Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Zamalek
 
Tusker
 
2 0
4 0
Interclube
 
CFFA
 
   
   
Vita Club
 
Marumo Gallants FC
 
   
1 1
NA Hussein Dey U21
 
USM Alger U21
 
2 1
3 2
RC Arbaâ U21
 
US Biskra U21
 
   
0 3
WA Tlemcen U21
 
NC Magra U21
 
1 0
3 1
CS Constantine
 
MC Oran
 
0 0
0 1
Argentino Quilmes
 
Sacachispas
 
0 0
0 0
Club Atlético Güemes
 
Deportivo Santamarina
 
0 0
3 0
Huracán Res.
 
San Lorenzo Res.
 
   
2 1
Independiente Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
   
2 0
Sarmiento Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
   
1 2
Defensa y Justicia Res.
 
Platense Res.
 
   
1 0
Talleres Córdoba
 
River Plate
 
0 1
0 2
Ararat-Armenia II
 
Alashkert II
 
2 0
3 0
Syunik
 
BKMA II
 
0 0
0 0
Van
 
Junior Sevan
 
0 0
0 0
Noah
 
Ararat
 
1 0
2 2
Adelaide City
 
Adelaide Comets
 
0 0
0 0
Amstetten
 
Austria Wien II
 
0 0
2 0
Floridsdorfer AC
 
SV Horn II
 
1 0
3 0
Vorwärts Steyr
 
Lafnitz
 
1 2
1 3
Wacker Innsbruck
 
Juniors OÖ
 
4 0
5 1
Austria Lustenau
 
Blau-Weiß Linz
 
0 0
0 1
Leithaprodersdorf
 
Oberpetersdorf
 
   
8 2
Parndorf
 
Pinkafeld
 
   
2 2
St. Jakob Rosental
 
Dellach im Gailtal
 
0 1
1 2
Lendorf
 
Admira Villach
 
   
1 1
Klagenfurter AC 1909
 
St. Andrä
 
   
1 0
Kilb
 
Kottingbrunn
 
   
0 2
Langenrohr
 
Schrems
 
   
1 1
Scheiblingkirchen
 
Ortmann
 
   
4 3
St. Pölten II
 
Ardagger
 
   
2 1
Waidhofen/Thaya
 
Krems
 
   
0 3
SV Wallern
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
2 4
Union Edelweiß
 
St. Valentin
 
   
3 1
Fürstenfeld
 
Wildon
 
   
2 0
Gnas
 
Hitthaller St. Michael
 
   
1 1
Lebring
 
Ilz
 
   
2 0
Mettersdorf
 
Frauental
 
   
0 3
Rottenmann
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
1 2
SC Bruck an der Mur
 
Lafnitz II
 
   
3 3
Voitsberg
 
Liezen
 
   
6 0
Zirl
 
Münster
 
   
1 5
Gerasdorf Stammersdorf
 
Donau
 
0 2
0 3
Schwechat
 
Post
 
2 0
4 0
Wolfsberger AC II
 
Weiz
 
3 0
5 1
Allerheiligen
 
Ried II
 
1 0
3 1
Gleisdorf 09
 
Hertha
 
0 1
1 4
Wels
 
Stadl-Paura
 
2 0
5 0
Deutschlandsberger SC
 
Union Vöcklamarkt
 
2 0
2 0
First Vienna
 
Wiener Viktoria
 
0 0
0 0
Leobendorf
 
TWL Elektra
 
0 0
1 1
Mannsdorf
 
Bruck/Leitha
 
1 0
3 3
Traiskirchen
 
Admira II
 
1 0
2 1
Kufstein
 
SVG Reichenau
 
1 2
1 2
Telfs
 
Schwaz
 
0 1
0 1
Fügen
 
Hall
 
3 0
4 2
Neman Grodno
 
BATE
 
0 0
0 2
Gomel Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
0 1
2 1
Vitebsk Res.
 
Shakhtyor Res.
 
0 0
1 1
Dinamo Brest Res.
 
Isloch Res.
 
1 0
1 2
Slutsk Res.
 
