Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Baixa de Kassange
 
Sagrada Esperança
 
   
1 3
Interclube
 
Cubango
 
1 1
1 1
Sporting de Cabinda
 
Recreativo da Caála
 
   
0 1
Petro de Luanda
 
1º de Agosto
 
   
3 0
Progresso
 
Académica do Lobito
 
0 0
0 0
La Fama
 
RCA
 
0 1
1 3
Central Coast Mariners
 
Macarthur
 
   
0 0
Toowong
 
Acacia Ridge
 
1 0
1 1
Albany Creek Excelsior
 
Western Spirit
 
4 0
13 0
Albany Creek Res.
 
Western Spirit Res.
 
   
3 0
Toowong Res.
 
Acacia Ridge Res.
 
   
6 1
Woden Weston
 
Monaro Panthers
 
0 1
1 3
Belconnen United
 
Canberra Olympic
 
0 0
0 1
Sydney Olympic
 
Sydney II
 
0 0
1 0
Mt Druitt Town
 
Sutherland Sharks
 
0 0
0 1
Belmont Swansea
 
Weston Bears
 
0 1
0 1
Coffs City United
 
Lake Macquarie
 
   
3 3
Broadmeadow Magic
 
Port United
 
   
8 0
Lambton Jaffas
 
Hamilton Olympic
 
0 1
0 1
Mindil Aces
 
Casuarina
 
1 1
3 3
Capalaba
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
1 1
1 1
Magpies Crusaders
 
Gold Coast United
 
0 1
0 1
Redlands United
 
Olympic
 
1 1
1 3
Adelaide Comets
 
Adelaide City
 
0 0
2 0
Cumberland United
 
Adelaide Blue Eagles
 
1 1
2 1
NE MetroStars
 
Sturt Lions
 
1 0
3 0
South Adelaide Panthers
 
Campbelltown City
 
1 1
2 2
Adelaide Olympic
 
Adelaide United ||
 
0 0
1 1
Croydon Kings
 
Adelaide Raiders
 
1 1
1 3
Balcatta
 
Floreat Athena
 
0 3
1 5
ECU Joondalup
 
Gwelup Croatia SC
 
0 0
1 1
Inglewood United
 
Armadale
 
2 1
2 1
Perth Glory II
 
Perth
 
0 1
1 1
Rockingham City
 
Bayswater City
 
0 0
0 1
Sorrento
 
Cockburn City
 
1 1
2 1
SWQ Thunder W
 
Brisbane City W
 
0 0
1 1
Capalaba W
 
Eastern Suburbs NPL
 
1 0
1 1
Peninsula Power W
 
Logan Lightning W
 
1 3
1 6
Gold Coast United W
 
Souths United W
 
0 1
1 1
SWQ Thunder
 
Souths United
 
2 0
3 0
Southside Eagles
 
Holland Park Hawks
 
3 1
3 1
Adelaide Comets Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
1 1
Cumberland United Res.
 
Blue Eagles Res.
 
   
2 3
MetroStars Res.
 
Sturt Lions Res.
 
1 0
2 1
South Adelaide Res.
 
Campbelltown City Res.
 
0 2
1 3
Adelaide Olympic Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
4 2
Croydon Kings Res.
 
Adelaide Raiders Res.
 
0 2
3 2
Adelaide Cobras
 
Modbury Jets
 
0 0
1 1
Adelaide Victory
 
West Adelaide
 
1 0
3 0
Fulham United
 
Playford City Patriots
 
0 1
0 1
Adelaide Hills Hawks
 
Para Hills Knights
 
0 1
0 1
Ashfield
 
Olympic Kingsway
 
0 1
0 1
Fremantle City
 
Subiaco
 
0 0
2 0
Joondalup United
 
Forrestfield United
 
0 0
0 0
Mandurah City
 
UWA Nedlands
 
   
1 0
Swan United
 
Stirling Lions
 
1 1
2 3
Western Knights
 
Quinns
 
0 1
1 1
Vorarlberg U18
 
Tirol U18
 
   
5 4
Deutschkreutz
 
Ritzing
 
   
   
