Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Angola U20
 
Seychelles U20
 
5 0
8 1
Mozambique U20
 
Lesotho U20
 
1 0
2 1
Namibia U20
 
Malawi U20
 
0 2
2 5
South Africa U20
 
Comoros U20
 
2 0
4 0
Apolonia Fier
 
Besëlidhja Lezhë
 
0 1
1 1
Egnatia Rrogozhinë
 
Shkumbini Peqin
 
1 0
3 0
Erzeni Shijak
 
Turbina Cërrik
 
1 0
4 0
Korabi Peshkopi
 
Besa Kavajë
 
0 0
3 0
Kukësi
 
Labëria
 
0 0
2 0
Partizani Tirana
 
Oriku
 
1 0
2 0
Skënderbeu Korçë
 
Maliqi
 
0 0
3 0
Tirana
 
Veleçiku Koplik
 
1 2
2 2
Tomori Berat
 
Burreli
 
0 0
1 0
Vllaznia Shkodër
 
Flamurtari
 
1 0
1 0
Vora
 
Kastrioti Krujë
 
0 0
0 0
Ferro Carril Oeste
 
Almagro
 
1 0
2 0
Platense Res.
 
River Plate Res.
 
0 1
0 1
Unión Santa Fe Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
0 1
Racing Club Res.
 
Colón Res.
 
0 1
2 2
Rosario Central Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
0 1
2 1
Aldosivi
 
Banfield
 
0 1
0 1
Gimnasia La Plata
 
San Lorenzo
 
0 0
0 1
Sarmiento
 
Boca Juniors
 
0 1
0 1
Independiente
 
Barracas Central
 
1 1
2 2
Juventud Unida Univ.
 
