Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

ES Sétif U21
 
JS Saoura U21
 
1 1
2 1
WA Tlemcen U21
 
ASO Chlef U21
 
1 1
3 2
MC Alger
 
JS Kabylie
 
0 1
0 2
1º de Agosto
 
Sagrada Esperança
 
   
3 1
CD Lunda-Sul
 
Sporting de Cabinda
 
1 0
1 1
Interclube
 
Petro de Luanda
 
   
1 1
Kabuscorp
 
Progresso
 
   
4 0
Recreativo do Libolo
 
Onze Bravos
 
   
1 1
Deportivo Armenio
 
Comunicaciones
 
0 0
0 2
Fénix
 
Ituzaingó
 
1 0
2 1
Defensores Unidos
 
Acassuso
 
3 1
4 1
Dock Sud
 
Cañuelas
 
2 2
2 2
San Miguel
 
Los Andes
 
0 1
1 1
Talleres Remedios
 
Colegiales
 
0 1
0 1
UAI Urquiza
 
JJ Urquiza
 
1 2
1 2
Villa San Carlos
 
Argentino Quilmes
 
1 0
1 2
Instituto
 
Chacarita Juniors
 
2 0
2 0
Nueva Chicago
 
Chaco For Ever
 
0 0
1 0
Flandria
 
Villa Dálmine
 
3 0
3 1
Sacachispas
 
Guillermo Brown
 
0 0
0 0
Tristán Suárez
 
Defensores de Belgrano
 
0 1
0 2
Quilmes
 
Atlanta
 
0 1
1 3
Real Pilar
 
Atlas
 
0 1
1 1
Argentino Rosario
 
Juventud Unida G.
 
