Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Merreikh
 
Mamelodi Sundowns
 
0 0
0 0
Petro de Luanda
 
Wydad Casablanca
 
1 0
2 1
Galaxy
 
Etoile du Sahel
 
0 1
1 1
Sagrada Esperança
 
Zamalek
 
0 0
0 0
CR Belouizdad
 
ES Tunis
 
1 0
1 1
Apolonia Fier
 
Tomori Berat
 
1 0
1 0
Burreli
 
Besëlidhja Lezhë
 
3 0
3 0
Erzeni Shijak
 
Maliqi
 
0 0
1 0
Korabi Peshkopi
 
Bylis Ballsh
 
0 0
1 0
Lushnja
 
Besa Kavajë
 
0 0
1 0
Pogradeci
 
Turbina Cërrik
 
1 2
1 2
Shkumbini Peqin
 
Tërbuni Pukë
 
0 1
1 2
Vora
 
Butrinti Sarandë
 
1 0
4 1
Iliria Fushë-Krujë
 
Internacional Tirana
 
   
5 0
Luzi 2008
 
Bulqiza
 
   
4 2
Murlani
 
Veleçiku Koplik
 
   
1 2
Shënkolli
 
Ada Velipojë
 
   
1 1
KF Tirana W
 
Kinostudio W
 
   
6 1
Egnatia Rrogozhinë
 
Skënderbeu Korçë
 
1 0
2 0
Partizani Tirana
 
Vllaznia Shkodër
 
0 1
1 1
Annaba
 
Hamra Annaba
 
0 0
1 0
Ben Aknoun
 
JSM Tiaret
 
0 0
1 0
CA Bordj Bou Arreridj
 
MC El Eulma
 
1 0
1 0
CRB Ain Ouessara
 
MC Saïda
 
   
1 1
GC Mascara
 
El Bayadh
 
0 1
1 1
JS Bordj Ménaïel
 
US Chaouia
 
0 0
2 0
JSM Béjaïa
 
MO Béjaïa
 
1 1
1 2
JSM Skikda
 
CA Batna
 
1 0
1 0
MO Constantine
 
Teleghma
 
1 0
2 0
RB Ouargla
 
Aïn M'lila
 
1 0
2 0
SKAF Khémis Mélina
 
SC Aïn Defla
 
0 0
2 0
Temouchent
 
MCB Oued Sly
 
0 0
0 0
USM Bel Abbès
 
ASM Oran
 
0 1
0 1
USM El Harrach
 
Kouba
 
   
1 0
USM Khenchela
 
Lakhdaria
 
2 0
3 0
WA Boufarik
 
USMM Hadjout
 
   
3 2
Engordany II
 
Extremenya
 
   
2 10
Académica do Lobito
 
Onze Bravos
 
   
3 1
Interclube
 
CD Lunda-Sul
 
0 1
2 1
Sporting de Benguela
 
Desportivo Huíla
 
   
1 4
Sporting de Cabinda
 
Progresso
 
   
0 3
Argentino Quilmes
 
Deportivo Merlo
 
0 0
0 0
Cañuelas
 
Defensores Unidos
 
0 0
1 2
Comunicaciones
 
Villa San Carlos
 
0 0
1 0
Fénix
 
Deportivo Armenio
 
0 0
0 0
JJ Urquiza
 
Talleres Remedios
 
0 1
1 3
Ituzaingó
 
Dock Sud
 
1 0
1 0
Defensores de Belgrano
 
Temperley
 
0 2
0 2
Atlanta
 
Club Atlético Güemes
 
0 0
3 1
Chacarita Juniors
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
0 0
Sacachispas
 
Almagro
 
0 0
0 1
Tristán Suárez
 
Deportivo Madryn
 
0 0
1 1
San Martín San Juan
 
All Boys
 
0 1
0 1
San Martín Tucumán
 
Deportivo Morón
 
0 0
0 0
Central Córdoba
 
Excursionistas
 
0 0
0 0
San Martín Burzaco
 
Luján
 
1 0
1 1
Newell's Old Boys Res.
 
River Plate Res.
 
