Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Merreikh
 
Al Ahli Tripoli
 
2 0
2 0
Zambia U20
 
Mauritius U20
 
1 0
3 0
Swaziland U20
 
Botswana U20
 
1 1
2 1
Erzeni Shijak
 
Egnatia Rrogozhinë
 
0 0
0 0
Tirana
 
Laçi
 
2 1
3 3
Vllaznia Shkodër
 
Partizani Tirana
 
1 0
1 2
ASO Chlef U21
 
JS Saoura U21
 
1 0
1 0
El Bayadh U21
 
HB Chelghoum Laïd U21
 
1 0
2 0
Khenchela U21
 
MC Oran U21
 
1 1
4 1
NC Magra
 
RC Arbaâ
 
0 0
0 0
AS Khroub
 
MO Constantine
 
0 0
1 0
E Sour El-Ghozlane
 
US Souf
 
0 0
0 0
Hamra Annaba
 
Aïn M'lila
 
0 0
0 0
IB Khémis El Khechna
 
JS Bordj Ménaïel
 
0 0
0 0
JSM Skikda
 
Teleghma
 
2 0
2 1
MC El Eulma
 
Annaba
 
1 0
2 1
RB Ouargla
 
USM El Harrach
 
   
1 1
US Chaouia
 
CA Batna
 
0 0
0 0
Atletico Mitre
 
Alvarado
 
0 0
0 0
Defensa y Justicia Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 4
0 6
Arsenal Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 0
0 0
Godoy Cruz Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
2 2
2 4
Melbourne City
 
Western United
 
1 0
2 1
Amstetten
 
Lafnitz
 
0 0
0 1
Austria Wien II
 
Grazer AK
 
1 0
1 1
Kapfenberger SV
 
Rapid Wien II
 
0 1
0 2
Vorwärts Steyr
 
St. Pölten
 
0 1
0 1
Dornbirn
 
Blau-Weiß Linz
 
0 2
2 5
Deutschkreutz
 
Ritzing
 
   
1 1
Leithaprodersdorf
 
Pinkafeld
 
   
4 2
Parndorf
 
Schattendorf
 
0 1
3 1
Spittal
 
Feldkirchen
 
0 0
1 2
Völkermarkt
 
St. Jakob Rosental
 
   
1 2
Wolfsberg
 
St. Andrä
 
   
1 2
Kottingbrunn
 
Ortmann
 
   
0 1
Mannersdorf
 
Waidhofen/Thaya
 
   
0 0
USC Rohrbach
 
Haitzendorf (Aut)
 
   
2 1
Zwettl
 
Schrems
 
   
2 0
Langenrohr
 
Gloggnitz
 
   
2 2
Mondsee
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
1 1
SV Wallern
 
Ostermiething
 
   
0 4
Union Edelweiß
 
St. Martin i.M.
 
   
2 3
Wohnbau Dietach
 
Wels
 
   
2 0
Weißkirchen / Allhaming
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
2 2
Fehring
 