Smorgon Res.
 
2 0
3 0
Royal Excel Mouscron
 
RWDM
 
1 0
1 1
RFC Seraing
 
Sporting Charleroi
 
0 2
1 3
Bastogne
 
Libramont
 
   
1 8
Sartoise
 
RAC Saint-Mard
 
   
1 1
Oppagne-Wéris
 
Habay-la-Neuve
 
   
1 0
San José
 
Aurora
 
0 2
1 4
Oriente Petrolero
 
Guabirá
 
1 0
2 0
Atletico-MG U20
 
Botafogo U20
 
1 0
2 0
CRB
 
Ríver
 
2 1
2 1
Água Santa U20
 
Nacional SP U20
 
0 0
1 0
Itapirense U20
 
VOCEM U20
 
2 0
3 0
Mirassol U20
 
Independente SP U20
 
4 0
6 1
Oeste U20
 
Penapolense U20
 
1 0
4 1
Corinthians U20
 
São Caetano U20
 
1 0
1 0
Guarani
 
Confiança
 
1 0
1 2
Hebar II
 
Vihren
 
   
0 2
Tsarsko selo
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 0
2 0
Lokomotiv Plovdiv
 
CSKA 1948 Sofia
 
1 0
2 1
Marek
 
Levski Lom
 
0 0
0 1
Royal de Muramvya
 
Dynamik
 
   
4 3
North Toronto Nitros
 
Unionville Milliken
 
   
2 3
Cavalry
 
Pacific
 
1 0
2 1
San Marcos
 
Puerto Montt
 
0 1
1 2
Unión La Calera
 
Cobresal
 
1 2
1 2
Atlético Nacional
 
Deportivo Cali
 
0 0
1 0
Jaguares de Córdoba
 
Envigado
 
1 1
1 1
Carmelita
 
Municipal Liberia
 
0 0
0 0
Aserrí
 
CS Uruguay de Coronado
 
0 0
0 1
Šibenik
 
Slaven Koprivnica
 
1 0
1 1
Sesvete
 
Solin
 
2 0
4 0
Olympiakos
 
Doxa
 
1 0
1 0
Ayia Napa
 
Ermis
 
0 1
2 2
Vysočina Jihlava
 
Sparta Praha II
 
0 0
0 0
Písek
 
Slavia Praha II
 
0 1
2 1
Karvina U19
 
Ostrava U19
 
0 2
2 3
Hvidovre
 
HB Køge
 
1 0
1 0
Hobro
 
Jammerbugt
 
0 0
0 1
Vejle
 
Nordsjælland
 
2 0
2 0
EAD / PK 12
 
Police Nationale
 
   
1 2
Arhiba
 
ASAS
 
   
1 8
Port
 
Arta / SIHD
 
   
2 3
Banha
 
Tersana
 
   
1 1
Bur Fouad
 
Suez
 
0 0
0 1
El Entag El Harby
 
Al Merreikh
 
0 0
2 0
El Seka El Hadid
 
Olympic El Qanah
 
0 0
0 0
Nasr
 
Belbeis
 
2 0
3 0
Petrojet
 
Wadi Degla
 
1 0
1 0
Porto Suez
 
El Daklyeh
 
0 0
0 1
ZED FC
 
Itesalat
 
2 0
2 0
Aveley
 
Maldon & Tiptree
 
3 0
5 3
Arsenal
 
Aston Villa
 
2 0
3 1
Arsenal U23
 
Everton U23
 
   
4 0
Derby County U23
 
Crystal Palace U23
 
0 2
2 3
Leeds U23
 
Brighton U23
 
0 0
1 1
Aston Villa U23
 
Sunderland U23
 
1 0
2 3
Burnley U23
 
Middlesbrough U23
 
2 0
2 0
Fulham U23
 
Nottingham U23
 
0 1
2 1
Norwich City U23
 
Birmingham U23
 
1 0
2 1
Charlton U23
 
Millwall U23
 
2 0
2 1
Bristol Rovers U18
 
Newport County U18
 
   