Cipolletti
 
0 0
2 2
Mika Yerevan
 
West Armenia
 
   
1 2
Syunik
 
Pyunik II
 
   
3 1
Səbail II
 
Keşlə II
 
0 1
2 1
Zaqatala
 
Qarabağ II
 
0 1
1 1
Neftchi II
 
Mil-Muğan
 
5 0
7 1
Araz
 
Turan II
 
1 1
2 1
Khalidiya
 
Sitra
 
0 0
0 0
Manama
 
Bahrain SC
 
0 0
2 0
AFC Evere
 
Saint-Josse
 
   
0 2
RTC
 
Druk Lhayul
 
   
0 1
Nacional Potosí
 
Atlético Palmaflor
 
3 0
6 1
Guabirá
 
Universitario de Vinto
 
0 0
1 0
Club Universitario
 
Always Ready
 
1 1
1 3
Sloboda Novi Grad
 
Radnik Bijeljina
 
   
2 0
Zrinjski
 
Velez
 
1 0
1 0
Paduano
 
Serrano RJ
 
0 0
1 1
Floresta
 
Maracanã
 
1 1
1 1
Pacajus
 
Icasa
 
1 0
3 0
Aimoré
 
Guarany de Bagé
 
1 0
1 0
Atletico Carazinho
 
São Luiz
 
   
0 7
Brasil Farroupilha
 
Garibaldi
 
0 1
0 2
Gramadense
 
Glória
 
0 0
3 1
Grêmio B
 
Bage
 
1 0
4 0
Inter Santa Maria
 
Santo Ângelo
 
   
5 0
Lajeadense
 
Monsoon
 
0 0
0 1
Novo Hamburgo
 
Guarani RS
 
   
7 2
Passo Fundo
 
Marau
 
   
3 0
Uniao Harmonia
 
Pelotas
 
   
2 8
Carlos Renaux
 
Marcílio Dias
 
1 0
1 1
Nação
 
Hercílio Luz
 
1 1
1 2
Joinville
 
Figueirense
 
1 1
1 2
Palmeiras U20
 
Portuguesa U20
 
0 3
2 3
Santos U20
 
Ibrachina U20
 
3 0
4 0
Sampaio Corrêa
 
Chapecoense
 
1 1
2 1
Pirin Razlog
 
Levski Sofia II
 
   
0 2
Slivnishki geroy
 
Slavia Sofia II
 
   
0 1
Vihren
 
CSKA Sofia II
 
   
3 2
Slavia Sofia
 
Levski Sofia
 
1 0
2 1
ASFA-Yennenga
 
ASFB
 
0 0
0 0
RC Bobo-Dioulasso
 
Etoile Filante
 
2 0
4 0
Salitas
 
Douanes
 
2 2
3 5
Inter Star
 
Bumamuru
 
   
1 1
Huachipato
 
Magallanes
 
0 1
0 1
Deportivo Pereira
 
Envigado
 
0 1
0 2
Rionegro Águilas
 
Deportivo Cali
 
1 1
2 2
Blessing
 
Lubumbashi Sport
 
   
1 2
JSK
 
AC Rangers
 
   
2 0
Panda B5
 
Don Bosco
 
   
2 0
Simba
 
Groupe Bazano
 
   
3 2
Kuya Sport
 
Tshinkunku
 
   
2 1
AD Cofutpa
 
Quepos Cambute
 
2 0
2 1
NK Lukavec
 
Karlovac 1919
 
   
0 0
Papuk
 
Krizevci
 
   
1 1
GOSK Dubrovnik
 
Vodice
 
   
2 1
Kamen Ivanbegovina
 
Neretva Metković
 
   
3 0
Neretvanac Opuzen
 
Split
 
   
0 0
Primorac Biograd
 
Junak
 
2 2
2 3
Sloga Mravince
 
HNK Zadar
 
   
1 3
Urania Baška Voda
 
Zagora
 
   
0 2
Zmaj Makarska
 
Hrvatski vitez
 
   
0 5
Uskok Klis
 
GOSK Kastel Gomilica
 
   
2 1
Tehničar 1974
 
Hajduk Split
 
0 3
1 5
Artemisa
 
Guantánamo
 
1 0
2 0
Cienfuegos
 
Las Tunas
 
   
2 4
La Habana
 
Villa Clara
 
1 0
4 0
Santiago de Cuba
 
Camagüey
 
0 1
2 1
Nea Salamis
 
Peyia
 
1 1
1 1
Enosis
 
Olympiada Lympion
 
3 0
4 1
Čáslav
 
FK Brandys nad Labem
 
   
3 0
BSF
 
Nordsjælland
 
0 1
0 5
AB
 
AGF
 
0 2
0 3
América de Quito
 
El Nacional
 
1 1
1 1
Chacaritas
 
Independiente Juniors
 
0 1
0 1