Wildon
 
   
3 1
Frauental
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
1 1
Gnas
 
Fürstenfeld
 
   
4 1
Ilz
 
Voitsberg
 
   
0 3
Koflach
 
Liezen
 
   
2 1
Lebring
 
SC Bruck an der Mur
 
   
2 1
Mettersdorf
 
Lafnitz II
 
   
3 0
Bizau
 
Lochau
 
   
2 4
Mannswörth
 
Simmeringer SC
 
0 0
0 1
Schwechat
 
Wienerberg
 
0 0
0 0
Allerheiligen
 
SAK Klagenfurt
 
0 0
1 0
Bad Gleichenberg
 
Union Vöcklamarkt
 
0 0
3 0
Gleisdorf 09
 
Wolfsberger AC II
 
0 0
1 1
LASK Juniors
 
Kalsdorf
 
0 0
0 0
Leoben
 
Deutschlandsberger SC
 
3 0
4 0
Treibach
 
Ried II
 
0 1
1 2
Bruck/Leitha
 
Traiskirchen
 
1 0
2 2
Mannsdorf
 
Neusiedl
 
1 0
1 0
Siegendorf
 
Stripfing
 
0 1
0 2
TWL Elektra
 
Donaufeld
 
2 0
5 0
Krems
 
Wiener SC
 
0 0
1 1
TSV St. Johann
 
Kuchl
 
0 0
1 0
Schwaz
 
Kundl
 
1 0
2 0
Wörgl
 
Hall
 
0 1
2 2
Zira
 
Keşlə FK
 
   
1 0
Dinamo Brest
 
Dnepr Mogilev
 
1 0
4 0
Dender
 
Waasland-Beveren
 
0 2
0 3
RSC Anderlecht II
 
Excelsior Virton
 
0 0
3 1
Antwerp
 
Sint-Truiden
 
1 0
2 0
Druk Lhayul
 
Paro Rinpung
 
1 0
2 0
Club Universitario
 
Independiente Petrolero
 
1 0
2 1
Atlético Palmaflor
 
Bolívar
 
0 1
1 1
Nueva Cliza
 
Club Destroyers
 
0 0
1 0
Igman Konjic
 
Velez
 
0 0
0 1
Nação
 
Joinville
 
1 0
2 1
Betim U20
 
América Mineiro U20
 
1 1
2 1
Cruzeiro U20
 
Uberlândia U20
 
0 0
1 0
Criciúma
 
Náutico
 
1 1
2 1
Hebar 1918
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
2 2
3 2
OFK Pirin
 
Beroe
 
0 0
0 0
Vitosha Bistritsa
 
Maritsa Plovdiv
 
1 1
3 1
Police
 
RC Bobo-Dioulasso
 
0 0
0 0
Vitesse
 
Réal du Faso
 
0 0
2 1
Magara Young Boys
 
Aigle Noir
 
   
1 1
Huachipato
 
Coquimbo Unido
 
0 1
0 1
Atlético Nacional
 
Independiente Medellín
 
2 1
3 2
Envigado
 
Patriotas Boyacá
 
2 0
3 2
Santa Ana
 
Turrialba
 
1 0
2 0
Lokomotiva Zagreb
 
Šibenik
 
0 0
1 1
Hrvatski Dragovoljac
 
Orijent 1919
 
1 0
1 2
Kustošija
 
Dubrava Zagreb
 
0 0
1 0
GOSK Dubrovnik
 
Primorac Biograd
 
   
0 1
APOEL
 
Karmiotissa
 
0 0
0 0
Omonia Aradippou
 
Anagennisi Deryneia
 
1 2
2 2
Vysočina Jihlava
 
Prostějov
 
1 0
1 1
Viktoria Otrokovice
 
Hanácká
 
0 1
1 4
Hlučín
 
Vítkovice
 
0 0
2 0
Fredericia
 
Nykøbing
 
0 1
0 1
Fremad Amager
 
Hvidovre
 
0 1
1 4
Lyngby
 
Viborg
 
1 1
1 1
América de Quito
 
Olmedo
 
0 0
1 0
Águila
 
Jocoro
 
   
   
Alianza
 
Isidro Metapán
 
   
   
Atletico Marte
 
Santa Tecla
 
   
   
FAS
 
CD Platense
 
   
   
Firpo
 
Chalatenango
 
   
   
Once Municipal
 
Dragón
 
   
   
