Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Namibia
 
Burundi
 
1 0
1 1
Cameroon
 
Kenya
 
   
   
Gambia
 
South Sudan
 
1 0
1 0
Niger
 
Tanzania
 
1 1
1 1
Algeria
 
Uganda
 
1 0
2 0
Mali
 
Congo
 
4 0
4 0
Mauritania
 
Sudan
 
2 0
3 0
Senegal
 
Benin
 
2 0
3 1
Congo DR
 
Gabon
 
0 1
0 1
US Biskra U21
 
ES Sétif U21
 
1 0
2 1
ASO Chlef U21
 
MC Alger U21
 
2 0
5 3
JS Kabylie U21
 
CS Constantine U21
 
0 0
0 0
MC Oran U21
 
WA Tlemcen U21
 
0 2
3 2
JS Saoura U21
 
NA Hussein Dey U21
 
   
3 0
Ituzaingó
 
San Miguel
 
0 0
1 0
Acassuso
 
Talleres Remedios
 
2 1
3 2
Argentino Quilmes
 
Defensores Unidos
 
1 0
4 0
Cañuelas
 
UAI Urquiza
 
1 1
2 1
Comunicaciones
 
Dock Sud
 
1 0
1 2
Chaco For Ever
 
Deportivo Maipú
 
1 1
2 2
San Martín San Juan
 
Quilmes
 
0 1
2 1
Chacarita Juniors
 
Agropecuario
 
1 0
1 1
All Boys
 
Alvarado
 
1 0
3 1
Estudiantes Caseros
 
Ferro Carril Oeste
 
0 2
1 2
Claypole
 
Real Pilar
 
0 0
1 0
Luján
 
Berazategui
 
0 0
1 0
Mercedes
 
Yupanqui
 
1 0
1 1
River Plate Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
2 0
Godoy Cruz Res.
 
Platense Res.
 
2 1
2 1
Central Córdoba SdE Res.
 
Barracas Central Res.
 
0 0
2 0
Atlético Tucumán
 
Colón
 
0 1
1 1
San Lorenzo
 
Independiente
 
0 1
1 1
Banfield
 
Newell's Old Boys
 
0 2
1 2
Patronato
 
Vélez Sarsfield
 
1 1
1 1
Platense
 
Godoy Cruz
 
1 1
2 1
Ciudad de Bolívar
 
Circulo Deportivo
 
0 0
1 0
Sansinena
 
Liniers Bahía Blanca
 
2 1
3 1
Crucero del Norte
 
Gimnasia y Tiro
 
1 1
2 1
Iraq U23
 
Australia U23
 
0 1
1 1
Turkmenistan U23
 
Iran U23
 
1 1
2 1
Qatar U23
 
Uzbekistan U23
 
0 3
0 6
Kuwait U23
 
Jordan U23
 
0 0
0 1
Acacia Ridge
 
St George Willawong
 
   
   
Mt Gravatt Hawks
 
The Gap
 
2 0
4 3
Centenary Stormers
 
Pine Hills
 
   
   
Univ. Queensland
 
Western Spirit
 
1 2
1 2
Acacia Ridge U23
 
St George Willawong U23
 
   
   
Mt Gravatt U23
 
The Gap U23
 
   
2 5
Centenary Stormers U23
 
Pine Hills U23
 
   
   
