Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Cubango
 
Sagrada Esperança
 
   
0 0
Tristán Suárez
 
Guillermo Brown
 
1 0
1 0
Instituto
 
Independiente Rivadavia
 
0 0
0 0
Club Atlético Güemes
 
Villa Dálmine
 
0 0
0 0
Defensores de Cambaceres
 
Argentino Rosario
 
1 0
2 1
Liniers
 
Centro Español
 
2 0
2 2
Lugano
 
Deportivo Muñiz
 
0 0
0 1
Puerto Nuevo
 
Deportivo Paraguayo
 
1 0
2 1
Sportivo Barracas
 
Juventud Unida G.
 
1 0
3 1
Yupanqui
 
Central Ballester
 
0 1
0 2
SC Wanderers
 
Logan Lightning
 
1 0
3 1
Slavia Res.
 
Minsk Res.
 
0 1
1 4
Cavaliers
 
Tonnerre
 
   
1 2
JAC
 
ASVO
 
   
0 0
Réal Sport
 
Dadjè
 
   
0 0
Soleil
 
USSK
 
   
0 2
Adjidja
 
JSP
 
   
0 0
AS Cotonou
 
Hodio
 
   
2 2
Avrankou Omnisport
 
Police Benin
 
   
1 1
Béké Bembèrèkè
 
Ayema
 
   
1 1
Djeffa
 
ASPAC
 
   
0 0
Dragons
 
Buffles
 
   
1 0
Dynamo Unacob
 
ASOS
 
   
2 2
Energie
 
Tanéka
 
   
1 0
Espoir Savalou
 
Dynamique Djougou
 
   
1 0
Panthères
 
Dynamo Abomey
 
   
1 2
Tensung
 
Paro Rinpung
 
   
2 1
ABC
 
Chapecoense
 
2 0
3 0
Vasco da Gama
 
Boavista
 
0 1
1 1
Athletico PR
 
Avaí
 
1 0
1 0
Bahia
 
Vila Nova
 
0 0
1 0
Juazeirense
 
Cruzeiro
 
0 0
1 0
Palmeiras
 
CRB
 
0 1
0 1
Londrina
 
Operário PR
 
0 0
1 0
Primavera SP
 
CA Linense
 
0 0
0 0
SONABEL
 
Salitas
 
   
0 0
Nanjing City
 
Beijing BG
 
0 0
0 0
Chengdu Qianbao
 
Nantong Zhiyun
 
1 0
1 0
Shenyang Urban
 
Heilongjiang Lava Spring
 
0 0
1 2
Sichuan
 
Meizhou Hakka
 
0 0
0 0
Patronage Sainte-Anne
 
Nathaly's
 
   
0 2
V.Club Mokanda
 
Leopards de Dolisie
 
   
2 0
Nico-Nicoye
 
Cheminots
 
   
1 0
Racing Club Brazzavile
 
CARA Brazzaville
 
   
2 1
Blessing
 
Lubumbashi Sport
 
   
1 0
Dauphins Noirs
 
Sanga Balende
 
   
1 2
Banik Ostrava II
 
Uherský Brod
 
   
   
Hanácká
 
Vrchovina
 
   
   
Odra Petrkovice
 
Uničov
 
   
   
Sigma Olomouc II
 
Zlín II
 
   
   
Slovácko II
 
Dolní Benešov
 
   
   
Velké Meziříčí
 
Hlučín
 
   
   
Viktoria Otrokovice
 
Slovan Rosice
 
   
   
Vysočina Jihlava II
 
Vyškov
 
   
   
Znojmo
 
Frýdek-Místek
 
   
   
