Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Cubango
 
Santa Rita
 
0 0
0 0
Ferroviário do Huambo
 
Interclube
 
   
0 2
Desportivo Huíla
 
Baixa de Kassange
 
0 0
0 1
Petro de Luanda
 
Progresso
 
2 0
3 1
Melbourne Victory
 
Melbourne City
 
0 0
1 1
Brisbane Knights
 
Albany Creek Excelsior
 
1 3
2 4
Brisbane Knights Res.
 
Albany Creek Res.
 
1 1
1 4
Wollongong Wolves
 
Sydney Olympic
 
1 2
1 5
Blacktown City
 
Sydney United
 
1 0
2 0
Marconi Stallions
 
North Shore Mariners
 
1 2
2 2
Sydney II
 
Mt Druitt Town
 
0 2
5 2
Valentine
 
Charlestown City Blues
 
0 3
0 3
Broadmeadow Magic
 
Lake Macquarie
 
0 1
4 1
SC Wanderers
 
Brisbane Strikers
 
2 0
2 1
Moreton Bay United
 
Brisbane Roar II
 
0 1
3 2
Olympic
 
Logan Lightning
 
1 0
3 0
FQ QAS W
 
Gold Coast United W
 
   
1 0
Peninsula Power W
 
Western Pride W
 
0 3
0 6
Sunshine Coast
 
Holland Park Hawks
 
0 1
1 1
Bleiburg
 
Lendorf
 
   
   
Dellach im Gailtal
 
Ferlach
 
   
   
Gmünd
 
St. Michael Bleiburg
 
   
   
Kraig
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
   
Maria Saal
 
Treibach
 
   
   
SAK Klagenfurt
 
Feldkirchen
 
   
   
Völkermarkt
 
St. Jakob Rosental
 
   
   
Wolfsberg
 
Köttmannsdorf
 
   
   
Kilb
 
Ortmann
 
   
   
Kottingbrunn
 
Krems
 
   
   
Langenrohr
 
Scheiblingkirchen
 
   
   
Retz
 
Mannersdorf
 
   
   
St. Pölten II
 
Schrems
 
   
   
Waidhofen/Thaya
 
USC Rohrbach
 
   
   
Zwettl
 
Spratzern
 
   
   
Austria XIII
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
   
   
Donau
 
Wienerberg
 
   
   
Favoritner AC
 
ASV 13
 
   
   
First Vienna
 
Elektra
 
   
   
Post
 
Mannswörth
 
   
   
Slovan HAC
 
Schwechat
 
   
   
Stadlau
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
   
Union Mauer
 
Donaufeld
 
   
   
Mauerwerk
 
Neusiedl
 
   
   
