Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Almagro
 
Deportivo Morón
 
0 0
2 1
Club Atlético Güemes
 
All Boys
 
1 0
1 0
Deportivo Santamarina
 
Ferro Carril Oeste
 
0 1
0 2
Guillermo Brown
 
Atlético Rafaela
 
1 1
1 1
Gimnasia Mendoza
 
Temperley
 
0 1
1 2
Belgrano
 
Agropecuario
 
0 0
0 1
Almirante Brown
 
Tigre
 
1 0
1 0
Chacarita Juniors
 
Estudiantes Caseros
 
0 0
0 0
Argentino Merlo
 
Dock Sud
 
1 1
1 1
Berazategui
 
Claypole
 
0 0
0 0
Central Córdoba
 
General Lamadrid
 
2 0
3 0
Deportivo Español
 
Luján
 
0 1
1 2
El Porvenir
 
Midland
 
0 0
0 1
Excursionistas
 
Real Pilar
 
1 0
2 0
Leandro Nicéforo Alem
 
Deportivo Laferrere
 
0 1
1 3
San Martín Burzaco
 
Victoriano Arenas
 
0 1
1 3
Sportivo Italiano
 
Atlas
 
1 1
3 3
Deportivo Muñiz
 
Central Ballester
 
0 0
0 0
Crucero del Norte
 
Gimnasia Concepción
 
3 0
3 0
Def. de Pronunciamiento
 
Boca Unidos
 
0 0
0 0
Deportivo Camioneros
 
Cipolletti
 
0 0
1 0
Deportivo Madryn
 
Sportivo Peñarol
 
   
1 1
Juventud Unida Univ.
 
Circulo Deportivo
 
1 0
2 0
Olimpo
 
Ciudad de Bolívar
 
2 0
2 0
Sansinena
 
Ferro Carril Oeste LP
 
2 0
3 0
Sportivo Desamparados
 
Villa Mitre
 
   
1 0
Central Norte
 
Racing Córdoba
 
0 0
0 0
Defensores Belgrano VR
 
Sportivo Las Parejas
 
1 1
2 2
Huracán Las Heras
 
Independiente Chivilcoy
 
0 0
0 0
Sarmiento Resistencia
 
Gimnasia y Tiro
 
0 1
0 1
Sportivo Belgrano
 
CDJU Gualeguaychu
 
0 2
0 2
Unión Sunchales
 
Douglas Haig
 
0 0
0 0
Sol de Mayo
 
Estudiantes de San Luis
 
0 1
1 1
Estrella
 
RCA
 
0 1
0 2
Viettel
 
Kaya
 
0 0
1 0
Ceres Philippines
 
Daegu
 
0 1
0 4
Kawasaki Frontale
 
Beijing Guoan
 
2 0
4 0
BG Pathum United
 
Ulsan
 
0 1
0 2
Acacia Ridge
 
St George Willawong
 
2 2
3 2
Bayside United
 
Brisbane Knights
 
1 0
1 0
Toowong
 
Albany Creek Excelsior
 
1 2
2 4
Acacia Ridge Res.
 
St. George Willawong Res
 
   
0 6
Bayside United Res.
 
Brisbane Knights Res.
 
   
4 0
Toowong Res.
 
Albany Creek Res.
 
   
0 1
Canberra FC
 
Canberra Olympic
 
1 1
1 5
Cooma Tigers
 
Woden Weston
 
1 0
1 0
Gungahlin
 
Belconnen United
 
0 1
1 1
Tuggeranong United
 
Monaro Panthers
 
1 0
1 3
Woden Weston W
 
Gungahlin United W
 
   
2 1
Wagga City Wanderers W
 
Canberra W
 
   
0 8
Canberra United Academy W
 
Canberra Olympic W
 
   
3 2
Wollongong Wolves
 
APIA Leichhardt Tigers
 
   
   
Sydney United
 
Rockdale City Suns
 
   
   
Sydney II
 
Blacktown City
 
   
   
Edgeworth Eagles
 
Charlestown City Blues
 
   
1 0
Brisbane Roar II
 
Queensland Lions
 
1 0
2 1
Logan Lightning
 
SC Wanderers
 
1 1
1 2
Olympic
 
Moreton Bay United
 
1 0
1 1
Redlands United
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
0 0
0 2
Eastern Lions
 
