0
0 3
Greenock Morton
 
Inverness CT
 
0 2
1 4
Airdrieonians
 
Falkirk
 
1 1
2 1
Clyde
 
Cove Rangers
 
0 0
1 1
Dumbarton
 
Montrose
 
0 0
0 0
East Fife
 
Partick Thistle
 
2 0
2 2
Forfar Athletic
 
Peterhead
 
0 0
1 1
Brechin City
 
Stenhousemuir
 
1 1
1 1
Edinburgh City
 
Annan Athletic
 
0 0
1 1
Elgin City
 
Stranraer
 
0 0
2 1
Queen's Park
 
Cowdenbeath
 
1 0
3 0
Stirling Albion
 
Albion Rovers
 
0 1
1 1
Mačva Šabac
 
Mladost Lučani
 
0 1
0 2
Novi Pazar
 
Bačka Topola
 
1 0
2 1
Proleter Novi Sad
 
Čukarički
 
0 0
0 1
Spartak Subotica
 
Voždovac
 
1 0
3 0
Spartak Trnava
 
Trenčín
 
0 0
0 1
Banska Bystrica
 
Komárno
 
0 0
0 0
FK Košice
 
Sereď
 
0 0
0 0
Pohronie
 
Petržalka akadémia
 
1 1
1 2
Cape Town All Stars
 
Richards Bay
 
0 2
1 2
Free State Stars
 
Jomo Cosmos
 
0 1
0 2
Polokwane City
 
Pretoria Callies
 
0 0
0 1
University of Pretoria
 
Steenberg United
 
1 0
2 0
Tshakhuma
 
Mamelodi Sundowns
 
1 1
1 3
Kaizer Chiefs
 
Stellenbosch
 
0 0
2 2
Emelec
 
Macará
 
1 0
2 0
Nacional Asunción
 
12 de Octubre
 
0 0
0 0
Juventud Laguna U19 II
 
Cruz Santa U19
 
   
   
Santa Úrsula
 
Velke Levare
 
0 0
0 0
Köniz
 
Breitenrain
 
1 0
1 1
Aarau
 
Winterthur
 
2 0
3 0
Istaravshan
 
Ravshan
 
   
1 0
Fatih Karagümrük
 
Hatayspor
 
0 0
1 0
Göztepe
 
Rizespor
 
0 0
2 0
Trabzonspor
 
Kayserispor
 
1 1
1 1
Proline
 
MYDA
 
3 0
4 1