Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

1º de Agosto
 
Petro de Luanda
 
1 1
2 2
Villa Dálmine
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
1 1
Estudiantes La Plata Res
 
Atlético Tucumán Res.
 
0 0
0 2
Talleres Córdoba Res.
 
River Plate Res.
 
1 0
1 0
Central Cordoba SdE
 
Vélez Sarsfield
 
1 1
1 2
Arsenal de Sarandi
 
Gimnasia La Plata
 
0 0
0 1
San Lorenzo
 
Lanús
 
1 1
1 3
Banfield
 
Huracán
 
0 1
1 4
Estudiantes
 
Atlético Tucumán
 
0 1
1 1
Sol de Mayo
 
Deportivo Madryn
 
0 0
0 0
Ulsan
 
Pohang Steelers
 
0 0
1 1
Nasaf
 
Warriors
 
2 0
2 2
Muharraq
 
Al Kuwait
 
2 0
2 0
Olympic
 
Magpies Crusaders
 
   
1 0
St. Andrä
 
Köttmannsdorf
 
   
2 1
Zams
 
Kundl
 
   
0 2
MOIK
 
Zaqatala
 
1 0
2 0
Zira II
 
Sabah II
 
1 1
2 3
Turan
 
Qaradağ Lökbatan
 
1 3
2 4
Arsenal
 
Krumkachy
 
0 0
0 2
Anderlecht II W
 
Moldavo W
 
   
2 1
Bolívar
 
San José
 
2 1
4 1
Always Ready
 
Wilstermann
 
0 0
0 0
Municipal Vinto
 
Independiente Petrolero
 
0 0
0 0
Borac Banja Luka
 
Sloga
 
0 0
1 1
Vasco U20
 
Flamengo RJ U20
 
1 0
2 1
Ferroviário
 
Juazeirense
 
2 0
4 0
Santa Cruz
 
Floresta
 
1 1
3 3
Vitória
 
Itabaiana
 
2 0
3 0
ABC
 
Jacuipense
 
2 2
4 2
Botafogo PB
 
Imperatriz
 
1 0
2 0
12 Horas
 
EC São José
 
0 4
0 6
Atletico Carazinho
 
Passo Fundo
 
0 2
0 4
Santo Ângelo
 
Glória
 
   
   
Aimoré
 
Cruzeiro RS
 
2 0
4 1
Brasil Farroupilha
 
Elite
 
   
2 0
Madureira
 
CFRJ / Marica
 
2 1
2 2
Criciúma
 
Marcílio Dias
 
0 0
2 0
Manaus
 
Porto Velho
 
0 0
2 0
São Raimundo RR
 
Castanhal
 
1 2
1 2
Rio Branco
 
Nova Mutum EC
 
0 3
1 4
Paysandu
 
Peñarol
 
4 0
6 0
Ceará
 
Palmeiras
 
0 1
1 2
Coritiba
 
Sampaio Corrêa
 
0 0
3 0
Botafogo
 
Brusque
 
1 0
3 0
Atletik Kuklen
 
Asenovets
 
   
3 2
Borislav 2009
 
Lokomotiv Plovdiv II
 
   
2 0
Atlético Ottawa
 
Valour
 
0 0
2 0
Fernández Vial
 
Cobreloa
 
1 2
3 2
San Luis
 
Santiago Morning
 
2 1
2 2
O'Higgins
 
Melipilla
 
1 1
1 2
La Serena
 
Colo-Colo
 
0 2
1 4
Universidad Católica
 
Santiago Wanderers
 
3 1
3 2
Deportivo Pereira
 
Deportes Tolima
 
0 1
1 1
Bogotá
 
Real Cartagena
 
0 0
0 0
Sanga Balende
 
Blessing
 
   
   