0 1
1 2
Patronato Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
0 0
1 1
Racing Club Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
0 1
0 4
Unión Santa Fe Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
1 0
1 0
Arsenal de Sarandi
 
Huracán
 
1 1
2 1
Estudiantes
 
Lanús
 
1 0
2 1
Junior Sevan
 
Noah
 
   
   
Ararat
 
Ararat-Armenia
 
0 1
0 1
Wellington Phoenix
 
Sydney
 
1 0
1 1
Macarthur
 
Adelaide United
 
1 1
4 1
Melbourne Victory
 
Central Coast Mariners
 
0 0
1 0
Coffs City United
 
Lismore Richmond Rovers
 
   
5 3
Adelaide United ||
 
Sturt Lions
 
0 2
1 3
Cumberland United
 
Croydon Kings
 
0 1
1 2
White City Woodville
 
South Adelaide Panthers
 
0 2
0 3
Adelaide Olympic
 
NE MetroStars
 
1 0
2 3
West Torrens Birkalla
 
Adelaide Comets
 
0 3
0 5
Avondale Heights
 
Bentleigh Greens
 
2 0
0 0
Port Melbourne
 
St. Albans Saints
 
   
0 0
Dandenong Thunder
 
Eastern Lions
 
0 0
2 1
Altona Magic
 
Hume City
 
0 0
0 0
Redcliffe PCYC
 
New Farm United
 
3 2
4 2
Albany Creek Excelsior
 
Magic United
 
3 1
3 2
Annerley
 
Westside
 
1 1
3 1
Bribie Island Tigers
 
North Brisbane
 
   
0 3
Doon Villa
 
Across The Waves
 
   
0 5
Gympie United
 
Robina City
 
   
2 4
Nerang
 
Surfers Paradise Apollo
 
0 8
0 14
Broadbeach United
 
Pine Rivers United
 
1 0
13 0
Fraser Flames
 
United Park Eagles
 
   
3 1
Grange Thistle
 
Brighton Bulldogs
 
2 1
3 1
Mooroondu
 
Univ. Queensland
 
   
0 2
Mt Gravatt Hawks
 
Southport Warriors
 
0 0
0 3
Musgrave
 
Old Bridge
 
1 0
4 1
Runaway Bay
 
Logan Metro
 
3 0
5 0
Samford Rangers
 
Holland Park Hawks
 
0 0
1 3
The Lakes
 
Souths United
 
   
4 1
Capricorn Coast
 
Frenchville
 
   
0 9
Nerimbera
 
Central
 
   
0 1
Taringa Rovers
 
Kawana
 
3 2
6 2
Burdekin
 
Rebels Gunners
 
   
5 4
Springfield United
 
Virginia United
 
   
2 6
Townsville Warriors
 
Riverway JCU
 
   
4 0
WDSC Wolves
 
Moggill
 
0 0
0 1
Adelaide United Res.
 
Sturt Lions Res.
 
   
0 2
Adelaide City Res.
 
Campbelltown City Res.
 
0 0
2 3
Cumberland United Res.
 
Croydon Kings Res.
 
0 1
2 2
Beograd Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
3 1
Adelaide Olympic Res.
 
MetroStars Res.
 
1 1
2 3
West Torrens Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
1 5
Adelaide Raiders
 
