Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Patronato
 
Lanús
 
0 1
2 2
Talleres Córdoba
 
Vélez Sarsfield
 
1 0
1 1
Atlético Tucumán
 
River Plate
 
0 2
1 2
West Armenia
 
Junior Sevan
 
   
0 3
Urartu
 
Ararat
 
0 0
1 0
Al Gharafa
 
AMGK
 
0 0
0 0
Al Wahda
 
Al Zawra'a
 
0 0
2 1
Al Wahda
 
Al Quwa Al Jawiya
 
1 0
1 1
Eagles
 
Thimphu City
 
1 0
2 0
Nepal Army
 
Police SC
 
2 1
5 1
Sydney
 
Perth Glory
 
0 0
1 0
Beresfield United
 
Minmi Wanderers
 
   
1 2
Kahibah
 
Cessnock City
 
3 1
5 2
Toronto Awaba
 
Belmont Swansea
 
1 1
3 7
Wallsend
 
Mayfield United Junior
 
   
9 0
Capalaba W
 
The Gap W
 
   
1 0
Brisbane Olympic W
 
Moreton Bay United W
 
   
3 6
Forrestfield United
 
Shamrock Rovers Perth
 
   
3 4
Keşlə II
 
Turan
 
   
1 0
MOIK
 
Sabah II
 
   
0 3
Neman Grodno
 
Shakhtyor
 
1 0
2 1
Vitebsk
 
BATE
 
1 2
2 3
Beerschot-Wilrijk
 
Sporting Charleroi
 
1 0
2 1
JAC
 
ASPAC
 
   
1 1
UPI-ONM
 
Police Benin
 
   
2 2
Adjidja
 
Soleil
 
   
4 2
AS Cotonou
 
Eternel
 
   
1 1
Dynamique Djougou
 
Béké Bembèrèkè
 
   
1 1
Dynamo Unacob
 
Cavaliers
 
   
0 2
Tanéka
 
Buffles
 
   
0 1
Tukunnin
 
Réal Sport
 
   
2 0
Sloga
 
Sarajevo
 
0 0
0 1
Borac Banja Luka
 
Klis Buturović Polje
 
1 0
4 1
CEO
 
CRB
 
0 1
1 2
Iranduba
 
Cliper
 
   
2 10
Bahia de Feira
 
Vitória da Conquista
 
0 0
1 0
Luziânia
 
Ceilândia
 
1 2
1 2
Paracatu
 
Capital Brasilia
 
   
2 2
Real FC
 
Sobradinho
 
2 0
2 1
Samambaia
 
Santa Maria
 
0 0
0 3
Macaé
 
Fluminense
 
0 1
0 4
Fortaleza
 
Ypiranga Erechim
 
0 0
1 0
Juazeirense
 
Volta Redonda
 
0 3
3 3
Picos
 
Boavista
 
0 1
0 1
Vitória
 
Rio Branco ES
 
0 0
2 0
ABC
 
4 de Julho
 
2 0
2 2
Iporá
 
Goiás
 
1 0
1 1
Jaraguá EC
 
Goianésia
 
0 0
1 2
Sampaio Corrêa
 
Pinheiro
 
0 0
1 0
Athletic Club
 
URT
 
0 0
0 1
Atlético Mineiro
 
Pouso Alegre
 
1 0
1 0
Caldense
 
Uberlândia
 
1 2
1 2
Coimbra
 
Cruzeiro
 
0 0
0 2
Itupiranga
 
Carajás
 
   
1 0
Azuriz
 
Cascavel CR
 
1 0
1 0
Santa Cruz
 
Vera Cruz
 
1 0
4 1
Afogados
 
Sport Recife
 
0 0
0 0
Altos
 
Ríver
 
0 0
0 0
Chapadão
 
Costa Rica - MS
 
   
0 2
Novoperário
 
Aquidauanense
 
   
0 3
Botev Vratsa II
 
OFK Levski
 
   
2 0
Drenovets
 
Tryavna
 
   
3 0
Levski Lom
 
Bdin
 
   
2 0