Güssing
 
Siegendorf
 
   
   
Horitschon
 
Klingenbach
 
   
   
Leithaprodersdorf
 
Bad Sauerbrunn
 
   
   
Oberwart / Rotenturm
 
Oberpetersdorf
 
   
   
Pinkafeld
 
Markt Allhau
 
   
   
St. Margarethen
 
Kohfidisch
 
   
   
Bad Schallerbach
 
SV Wallern
 
   
   
Donau Linz
 
Pöttinger Grieskirchen
 
   
   
Friedburg / Pöndorf
 
Oedt
 
   
   
Grün Weiß Micheldorf
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
   
Mondsee
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
   
St. Martin i.M.
 
Union St. Florian
 
   
   
St. Valentin
 
Union Edelweiß
 
   
   
Zebau Bad Ischl
 
Union Perg
 
   
   
Adnet
 
Thalgau
 
   
   
Altenmarkt
 
Golling
 
   
   
Bergheim
 
Eugendorf
 
   
   
Bramberg
 
Puch
 
   
   
Hallwang
 
Bürmoos
 
   
   
ÖTSU Hallein
 
Neumarkt
 
   
   
Siezenheim
 
Straßwalchen
 
   
   
SV Innsbruck
 
Ebbs
 
1 0
2 0
Volders
 
Natters
 
   
2 1
St. Johann in Tirol
 
Union Innsbruck
 
   
3 1
ASV 13
 
Favoritner AC
 
0 0
0 2
Wienerberg
 
Donau
 
0 0
0 0
Wienerberg
 
Slovan HAC
 
   
   
Gomelzheldortrans
 
Naftan
 
0 0
1 1
Shakhtyor Petrikov
 
Dnepr Mogilev
 
1 3
1 3
Orsha
 
Belshina
 
0 1
0 1
Brestzhilstroy
 
Niva
 
   
1 1
Falko
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
   
5 3
Mozyr NPZ
 
Vertykal
 
   
0 1
FK Glubokoe
 
Senno
 
   
3 3
Smolevichy-STI
 
Livadija
 
   
7 0
Veras
 
Kletsk
 
   
0 1
Gazovik
 
AviaDor Orsha
 
   
8 0
Belaya Rus
 
FC Ostrovets
 
   
0 4
Postavy
 
Miory
 
   
3 1
Stroitel Kapyl
 
Kronon
 
   
2 3
BGU Minsk
 
Starye Dorogi
 
   
3 0
Ivanovo
 
Luninets
 
   
1 4
Oshmyany
 
Neman Mosty
 
   
0 3
Spartak Slutsk
 
Lyuban'
 
   
3 3
Dinamo Malorita
 
Euroexport
 
   
11 0
Dnepr Mogilev II
 
Osipovichy
 
   
3 2
Grodnensky
 
Smena Vawkavysk
 
   
3 1
DYuSSh-3 Pinsk
 
Ivatsevichi
 
   
0 0
Spartak
 
Kostyukovichy
 
   
4 0
Svetlogorsk
 
Leskhoz
 
   
1 2
Energosbyt-BSATU
 
Partizan Salihorsk
 
   
1 0
Smorgon
 
Slutsk
 
0 1
1 1
Sputnik
 
Dinamo Minsk
 
0 1
0 5
BATE
 
Neman Grodno
 
1 0
3 0
Shakhtyor
 
Vitebsk
 
1 0
2 0
Isloch Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
5 0
8 0
FK Ruh Brest Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
1 1
3 1
ASOS
 