Queens Park Rangers
 
Reading
 
1 1
2 1
Barnsley U21
 
Sheffield Wednesday U21
 
1 1
1 2
Saku Sporting II W
 
Flora II W
 
   
2 6
Hadiya Hosaena
 
Sidama Bunna
 
0 1
4 1
Adama Kenema
 
Mekelakeya
 
1 0
2 0
STPS
 
RPS Lions
 
   
6 1
Olympique Lyonnais
 
Toulouse
 
1 0
1 1
Dila
 
Torpedo Kutaisi
 
2 1
2 1
Dinamo Tbilisi
 
Dinamo Batumi
 
0 0
1 0
DSC Arminia Bielefeld
 
Karlsruher SC
 
0 1
1 2
Jahn Regensburg
 
SpVgg Greuther Fürth
 
1 1
2 2
Verl
 
Viktoria Köln
 
0 0
2 2
TSG Hoffenheim
 
Werder Bremen
 
1 1
1 2
Nöttingen
 
Hollenbach
 
1 1
2 1
Ammerthal
 
SC Feucht
 
0 0
3 3
Eltersdorf
 
ATSV Erlangen
 
2 1
2 2
Kornburg
 
Eintracht Bamberg
 
0 2
0 2
Hallbergmoos-Goldach
 
1860 Rosenheim
 
0 0
0 0
Süderelbe
 
HEBC
 
0 1
4 1
Victoria Hamburg
 
Curslack-Neuengamme
 
5 0
5 0
Wandsbeker TSV Concordia
 
Altona 93
 
0 0
1 1
Hamburger SV III
 
Paloma
 
0 1
0 2
Eimsbutteler TV
 
Osdorf
 
1 0
3 0
SF Baumberg
 
TuRU 1880 Düsseldorf
 
0 0
4 0
Velbert
 
Meerbusch
 
3 0
4 1
TVD Velbert
 
Kleve
 
0 0
3 1
Staaken
 
Union Fürstenwalde
 
2 2
2 3
Auersmacher
 
Hertha Wiesbach
 
1 0
1 1
Augsburg II
 
Pipinsried
 
3 0
4 0
Buchbach
 
Ansbach
 
1 2
4 2
Illertissen
 
Eichstätt
 
2 0
3 1
Schweinfurt
 
Türkgücü-Ataspor
 
0 0
0 1
Viktoria Aschaffenburg
 
Rain / Lech
 
1 1
1 1
BW Lohne
 
Jeddeloh
 
2 1
3 2
Altglienicke
 
Chemnitzer FC
 
1 2
3 3
Chemie Leipzig
 
Carl Zeiss Jena
 
0 0
1 0
Balingen
 
TSV Steinbach
 
2 2
2 3
Kickers Offenbach
 
Astoria Walldorf
 
0 0
3 0
Fortuna Köln
 
Düren Merzenich
 
2 0
3 2
Rot Weiss Ahlen
 
Rödinghausen
 
1 0
1 1
Glacis United
 
Mons Calpe
 
1 0
1 0
MOL Vidi
 
Zalaegerszegi TE
 
1 0
1 1
Újpest
 
Kecskemeti TE
 
0 0
1 2
Kerala Blasters
 
East Bengal
 
0 0
3 1
PSBS Biak Numfor
 
Persipura
 
   
   
Persipal
 
Deltras
 
   
   
Persikab Bandung
 
Persekat
 
   
   
Persipa Pati
 
PSIM Yogyakarta
 
   
   
PSCS Cilacap
 
Putra Sinar Giri
 
   
   
PSDS Deli Serdang
 
Persiraja Banda Aceh
 
   
   
Persijap
 
Gresik United
 
   
   