1 0
Burton Albion U18
 
Scunthorpe United U18
 
   
5 3
Tallinna Kalev
 
Nõmme United
 
1 0
2 2
Lahti
 
Oulu
 
0 0
0 0
SJK
 
Ilves
 
2 0
4 2
Saint-Étienne
 
Angers SCO
 
0 1
2 2
Annecy
 
Cholet
 
2 0
3 0
Boulogne
 
Châteauroux
 
1 1
1 1
Chambly
 
Créteil
 
2 0
4 0
Concarneau
 
Sète
 
1 0
2 0
Laval
 
Bourg-en-Bresse
 
1 2
1 2
Orléans
 
Avranches
 
0 0
0 0
Sedan
 
Stade Briochin
 
1 0
2 1
Villefranche
 
Bastia-Borgo
 
1 1
1 1
Erzgebirge Aue
 
Ingolstadt
 
0 0
1 0
Paderborn
 
Hamburger SV
 
1 1
1 2
Osnabrück
 
Hallescher FC
 
0 0
0 0
FSV Mainz 05
 
FC Augsburg
 
3 0
4 1
Rielasingen-Arlen
 
Villingen
 
2 0
2 1
Bruchsal
 
Astoria Walldorf II
 
0 0
1 0
CfR Pforzheim
 
Backnang
 
1 0
3 1
ATSV Erlangen
 
Würzburger FV
 
0 1
0 1
Eintracht Bamberg
 
DJK Bamberg
 
   
3 1
Gebenbach
 
Cham
 
   
4 1
Donaustauf
 
Hallbergmoos-Goldach
 
1 0
2 1
Ingolstadt II
 
Kottern
 
0 0
0 0
Osdorf
 
Union Tornesch
 
2 2
3 2
Hamburger SV III
 
Niendorfer TSV
 
3 2
3 6
Rot-Weiß Walldorf
 
SV Zeilsheim
 
1 0
2 0
Wolfenbüttel
 
Arminia Hannover
 
1 2
3 3
Hertha Zehlendorf
 
CFC Hertha
 
1 1
1 2
Carl Zeiss Jena II
 
International Leipzig
 
1 0
3 0
Mülheim-Kärlich
 
Koblenz
 
2 1
2 3
Wattenscheid 09
 
Ennepetal
 
1 0
1 0
Bayern München II
 
Nürnberg II
 
1 0
3 0
Eltersdorf
 
Illertissen
 
0 1
0 2
Unterhaching
 
Greuther Fürth II
 
3 0
5 2
Memmingen
 
Augsburg II
 
0 2
0 6
Babelsberg
 
Lokomotive Leipzig
 
1 1
1 1
Luckenwalde
 
Tennis Borussia
 
0 1
0 1
Homburg
 
TSV Steinbach
 
1 0
1 0
Kickers Offenbach
 
Aalen
 
1 0
4 0
Ulm
 
Balingen
 
1 1
1 2
Hoffenheim II
 
Pirmasens
 
0 2
0 2
Bonner SC
 
Preußen Münster
 
0 1
1 2
Europa Point
 
Manchester 62
 
1 0
1 2
Zalaegerszegi TE
 
Gyirmót
 
2 1
2 1
Paksi SE
 
Várda SE
 
2 1
2 2
Újpest
 
MOL Vidi
 
0 0
1 0
Persita
 
PS TNI
 
2 0
2 1
Persib
 
PSS Sleman
 
0 1
4 2
Borneo
 
PSM
 
0 1
2 1
Madura United
 
Persija
 
0 1
2 3
Italy U17 W
 
Wales U17 W
 
1 0
2 0
Sweden U17 W
 
France U17 W
 
2 1
2 2
Foolad
 
Persepolis
 
0 0
1 3
MS Tirat HaCarmel
 
Pardes Hanna-Karkur
 
1 0
3 2
Maccabi Neve Sha'anan
 
Tzeirei Umm al-Fahm
 
   
2 2
Hapoel Qalansawe
 
Hakoah Ramat Gan
 
2 0
2 1
Beitar Ramat Gan
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
0 0
1 0
Hapoel Ironi Safed
 