AS Cotonou
 
   
1 1
Dynamo Unacob
 
Hodio
 
1 0
3 0
Espoir Savalou
 
Réal Sport
 
   
3 0
ASVO
 
Soleil
 
   
2 0
Americano
 
Cabofriense
 
1 0
2 0
Angra dos Reis
 
Sampaio Corrêa RJ
 
0 2
0 2
Audax Rio
 
Macaé
 
2 0
6 0
CFRJ / Marica
 
América RJ
 
1 0
1 0
Friburguense
 
Gonçalense
 
1 0
3 1
Portuguesa RJ U20
 
Bangu U20
 
0 2
0 3
Vasco U20
 
Fluminense U20
 
0 0
0 0
Resende U20
 
Nova Iguaçu U20
 
0 0
1 1
Madureira U20
 
Boavista U20
 
0 0
0 0
América TO U20
 
América Mineiro U20
 
0 2
0 5
Cruzeiro U20
 
Boston City U20
 
1 0
2 0
Figueirense MG U20
 
Guarani MG U20
 
0 0
0 0
Minas Boca U20
 
Tupi U20
 
1 0
2 2
Nacional AC MG U20
 
Araguari U20
 
0 0
1 0
Santarritense U20
 
Coimbra U20
 
1 0
1 1
CA Linense
 
Primavera SP
 
1 0
1 0
Palmeiras
 
Corinthians
 
1 0
1 1
Santos
 
Juventude
 
0 0
0 0
Guarani
 
Náutico
 
0 0
1 3
CRB
 
Confiança
 
2 2
3 2
Brasil de Pelotas
 
Vasco da Gama
 
1 0
1 2
Vila Nova
 
CSA
 
1 0
1 0
EC São José
 
Ituano
 
0 0
0 0
Novorizontino
 
Oeste
 
0 0
0 0
Botafogo SP
 
Mirassol
 
0 2
1 3
Manaus
 
Floresta
 
1 1
2 1
Jacuipense
 
Paysandu
 
0 2
0 2
Joinville
 
Aimoré
 
0 0
1 0
Uniclinic
 
Treze
 
1 1
2 2
Gama
 
Aparecidense
 
0 0
0 0
Moto Club MA
 
Guarany de Sobral
 
0 1
0 2
Atlético Alagoinhas
 
Itabaiana
 
0 0
0 0
Murici
 
Bahia de Feira
 
1 0
2 0
Palmas
 
Juventude MA
 
0 0
1 2
São Bento
 
Bangu
 
0 0
1 1
Uberlândia
 
Rio Branco ES
 
1 0
3 2
São Raimundo RR
 
Fast Clube
 
1 0
1 1
4 de Julho
 
Imperatriz
 
0 0
2 0
Esportivo
 
Juventus SC
 
0 1
2 1
Douanes
 
Salitas
 
1 0
3 2
Dugo Selo
 
Trešnjevka
 
0 2
2 2
Gaj
 
HAŠK
 
   
1 1
Jarun
 
Vrbovec
 
   
1 2
Lučko
 
Segesta Sisak
 
2 0
2 0
Mladost Petrinja
 
Maksimir Zagreb
 
   
6 1
Trnje
 
Spansko Zagreb
 
0 1
0 2
Udarnik Kurilovec
 
Ponikve
 
   
2 2
Vrapče Zagreb
 
Zagorec
 
   
3 4
Karlovac 1919
 
Bistra
 
1 0
3 0
Bedem Ivankovo
 
Vukovar
 
   
0 1
Belišće
 
Kutjevo
 
   
4 2
Čepin
 
Vihor
 
   
2 0
Granicar Zupanja
 
Valpovka
 
   
2 0
Marsonia
 
Slavonija Pozega
 
   
0 3
NAŠK Našice
 
Oriolik Oriovac
 
   
5 1
Slavija Pleternica
 
Slavonac Bukovlje
 
   
2 2
Vuteks-Sloga
 
Sloga Nova Gradiska
 
   
2 2
Zrinski Jurjevac
 
Dakovo-Croatia
 
   
0 1
GOSK Dubrovnik
 
Vodice
 
   
2 1
Hrvace
 
Primorac Biograd
 
   
1 5
Kamen Ivanbegovina
 
Zmaj Makarska
 
   
2 0
Neretva Metković
 
Hrvatski vitez
 
   
2 0
Otok
 
Zagora
 
   
5 2
Split
 
Neretvanac Opuzen
 
   
4 1
Urania Baška Voda
 
Sloga Mravince
 
   
1 4
Uskok Klis
 
Zmaj Blato
 
   
3 0
Benesov
 
Karlovy Vary
 
   
   