Iceland U17 W
 
Switzerland U17 W
 
1 1
1 3
Ukraine U17 W
 
England U17 W
 
0 6
0 11
France U17 W
 
Italy U17 W
 
   
4 2
Belarus U17 W
 
Luxembourg U17
 
2 0
3 0
Denmark U17 W
 
Estonia U17 W
 
2 0
7 0
Georgia U17 W
 
Armenia U17 W
 
0 2
0 3
Esteghlal
 
Foolad
 
0 1
1 1
Malavan
 
Sanat Naft
 
1 0
2 1
Mes Kerman
 
Havadar
 
   
0 1
Mes Rafsanjan
 
Tractor Sazi
 
1 0
1 0
Naft Masjed Soleyman
 
Gol Gohar
 
0 1
0 5
Sepahan
 
Persepolis
 
0 0
0 0
Hapoel Migdal Haemek
 
Hapoel Bu'eine
 
1 1
2 3
Maccabi Ironi Tamra
 
Ironi Baka El Garbiya
 
0 1
0 1
Tzeirey Taibe
 
Tzeirei Kafr Kanna
 
0 0
0 0
Hapoel Bnei Zalafa
 
Maccabi K. Ata Bialik
 
3 0
4 0
Hapoel Kaukab
 
MS Tira
 
0 0
1 0
Hapoel Kfar Kana
 
Hapoel Qalansawe
 
0 0
0 1
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
Ihud Bnei Shfaram
 
1 1
1 2
Hapoel Bikat Hayarden
 
Maccabi Ashdod
 
1 0
2 0
Maccabi Herzliya
 
Ironi Modi'in
 
2 0
3 2
Bnei Eilat
 
Shimshon Tel Aviv
 
3 0
5 0
Beitar Tel Aviv Ramla
 
MS Dimona
 
0 2
0 4
Hapoel Marmorek
 
Hapoel Kfar Shalem
 
0 2
0 2
Ironi Kuseife
 
Maccabi Shaarayim
 
2 0
2 0
Maccabi Yavne
 
Hapoel Herzliya
 
1 1
1 1
Holon Yermiyahu
 
Shimshon Kafr Qasim
 
2 1
3 3
Kiryat Yam SC
 
Maccabi B. Jadeidi-Makr
 
   
3 2
Hapoel Bnei Bi'ina
 
Ironi Bnei Kabul
 
   
2 1
Hapoel Sandala Gilboa
 
Ihud Bnei Baka
 
1 1
2 1
Hapoel Bnei Pardes
 
Hapoel Bnei Musmus
 
0 0
0 1
Maccabi Neve Sha'anan
 
Maccabi Ahi Iksal
 
0 0
0 3
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Pardes Hanna-Karkur
 
   
3 0
Ahva Reineh
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
0 3
Tzeirei Umm al-Fahm
 
MS Tirat HaCarmel
 
   
1 0
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Maccabi Achva Fureidis
 
   
6 1
Beitar Ramat Gan
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
2 1
2 2
Hapoel Kiryat Ono
 
Hapoel Ganei Tikva
 
0 1
0 1
Hapoel Mahane Yehuda
 
Hapoel Ramat Yisrael
 
0 0
1 0
Hapoel Azor
 
Beitar Petah Tikva
 
   
3 0
Hapoel Hod Hasharon
 
Tzeirey Tira
 
   
1 3
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
2 0
2 0
Hapoel Bnei Lod
 
Hapoel Ashkelon
 
7 1
8 4
Maccabi Be'er Sheva
 
Shikun HaMizrah
 
0 1
1 1
Maccabi Ironi Sderot
 
MS Jerusalem
 
   
1 2
Maccabi Stars Ramla
 
Maccabi Ironi Netivot
 
   
1 3
Agudat Sport Nordia
 
Sderot
 
0 0
3 1
Hapoel Yeruham
 
Hapoel Gedera
 
   
2 3
Maccabi Kiryat Malachi
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
3 1
Agudat Sport Ashdod
 
Kafr Qasim
 
0 0
1 3
Bnei Yehuda
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
0 0
0 1
Hapoel Acre
 
Hapoel Kfar Saba
 
0 0
1 0
Hapoel Nof HaGalil
 
Hapoel Petah Tikva
 
0 2
1 4
Hapoel Ramat HaSharon
 
Hapoel Rishon LeZion
 
0 0
0 0
Ironi Tiberias
 
Hapoel Afula
 
2 1
5 1
Maccabi Ahi Nazareth
 
Hapoel Ramat Gan
 
0 1
0 1
Maccabi Petah Tikva
 
Hapoel Umm al-Fahm
 
0 0
1 0
Atalanta U19
 
Cesena U19
 
2 1
5 2
Verona U19
 
Torino U19
 
1 0
1 0
Genoa
 
Cagliari
 
0 0
0 0
Sahab
 
Al Sareeh
 
1 0
2 0
Al Wihdat
 
Al Hussein
 
0 0
0 1
Kariobangi Sharks
 
Homeboyz
 
   
   
Sofapaka
 
Bidco United
 
   
   
Al Fahaheel
 
Al Tadhamon
 
2 0
2 0
Al Jahra
 
Al Nasar
 
1 0
1 2
Progress / AFA Olaine
 
Rīgas FS II
 
0 3
2 4
Shabab Al Sahel
 
Al Akhaa Al Ahli
 
2 0
3 1
Atmosfera
 
Garliava
 
1 1
2 3
Neptūną Klaipėda
 
BFA
 
0 0
1 0
Trakai II
 
Ekranas
 
0 0
0 2
Rumphi United
 
Blue eagles Malawi
 
0 0
0 2
Sabah
 
Pulau Pinang
 
1 0
4 1
Melaka United