Rijeka
 
Lokomotiva Zagreb
 
0 1
1 2
Lučko
 
Trešnjevka
 
1 0
1 0
Segesta Sisak
 
Gaj
 
1 0
1 1
Neretva Metković
 
Hrvatski vitez
 
   
3 1
Slovacko U19
 
FK Pardubice U19
 
0 0
0 1
Jocoro
 
FAS
 
0 0
0 0
Fulham
 
Cardiff City
 
0 0
2 0
Huddersfield Town
 
Birmingham City
 
0 0
0 0
Hull City
 
Peterborough United
 
1 1
1 2
Middlesbrough
 
Barnsley
 
1 0
2 0
Preston North End
 
Coventry City
 
0 1
2 1
Swansea City
 
West Bromwich Albion
 
0 1
2 1
Reading
 
Blackpool
 
2 0
2 3
Havant & Waterlooville
 
Torquay United
 
1 2
4 2
Tower Hamlets
 
Cray Valley (PM)
 
   
   
Bedfont Sports
 
Mole Valley SCR
 
   
7 1
Sevenoaks Town
 
East Grinstead Town
 
0 0
2 0
Gosport Borough
 
Hayes & Yeading United
 
   
   
Crewe U23
 
Barnsley U23
 
1 0
2 1
Flora II
 
Elva
 
0 0
0 1
Paide U21
 
Tartu Welco
 
1 0
4 0
Tallinn Piraaja
 
Raasiku Joker
 
   
   
Vaprus
 
Tammeka
 
1 1
1 2
Fasil Ketema
 
Hadiya Hosaena
 
2 0
3 1
Sebeta Kenema
 
Kedus Giorgis
 
0 0
0 0
FC Barcelona
 
Dynamo Kyiv
 
1 0
1 0
Salzburg
 
VfL Wolfsburg
 
1 1
3 1
Benfica
 
FC Bayern München
 
0 0
0 4
Chelsea
 
Malmö FF
 
2 0
4 0
Lille
 
Sevilla
 
0 0
0 0
Manchester United
 
Atalanta
 
0 2
3 2
Young Boys
 
Villarreal
 
0 2
1 4
Zenit
 
Juventus
 
0 0
0 1
Spartak Moskva
 
Leicester City
 
2 1
3 4
Chelsea U19
 
Malmo FF U19
 
0 1
4 2
Kairat U19
 
APOEL U19
 
1 0
1 0
Minsk U19
 
BFC Daugavpils U19
 
1 0
2 0
Trabzonspor U19
 
Zvijezda Bijeljina U19
 
0 0
2 0
Zenit U19
 
Juventus U19
 
0 1
0 2
Barcelona U19
 
Dynamo Kyiv U19
 
0 0
0 0
Lille U19
 
Sevilla U19
 
0 2
0 3
Manchester United U19
 
Atalanta U19
 
3 1
4 2
Salzburg U19
 
Wolfsburg U19
 
1 0
3 0
Sparta Praha U19
 
MTK U19
 
1 1
3 3
Benfica U19
 
Bayern U19
 
3 0
4 0
Maccabi Haifa U19
 
Žalgiris U19
 
1 0
2 0
Young Boys U19
 
Villarreal U19
 
1 1
1 3
Žilina U19
 
PAOK U19
 
0 0
2 0
Crvena Zvezda U19
 
St Patrick's U19
 
1 0
2 0
Hajduk Split U19
 
Shkendija U19
 
2 1
3 1
Angers U19
 
Csikszereda U19
 
0 0
3 0
Empoli U19
 
Domzale U19
 
1 1
1 1
Hammarby U19
 
Ranger U19
 
0 0
1 2
Deportivo La Coruña U19
 
Pogon Szczecin U19
 
3 0
4 0
HB
 
 
2 1
2 1
Inter Turku U20
 
Honka U20
 
1 0
1 2
Ilves U20
 
Kontu U20
 
   
   