Avondale Heights
 
0 1
0 4
Heidelberg United
 
Bentleigh Greens
 
0 1
0 3
St. Albans Saints
 
Dandenong Thunder
 
0 1
0 1
Port Melbourne
 
Hume City
 
0 1
0 1
Gold Coast United W
 
Brisbane Olympic W
 
2 0
2 0
Souths United W
 
FQ QAS W
 
   
2 0
Souths United
 
Brisbane City
 
0 3
2 4
Sunshine Coast
 
Southside Eagles
 
0 0
0 0
St. Albans Saints U21
 
Dandenong Thunder U21
 
1 1
2 1
Eastern Lions U21
 
Avondale Heights U21
 
   
0 1
Heidelberg United U21
 
Bentleigh Greens U21
 
0 0
1 2
Melbourne Knights U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
0 0
0 1
Balcatta W
 
Fremantle City W
 
0 2
0 2
Northern Redbacks W
 
Murdoch Uni Melville W
 
1 1
2 2
Subiaco W
 
Perth W
 
0 1
0 4
West NTC W
 
Curtin University W
 
   
2 3
Shakhtyor Petrikov
 
Volna
 
0 0
1 0
Baranovichi
 
Dnepr Mogilev
 
0 0
1 0
Granit
 
Ivanovo
 
   
2 3
Gorodok lions
 
FC Chashniki
 
   
1 0
Veras
 
Stroitel Kapyl
 
   
3 2
Polotsk
 
Lepel
 
   
3 1
Grodnensky
 
Chayka Zelva
 
   
3 1
Belaya Rus
 
FK Cementnik
 
   
0 2
Euroexport
 
Krechet
 
   
3 3
Spartak Slutsk
 
Energosbyt-BSATU
 
   
0 0
Kolos Cherven
 
FK Viliya
 
   
1 0
Oshmyany
 
Slonim City
 
   
3 2
Spartak
 
Dnepr Mogilev II
 
   
0 3
Vitebsk W
 
Dinamo Brest W
 
   
11 0
Gomel W
 
Bobruichanka W
 
   
0 5
Minsk FK W
 
Dinamo-BGU W
 
0 2
2 3
Thimphu City
 
Paro Rinpung
 
8 0
15 0
Always Ready
 
Municipal Vinto
 
2 1
3 2
Guabirá
 
Oriente Petrolero
 
0 0
1 1
Bolívar
 
Santa Cruz
 
0 0
1 1
Botafogo BA
 
Barcelona BA
 
   
5 1
Camacari
 
Colo Colo
 
   
0 8
Grapiuna Itabuna
 
Camacariense
 
1 0
1 1
Flamengo RJ U20
 
Gremio U20
 
1 1
1 2
Atletico-PR U20
 
América Mineiro U20
 
1 0
3 1
Santos U20
 
Chapecoense-SC U20
 
0 1
1 1
Corinthians U20
 
Vasco U20
 
0 3
0 6
Atlético Tubarão
 
Caçador
 
0 0
0 0
Nação
 
Carlos Renaux
 
0 1
0 1
Guarani MG
 
Uniao Luziense
 
0 0
1 0
Três Corações U20
 
Boston City U20
 
1 0
1 0
Ipatinga U20
 
Pouso Alegre U20
 
   
2 4
Juventude
 
Atlético GO
 
0 0
1 1
Cuiabá
 
Ceará
 
1 0
2 2
Flamengo
 
Chapecoense
 
0 0
2 1
Fortaleza
 
Corinthians
 
1 0
1 0
Brusque
 
CSA
 
0 2
2 3
Figueirense
 
EC São José
 
1 0
2 0
Floresta
 
Tombense
 
0 0
1 1
Paysandu
 
Ferroviário
 
0 2
0 2
Aimoré
 
Rio Branco PR
 
1 0
1 0
Rio Branco ES
 
Boa
 
0 0
1 2
Juventude MA
 
Tocantinópolis
 
1 1
3 3
ABC
 
Central
 