Adelaide Victory
 
   
1 1
Fulham United
 
Modbury Jets
 
0 0
2 4
Para Hills Knights
 
West Adelaide
 
1 1
2 2
Playford City Patriots
 
Port Adelaide Lion
 
   
5 0
Noble Park SC
 
Upfield
 
   
1 2
Brighton
 
Collingwood City
 
   
0 1
Lalor United
 
Mount Waverley City
 
   
3 0
Westvale
 
Endeavour United
 
   
4 0
Keilor Wolves
 
Mill Park
 
   
1 0
Mooroolbark
 
Riversdale
 
   
2 4
Glen Waverley
 
Moonee Valley Knights
 
   
1 4
Old Scotch
 
Plenty Valley Lions
 
   
1 0
Barnstoneworth United
 
Heidelberg Eagles
 
   
1 3
Barwon
 
Chisholm United
 
   
1 0
Berwick City
 
Middle Park
 
   
5 0
Brandon Park
 
La Trobe University
 
   
2 0
Brunswick Zebras
 
West Point
 
   
0 1
Bundoora United
 
Manningham Juventus
 
   
2 3
Bunyip District
 
Elwood City
 
   
1 4
Diamond Valley United
 
Tatura
 
   
2 0
Doncaster Rovers
 
Tullamarine
 
   
3 1
East Brighton United
 
Epping City
 
   
2 4
Glenroy Lions
 
Balmoral
 
   
1 0
Golden Plains
 
Point Cook
 
   
0 3
Heatherton United
 
Geelong Rangers
 
   
2 1
Laverton
 
Whitehorse United
 
   
1 2
Mentone
 
Moreland United
 
   
0 4
Monash University
 
Truganina Hornets
 
   
2 0
Old Melburnians
 
Craigieburn City
 
   
0 2
Pakenham United
 
White Star Dandenong
 
   
1 2
Peninsula Strikers
 
North Melbourne Athletic
 
   
3 1
Ringwood City
 
Monash
 
   
1 4
Rowville Eagles
 
Melbourne University
 
   
2 0
Sebastopol Vikings
 
Altona North
 
   
3 0
Uni Hill Eagles
 
Westside Strikers
 
   
3 3
Western Suburbs
 
Hampton Park United
 
   
2 3
South Yarra
 
Shepparton South
 
   
0 0
Aspendale Stingrays
 
Surf Coast
 
   
3 4
Essendon United
 
Alphington
 
   
7 3
Melton Phoenix
 
Gisborne
 
   
1 0
Sandringham
 
Springvale City
 
   
2 0
East Kew
 
Bayside Argonauts
 
   
2 3
Eaglehawk
 
Fawkner
 
   
1 4
Avondale Heights U21
 
Bentleigh Greens U21
 
0 0
1 0
South Melbourne U21
 
Heidelberg United U21
 
3 0
4 0
Dandenong City U21
 
Melbourne Knights U21
 
1 1
1 2
Dandenong Thunder U21
 
Eastern Lions U21
 
1 1
1 3
Altona Magic U21
 
Hume City U21
 
0 0
0 2
Port Melbourne U21
 
St. Albans Saints U21
 
0 0
2 0
Melbourne Victory W
 
Perth Glory W
 
0 0
0 2
Newcastle Jets W
 
Western Sydney Wanderers W
 
0 1
2 2
Bayswater City
 
Perth Glory II
 
0 0
1 0
Perth
 
Inglewood United
 
0 1
1 4
Cockburn City
 
Balcatta
 
0 2
0 5
Floreat Athena
 
ECU Joondalup
 
2 1
3 1
Admira
 
LASK Linz
 
0 2
0 3
Austria Wien
 
Hartberg
 
1 0
2 0
Ried
 
Wattens
 
3 0
3 2
Amstetten
 
Dornbirn
 
3 0
4 0
Austria Lustenau
 
Lafnitz
 
1 0
2 1
Kapfenberger SV
 
Wacker Innsbruck
 
2 2
3 2
Qabala
 
Sebail
 
0 0
2 0
Neftçi
 
Keşlə FK
 
3 0
3 1
Manama
 
Al-Najma
 
0 0
0 0
Al-Hidd
 
Muharraq
 
0 0
0 1
Muktijoddha SKC
 
Baridhara
 
0 0
1 2
Swadhinata KS
 
Abahani Chittagong
 
0 1
1 2