Lokomotiv Mezdra
 
Sevlievo
 
   
4 0
Partizan
 
Parva atomna
 
   
0 0
Pavlikeni
 
Akademik Svishtov
 
   
2 0
Peshtera Galata
 
Spartak Pleven
 
   
1 2
Vihar Slavyanovo
 
Lokomotiv Dryanovo
 
   
2 0
Yantra Polski Trambesh
 
Etar VT II
 
   
3 2
Atletik Kuklen
 
Levski Karlovo
 
   
2 0
Borislav 2009
 
Sokol Markovo
 
   
3 0
Haskovo
 
Gigant Saedinenie
 
   
0 0
Maritsa Plovdiv
 
Karnobat
 
   
1 0
Nesebar
 
Rodopa Smolyan
 
   
3 0
Rozova dolina
 
Dimitrovgrad
 
   
2 0
Spartak Plovdiv
 
Zagorets
 
   
0 1
Vereya
 
Chernomorets 1919 Burgas
 
   
0 2
Yambol 1915
 
Izvor Gorski izvor
 
   
0 0
Balkan Botevgrad
 
Levski Chepintsi
 
   
2 0
Botev Ihtiman
 
Belasitsa
 
   
1 1
Nadezhda Dobroslavtsi
 
Bansko
 
   
1 1
Perun
 
Chavdar Etropole
 
   
1 0
Pirin Razlog
 
Oborishte
 
   
2 2
Rilski Sportist
 
Marek
 
   
0 2
Slivnishki geroy
 
Kyustendil
 
   
0 4
Velbazhd
 
Pirin Gotse Delchev
 
   
1 0
Vihren
 
Granit Vladaya
 
   
6 1
CSKA Sofia
 
Ludogorets
 
0 0
1 1
Asia Europe University
 
Svay Rieng
 
2 1
3 4
Police Commissary
 
Cambodia Tiger
 
0 1
0 1
Rangers
 
Unión San Felipe
 
2 0
3 1
Alianza Petrolera
 
Santa Fe
 
0 2
0 3
JS Talangaï
 
Cheminots
 
1 0
2 0
Nico-Nicoye
 
Inter Club
 
   
1 0
CARA Brazzaville
 
Kondzo
 
   
0 0
Leopards de Dolisie
 
Étoile du Congo
 
   
1 1
Otôho d'Oyo
 
Nathaly's
 
   
2 0
V.Club Mokanda
 
Diables Noirs
 
   
1 3
Motema Pembe
 
JSK
 
   
1 0
Abengourou
 
Sporting Gagnoa
 
   
0 0
Hajduk Split
 
Slaven Koprivnica
 
1 0
2 2
HAŠK
 
Spansko Zagreb
 
1 0
3 1
Jarun
 
Ponikve
 
2 0
2 0
Maksimir Zagreb
 
Zagorec
 
1 0
5 1
Mladost Petrinja
 
Bistra
 
   
2 1
Trnje
 
Segesta Sisak
 
0 0
2 1
Vrapče Zagreb
 
Trešnjevka
 
0 1
3 1
Vrbovec
 
Gaj
 
   
3 2
Rudar Mursko Sredisce
 
Mladost Ždralovi
 
   
2 0
Ahironas
 
Omonia Psevda
 
3 0
3 0
Akritas
 
ASIL Lysi
 
0 0
0 1
Anagennisi Deryneia
 
AE Zakakiou
 
1 2
4 2
Aris
 
Omonia Aradippou
 
0 2
0 2
Digenis Ypsonas
 
Kouris Erimi
 
0 0
0 1
Onisilos
 
Digenis Morphou
 
1 1
3 2
Othellos
 
EN THOI Lakatamia
 
2 1
2 1
Ayia Napa
 
PAEEK
 
1 1
2 2
Amathous
 
O Kormakitis
 
   
1 1
APONA Anagias
 
APEP
 
   
1 0
Elia Lythrodonta
 
Omonia 29is Maiou
 
   
2 3
Elpida Astromeritis
 
MEAP Nisou
 
   
0 3
Iraklis Yerolakkou
 