0 0
1 2
Yupanqui
 
Deportivo Paraguayo
 
0 1
2 1
Estudiantes de San Luis
 
Deportivo Camioneros
 
1 1
2 1
Alashkert
 
Pyunik
 
0 1
1 1
Noravank
 
BKMA
 
1 2
3 2
Urartu
 
Van
 
1 0
2 0
Ararat
 
Ararat-Armenia
 
0 1
0 1
Britannia
 
RCA
 
1 2
1 4
Melbourne City
 
Western United
 
0 2
0 2
Pine Hills
 
Mt Gravatt Hawks
 
2 0
4 0
The Lakes
 
Centenary Stormers
 
2 1
7 2
Pine Hills U23
 
Mt Gravatt U23
 
   
3 0
The Lakes U23
 
Centenary Stormers U23
 
   
4 1
O'Connor Knights
 
Woden Weston
 
1 1
4 3
Monaro Panthers
 
Belconnen United
 
0 0
6 0
Belconnen United W
 
Tuggeranong United W
 
   
6 1
Devonport City
 
Kingborough Lions
 
0 0
1 0
Olympia Warriors
 
South Hobart
 
1 2
1 6
Manly United
 
APIA Leichhardt Tigers
 
2 0
4 1
Marconi Stallions
 
Sydney II
 
2 1
5 3
Adamstown Rosebuds
 
Cooks Hill United
 
2 2
3 4
Weston Bears
 
Hamilton Olympic
 
1 1
2 2
Mindil Aces
 
Port Darwin
 
2 0
2 0
Casuarina
 
Hellenic Athletic
 
0 0
3 0
Brisbane City
 
Peninsula Power
 
2 2
2 2
Queensland Lions
 
Capalaba
 
4 0
8 0
Croydon Kings
 
Cumberland United
 
0 0
3 0
Adelaide Comets
 
West Torrens Birkalla
 
0 0
4 1
NE MetroStars
 
Adelaide Olympic
 
1 0
2 0
South Adelaide Panthers
 
White City Woodville
 
1 1
1 1
Sturt Lions
 
Adelaide United ||
 
1 0
1 1
Avondale Heights
 
Melbourne Knights
 
1 0
1 1
Dandenong City
 
St. Albans Saints
 
0 0
1 2
Port Melbourne
 
Hume City
 
0 0
1 2
Altona Magic
 
Green Gully
 
0 2
0 4
South Melbourne
 
Bentleigh Greens
 
1 2
3 2
Dandenong Thunder
 
Heidelberg United
 
0 2
1 2
Armadale
 
Inglewood United
 
0 0
0 1
Perth RedStar
 
Sorrento
 
1 2
4 2
Perth
 
Bayswater City
 
1 2
1 3
Stirling Lions
 
Floreat Athena
 
0 1
0 1
Perth Glory II
 
Cockburn City
 
0 0
1 0
Across The Waves
 
Frenchville
 
   
3 2
Lions W
 
FQ QAS W
 
   
3 2
Souths United W
 
Capalaba W
 
   
1 2
Brisbane Strikers
 
Magpies Crusaders
 
   
3 2
Sturt Lions Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
2 2
Campbelltown City Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
2 0
Croydon Kings Res.
 
Cumberland United Res.
 
0 0
0 0
Adelaide Comets Res.
 
West Torrens Res.
 
   
2 1
MetroStars Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
2 2
South Adelaide Res.
 
Beograd Res.
 