Samgurali
 
Telavi
 
0 1
0 1
Samtredia
 
Shukura
 
1 1
1 1
Torpedo Kutaisi
 
Saburtalo
 
0 0
1 1
Dinamo Batumi
 
Dinamo Tbilisi
 
1 1
1 1
Lokomotivi Tbilisi
 
Dila
 
0 2
0 4
Ilshofen
 
Lörrach-Brombach
 
2 0
4 0
Göppinger SV
 
Linx
 
0 0
1 1
Reutlingen
 
Spfr. Dorfmerkingen
 
1 0
4 0
LSK Hansa
 
VfB Oldenburg
 
0 1
1 1
Chemnitzer FC
 
Energie Cottbus
 
0 0
1 1
Germania Halberstadt
 
Altglienicke
 
0 0
0 3
Amatitlan
 
San Pedro
 
0 2
0 2
Csákvári TK
 
Szolnoki MÁV
 
2 0
2 2
Békéscsaba II
 
DEAC
 
   
2 1
Debrecen II
 
Putnok VSE
 
0 0
0 1
Hajduszoboszloi SE
 
Kisvárda II
 
0 0
1 1
Kazincbarcika
 
BKV Előre
 
1 0
2 0
Senyo Carnifex
 
Diósgyőr II
 
0 2
1 4
Tállya
 
Torokszentmiklos
 
   
2 2
Tiszafuredi VSE
 
Jászberényi Vasas
 
   
1 2
Tiszaújváros
 
Eger
 
   
2 5
Újpest II
 
Hidasnemeti
 
   
2 0
Balassagyarmat VSE
 
Dabas
 
0 1
2 1
Dabas-Gyón
 
Kozarmisleny
 
   
0 0
ESMTK
 
Ferencváros II
 
0 1
0 1
Gerjeni
 
Honvéd II
 
0 0
0 1
Ivancsa
 
Hódmezővásárhely
 
2 0
3 1
Makó
 
Dunaújváros-Pálhalma
 
0 1
0 1
Monori SE
 
Rákosmenti KSK
 
2 0
2 0
Paksi SE II
 
Mohacsi TE
 
0 0
1 0
Vác
 
Ceglédi
 
0 2
1 3
Érdi VSE
 
Andráshida
 
0 3
5 4
Gardony
 
Gyori ETO II
 
0 0
0 1
Komárom
 
Gyirmót II
 
1 3
2 5
MTE 1904
 
Kelen
 
1 0
5 0
Nagykanizsai ULE
 
BVSC
 
0 2
1 6
Puskás II
 
Papai Perutz
 
0 1
1 1
Veszprém
 
Balatonfuredi
 
2 0
3 1
Videoton II
 
Kaposvári Rákóczi
 
0 0
1 0
Zalaegerszegi TE II
 
SC Sopron
 
1 0
1 1
Bicskei
 
Tatabánya
 
0 0
0 0
Delhi FC
 
Kenkre
 
   
1 1
Madan Maharaj
 
Rajasthan FC
 
   
0 2
PSIS Semarang
 
PSS Sleman
 
   
   
Persik Kediri
 
Persita
 
   
   