Univ. Queensland U23
 
Western Spirit U23
 
   
3 2
North Shore Mariners
 
Sydney Olympic
 
1 2
2 4
APIA Leichhardt Tigers
 
Rockdale City Suns
 
   
2 0
Marconi Stallions
 
Blacktown City
 
0 0
1 1
Lambton Jaffas
 
Weston Bears
 
1 0
1 1
Maitland
 
Cooks Hill United
 
2 0
5 4
Casuarina
 
Verdi
 
   
3 0
Hellenic Athletic
 
Port Darwin
 
3 0
7 0
Moreton Bay United
 
Queensland Lions
 
0 0
1 3
Capalaba
 
Brisbane City
 
0 2
1 6
Olympic
 
Gold Coast Knights
 
1 0
4 1
Adelaide United ||
 
South Adelaide Panthers
 
2 0
8 0
Sturt Lions
 
West Torrens Birkalla
 
2 0
4 2
White City Woodville
 
Adelaide Olympic
 
1 1
1 1
Adelaide City
 
Croydon Kings
 
0 0
1 0
Adelaide Comets
 
Cumberland United
 
2 1
2 1
NE MetroStars
 
Campbelltown City
 
0 0
2 0
Glenorchy Knights
 
Devonport City
 
1 0
1 2
Kingborough Lions
 
Riverside Olympic
 
1 1
2 1
Launceston City
 
South Hobart
 
0 1
0 4
Eastern Lions
 
Altona Magic
 
0 0
0 1
Dandenong Thunder
 
Oakleigh Cannons
 
0 0
0 0
Hume City
 
Dandenong City
 
0 1
1 2
Balcatta
 
Bayswater City
 
0 1
0 3
Cockburn City
 
Perth RedStar
 
1 0
1 0
Floreat Athena
 
Armadale
 
0 1
1 2
Gwelup Croatia SC
 
Perth Glory II
 
0 0
0 0
Perth
 
Inglewood United
 
2 1
4 1
Sorrento
 
Stirling Lions
 
1 0
1 1
Magpies Crusaders
 
Across The Waves
 
   
4 2
Capalaba W
 
Moreton Bay United W
 
1 0
2 1
Mitchelton
 
SWQ Thunder
 
0 0
1 1
MetroStars Res.
 
Campbelltown City Res.
 
1 2
1 3
Adelaide United Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
1 0
Beograd Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
3 1
4 1
Sturt Lions Res.
 
West Torrens Res.
 
1 0
2 2
Adelaide City Res.
 
Croydon Kings Res.
 
1 1
1 1
Adelaide Comets Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
0 1
Adelaide Raiders
 
West Adelaide
 
1 1
1 2
Adelaide University
 
Port Adelaide Lion
 
1 3
3 4
Fulham United
 
Adelaide Blue Eagles
 
0 0
1 1
Para Hills Knights
 
Adelaide Hills Hawks
 
3 1
3 2
Playford City Patriots
 
Modbury Jets
 
0 1
0 2
Eastern Lions U21
 
Altona Magic U21
 
2 1
2 2
Green Gully U21
 
Port Melbourne U21
 
1 1
2 3
Melbourne Knights U21
 
South Melbourne U21
 
0 4
2 4
Hume City U21
 
Dandenong City U21
 
2 0
4 0
Dandenong Thunder U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
0 0
0 1
Manningham United Blues
 