   
0 4
Adelaide Victory
 
Adelaide Raiders
 
0 2
0 3
Eastern United
 
Adelaide Blue Eagles
 
0 0
0 1
Modbury Jets
 
Fulham United
 
2 0
6 3
West Adelaide
 
Para Hills Knights
 
3 1
4 1
Port Adelaide Lion
 
Playford City Patriots
 
0 1
0 1
Adelaide Hills Hawks
 
Adelaide University
 
1 1
1 2
Avondale Heights U21
 
Melbourne Knights U21
 
0 2
0 2
South Melbourne U21
 
Bentleigh Greens U21
 
0 0
2 0
Dandenong City U21
 
St. Albans Saints U21
 
3 1
4 1
Altona Magic U21
 
Green Gully U21
 
1 0
3 0
Dandenong Thunder U21
 
Heidelberg United U21
 
2 0
3 0
Port Melbourne U21
 
Hume City U21
 
0 1
1 2
Brunswick City
 
Goulburn Valley Suns
 
1 0
1 1
Manningham United Blues
 
Langwarrin
 
1 0
1 1
North Geelong Warriors
 
Moreland City
 
1 0
1 0
Werribee City
 
Moreland Zebras
 
0 2
0 4
Perth W
 
West NTC W
 
   
1 2
Perth RedStar W
 
Curtin University W
 
7 0
7 0
Fremantle City
 
Olympic Kingsway
 
0 0
0 1
Mandurah City
 
Forrestfield United
 
4 2
9 2
Rockingham City
 
Dianella White Eagles
 
0 1
2 3
Subiaco
 
Joondalup United
 
0 0
0 0
UWA Nedlands
 
Western Knights
 
0 2
0 3
Murdoch Uni Melville
 
Quinns
 
0 0
1 1
Ried U18
 
Vorarlberg U18
 
   
2 3
Horitschon
 
St. Margarethen
 
2 1
2 2
Kohfidisch
 
Güssing
 
   
3 3
Pinkafeld
 
Parndorf
 
   
0 1
Völkermarkt
 
Dellach im Gailtal
 
   
6 3
Klagenfurter AC 1909
 
ASK Klagenfurt
 
   
1 1
Ferlach
 
Feldkirchen
 
   
1 3
St. Jakob Rosental
 
SAK Klagenfurt
 
   
0 1
Retz
 
Ortmann
 
0 0
0 0
Spratzern
 
Schrems
 
   
2 4
Bad Ischl
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
3 2
Bürmoos
 
Siezenheim
 
   
5 1
Frauental
 
SC Bruck an der Mur
 
   
6 1
Kirchbichl
 
Silz / Mötz
 
   
0 0
Innsbrucker AC
 
Mils
 
   
3 2
Volders
 
Münster
 
   
0 1
Natters
 
Prutz / Serfaus
 
   
3 2
Alberschwende
 
Höchst
 
   
1 0
Bizau
 
Schruns
 
   
4 2
Hörbranz
 
Fussach
 
   
2 1
Ludesch
 
Meiningen
 
   
5 1
Union Mauer
 
Donaufeld
 
   
0 2
Austria XIII
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
   
1 0
Donau
 
Wienerberg
 
   
0 0
Post
 
Stadlau
 
0 2
0 3
Hertha
 
Gleisdorf 09
 
3 1
5 1
Weiz
 
Wolfsberger AC II
 
0 0
0 1
Ried II
 
Allerheiligen
 
0 1
0 2
Stadl-Paura
 
Wels
 
0 0
0 1
Union Vöcklamarkt
 
Deutschlandsberger SC
 
0 0
1 1
Traiskirchen
 
Draßburg
 
1 0
1 0
Bischofshofen
 
Grödig
 
2 1
3 1
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Rot-Weiß Rankweil
 
2 1
3 2
Röthis
 
Rotenberg
 
1 0
1 1
Lauterach
 
FC Egg
 
2 0
5 0
Admira Dornbirn
 
Telfs
 
1 1
2 2
Hohenems
 
Austria Salzburg
 
0 0
1 2
Bobovnya
 
Gomelzheldortrans
 
   
2 3
Dinamo Malorita
 
FC Ostrovets
 
   
1 2
DYuSSh-3 Pinsk
 
Zhlobin
 
   
3 2
Mozyr NPZ
 
Orsha
 
   
0 1
Gorki
 
Baranovichi
 
   
1 2
Schuchin
 
Smorgon
 
   
2 5
Bumprom
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
   
0 1
Neman Belkard
 
Zhodino Yuzhnoe
 
   
1 6
Tekhnolog
 
Miory
 
   
3 0
Uni Minsk
 
Naftan
 
   
0 4
Granit
 
Pripyat
 
   
0 3
Zarya Krugloe
 
SOZh Krichev
 
   
0 2
Krasnopole
 
Niva Chausy
 
   
2 0
Spartak
 
Servolyuks
 
   
4 1
Dinamo Brest
 
BATE
 
0 2
0 3
Torpedo BelAZ
 
Dinamo Minsk
 
2 2
3 4
Shakhtyor
 
Vitebsk
 
1 0
2 0
Isloch Res.
 
Dnepr Mogilev Res.
 
2 1
2 3
Slutsk Res.
 
Gomel Res.
 