Barito Putera
 
PSIS Semarang
 
0 0
0 1
PSPS Riau
 
PSMS
 
0 0
1 0
Sulut United
 
PSBS Biak Numfor
 
1 0
1 1
Semen Padang
 
BaBel United
 
0 0
1 0
Persewar
 
Persiba Balikpapan
 
0 0
1 2
Gol Gohar
 
Tractor Sazi
 
4 0
4 1
Esteghlal
 
Havadar
 
0 0
1 0
Sanat Naft
 
Zob Ahan
 
0 0
0 1
Al Sinaah
 
Newroz SC
 
0 0
1 0
Al Talaba
 
Al Kahrabaa
 
1 0
2 2
Al-Qasim
 
Naft Maysan
 
0 0
0 0
Al Najaf
 
Naft Al-Janoob
 
0 3
0 4
Al Quwa Al Jawiya
 
Al Karkh
 
   
1 0
Chieti
 
Sambenedettese
 
0 1
1 1
San Donato Tavarnelle
 
Lornano Badesse
 
0 0
0 0
AlbinoLeffe
 
Juventus U23
 
1 0
2 2
Fiorenzuola
 
Pergolettese
 
1 1
3 1
Legnago Salus
 
Pro Patria
 
2 2
2 3
Pro Sesto
 
Calcio Padova
 
1 1
2 2
Seregno
 
Virtus Verona
 
0 1
1 3
Südtirol
 
Piacenza
 
1 0
2 0
Trento Calcio 1921
 
FeralpiSalò
 
1 1
1 2
Triestina
 
Mantova
 
1 0
2 1
ACR Messina
 
Vibonese
 
0 0
0 0
Picerno
 
Nuova Monterosi
 
0 0
2 0
Turris
 
Campobasso
 
1 1
2 3
Bari 1908
 
Foggia
 
1 0
1 1
Catania
 
Avellino
 
1 1
2 2
Latina
 
Catanzaro
 
0 1
0 2
Monopoli
 
Juve Stabia
 
1 0
1 0
Paganese
 
Potenza Calcio
 
1 0
2 0
Palermo
 
Virtus Francavilla
 
0 0
1 0
Taranto
 
Fidelis Andria
 
0 0
2 1
Borgosesia
 
Bra
 
1 1
1 2
Chieri
 
Sestri Levante
 
0 0
1 0
Fossano
 
Caronnese
 
1 3
1 3
Gozzano
 
Sanremo
 
0 1
0 1
Lavagnese
 
Vado
 
1 0
1 1
PDHAE
 
Derthona
 
0 0
0 1
Pro Imperia
 
Città di Varese
 
1 1
2 1
Saluzzo
 
Casale
 
0 3
0 3
Asti
 
Ligorna
 
1 0
1 1
Novara
 
RG Ticino
 
1 1
3 1
Adrense
 
Sona
 
0 0
2 2
Breno
 
Brusaporto
 
0 2
1 3
Castellanzese
 
Desenzano Calvina
 
0 1
1 2
Crema
 
Olginatese
 
0 1
0 1
Legnano
 
Casatese
 
0 0
1 1
Leon
 
Folgore Caratese
 
0 2
2 5
Real Calepina
 
Caravaggio
 
0 0
0 2
Sangiuliano City
 
Pontisola
 
2 1
2 2
Virtus Ciserano Bergamo
 
Vis Nova Giussano
 
0 0
2 1
Villa d'Almè
 
Arconatese
 
2 2
4 2
Aglianese
 
Correggese
 
0 0
2 1
Alcione
 
Mezzolara
 
0 0
2 0
Athletic Carpi
 
Borgo San Donnino
 
0 1
2 1
Bagnolese
 
Prato
 
0 0
1 2
Cavenago Fanfulla
 
Ravenna
 
0 2
0 2
Ghivizzano Borgo Mozzano
 
Progresso
 
0 1
1 1
Lentigione
 
Tritium
 
1 0
1 1
Rimini
 
Real Forte Querceta
 
1 0
1 0
Sasso Marconi
 
Forlì
 
1 1
3 1
Seravezza
 
Sammaurese
 
0 1
2 2
Audace Cerignola
 
Bisceglie
 
0 0
4 0
Brindisi
 
San Giorgio
 
0 0
0 0
Casertana
 
Gravina
 
2 0
5 1
Francavilla
 
Molfetta Calcio
 
0 0
0 1
Lavello
 
Casarano
 
2 1
4 1
Mariglianese
 
Nola 1925
 
2 0
5 2
Nocerina
 
Nardò
 
1 0
2 0
Rotonda
 
Sorrento
 
2 0
3 0
US Bitonto
 
Città di Fasano
 
1 0
3 0
Virtus Matino
 
Team Altamura
 
0 0
0 2
Aversa Normanna
 
San Luca
 
0 0
0 0
Cavese
 
Biancavilla
 
0 0
3 0
Città Di Sant’Agata
 
Castrovillari
 
1 1
2 2
Cittanova Interpiana
 
Troina
 
1 0
1 2
Paternò
 
Licata
 
0 0
1 0
Portici
 
FC Messina
 
0 0
0 1
Rende
 
Sancataldese
 
1 1
5 1
Trapani 1905
 
Santa Maria Cilento
 
2 1
4 1
Lamezia Terme
 
Gelbison
 
0 1
1 2
Acireale
 
Giarre
 
0 0
2 0