Dnepr Mogilev
 
Arsenal
 
0 0
1 1
Orsha
 
Baranovichi
 
0 1
2 1
Slonim
 
Krumkachy
 
0 0
0 0
Lida II
 
Chayka Zelva
 
   
2 1
FK Glubokoe
 
Polotsk
 
   
0 2
Gorodok lions
 
AviaDor Orsha
 
   
1 0
Ivatsevichi
 
Ivanovo
 
   
5 1
Schuchin
 
FK Cementnik
 
   
0 0
SMI Autotrans
 
FK Viliya
 
   
6 2
Drogichin
 
Pruzhany
 
   
3 2
FC Ostrovets
 
Grodnensky
 
   
18 0
Kronon
 
Veras
 
   
8 0
Molodechno-DYuSSh 4
 
Kolos Cherven
 
   
3 0
Krechet
 
Brestzhilstroy
 
   
0 3
Lyuban'
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
2 5
Mozyr NPZ
 
Montazhnik
 
   
0 3
Partizan Salihorsk
 
Stroitel Kapyl
 
   
2 0
Kobrin
 
Euroexport
 
   
6 0
Leskhoz
 
Zhlobin
 
   
5 2
Adjidja
 
Avrankou Omnisport
 
   
0 1
AS Cotonou
 
Damissa
 
   
1 1
ASVO
 
UPI-ONM
 
   
2 1
Ayema
 
Dynamo Unacob
 
   
2 1
Hodio
 
Requins
 
   
0 2
Réal Sport
 
Energie
 
   
0 1
Tanéka
 
Espoir Savalou
 
   
0 0
Tonnerre
 
Tukunnin
 
   
2 1
USSK
 
JAC
 
   
1 0
GOMO
 
Druk Lhayul
 
0 2
1 4
Palmeiras W
 
São Paulo W
 
0 1
1 1
Ferroviária W
 
Grêmio W
 
0 0
1 2
Kindermann-Avaí W
 
Santos W
 
2 1
2 1
Minas ICESP W
 
Bahia W
 
0 0
1 0
São José W
 
Internacional RS W
 
0 2
1 2
Corinthians W
 
Cruzeiro W
 
2 0
2 1
Bangu U20
 
Flamengo RJ U20
 
0 0
0 2
Araguari U20
 
Figueirense MG U20
 
1 2
1 3
Pouso Alegre U20
 
Ipatinga U20
 
0 1
0 2
Nacional SP
 
CA Linense
 
0 1
0 1
Votuporanguense
 
Primavera SP
 
0 0
0 1
Bragantino
 
Bahia
 
1 2
3 3
Santos
 
Ceará
 
1 1
3 1
Fluminense
 
Cuiabá
 
1 0
1 0
América Mineiro
 
Corinthians
 
0 1
0 1
Fortaleza
 
Internacional
 
2 0
5 1
Juventude
 
Athletico PR
 
0 0
0 3
Palmeiras
 
Chapecoense
 
3 0
3 1
Sport Recife
 
Atlético Mineiro
 
0 1
0 1
Botafogo
 
Coritiba
 
0 0
2 0
Ponte Preta
 
Vasco da Gama
 
0 0
1 1
Cruzeiro
 
CRB
 
1 2
3 4
Avaí
 
Vila Nova
 
0 0
1 1
Jacuipense
 
Tombense
 
1 0
1 1
Volta Redonda
 
Manaus
 
1 0
5 0
EC São José
 
Criciúma
 
0 0
0 0
Castanhal
 
Galvez
 
1 1
4 1
Rio Branco ES
 
Caldense
 
1 0
1 2
Rio Branco PR
 
Esportivo
 
0 0
0 0
Aimoré
 
Marcílio Dias
 
1 0
4 1
Aparecidense
 
Nova Mutum EC
 
1 0
3 1
ASA
 
Atlético Alagoinhas
 
0 0
0 0
CAP Patrocinense
 
Rio Branco-VN
 
1 0
1 1
Caucaia
 
Campinense
 
0 1
3 3
Imperatriz
 
Palmas
 
1 1
3 2
Itabaiana
 
Juazeirense
 
0 0
1 1
Juventus SC
 
Caxias
 
1 1
1 1
Retrô
 
Murici
 
0 0
1 0
Tocantinópolis
 