Halkanoras
 
   
3 0
Ormideia
 
Ethnikos Assias
 
   
2 2
Oroklini / Troulloi
 
Olympiada Lympion
 
   
0 2
Peyia
 
ENAD
 
   
3 0
Prostějov
 
Dukla Praha
 
1 0
1 0
Táborsko
 
Slavoj Vyšehrad
 
2 0
4 0
Teplice
 
Mladá Boleslav
 
1 0
2 1
Sparta Praha
 
Jablonec
 
0 0
4 1
Viktoria Plzeň
 
Slovan Liberec
 
0 0
1 0
AB
 
Hillerød
 
0 0
0 1
Gualaceo
 
Guayaquil
 
1 0
2 0
El Nacional
 
Cumbaya
 
0 0
2 0
El Gounah
 
El Geish
 
0 2
0 4
Wadi Degla
 
National Bank of Egypt
 
1 1
4 2
Ismaily
 
Al Masry
 
1 0
2 1
Fayoum
 
El Minya
 
0 0
0 0
Águila
 
Santa Tecla
 
0 0
0 0
FAS
 
Firpo
 
1 0
3 1
Basildon United
 
Great Wakering Rovers
 
   
   
Brentwood Town
 
Aveley
 
   
   
Bury Town
 
AFC Sudbury
 
   
   
Coggeshall Town
 
Felixstowe & Walton United
 
   
   
Grays Athletic
 
Tilbury
 
   
   
Histon
 
Dereham Town
 
   
   
Hullbridge Sports
 
Heybridge Swifts
 
   
   
Maldon & Tiptree
 
Canvey Island
 
   
   
Soham Town Rangers
 
Cambridge City
 
   
   
Witham Town
 
Romford
 
   
   
Ashford Town (Middlesex)
 
Uxbridge
 
   
   
Barking
 
Chalfont St Peter
 
   
   
Bracknell Town
 
Chertsey Town
 
   
   
Chipstead
 
Harlow Town
 
   
   
Hanwell Town
 
Westfield
 
   
   
Hertford Town
 
Staines Town
 
   
   
Marlow
 
Waltham Abbey
 
   
   
Northwood
 
South Park
 
   
   
Tooting & Mitcham United
 
FC Romania
 
   
   
Ware
 
Bedfont Sports
 
   
   
Ashford United
 
Sittingbourne
 
   
   
Chichester City
 
VCD Athletic
 
   
   
Faversham Town
 
Cray Valley (PM)
 
   
   
Hastings United
 
Haywards Heath Town
 
   
   
Hythe Town
 
Sevenoaks Town
 
   
   
Phoenix Sports
 
Burgess Hill Town
 
   
   
Ramsgate
 
East Grinstead Town
 
   
   
Whitstable Town
 
Three Bridges
 
   
   
Whyteleafe
 
Whitehawk
 
   
   
AFC Hornchurch
 
Bowers & Pitsea
 
   
   
Bishop's Stortford
 
Horsham
 
   
   
Bognor Regis Town
 
Potters Bar Town
 
   
   
Brightlingsea Regent
 
Wingate & Finchley
 
   
   
Carshalton Athletic
 
Kingstonian
 
   
   
Cheshunt
 
Worthing
 
   
   
Corinthian-Casuals
 
Folkestone Invicta
 
   
   
Cray Wanderers
 
Enfield Town
 
   
   
East Thurrock United
 
Lewes
 
   
   
Haringey Borough
 
Margate
 
   
   
Merstham
 
Leatherhead
 
   
   
