Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Raja Casablanca
 
JS Kabylie
 
2 0
2 1
Sagrada Esperança
 
Recreativo do Libolo
 
   
2 0
Acassuso
 
Fénix
 
1 0
2 0
Cañuelas
 
Defensores Unidos
 
0 2
1 3
San Miguel
 
Comunicaciones
 
0 0
2 0
Talleres Remedios
 
UAI Urquiza
 
0 1
1 1
Atlanta
 
Atletico Mitre
 
0 0
0 0
Brown de Adrogué
 
Independiente Rivadavia
 
0 0
1 1
Defensores de Belgrano
 
Tristán Suárez
 
1 2
1 6
Nueva Chicago
 
Alvarado
 
1 1
1 1
San Telmo
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
0 0
Deportivo Paraguayo
 
Argentino Rosario
 
0 1
1 3
Lugano
 
Defensores de Cambaceres
 
0 0
0 1
Puerto Nuevo
 
Liniers
 
1 0
1 0
Dakota
 
La Fama
 
0 0
0 0
Jeonbuk Motors
 
Gamba Osaka
 
1 0
2 1
Tampines Rovers
 
Singha Chiangrai United
 
0 0
0 3
Western Spirit
 
Mt Gravatt Hawks
 
3 1
4 2
Univ. Queensland
 
The Lakes
 
1 1
1 4
Western Spirit Res.
 
Mt Gravatt Res.
 
0 0
3 0
Univ. Queensland Res.
 
The Lakes Res.
 
0 0
0 1
Belconnen United W
 
Tuggeranong United W
 
   
9 1
Sutherland Sharks
 
Manly United
 
   
   
Mt Druitt Town
 
Marconi Stallions
 
   
   
North Shore Mariners
 
Sydney Olympic
 
   
   
Lambton Jaffas
 
Adamstown Rosebuds
 
   
5 1
Lake Macquarie
 
Hamilton Olympic
 
1 1
1 3
Darwin Olympic
 
Mindil Aces
 
1 2
1 5
Casuarina
 
Hellenic Athletic
 
0 0
0 0
Capalaba
 
Brisbane Strikers
 
1 0
1 0
Magpies Crusaders
 
Gold Coast Knights
 
0 2
1 5
Adelaide Raiders
 
Adelaide Blue Eagles
 
0 1
3 1
Sturt Lions
 
Croydon Kings
 
1 0
1 1
Adelaide City
 
Campbelltown City
 
1 0
2 1
Adelaide Olympic
 
Cumberland United
 
0 1
1 1
Adelaide United ||
 
South Adelaide Panthers
 
1 0
1 0
NE MetroStars
 
Adelaide Comets
 
1 2
2 2
Devonport City
 
Glenorchy Knights
 
1 0
4 0
Riverside Olympic
 
South Hobart
 
0 2
0 4
Launceston City
 
Clarence Zebras
 
2 0
2 0
Olympia Warriors
 
Kingborough Lions
 
1 1
1 2
Armadale
 
Rockingham City
 
0 1
0 5
Bayswater City
 
Perth
 
0 2
1 4
Cockburn City
 
Perth Glory II
 
1 0
1 1
ECU Joondalup
 
Sorrento
 
1 1
2 3
Gwelup Croatia SC
 
Balcatta
 
2 0
3 1
Inglewood United
 
Floreat Athena
 
3 0
4 2
The Gap W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
0 1
0 4
Capalaba W
 
Peninsula Power W
 
3 0
6 0
Western Pride W
 
Lions W
 
0 2
1 6
Western Pride
 
WDSC Wolves
 
2 0
4 0
Rochedale Rovers
 
Mitchelton
 
1 0
2 0
Adelaide City Res.
 
Campbelltown City Res.
 
1 1
2 3
Adelaide Raiders Res.
 
Blue Eagles Res.
 
   
2 2
Sturt Lions Res.
 
Croydon Kings Res.
 