Moto Club MA
 
1 1
1 1
Treze
 
ABC
 
0 0
0 1
União Rondonópolis
 
Porto Velho
 
0 1
1 1
GAS
 
Peñarol
 
0 0
0 1
Inter de Limeira
 
Madureira
 
0 2
0 3
Atlético Acreano
 
São Raimundo RR
 
   
2 3
Boavista
 
São Bento
 
0 0
0 0
Deportes Iquique
 
Univ. Concepción
 
3 0
5 1
Unión San Felipe
 
Barnechea
 
1 0
2 4
Huachipato
 
Everton
 
0 0
0 0
Unión Española
 
Antofagasta
 
1 1
1 1
Colo-Colo
 
La Serena
 
0 0
2 0
Concepcion
 
General Velásquez
 
1 0
1 1
Nathaly's
 
CARA Brazzaville
 
   
1 2
Racing Club Brazzavile
 
Diables Noirs
 
   
0 3
Leopards de Dolisie
 
Cheminots
 
   
3 1
Otôho d'Oyo
 
Inter Club
 
   
1 2
Patronage Sainte-Anne
 
Étoile du Congo
 
   
2 1
V.Club Mokanda
 
Nico-Nicoye
 
   
1 0
San-Pedro
 
SOA
 
0 0
2 0
ASEC Mimosas
 
AFAD
 
0 1
1 1
Dakovo-Croatia
 
NAŠK Našice
 
   
10 2
Kutjevo
 
Bedem Ivankovo
 
   
4 1
Oriolik Oriovac
 
Vuteks-Sloga
 
   
5 3
Slavonac Bukovlje
 
Belišće
 
0 0
1 1
Slavonija Pozega
 
Slavija Pleternica
 
1 2
1 2
Sloga Nova Gradiska
 
Granicar Zupanja
 
1 2
3 3
Valpovka
 
Marsonia
 
0 1
2 1
Vukovar
 
Čepin
 
1 0
1 0
Bohemians 1905 II
 
Pardubice II
 
   
   
Slavia Praha II
 
Sparta Praha II
 
   
   
Slovan Liberec II
 
Sokol Brozany
 
   
   
Dolní Benešov
 
Uničov
 
   
   
Hanácká
 
Banik Ostrava II
 
   
   
Hlučín
 
Zlín II
 
   
   
Sigma Olomouc II
 
Znojmo
 
   
   
Slovácko II
 
Frýdek-Místek
 
   
   
Velké Meziříčí
 
Viktoria Otrokovice
 
   
   
Vrchovina
 
Slovan Rosice
 
   
   
Vyškov
 
Uherský Brod
 
   
   
Vysočina Jihlava II
 
Odra Petrkovice
 
   
   
Bystřice nad Pernštejnem
 
Břeclav
 
   
   
Hodonín-Šardice
 
Havlickuv Brod
 
   
   
Slavoj Polná
 
Humpolec
 
   
   
Stara Rise
 
Ždírec nad Doubravou
 
   
   
Start Brno
 
Sokol Lanžho
 
   
   
Zbrojovka Brno II
 
Sokol Tasovice
 
   
   
Žďár nad Sázavou
 
Velka Bites
 
   
   
Brumov
 
Hranice
 
   
   
Bzenec
 
Šumperk
 
   
   
Kozlovice
 
Tatran Všechovice
 
   
   
Skaštice
 
Slavičín
 
   
   
Strani
 
FC Vsetin
 
   
   
Valašské Meziříčí
 
Nove Sady
 
   
   
Viktorie Přerov
 
HFK Olomouc
 
   
   
Bospor Bohumín
 
Opava II
 
   
   
Detmarovice
 
Hermanice
 
   
   
Frydlant
 
Havířov
 
   
   
Nový Jičín
 
Jiskra Rýmařov
 
   
   
Polanka nad Odrou
 
Karvina II
 
   
   
Trinec II
 
Slavoj Olympia
 
   
   
Vítkovice
 
Beskyd Frenštát
 
   
   