1 0
2 0
Bahia de Feira
 
Itabaiana
 
0 1
0 1
Boavista
 
Inter de Limeira
 
0 1
0 1
Peñarol
 
Ypiranga AP
 
0 1
1 1
Retrô
 
ASA
 
3 2
3 3
Sergipe
 
Juazeirense
 
0 1
0 1
Treze
 
América RN
 
1 1
2 2
Uberlândia
 
Rio Branco-VN
 
0 0
2 1
Galvez
 
São Raimundo RR
 
0 0
0 1
Kota Ranger
 
MS PDB
 
   
4 3
MS ABDB
 
Bakes
 
   
4 1
Wijaya
 
Indera
 
   
0 3
DPMM FC
 
BSRC
 
   
13 0
Kasuka
 
Kuala Belait
 
   
3 0
Panchor Murai
 
IKLS
 
   
2 2
Setia Perdana
 
Rimba Star
 
   
0 0
Cambodia Tiger
 
Electricite du Cambodge
 
3 0
3 1
Feutcheu
 
Stade Renard
 
0 0
0 0
Fovu Club
 
Union Douala
 
1 0
2 0
Tigers Vancouver
 
Okanagan
 
   
7 0
Mont-Royal Outremont
 
Lanaudière
 
   
4 3
Valour
 
Forge
 
0 0
1 0
Ñublense
 
Everton
 
1 0
1 1
Barnechea
 
Santiago Morning
 
0 2
0 2
Deportes Santa Cruz
 
San Luis
 
1 0
2 0
Deportes Valdivia
 
Recoleta
 
1 1
3 2
Concepcion
 
Rodelindo Román
 
1 0
1 0
Iberia
 
Colchagua
 
0 1
0 1
Independiente
 
Lautaro de Buin
 
0 0
1 0
San Antonio Unido
 
Colina
 
0 0
2 0
Nantong Zhiyun
 
Heilongjiang Lava Spring
 
1 2
4 3
Meizhou Hakka
 
BIT
 
3 0
5 0
Taichung Futuro
 
NTUPES
 
   
   
Fu Jen University
 
Tatung
 
   
   
Tainan City
 
Taiwan CPC
 
   
   
Taipower
 
Taicheng
 
   
   
Inter Willemstad
 
SUBT
 
0 0
3 0
Jong Holland
 
Centro Barber
 
   
2 0
Scherpenheuvel
 
Centro Dominguito
 
   
2 0
VESTA
 
UNDEBA
 
0 0
1 3
Delfines Del Este
 
Deportivo Pantoja
 
1 2
1 7
Atlántico
 
Moca
 
1 2
1 5
Duros del Balón
 
Chacaritas
 
1 0
2 1
Gualaceo
 
Guayaquil
 
1 0
2 0
Puerto Quito
 
Independiente Juniors
 
1 0
2 0
América de Quito
 
LDU Portoviejo
 
0 0
1 0
El Nacional
 
Cumbaya
 
1 0
2 1
Misr Lel Makasa
 
Al Ahly
 
1 1
1 4
Elva
 
Team Helm
 
0 0
3 0
Marjamaa Kompanii
 
Imavere
 
2 3
4 5
Rumori Calcio II
 
FCP Parnu
 
1 2
1 4
TJK Legion II
 
Ajax Annelinn
 
3 1
5 2
Tallinna Wolves
 
JK Jalgpallihaigla
 
1 2
1 5
Vaprus II
 
Rummu Dünamo
 
   
16 0
Paide III
 
Flora U19
 
   
2 0
Italy
 
England
 
0 1
1 1
Atlantis U20
 
Lahti U20
 
0 1
2 2
Komeetat U20
 
VJS U20
 
0 0
2 0
PK-35 U20
 
TPV U20
 
1 1
2 1
JJK
 
GBK
 
1 0
1 1
KuPS W
 
PK-35 Vantaa W
 
2 0
5 1
HJK W
 
TiPS W
 
1 0
1 2
KPV Akatemia
 
Virkiä
 
   
4 0
Haka
 
KuPS
 
0 1
0 1
Honka
 
Oulu
 
1 0
1 0
MP
 
RoPS
 
0 0
0 0
Armed Forces
 
Banjul
 
   
1 1
Bremer SV
 
Vatan Sport
 
   
   