Itesalat
 
Kahraba Ismailia
 
1 1
4 1
Dekernes
 
Egy Salloum
 
   
2 1
El Magd
 
Itehad Nabaroh
 
1 0
2 0
El Olympi
 
Abu Qir Semad
 
1 1
4 1
Kafr El Sheikh
 
El Mansura
 
1 1
1 2
Pioneers
 
Proxy
 
0 0
0 0
Sporting Alexandria
 
El Hamam
 
0 0
0 0
Tanta
 
Baladiyyat Al Mehalla
 
0 0
0 0
FAS
 
Isidro Metapán
 
0 0
0 1
Jocoro
 
CD Platense
 
0 1
2 1
Águila
 
Firpo
 
3 0
6 0
Once Municipal
 
Alianza
 
0 1
0 2
Bristol City
 
Preston North End
 
0 0
2 1
Phoenix Sports
 
Charlton Athletic CC
 
   
0 6
FC Romania
 
Biggleswade
 
   
0 1
Highworth Town
 
Thame
 
0 0
1 0
Kingstonian
 
Brightlingsea Regent
 
2 0
3 0
Tiverton Town
 
Salisbury
 
0 2
2 4
Truro City
 
Swindon Supermarine
 
3 0
4 0
Brighouse Town W
 
Burnley W
 
1 1
1 1
Wolverhampton Wanderers W
 
West Bromwich Albion W
 
1 1
3 1
Billericay Town W
 
Gillingham W
 
2 0
3 1
Leafield Athletic W
 
Solihull Moors W
 
   
2 2
Peterborough United W
 
Northampton Town W
 
   
1 1
The New Saints W
 
Stourbridge W
 
   
0 6
Sporting Khalsa W
 
Long Eaton United LFC W
 
   
7 2
Durham Cestria W
 
Newcastle United W
 
   
2 1
Stockport County W
 
Chorley W
 
   
1 0
Bradford City W
 
Merseyrail W
 
   
0 1
AFC Wimbledon Ladies W
 
London Seaward W
 
   
3 0
C&K Basildon W
 
Chesham United LFC W
 
   
13 2
Queens Park Rangers W
 
Ashford Town (Middx) W
 
   
2 1
AFC Bournemouth Ladies
 
Southampton WFC W
 
   
4 0
Chichester City W
 
Moneyfields W
 
   
1 3
Portishead W
 
Exeter City W
 
   
0 3
Grimsby Town U18
 
Huddersfield Town U18
 
   
3 1
Flora
 
Elva
 
3 0
6 0
Saue
 
Hiiumaa
 
   
1 2
Mekelakeya
 
Arba Minch Kenema
 
1 2
1 2
Atlético Madrid
 
Club Brugge
 
0 0
0 0
Napoli
 
Ajax
 
2 0
4 2
Bayer 04 Leverkusen
 
Porto
 
0 1
0 3
FC Barcelona
 
Inter
 
1 0
3 3
Rangers
 
Liverpool
 
1 1
1 7
Sporting CP
 
Olympique Marseille
 
0 2
0 2
Tottenham Hotspur
 
Eintracht Frankfurt
 
3 1
3 2
Viktoria Plzeň
 
FC Bayern München
 
0 4
2 4
Plzen U19
 
Bayern U19
 
1 2
3 3
Atl. Madrid U19
 
Club Brugge U19
 
1 0
1 2
Bayer Leverkusen U19
 
Porto U19
 
0 1
1 3
Napoli U19
 
Ajax U19
 
1 0
1 1
Tottenham Hotspur U19
 
Eintracht Frankfurt U19
 
2 0
2 3
Barcelona U19
 
Inter U19
 
1 0
2 0
Ranger U19
 
Liverpool U19
 
1 3
3 4
Sporting CP U19
 
Olympique Marseille U19
 
0 0
1 1
Borac Banja Luka U19
 
Ashdod U19
 
0 1
0 3
EB / Streymur
 
07 Vestur
 
0 0
0 3
Jaro
 
EIF
 
2 1
2 1
Avranches
 
Martigues
 
1 1
1 1
Châteauroux
 
Nancy
 
0 0
3 1
Cholet
 
Bastia-Borgo
 
1 0
2 1
Gobelins
 
Le Puy F.43 Auvergne
 
0 1
1 1
Red Star
 
Bourg-en-Bresse
 
0 1
0 1
Sedan
 
Orléans
 
0 1
2 1
Stade Briochin
 
Concarneau
 
0 0
1 2
Versailles
 
Le Mans
 