Slovacko W
 
Plzen W
 
0 0
0 1
Chacaritas
 
Duros del Balón
 
2 0
3 0
LDU Portoviejo
 
América de Quito
 
1 1
2 1
Cumbaya
 
El Nacional
 
1 1
1 1
Baladiyyat Al Mehalla
 
Haras El Hodood
 
   
1 2
Beni Ebeid
 
Sporting Alexandria
 
0 1
1 1
El Hamam
 
Biyala
 
1 0
3 0
El Mansura
 
Al Jazeera
 
0 0
2 0
El Olympi
 
Alaab Damanhour
 
2 0
3 3
El Raja
 
Abu Qir Semad
 
1 1
3 2
Kafr El Sheikh
 
Dekernes
 
0 0
0 0
Pharco
 
Maleyet Kafr El Zayiat
 
2 0
3 0
Hartlepool United
 
Bromley
 
3 0
3 2
Elva W
 
Flora II W
 
   
0 0
Phoenix W
 
Trans W
 
   
3 1
Tallinna Kalev II W
 
Saku Sporting II W
 
   
1 2
Tabasalu W
 
Rakvere Tarvas W
 
   
6 0
JK Jarve II
 
Tartu Welco II
 
   
2 1
Hiiumaa
 
Rummu Dünamo
 
   
7 0
Trans II
 
Helios
 
   
4 0
Vaprus II
 
Flora U19
 
   
3 1
Ajax Lasnamäe
 
Maardu II
 
   
2 2
Keila
 
Tulevik II
 
   
0 4
Kose
 
Vigri Maarjamäe
 
   
10 0
Germany U21
 
Portugal U21
 
0 0
1 0
PK-35 U20
 
Atlantis U20
 
   
1 2
VJS U20
 
Honka U20
 
1 1
2 2
JBK
 
Vaajakoski
 
0 0
1 1
EPS
 
GrIFK
 
1 0
1 3
I-Kissat
 
PIF
 
1 2
2 3
JJK
 
OLS
 
1 0
2 0
Kemi City
 
OTP
 
0 0
1 2
Kraft
 
JS Hercules
 
0 1
0 1
MiPK
 
PKKU
 
0 0
2 0
PeKa
 
JäPS
 
0 2
1 2
SJK Akatemia
 
VIFK
 
5 1
9 1
Honka W
 
Åland United W
 
0 0
3 1
KuPS W
 
Ilves W
 
1 0
2 0
TiPS W
 
JyPK W
 
2 1
5 1
NJS II
 
Atlantis II
 
   
   
Tervarit-j
 
Roi United
 
1 1
1 2
JPS
 
Riverball
 
   
1 5
KajHa
 
OPS
 
   
1 1
TP-47
 
Raahe
 
   
4 1
RoPS
 
EIF
 
0 0
0 0
Jaro
 
Gnistan
 
0 1
2 2
JIPPO
 
VPS
 
0 1
1 1
PK-35
 
TPS
 
0 0
0 0
Chateauneuf-sur-Loire
 
Orleans II
 
   
   
Chateauroux II
 
Saran Municipal
 
   
   
Berghofen W
 
Borussia M'gladbach W
 
0 0
0 2
Borussia Bocholt W
 
Gütersloh W
 
1 4
1 5
Eintracht Frankfurt II W
 
Bayern München II W
 
   
2 1
FFC 08 Niederkirchen W
 
Ingolstadt W
 
0 1
0 3
Köln W
 
Andernach W
 
   
2 0
RB Leipzig W
 
Carl Zeiss Jena W
 
   
0 2
Wolfsburg II W
 
Turbine Potsdam II W
 
   
5 0
Würzburger Kickers W
 
Hoffenheim II W
 
   
1 3
Bayern Munich W
 
Eintracht Frankfurt W
 
2 0
4 0
Duisburg W
 
Hoffenheim W
 
0 2
1 3
Freiburg W
 
Meppen W
 
4 0
5 0
SC Sand W
 
Bayer Leverkusen W
 
1 0
1 0
Turbine Potsdam W
 
SGS Essen W
 
0 2
2 2
Wolfsburg W
 
Werder Bremen W
 
5 0
8 0
Bruchsal
 
Bissingen
 
   
   
Göppinger SV
 
Neckarsulmer SU
 
   
   
Ilshofen
 
Rielasingen-Arlen
 
   
   
Linx
 
Astoria Walldorf II
 
   
   
Lörrach-Brombach
 
Spfr. Dorfmerkingen
 
   
   
Nöttingen
 
Villingen
 
   
   
Reutlingen
 
CfR Pforzheim
 
   
   
Sandhausen II
 
Backnang
 
   
   
Stuttgarter Kickers
 
Oberachern
 
   
   
FV Bad Vilbel