Goulburn Valley Suns
 
3 0
4 1
North Geelong Warriors
 
Northcote City
 
2 0
4 1
Werribee City
 
Langwarrin
 
0 2
0 3
Forrestfield United
 
Subiaco
 
2 0
3 0
Fremantle City
 
Murdoch Uni Melville
 
1 0
2 1
Joondalup United
 
Quinns
 
1 1
2 3
Olympic Kingsway
 
Rockingham City
 
3 0
4 1
Western Knights
 
Mandurah City
 
1 2
1 2
Dianella White Eagles
 
UWA Nedlands
 
0 1
0 1
Austria Wien U18
 
Vorarlberg U18
 
   
2 2
Wolfsberger AC U18
 
Rapid Wien U18
 
   
0 1
Ritzing
 
Oberpetersdorf
 
   
2 0
Güssing
 
Bad Sauerbrunn
 
0 0
1 1
Leithaprodersdorf
 
Oberwart / Rotenturm
 
1 1
2 2
St. Margarethen
 
Pinkafeld
 
3 2
4 2
Klingenbach
 
Deutschkreutz
 
   
4 2
St. Andrä
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
2 1
Ardagger
 
Retz
 
   
3 0
Krems
 
Scheiblingkirchen
 
   
3 0
USC Rohrbach
 
Spratzern
 
   
1 5
Ortmann
 
Langenrohr
 
0 0
1 3
Schrems
 
Mannersdorf
 
   
2 0
Friedburg / Pöndorf
 
Union Edelweiß
 
   
1 2
St. Valentin
 
Bad Ischl
 
   
2 2
Zirl
 
Prutz / Serfaus
 
   
0 4
Blau-Weiß Feldkirch
 
Lustenau
 
1 0
2 2
Hard
 
Alberschwende
 
   
2 1
Schruns
 
Nenzing
 
   
0 3
Bezau
 
Hörbranz
 
   
1 2
Höchst
 
Lochau
 
   
3 4
Rheindorf Altach II
 
Bizau
 
   
1 4
Meiningen
 
Andelsbuch
 
   
2 3
Stadlau
 
Austria XIII
 
   
3 2
Dinamo Helfort
 
Favoritner AC
 
1 0
3 0
FC Egg
 
Dornbirner SV
 
2 0
6 4
Rot-Weiß Rankweil
 
Lauterach
 
0 2
1 4
Wolfurt
 
Röthis
 
0 0
1 2
Rotenberg
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 0
0 0
Austria Salzburg
 