Maccabi Bnei Jadida
 
   
0 2
Hapoel Merhavim
 
Arad
 
   
2 2
MS Jerusalem
 
Ironi Or Yehuda
 
   
2 1
Beitar Petah Tikva
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
2 0
4 0
Hapoel Mahane Yehuda
 
Ironi Beit Dagan
 
1 1
2 1
Hapoel Yeruham
 
Ramla
 
   
1 2
Hapoel Kiryat Ono
 
Tzeirey Tira
 
   
2 1
Hapoel Lod
 
Maccabi Be'er Sheva
 
0 1
2 1
Ironi Modi'in
 
Maccabi Ironi Sderot
 
2 1
2 1
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Ramat Yisrael
 
   
3 1
Hapoel Hod Hasharon
 
Shimshon Bnei Taibe
 
   
2 0
Maccabi Ironi Yafia
 
Beitar Nahariya
 
   
3 1
Maccabi Kiryat Malachi
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
1 2
Tzeirei Sakhnin
 
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
   
2 0
Ihud Bnei Baka
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
4 3
Maccabi Ahi Iksal
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
0 2
Moadon Tzeirey Rahat
 
Maccabi Ironi Netivot
 
   
1 2
Hapoel Beit Shean
 
Hapoel Sandala Gilboa
 
   
1 2
Maccabi Isfiya
 
MS Kfar Kama
 
   
0 0
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Ahi Bir al-Maksur
 
   
0 0
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
   
3 0
Tzeirey Tamra
 
Hapoel Deir Hanna
 
   
2 1
Bnei Eilat
 
Maccabi Shaarayim
 
0 1
0 1
Hapoel Ashkelon
 
Maccabi Yavne
 
1 1
1 1
Hapoel Herzliya
 
Hapoel Bnei Pardes
 
2 0
4 0
Hapoel Migdal Haemek
 
Ironi Tiberias
 
0 0
1 1
MS Dimona
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
0 1
1 1
Holon Yermiyahu
 
Ironi Kuseife
 
4 1
6 2
Hapoel Marmorek
 
Hapoel Bikat Hayarden
 
1 0
3 0
Robi Shapira
 
Maccabi Tzur Shalom
 
1 0
3 2
Maccabi Ashdod
 
Agudat Sport Nordia
 
3 0
3 1
Ironi Nesher
 
Tzeirei Kafr Kanna
 
1 1
2 2
MS Tira
 
Hapoel Bnei Zalafa
 
1 2
3 4
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
Maccabi Ironi Tamra
 
0 2
1 3
Shimshon Tel Aviv
 
Shimshon Kafr Qasim
 
1 1
4 2
Beitar Tel Aviv Ramla
 
Hapoel Umm al-Fahm
 
0 0
0 0
Bnei Yehuda
 
Hapoel Afula
 
1 0
5 0
Hapoel Acre
 
Kafr Qasim
 
0 0
0 0
Hapoel Kfar Saba
 
Agudat Sport Ashdod
 
1 0
2 0
Hapoel Petah Tikva
 
Hapoel Ramat HaSharon
 
0 0
0 2
Hapoel Ramat Gan
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
0 0
1 1
Hapoel Rishon LeZion
 
Sektzia Nes Tziona
 
1 1
1 1
Maccabi Bnei Raina
 
Hapoel Ra'anana
 
2 0
2 0
Sassari Torres W
 
Zaccarria W
 
   
1 0
Spal U19
 
Genoa U19
 
1 1
1 3
Sassuolo U19
 
Torino U19
 
1 0
1 1
Torino
 
Genoa
 
2 0
3 2
Sampdoria
 
Spezia
 
2 0
2 1
Alessandria
 
Crotone
 
1 0
1 0
Urawa Reds
 
Kashiwa Reysol
 
4 1
5 1
Al Jalil
 
Ma'an
 
0 1
0 1
Busan Transportation
 
Gyeongju HNP
 
0 1
1 3
Daejeon Korail
 
Changwon City
 
0 0
0 2