2 0
2 1
Villefranche
 
Dunkerque
 
0 1
0 2
Lokomotivi Tbilisi II
 
Guria
 
0 0
1 0
Shukura
 
Saburtalo
 
0 1
0 2
Dinamo Tbilisi
 
Dila
 
1 1
2 1
Rustavi
 
Torpedo Kutaisi
 
1 2
2 4
Bonner SC U19
 
Schalke 04 U19
 
0 0
0 1
Curslack-Neuengamme
 
Rugenbergen
 
1 0
1 3
TSV Sasel
 
Dassendorf
 
0 0
2 1
FC Gießen
 
Dietkirchen
 
2 0
3 0
SV Steinbach
 
Türk Gücü Friedberg
 
3 0
4 2
Hürth
 
Fortuna Köln II
 
1 1
2 2
Pesch
 
Borussia Freialdenhoven
 
0 1
0 2
Wegberg-Beeck
 
FC BW Friesdorf
 
4 1
6 2
Kray
 
FSV Duisburg
 
1 0
5 0
Schwarz-Weiß Essen
 
Uerdingen
 
0 1
0 2
Germania Ratingen
 
Sonsbeck
 
2 0
4 1
Hilden
 
SC St. Tönis
 
1 0
3 0
Homberg
 
Velbert
 
1 0
2 2
Monheim
 
TVD Velbert
 
0 1
0 1
MSV Düsseldorf
 
Cronenberger SC
 
0 0
0 0
SF Hamborn
 
Schonnebeck
 
2 0
2 0
TuRU 1880 Düsseldorf
 
Union Nettetal
 
0 1
0 2
Germania Egestorf
 
Schöningen
 
3 0
4 2
Almyros Gaziou
 
Panthrakikos
 
2 0
3 1
Gyirmót II
 
Kelen
 
   
3 3
East Bengal
 
Goa
 
0 1
1 2
Shahrdari Astara
 
Esteghlal Khuzestan
 
0 0
0 0
Kheybar Khorramabad
 
Chadormalu SC
 
0 0
0 0
Shahrdari Hamedan
 
Chooka Talesh
 
   
3 0
Fiorenzuola
 
Lucchese
 
0 0
0 0
Vicenza
 
Juventus U23
 
1 0
2 0
Mezzolara
 
Lentigione
 
1 0
2 1
Matera
 
US Bitonto
 
0 0
0 1
Locri 1909
 
Trapani 1905
 
0 0
0 0
Kawasaki Frontale
 
Kyoto Sanga
 
2 0
3 1
Tokyo
 
Cerezo Osaka
 
0 0
4 0
Vissel Kobe
 
Shonan Bellmare
 
0 0
1 0
Yokohama F. Marinos
 
Júbilo Iwata
 
0 0
0 1
Urawa Reds
 
Consadole Sapporo
 
0 0
1 1
Talanta
 
Nairobi City Stars
 
   
   
APS Bomet
 
Nzoia United
 
   
   
Bidco United
 
Leopards
 
   
   
Gor Mahia
 
Posta Rangers
 
   
   
Homeboyz
 
Police
 
   
   
KCB
 
Fortune Sacco
 
   
   
Ulinzi Stars
 
Sofapaka
 
   
   
Wazito
 
Kariobangi Sharks
 
   
   
Tusker
 
Bandari
 
   
   
Seoul
 
Sangju Sangmu
 
1 0
1 1
Suwon
 
Seongnam
 
1 1
2 1
Suwon Bluewings
 
Daegu
 
0 1
1 2
Al Shabab
 
Khaitan
 
1 0
3 1
Burgan
 
Al Sulaibikhat
 
0 0
1 1
Neptūną Klaipėda
 
Be1 NFA
 
1 1
2 1
Babrungas
 
Žalgiris II
 
0 0
1 0
FK Kozuv Gevgelija
 
Karaorman Struga
 
0 0
0 2
Ohrid
 
Detonit Plachkovica
 
2 0
2 0
Be Forward Wanderers
 
Rumphi United
 
   
10 0
Cancún
 
Tepatitlán de Morelos
 
0 1
1 2
Dorados
 
Alebrijes
 
0 0
2 0
América U20
 
Atlas U20
 
0 1
1 2
Khovd
 
Khangarid
 
1 0
3 1
SP Falcons
 
Khoromkhon
 
1 1
4 1
Berane
 
Zeta
 
2 0
2 0
Igalo
 
Grbalj
 
1 0
1 2
Nikšić
 
Bokelj
 
0 1
0 2
Otrant-Olympic
 
Kom
 
1 1
1 3
Mladost DG
 
Mladost Ljeskopolje
 
0 1
0 1
Yangon United
 
Myawady
 
0 0
1 0
Alajuelense
 
Real España
 
1 1
2 2
Olimpia
 
Motagua
 
0 0
1 0
Derry City W
 
Glentoran BU W
 
   
0 10
Odd II
 
Ullern