Admira Dornbirn
 
4 0
7 1
Naftan
 
FC Ostrovets
 
1 0
3 0
Slonim
 
Baranovichi
 
0 1
0 4
Osipovichy
 
MKK-Dnepr
 
0 1
0 3
Dinamo Malorita
 
Drogichin
 
   
8 2
DYUSSH Stolin
 
Luninets
 
   
0 5
DYuSSh-3 Pinsk
 
Ivanovo
 
   
9 0
Niva
 
Ivatsevichi
 
   
2 0
Bumprom
 
Mozyr NPZ
 
   
7 1
Zhlobin
 
Svetlogorsk
 
   
1 2
Vertykal
 
Vetka DYuSSh
 
   
2 0
DYuSSh-2 Rechitsa
 
Iput DYuSSh
 
   
6 0
Fakel Novogrudok
 
Slonim City
 
   
0 0
FSK Dyatlovo
 
Schuchin
 
   
1 4
Smena Vawkavysk
 
Chayka Zelva
 
   
5 1
Kolos Cherven
 
Falko
 
   
1 1
Livadija
 
Berezino
 
   
14 0
Viktoriya Maryina Horka
 
FK Viliya
 
   
7 1
Krupki
 
Zhodino Yuzhnoe
 
   
1 18
Uzda
 
Starye Dorogi
 
   
0 4
Bobovnya
 
Respect
 
   
4 0
Kletsk
 
Kronon
 
   
1 2
Zarya Krugloe
 
Spartak
 
   
0 4
Gorki
 
Krasnopole
 
   
0 1
SOZh Krichev
 
Niva Chausy
 
   
3 2
Polotsk
 
Miory
 
   
3 5
Gorodok lions
 
Niva Tolochin
 
   
5 1
Lepel
 
Gazovik
 
   
0 2
Dinamo Brest W
 
Minsk FK W
 
   
0 7
Dinamo-BGU W
 
Vitebsk W
 
   
7 0
Adjidja
 
Dadjè
 
   
0 1
ASVO
 
Panthères
 
   
1 1
Avrankou Omnisport
 
ASPAC
 
   
1 1
Damissa
 
Soleil
 
   
1 0
Dragons
 
Requins
 
   
0 0
Dynamo Unacob
 
Hodio
 
   
0 0
Energie
 
Dynamique Djougou
 
   
0 1
Police Benin
 
JAC
 
   
0 0
Tonnerre
 
Tukunnin
 
   
1 0
UPI-ONM
 
Sitatunga
 
   
2 0
Ugyen Academy
 
Tensung
 
   
3 2
Gelephu
 
Paro Rinpung
 
   
0 2
The Strongest
 
Atlético Palmaflor
 
1 1
2 1
São Paulo AP
 
Oratório
 
0 2
0 4
Cruzeiro U20
 
Palmeiras U20
 
0 2
0 4
Flamengo RJ U20
 
Sao Paulo U20
 
3 0
4 0
América Mineiro U20
 
Fortaleza U20
 
3 0
5 0
Bragantino U20
 
Internacional U20
 
1 1
1 2
Santos U20
 
Chapecoense-SC U20
 
2 0
2 0
Atletico-MG U20
 
Ceará U20
 
0 0
2 1
Palmeiras W
 
Corinthians W
 
1 0
2 0
São José W
 
Flamengo W
 
0 0
0 1
Guarani de Palhoça
 
Blumenau
 
0 2
1 2
Metropolitano
 
Nação
 
0 0
0 0
Santa Cruz RS
 
Inter Santa Maria
 
1 1
2 2
Veranópolis
 
Brasil Farroupilha
 
0 0
3 0
Betim
 
Tupi
 
1 1
2 1
Coimbra
 
Boa
 
0 1
0 1
Ipatinga
 
Democrata SL
 
0 0
0 0
Inter de Minas U20
 
Três Corações U20
 
   
1 2
América TO U20
 
Bétis U20
 
1 0
3 0
Minas Boca U20
 
Pouso Alegre U20
 
0 0
0 1
Grêmio Prudente
 
Itararé
 
1 1
2 1
Guarulhos
 
São José FC
 
0 0
1 2
Independente SP
 
Uniao Sao Joao
 
1 0
2 0
Itapirense
 
Amparo
 
0 1
3 1
Manthiqueira
 
Flamengo SP
 
1 0
1 1
Paulista
 
Rio Branco SP
 
1 1
2 1
XV de Piracicaba U20
 
Independente SP U20
 
   
7 0
Comercial de Tietê U20
 
Desportivo Brasil U20
 
0 1
0 1
Guaçuano U20
 
Ponte Preta U20
 
0 0
0 2
América Mineiro
 
Cuiabá
 
1 1
2 1
Athletico PR
 
Santos
 
1 1
2 2
Avaí
 
São Paulo
 
0 1
1 1
Ceará
 
Coritiba
 
1 0
1 1
Atlético GO
 
Corinthians
 
0 1
0 1
Operário PR
 
Cruzeiro
 
0 0
1 2
Bahia
 
Criciúma
 
0 1
2 1
Novorizontino
 
Sampaio Corrêa
 
0 0
0 0
Brusque
 
Náutico
 
1 0
1 2
Tombense
 
Ituano
 
1 1
2 1
Ypiranga Erechim
 
Figueirense
 
1 2
3 3
Botafogo PB
 
ABC
 
0 0
0 0
Confiança
 
Botafogo SP
 
1 1
2 1
Mirassol
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
2 0
Nova Iguaçu
 
São Bernardo
 
0 0
0 0
Caxias
 
Prospera Criciuma
 
0 0
1 0
Crato
 
Afogados
 
0 0
0 2
Juventus SC
 
Aimoré
 
0 0
0 0
Lagarto
 
Jacuipense
 
2 1
2 1
Santo André
 
Paraná
 
1 0
1 1
Castanhal
 
Tocantinópolis
 
1 0
2 1
Ceilândia
 
Anápolis
 
0 2
1 2
4 de Julho
 
Juventude MA
 
2 0
2 2
Bahia de Feira
 
Real Noroeste
 
1 1
2 2
Grêmio Anápolis
 
Operário Ltda
 
0 0
0 0
Retrô
 
São Paulo Crystal
 
1 0
3 0
São Raimundo AM
 
Humaitá
 
0 0
0 0
URT
 
Inter de Limeira
 
1 0
2 2
América RN
 
Icasa
 
1 0
3 0
Ferroviária
 
Caldense
 
0 0
1 0
Chernomorets Balchik
 
Chernolomets
 
   
1 0
Riltsi
 
Spartak Varna II
 
   
0 4
Akademik Svishtov
 
Yantra Polski Trambesh
 
   
0 0
Drenovets
 
Spartak Pleven
 
   
3 2
Etar VT II
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
   
2 5
Juventus Malchika
 
OFK Levski
 
   
1 1