1 0
1 1
Gomel W
 
ABFF U19 W
 
   
0 3
Minsk FK W
 
Smorgon W
 
   
6 0
Ayema
 
AS Cotonou
 
   
2 2
Dynamo Abomey
 
Panthères
 
   
5 1
Espoir Savalou
 
Cavaliers
 
   
2 0
JAC
 
Avrankou Omnisport
 
   
2 1
Réal Sport
 
Energie
 
   
3 1
Requins
 
USSK
 
   
0 1
Soleil
 
USB
 
   
2 1
Tukunnin
 
Damissa
 
   
0 3
Nacional Potosí
 
Blooming
 
2 1
3 1
Bratstvo Gracanica
 
Zvijezda Gradačac
 
   
3 2
Gorazde
 
Rudar Kakanj
 
   
1 2
GOSK Gabela
 
Buducnost Banovici
 
   
4 3
Gradina Srebrenik
 
Orasje
 
   
3 2
Mladost Doboj Kakanj
 
Igman Konjic
 
   
1 2
Radnik Hadžići
 
Tomislav
 
   
1 0
TOSK Tesanj
 
Jedinstvo Bihac
 
   
1 1
Travnik
 
Vis Kosova
 
   
1 3
Borac Kozarska Dubica
 
Kozara Gradiska
 
   
2 1
Drina Zvornik
 
Budućnost Pilica
 
   
7 2
Ljubic Prnjavor
 
Sloboda Novi Grad
 
   
1 0
Modrica
 
Slavija
 
   
2 1
Podrinje Janja
 
Tekstilac Derventa
 
   
4 1
Sloga Doboj
 
Omarska
 
   
5 0
Sutjeska Foca
 
Zvijezda '09 Brgule
 
   
4 3
Zeljeznicar Banja Luka
 
Krupa na Vrbasu
 
   
0 1
Rudar Prijedor
 
Zrinjski
 
0 0
0 2
Macapá
 
Oratório
 
0 1
1 1
Botafogo BA
 
ABPN Canaã
 
2 1
2 2
Corinthians W
 
Kindermann-Avaí W
 
3 0
4 0
Internacional RS W
 
Real Brasília W
 
0 1
2 1
RB Bragantino W
 
ESMAC W
 
1 1
1 1
Madureira U20
 
Bangu U20
 
1 1
2 1
Boavista U20
 
Vasco U20
 
0 1
0 5
Blumenau
 
Atlético Tubarão
 
0 0
0 0
Guarani de Juazeiro
 
Pague Menos
 
   
1 0
Avenida
 
São Gabriel
 
1 0
1 0
Cruzeiro RS
 
Esportivo
 
0 0
0 0
Glória
 
Tupi RS
 
   
1 0
Lajeadense
 
Santa Cruz RS
 
3 1
4 1
Betim
 
Varginha EC
 
0 0
0 3
Coimbra
 
Democrata SL
 
0 1
0 2
Tupi
 
Nacional AC MG
 
0 0
1 1
Uniao Luziense
 
Uberaba
 
1 1
2 1
Ipatinga
 
Boa
 
1 0
1 1
Atletico-MG U20
 
Athletic Club U20
 
1 0
2 0
Bétis U20
 
Serranense U20
 
0 1
1 3
Ipatinga U20
 
Caldense U20
 
   
3 0
Uberlândia U20
 
Minas Boca U20
 
1 0
2 1
Boston City U20
 
América TO U20
 
0 0
1 1
Pouso Alegre U20
 
Nacional AC MG U20
 
   
0 0
América Mineiro U20
 
Inter de Minas U20
 
1 0
2 0
América SP
 
Inter de Bebedouro
 
0 2
0 2
Amparo
 
Paulista
 
1 0
1 1
Andradina
 
Fernandópolis
 
   
2 4
Atlético Mogi
 
Guarulhos
 
0 0
0 0
Flamengo SP
 
União Mogi
 
0 0
2 1
Mauá
 
Colorado Caieiras
 
0 0
1 2
Rio Branco SP
 
Independente SP
 
1 0
1 0
São José FC
 
Manthiqueira
 
0 2
0 2
SKA Brasil
 
Mauaense
 
0 0
0 0
Santacruzense U20
 
Assisense U20
 
0 1
1 1
Goiás
 
Bragantino
 
0 1
1 1
São Paulo
 
Ceará
 
2 1
2 2
Fortaleza
 
Juventude
 
0 0
1 1
Criciúma
 
Cruzeiro
 
0 0
0 1
CSA
 
Novorizontino
 
2 0
2 1
Sampaio Corrêa
 
Guarani
 
1 0
2 1
EC São José
 
FC Atlético Cearense
 
0 1
1 1
Figueirense
 
Ferroviário
 
0 0
1 0
Campinense
 
Vitória
 
0 0
0 1
Confiança
 
Aparecidense
 
0 0
1 1
ABC
 
Brasil de Pelotas
 
1 0
3 0
Aimoré
 
Juventus SC
 
2 0
2 0
Paraná
 
Santo André
 
0 0
1 0
Portuguesa RJ
 
Cianorte
 
0 0
0 0
Tuna Luso
 
Moto Club MA
 
0 2
0 2
Brasiliense
 
Costa Rica - MS
 
0 1
0 2
Juventude MA
 
4 de Julho
 
0 0
0 0
Caldense
 
Ferroviária
 
1 0
1 2
Fluminense PI
 
Pacajus
 
0 2
1 2
Inter de Limeira
 
URT
 
1 0
1 0
Marcílio Dias
 
São Luiz
 
0 0
1 1
Oeste
 
Perolas Negras
 
0 1
0 1