0 1
0 4
MetroStars Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
1 2
Adelaide Olympic Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
2 3
Adelaide United Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
3 1
Para Hills Knights
 
West Adelaide
 
0 1
2 1
Western Strikers
 
Adelaide Hills Hawks
 
2 2
2 2
White City Woodville
 
Fulham United
 
1 0
2 0
South Melbourne U21
 
Green Gully U21
 
2 0
4 0
Port Melbourne U21
 
Hume City U21
 
2 1
2 1
Brunswick City
 
Bulleen Lions
 
2 0
2 0
North Geelong Warriors
 
Moreland City
 
1 1
3 1
Northcote City
 
Moreland Zebras
 
0 1
2 1
Pascoe Vale
 
Manningham United Blues
 
3 2
4 4
Werribee City
 
Langwarrin
 
0 2
0 3
Kingston City
 
Goulburn Valley Suns
 
0 4
1 5
Forrestfield United
 
Ashfield
 
2 0
3 0
Joondalup United
 
Fremantle City
 
0 0
0 1
Stirling Lions
 
Quinns
 
2 0
6 2
Subiaco
 
Western Knights
 
0 1
0 1
Swan United
 
Mandurah City
 
1 0
1 0
UWA Nedlands
 
Olympic Kingsway
 
0 0
0 0
Naftan
 
Dinamo Brest
 
2 0
2 2
DYuSSh-3 Pinsk
 
Torpedo BelAZ
 
0 2
0 2
Arsenal
 
Gomelzheldortrans
 
0 1
0 1
Krumkachy
 
Orsha
 
3 0
6 0
Slonim
 
Lida
 
1 0
1 0
Dinamo Malorita
 
Brestzhilstroy
 
   
2 0
DYUSSH Stolin
 
Ivatsevichi
 
   
0 5
Falko
 
Krupki
 
   
5 0
Lida II
 
Smena Vawkavysk
 
   
1 1
Neman Mosty
 
Svislach
 
   
0 2
BGU Minsk
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
4 1
Niva
 
Drogichin
 
   
10 1
Senno
 
FK Glubokoe
 
   
5 1
SMI Autotrans
 
Berezino
 
   
6 1
AviaDor Orsha
 
Gazovik
 
   
1 2
Krasnopole
 
Osipovichy
 
   
2 7
Miory
 
Postavy
 
   
2 7
FC Ostrovets
 
Schuchin
 
   
11 0
Lyuban'
 
Starye Dorogi
 
   
4 0
Molodechno-DYuSSh 4
 
Livadija
 
   
6 0
Niva Tolochin
 
Prodcenter
 
   
4 4
Kostyukovichy
 
Belshina II
 
   
2 1
Kletsk
 
Partizan Salihorsk
 
   
0 5
Luninets
 
Nadezhda
 
   
1 0
Uzda
 
Smolevichy-STI
 
   
1 0
Vitebsk Res.
 
FK Ruh Brest Res.
 