Crystal Palace U18
 
West Ham U18
 
2 1
5 1
Sunderland U18
 
Middlesbrough U18
 
0 1
0 3
Colchester U23
 
Wigan U23
 
1 1
1 2
Kuressaare
 
Nõmme Kalju
 
0 1
0 2
Trans
 
Legion
 
0 0
0 0
Kedus Giorgis
 
Sebeta Kenema
 
0 0
0 0
Ethiopia Bunna
 
Awassa Kenema
 
0 0
0 1
FC Bayern München
 
Paris Saint Germain
 
1 2
2 3
Porto
 
Chelsea
 
0 1
0 2
Rumilly Vallieres
 
Le Puy F.43 Auvergne
 
1 0
4 0
Sedan
 
Angers SCO
 
0 1
0 1
Canet Roussillon
 
Boulogne
 
1 0
1 0
Chateaubriant Voltigeurs
 
Montpellier
 
0 0
0 1
Saumur
 
Toulouse
 
1 1
1 2
PSV Wellingara
 
Samger FC
 
0 1
2 3
SK East BI
 
Kiang West FC
 
0 1
0 1
Young Africans
 
Steve Biko FC
 
2 1
2 1
Young Africans Banjul
 
Steve Biko FC
 
   
   
Lokomotivi Tbilisi
 
Samgurali
 
2 3
2 3
Shukura
 
Dinamo Tbilisi
 
0 0
0 2
Dila
 
Saburtalo
 
0 1
1 2
WIT Georgia
 
Gareji
 
0 0
0 0
Norchi Dinamo
 
Rustavi
 
1 0
2 1
Kaiserslautern
 
Zwickau
 
0 0
2 2
Jahn Regensburg
 
Werder Bremen
 
0 0
0 1
Preußen Münster
 
Borussia Dortmund II
 
1 1
1 1
Rödinghausen
 
Rot-Weiss Essen
 
1 0
1 1
Schalke 04 II
 
Wiedenbrück
 
2 0
2 1
Bergisch Gladbach
 
Sportfreunde Lotte
 
0 1
0 2
Fortuna Düsseldorf II
 
Lippstadt 08
 
0 0
1 1
Homberg
 
Alemannia Aachen
 
0 1
0 2
Rot-Weiß Oberhausen
 
Bonner SC
 
1 0
2 1
Asante Kotoko
 
Bechem United
 
2 0
4 0
Glacis United
 
Hound Dogs
 
   
6 1
Lincoln Red Imps
 
Lions FC
 
   
6 0
PAS Giannina
 
Olympiakos Piraeus
 
1 0
1 1
AEK Athens
 
PAOK
 
0 0
0 1
Doxa Dramas
 
Apollon Larissa
 
0 0
0 1
Karaiskakis
 
Ionikos
 
0 2
0 3
Levadiakos
 
Panachaiki
 
2 0
3 0
OF Ierapetra
 
Kissamikos
 
0 1
0 1
Trikala
 
Xanthi
 
0 0
0 0
Diagoras
 
Ergotelis
 
0 1
1 1
Malacateco
 
Xelajú
 
0 0
0 0
Deportivo Sanarate
 
Cobán Imperial
 
0 0
0 0
Antigua GFC
 
Iztapa
 
1 1
3 2
Cotzumalguapa
 
Comunicaciones
 
0 0
0 0
Guastatoya
 
Sacachispas
 
1 0
3 0
Municipal
 
Achuapa
 
2 0
3 0
Real Sociedad
 
Motagua
 
1 1
3 3
Platense
 
Real España
 
1 1
2 2
DEAC
 
Vasas
 
0 1
0 1
Dorogi
 
Debrecen
 
0 0
2 0
Kazincbarcika
 
Szentlőrinc SE
 
0 0
1 1
Soroksár SC
 
Siófok
 
0 0
0 0
Ajka
 
Szeged 2011
 
2 0
2 2
Békéscsaba
 
Csákvári TK
 
1 0
1 1
Győri ETO
 
Szombathelyi Haladás
 
1 0
3 0
Kaposvári Rákóczi
 
Gyirmót
 
0 1
1 5
Nyíregyháza Spartacus
 
Budaörs
 
2 0
5 0
Pécsi MFC
 
Szolnoki MÁV
 
1 0
2 1
Diósgyőr II
 
Balassagyarmat VSE