Loko Vltavín
 
Sokol Hostoun
 
   
   
Králův Dvůr
 
Příbram II
 
   
   
Dukla Praha II
 
Přepeře
 
   
   
Jiskra Domažlice
 
Motorlet Praha
 
   
   
Pardubice II
 
Jablonec II
 
   
   
Sokol Brozany
 
Bohemians 1905 II
 
   
   
Sokol Zápy
 
Mlada Boleslav II
 
   
   
Sokol Živanice
 
Teplice II
 
   
   
Zbuzany
 
Ústí nad Orlicí
 
   
   
České Budějovice II
 
Hořovicko
 
   
   
Český lev - Union Beroun
 
Hvězda Cheb
 
   
   
Klatovy
 
Sokol Lom
 
   
   
Marianske Lazne
 
Tatran Sedlcany
 
   
   
Otava Katovice
 
Prestice
 
   
   
Rokycany
 
Doubravka
 
   
   
Slavoj Mýto
 
Jindrichuv Hradec
 
   
   
Spartak Sobeslav
 
Petřín Plzeň
 
   
   
Kladno
 
Louny
 
   
   
Aritma Praha
 
Neratovice-Byškovice
 
   
   
Arsenal Česká Lípa
 
Štětí
 
   
   
Banik Sous
 
Meteor Praha
 
   
   
Chomutov
 
Český Brod
 
   
   
Dobris
 
Slaný
 
   
   
FK Brandys nad Labem
 
Olympie Brezova
 
   
   
Tatran Rakovnik
 
Ostrov
 
   
   
Velke Hamry
 
Trutnov
 
   
   
Čáslav
 
Letohrad
 
   
   
Dvůr Králové
 
Vysoke Myto
 
   
   
Hlinsko
 
Benatky nad Jizerou
 
   
   
Horky nad Jizerou
 
Sparta Kutná Hora
 
   
   
Kosmonosy
 
Poříčany
 
   
   
Sokol Libiš
 
Polaban Nymburk
 
   
   
Dukla Prague W
 
Liberec W
 
2 1
3 3
Ostrava U19
 
Karvina U19
 
   
   
FC Fastav Zlin U19
 
Sigma Olomouc U19
 
   
   
FK Pardubice U19
 
Plzen U19
 
   
   
Meteor Praha U19
 
Mlada Boleslav U19
 
   
   
Hradec Kralove U19
 
Ceske Budejovice U19
 
   
   
Pribram U19
 
Slovacko U19
 
   
   
Slavia Prague U19
 
Brno U19
 
   
   
Sparta Praha U19
 
Opava U19
 
   
   
København U19
 
Brøndby U19
 
   
4 0
Silkeborg U19
 
Nordsjaelland U19
 
0 0
0 4
Odense U19
 
Midtjylland U19
 
   
0 6
AaB U19
 
Vejle U19
 
0 1
1 1
Randers Freja U19
 
Lyngby U19
 
   
3 0
SønderjyskE U19
 
Esbjerg U19
 
   
0 3
AGF U19
 
Horsens U19
 
   
1 1
Delfines Del Este
 
Atlántico
 
1 0
1 0
Moca
 
Deportivo Pantoja
 
0 0
0 0
Chacaritas
 
América de Quito
 
1 0
1 0
Cumbaya
 
LDU Portoviejo
 
1 0
1 1
Asmant Asyut
 
Telephonaat Beni Suef
 
   
1 0
Beni Suef
 
Asyut Petrol
 
0 0
0 0
El Minya
 
Aluminium Nag Hammadi
 
0 0
0 0
Fayoum
 
Kima Aswan
 
1 0
1 1
Ilameen
 
Dayrout
 
0 0
1 0
Markaz Shabab Samosta
 
Qena
 
   
0 5
Shoban Moslemen Qena
 
El Sharqia Dokhan