Voorwaarts Zwevezele W
 
Genk II W
 
   
3 2
RFC de Liege W
 
Eva's Tienen W
 
   
2 0
Wuustwezel W
 
Famkes Merkem W
 
   
3 1
Kontich W
 
Mechelen W
 
   
0 2
Chastre W
 
Renaissance Mons 44 W
 
0 1
0 3
Standard Liège II W
 
Moldavo W
 
   
4 2
Anderlecht II W
 
Gent II W
 
   
2 1
Thes Sport
 
Mandel United
 
   
1 1
Dender
 
Francs Borains
 
3 0
3 1
Patro Eisden
 
Heist
 
0 0
0 0
Waasland-Beveren
 
RWDM
 
0 0
1 0
Cercle Brugge
 
Beerschot-Wilrijk
 
2 0
2 0
Kortrijk
 
Zulte-Waregem
 
2 0
5 0
KV Oostende
 
Standard Liège
 
1 0
1 0
Sporting Charleroi
 
Union Saint-Gilloise
 
0 2
0 3
K. Kontich
 
Bevel FC
 
   
3 2
Oppuurs
 
Ranst
 
   
2 6
Vorselaar
 
Antonia
 
   
0 0
Eendracht Zoersel
 
Bornem
 
   
5 0
Stade Bierbeek
 
Borght-Humbeek
 
   
1 2
Ixelles
 
Grez-Doiceau
 
   
0 1
Herkol
 
Achel
 
   
0 2
Alken
 
Helson Helchteren
 
   
0 1
Groen Star Beek
 
Bregel Sport
 
   
3 0
Drongen
 
Eendracht Aalter
 
   
0 0
Latem
 
Excelsior Mariakerke
 
   
6 1
SC Zonnebeke
 
Rumbeke
 
   
1 2
Meulebeke
 
Eendracht Wervik
 
   
0 2
Diksmuide
 
Blankenberge
 
   
2 2
La Louvière
 
Couvin-Mariembourg
 
   
2 1
Meux
 
Rebecq
 
   
5 2
Tubize
 
Hamoir
 
   
3 1
US Givry
 
Warnant
 
   
1 5
Oudenaarde
 
Ninove
 
   
2 0
Ronse
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
0 2
Sparta Petegem
 
RFC Wetteren
 
   
2 1
Olympia Wijgmaal
 
Londerzeel
 
   
0 1
Heur Tongeren
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
1 2
Houtvenne
 
Hoogstraten
 
   
1 2
KSC City Pirates
 
Pepingen-Halle
 
   
2 1
Sporting Hasselt
 
Cappellen
 
   
1 2
Aywaille W
 
Sibret W
 
   
3 2
Bredene W
 
Gent III W
 
   
2 3
Egem Pittem W
 
Zulte-Waregem II W
 
   
1 1
Vosselaar W
 
Chastre II W
 
   
6 0
Olympic Charleroi W
 
Standard Liège III W
 
   
0 5
Eendracht Aalst II W
 
Renaissance Mons 44 II W
 
   
1 2
Eendracht Mazenzele W
 
Olsa Brakel W
 
   
4 1
Loyers W
 
Alken W
 
   
3 3
Mechelen II W
 
Irlande-Auderghem W
 
   
5 0
Sottegem W
 
Svelta Melsele W
 
   
1 1
Westerlo W
 
Heist W
 
   
8 1
Wolvertem Merchtem W
 
Havinnes W
 
   
3 1
Aische
 
PAC Buzet
 
   
2 2
Albert Quévy-Mons
 
Ostiches
 
   
1 2
Tournai
 
Rapid Symphorinois
 
   
2 1
Union Namur
 
Binche
 
   
0 1
Sprimont-Comblain
 
Richelle United
 
   
0 0
Oppagne-Wéris
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
1 3
Anzegem
 
FC Lebbeke
 
   
2 3
Oostkamp
 
Erpe-Mere United
 
   
2 0
Torhout
 
Eppegem
 
   
1 0
Tempo Overijse
 
VW Hamme
 
   
2 3
De Kempen
 
Betekom
 
   
3 2
Diest
 
Wellen
 
   
1 1
Turnhout
 
Beringen
 
   
2 2
Weerstand Koersel
 
Sint-Lenaarts
 
   
2 4
Witgoor Sport
 
Berlaar-Heikant
 
   
2 1
Zwarte Leeuw
 
Lille
 
   
5 2
Nijlen
 
Esperanza Pelt
 
   
0 2
Somerset Eagles
 
Dandy Town Hornets
 
   
0 1
Always Ready
 
Real Tomayapo
 
0