Schwachhausen
 
Blumenthaler SV
 
   
   
Hemelingen
 
Werder Bremen III
 
   
   
Borgfeld
 
Union Bremen
 
   
   
Hastedt
 
Brinkumer SV
 
   
   
Komet Arsten
 
Aumund-Vegesack
 
   
   
OSC Bremerhaven
 
SFL Bremerhaven
 
   
   
Habenhauser FV
 
Geestemünde
 
   
   
Leher TS
 
BTS Neustadt
 
   
   
King Faisal
 
Ebusua Dwarfs
 
0 0
2 0
Ashanti Gold
 
Dreams
 
0 0
0 0
Bechem United
 
Asante Kotoko
 
2 1
2 1
Berekum Chelsea
 
Great Olympics
 
1 0
2 1
Eleven Wonders
 
Medeama
 
2 0
3 1
Elmina Sharks
 
Wa All Stars
 
0 0
2 0
Hearts of Oak
 
Liberty Professionals
 
1 0
1 1
Inter Allies
 
Aduana Stars
 
0 2
2 4
Karela
 
WAFA
 
0 2
0 2
Diagoras Stefanovik
 
Anagennisi Karditsas
 
   
1 2
Zakynthos
 
Thyella Diastavroseos
 
   
2 1
Kifisia
 
Irodotos
 
   
3 0
Orfeas Xanthi
 
Acheron Kanalaki
 
   
1 0
Reynir Hellissandur
 
KÁ Hafnarfjördur
 
   
0 5
Thor Akureyri W
 
ÍBV W
 
0 0
1 1
Thróttur Reykjavík W
 
Tindastóll W
 
1 0
2 0
Thróttur / SR U19
 
KA/Dalvík/Reynir/Mag U19
 
2 2
3 3
Fjölnir / Vængir U19 II
 
Stjarnan KFG Álft U19 II
 
   
1 3
Leiknir / KB U19
 
Grotta / Kria U19
 
   
3 5
Vestri / Hörður U19
 
Keflavík Reyni Ví U19 II
 
   
0 4
Thór U19
 
Fylkir / Ellidi U19
 
0 0
0 0
Al Kahrabaa
 
Al Shorta
 
0 1
0 3
UWI
 
Tivoli Gardens
 
   
   
Cavalier
 
Dunbeholden
 
0 1
0 1
Waterhouse
 
Jamalco
 
0 0
0 0
Sanfrecce Hiroshima
 
Yokohama
 
0 1
0 1
Tokushima Vortis
 
Shimizu S-Pulse
 
1 2
2 2
Kashiwa Reysol
 
Kashima Antlers
 
0 0
2 1
Shonan Bellmare
 
Tokyo
 
0 0
0 1
Albirex Niigata
 
Tochigi
 
2 0
3 0
Blaublitz Akita
 
JEF United
 
0 0
1 1
Montedio Yamagata
 
Matsumoto Yamaga
 
0 0
1 0
V-Varen Nagasaki
 
Omiya Ardija
 
0 0
1 1
Ventforet Kofu
 
Ehime
 
1 0
1 0
Ryūkyū
 
Sagamihara
 
0 0
0 1
Giravanz Kitakyushu
 
Kyoto Sanga
 
0 1
0 2
Machida Zelvia
 
Mito Hollyhock
 
0 1
2 1
Renofa Yamaguchi
 
Júbilo Iwata
 
1 1
2 2
ThespaKusatsu Gunma
 
Tokyo Verdy
 
0 1
2 2
Zweigen Kanazawa
 
Fagiano Okayama
 
0 0
0 0
Fukushima United
 
Imabari
 
2 1
4 1
Azul Claro Numazu
 
Tegevajaro Miyazaki
 
1 1
1 1
Parceiro Nagano
 
YSCC
 
1 1
2 2
Roasso Kumamoto
 
Grulla Morioka
 
1 0
1 1
Reinmeer Aomori
 
Honda Lock
 
   
2 1
Osaka
 
Veertien Mie
 
   
1 1
Maruyasu Okazaki
 
Sony Sendai
 
0 0
0 0
Matsue City
 
Kochi United