Atlántico
 
Deportivo Pantoja
 
0 0
0 1
Atlético de SF
 
Don Bosco Jarabacoa
 
1 2
1 2
Delfines Del Este
 
Moca
 
0 4
0 4
Universidad O&M
 
San Cristobal
 
0 0
1 0
Vega Real
 
Cibao
 
0 1
1 2
América de Quito
 
Cumbaya
 
0 0
2 1
Gualaceo
 
Independiente Juniors
 
0 0
0 0
Puerto Quito
 
Chacaritas
 
2 0
3 0
Flora U19
 
Kose
 
   
7 0
Zenit Tallinn
 
Team Helm
 
   
1 2
Ganvix
 
Paide III
 
   
3 4
Jogeva
 
FC Elva II
 
   
1 0
Laanemaa Haapsalu
 
Hell Hunt
 
   
4 5
Lelle
 
FC Tallinn II
 
   
0 6
Marjamaa Kompanii
 
Maardu Aliens
 
   
3 3
Otepää
 
Viimsi II
 
   
0 0
Tartu Welco II
 
Saue
 
   
2 2
Ararat
 
JK Poseidon
 
   
8 1
Helios
 
Saku Sporting
 
   
6 2
JK Jarve II
 
Tallinn Piraaja
 
   
1 3
Rakvere Tarvas
 
Rumori Calcio
 
   
1 0
Raplamaa
 
Reaal
 
   
5 1
Viimsi Lõvid
 
TRT77 / RA BBQ
 
   
3 0
Võru FC Helios
 
Maksatransport
 
   
4 0
Tallinna FC Zapoos
 
Teleios
 
   
2 1
Nomme Kalju III
 
Here for Beer
 
   
3 2
JäPS
 
NJS
 
3 0
3 0
Liry
 
KJP
 
   
1 1
SavU
 
IPS Edustus
 
2 0
3 1
Tervarit-j
 
OPS
 
0 0
1 2
FC Komeetat
 
Warkaus
 
6 2
11 4
Ri-Pa
 
STPS
 
3 1
4 2
SIF
 
Nykarleby IK
 
1 0
2 0
Kings
 
JPS
 
   
2 1
Kontu
 
Ponnistajat
 
0 0
1 0
Honka II W
 
HJK III W
 
   
2 4
Haguenau
 
Sedan
 
   
   
Metz II
 
Olympique St Quentin
 
   
   
Belfort
 
Gobelins
 
   
   
Épinal
 
Auxerre II
 
   
   
Gazélec Ajaccio
 
Reims II
 
   
   
Lens II
 
Beauvais
 
   
   
St Maur Lusitanos
 
Bobigny
 
   
   
Immigration FC
 
PSV Wellingara
 
1 1
2 2
Jam City
 
Kiang West FC
 
2 1
3 4
Young Africans Banjul
 
Falcons FC
 
0 1
0 2
Young Africans Banjul
 
Falcons FC
 
   
   