0 0
0 1
Zorka-BDU W
 
ABFF U19 W
 
   
6 0
Ugyen Academy
 
High Quality United
 
0 0
0 1
Aurora
 
San José
 
1 0
3 0
Real Potosí
 
The Strongest
 
0 3
1 3
Royal Pari
 
Wilstermann
 
2 1
3 2
Rio Branco
 
Sao Francisco
 
1 1
2 2
Plácido de Castro
 
Vasco da Gama AC
 
1 1
3 4
Atlético GO U20
 
Sao Paulo U20
 
0 1
1 2
Ceará U20
 
Fortaleza U20
 
1 0
1 0
Internacional U20
 
Palmeiras U20
 
1 2
1 3
Sport Recife U20
 
Fluminense U20
 
1 0
1 0
Bahia U20
 
Botafogo U20
 
0 0
0 2
Atletico-MG U20
 
Cruzeiro U20
 
0 0
2 0
Camboriú
 
Internacional SC
 
1 0
2 1
Aymorés
 
Betim
 
1 0
1 1
Democrata SL
 
Serranense
 
1 0
1 0
Ipatinga
 
Tupynambás
 
   
0 1
Nacional AC MG
 
Tupi
 
1 1
2 1
Villa Nova
 
Democrata GV
 
1 0
1 0
América TO U20
 
Bétis U20
 
0 0
1 2
Minas Boca U20
 
Inter de Minas U20
 
   
2 1
Santarritense U20
 
Tupi U20
 
2 1
2 3
Grêmio
 
Internacional
 
0 0
0 0
Palmeiras
 
Santos
 
2 0
3 2
Athletico PR
 
Bragantino
 
1 1
2 2
América Mineiro
 
Atlético Mineiro
 
0 0
0 1
São Paulo
 
Bahia
 
0 0
1 0
Sport Recife
 
Fluminense
 
1 0
1 2
Goiás
 
Náutico
 
0 0
0 1
Operário PR
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
2 1
Botafogo
 
Cruzeiro
 
1 0
3 3
Confiança
 
Vitória
 
1 1
1 1
Volta Redonda
 
Jacuipense
 
0 0
0 0
Mirassol
 
Paraná
 
0 1
0 3
Altos
 
Santa Cruz
 
0 0
1 0
Oeste
 
Ituano
 
0 1
0 1
Botafogo PB
 
Manaus
 
1 0
4 1
Bangu
 
Portuguesa
 
0 1
2 1
Brasiliense
 
Aparecidense
 
0 0
1 2
Castanhal
 
Atlético Acreano
 
2 1
3 1
Joinville
 
Caxias
 
0 0
2 0
Marcílio Dias
 
Esportivo
 
1 0
2 1
Santo André
 
Cianorte
 
1 0
1 0
Uniclinic
 
Campinense
 
1 3
2 3
4 de Julho
 
Moto Club MA
 
0 0
2 0
Caldense
 
Águia Negra
 
1 2
6 2
Cascavel
 
Juventus SC
 
0 0
1 0
Goianésia
 
Nova Mutum EC
 
0 0
1 0
Imperatriz
 
Guarany de Sobral
 
0 0
1 0
Murici
 
Atlético Alagoinhas
 
1 2
2 3
Palmas
 
Paragominas
 
0 0
0 0
São Bento
 
Madureira
 
1 0
1 1
Sousa
 
Caucaia
 
3 0
7 0
União Rondonópolis
 
Jaraguá EC
 
2 1
2 1
Porto Velho
 
Gama
 
0 1
1 1
Ferroviária
 
CAP Patrocinense
 
1 0
1 0
GAS
 
Fast Clube
 
1 1
3 2
Asia Europe University
 
Visakha
 
0 4
0 9
Boeung Ket
 
Kirivong Sok Sen Chey
 
0 0
1 0
Prey Veng
 
National Defense
 
1 1
1 2
Svay Rieng
 
Soltilo Angkor
 
1 0
2 1
Colombe
 
UMS de Loum
 
0 0
0 0
Dragon de Yaounde
 
Avion Academy
 
1 0
2 1
Young Sport Academy
 
Cotonsport
 
0 0
1 0
Bamboutos
 
Eding Sport
 
1 1
1 1
New Star
 
Les Astres
 
0 2
0 2
Panthère
 
Tonnerre
 
1 0
1 0
Canon
 
APEJES Academy
 
2 1
2 2
Fortuna Mfou
 
PWD
 
1 0
2 1
Kamloops City
 
Port Moody Rangers
 
   
   
Ottawa South United
 
Fabrose
 
   
1 3
Celtix du Haut-Richelieu
 
Monteuil
 
   
1 3
Blainville
 
Royal-Sélect de Beauport
 
   
4 0
Longueuil
 
St-Hubert
 
   
0 3
HFX Wanderers
 
Edmonton
 
1 0
2 1
Pacific
 
York9
 
2 0
3 0
Fernández Vial
 
Coquimbo Unido
 
0 0
0 0
Deportes Temuco
 
Rangers
 
1 1
2 2
General Velásquez
 
Deportes Limache
 
0 0
1 1
Victory Boys
 
SITHOC
 
   
2 2
Atlético de SF
 
Cibao
 
0 0
1 2
Don Bosco Jarabacoa
 
San Cristobal
 
0 0
1 0
Universidad O&M
 
Vega Real
 
0 1
1 3
Barcelona Guayaquil
 
Emelec
 
0 1
1 1
Independiente del Valle
 
Universidad Católica
 
0 0
2 3
Paide U21
 
Flora II
 
2 1
8 2
Vastseliina Tannem
 
Teleios
 
1 0
4 0
Tulevik II
 
Tallinn Piraaja
 
   
0 0
K-Järve JK Järve
 
Welco X
 
5 0
10 1
Trans
 
Here for Beer
 
   
0 0
Warrior
 
Titans
 
   
0 0
EstHam United
 
Ararat
 
   
0 6
Nõmme United
 
Noorus 96
 
   
0 0
Rakvere Tarvas
 
Puhkus Mehhikos
 
   
3 1
Kuressaare II
 
Keila
 
   
3 0
KuPS U20
 
KaaPo Kaarina U20
 
3 0
4 0
Haka U20
 
KäPa U20
 
2 1
5 3
EPS
 
TPV
 
3 0
5 0
GrIFK
 
HJS Akatemia
 
0 1
1 2
Jazz
 
VJS
 
1 0
3 1
JBK
 
Kemi City
 
1 0
2 1
Kraft
 
SJK Akatemia
 
1 1
1 2
PIF
 
Ilves II
 
2 0
6 0
Vaajakoski
 
OLS
 
0 0
0 0
RoPS II
 
VIFK
 
0 2
0 3
Åland United W
 
Ilves W
 
1 2
2 2
Union Plaani
 
RPS Lions
 
1 2
2 2
Raahe
 
OPS
 
1 2
1 5
TPK
 
Åland
 
1 0
1 1
KajHa
 
Roi United
 
   
2 0
JIPPO
 
MuSa
 
1 0
1 1
KPV
 
Klubi-04
 
1 1
2 2
Hawks
 
GPA
 
   
1 1
Sporting Real FC
 
GAMTEL
 
   
1 1
Geestemünde
 
Borgfeld
 
   
   
BTS Neustadt
 
Hastedt
 
   
   
Werder Bremen III
 
Vatan Sport
 
   
   
Aumund-Vegesack
 
Hemelingen
 
   
   
Brinkumer SV
 
Schwachhausen
 
   
   
Union Bremen
 
OSC Bremerhaven
 
   
   
Habenhauser FV
 
Komet Arsten
 
   
   
Leher TS
 
Bremer SV
 
   
   
SFL Bremerhaven
 
Blumenthaler SV
 
   
   
Paradise
 
Mt. Rich
 
   
5 3
Hard Rock
 
Queens Park Rangers
 
2 0
4 2
Völsungur
 
Njardvík
 
0 0
1 0
Kári
 
Magni
 
1 1
1 2
KF
 
Haukar
 
2 0
5 0
Tindastóll
 
KFS
 
   
1 2
Ægir
 
Höttur / Huginn
 
   
1 1
Vídir
 
Einherji
 
   
3 0
Dalvík / Reynir
 
Augnablik
 
   
3 1
Sindri
 
KFG
 
   
4 0
Vængir Jupiters
 
Kormákur / Hvöt
 
1 1
3 2
Horhur I.
 
Mídas
 
   
8 0
Samherjar
 
Hvíti riddarinn
 
   
2 5
Kórdrengir
 
Vestri
 
1 0
2 0
FH / ÍH U19
 
KA/Dalvík/Reynir/Mag U19
 
   
3 2
Haukar U19 W
 
HK U19 W
 
   
1 4
Vestri U19 W
 
Fjölnir U19 W
 
   
1 5
Saipa
 
Esteghlal
 
0 0