Dinamo Tbilisi
 
Shukura
 
0 0
1 1
Saburtalo
 
Dila
 
3 0
3 0
Torpedo Kutaisi
 
Samtredia
 
0 1
1 1
Arminia Bielefeld W
 
Wolfsburg II W
 
   
0 3
Sportfreunde Siegen W
 
Bochum W
 
   
3 0
Balingen
 
Astoria Walldorf
 
0 0
0 1
Aspropyrgos Enosis
 
Asteras Vlachioti
 
0 2
0 4
Atromitos Chiliomodi
 
Ermionidas-Ermis
 
   
1 3
Ermis Meligous
 
Foinikas N. Epidavrou
 
   
3 0
Kifisia
 
Nafplio 2017
 
   
7 0
Panarkadikos
 
Aris Skalas
 
   
0 0
Pangytheatikos
 
Molaikos
 
   
0 1
PAO Rouf
 
Agios Ierotheos
 
   
0 2
Larissa U19
 
Aris U19
 
   
1 4
Santoba
 
Horoya
 
   
2 6
Einherji
 
Dalvík / Reynir
 
   
2 1
Úlfarnir
 
Hvíti riddarinn
 
0 2
1 3
Hamar
 
KFB
 
   
5 0
Gullfálkinn
 
Stokkseyri
 
   
1 2
KFR
 
Ísbjörninn
 
0 1
0 3
KH
 
SR
 
1 1
5 1
RB
 
Afrika Reykjavik
 
   
8 1
ÍA / Kari / Skall U19
 
Fylkir / Ellidi U19
 
1 0
3 0
Keflavík/Reynir/Víð U19
 
Njarðv./ Grind./GG U19
 
1 0
2 0
Shahrdari Bandar Abbas
 
Iranjavan Bushehr
 
0 0
1 1
FC Vista Turbine
 
Avalan Kamyaran
 
2 1
6 2
Mes Novin Kerman
 
Espad Tehran
 
1 0
2 0
Shahrdari Tabriz
 
Mohtasham Tabriz
 
1 2
1 3
Shahrdari Tabriz
 
Sepidrood Rasht
 
2 0
2 0
Melli Hafari
 
Naft Gachsaran
 
2 0
2 0
Ahi Bir al-Maksur
 
Hapoel Sandala Gilboa
 
   
2 0
Sampdoria U19
 
Cagliari U19
 
0 0
1 0
Bologna U19
 
Ascoli U19
 
0 0
0 0
Empoli U19
 
Torino U19
 
0 0
0 2
Lazio U19
 
Inter U19
 
0 0
0 2
Milan U19
 
Fiorentina U19
 
0 3
0 3
Juventus U19
 
Spal U19
 
0 1
1 2
Sassuolo U19
 
Roma U19
 
0 1
2 1
Pisa U19
 
Frosinone U19
 
0 1
1 1
Avellino
 
Calcio Padova
 
0 1
0 1
Alessandria
 
AlbinoLeffe
 
0 1
1 2
Sanremo
 
Pro Imperia
 
2 0
2 1
Correggese
 
Forlì
 
0 1
1 1
Foligno
 
Robur Siena
 
1 1
1 2
Gavorrano
 
Grassina
 
1 2
2 4
Lornano Badesse
 
Cannara
 
1 1
2 1
Montevarchi Calcio
 
Flaminia
 
1 1
3 1
Pianese
 
Sinalunghese
 
1 0
2 0
San Donato Tavarnelle
 
Sangiovannese
 
1 1
2 1
Scandicci
 
Montespaccato
 
2 3
5 3
Sporting Trestina
 
Tiferno Lerchi
 
1 0
2 0
Trastevere
 
Ostia Mare Lidocalcio
 
1 0
1 1
Pineto
 
Castelnuovo Vomano
 
0 1
2 1
Gladiator
 
Latte Dolce
 
1 1
1 1
Carbonia
 
Vis Artena
 
1 0
2 0
Arzachena
 
Muravera
 
0 0
0 0
Insieme Formia
 
Afragolese
 
2 0
2 1
Nocerina
 
Latina
 
1 0
4 0
Nola 1925
 
Savoia
 
0 1
0 1
Sassari Torres
 
Lanusei
 
1 2
2 3
SSC Giugliano
 
Nuova Monterosi
 
2 3
3 6
Team Nuova Florida
 
Cassino
 
0 1
2 2
Santa Maria Cilento
 
Città Di Sant’Agata
 
1 0
2 0
Avispa Fukuoka
 
Kagoshima United
 
1 0
6 0
Cerezo Osaka
 
Gainare Tottori
 
2 0
2 0
Consadole Sapporo
 
Sony Sendai
 
4 2
5 3
Giravanz Kitakyushu
 
Sagamihara
 
0 1
0 1
JEF United
 
Omiya Ardija
 
0 0
1 0
Kashiwa Reysol
 
Tochigi City
 
2 0
3 0
Kawasaki Frontale
 
Parceiro Nagano
 
0 1
1 1
Kyoto Sanga
 
Imabari
 
1 0
3 1
Nagoya Grampus
 
Mizushima
 
2 0
5 0
Tokyo
 
Juntendo Uinversity
 
1 0
1 2
Yokohama F. Marinos
 
Honda
 
0 1
1 1
Albirex Niigata
 
Zweigen Kanazawa
 
3 0
4 1
Júbilo Iwata
 
Hokkaido Tokachi
 
0 0
3 0
Matsumoto Yamaga
 
Ryūkyū
 
0 0
1 0
Mito Hollyhock
 
ThespaKusatsu Gunma
 
0 2
0 3
Montedio Yamagata
 
Verspah Oita
 
1 1
1 2
Oita Trinita
 
Honda Lock
 
0 0
2 2
Sagan Tosu
 
Roasso Kumamoto
 
1 0
1 0
Shimizu S-Pulse
 
Fukuyama City
 
0 0
1 0
Shonan Bellmare
 
Osaka
 
0 0
0 0
Tochigi
 
Machida Zelvia
 
2 0
2 0
Tokushima Vortis
 
Kochi United
 
2 0
2 1
Urawa Reds
 
Kataller Toyama
 
0 0
1 0
V-Varen Nagasaki
 
Okinawa SV
 
1 0
2 0
Vegalta Sendai
 
Grulla Morioka
 
0 1
0 1
Ventforet Kofu
 
Fukui United
 
1 0
1 2
Reinmeer Aomori
 
Maruyasu Okazaki
 
   
1 0
Yangju Citizen
 
Gimhae City
 
0 1
1 2
Cheonan City
 
Changwon City
 
0 0
0 1
Cheongju
 
Mokpo City
 
0 2
1 2
Daejeon Korail
 
Busan Transportation
 
4 0
5 1
Gangneung City
 
Gyeongju HNP
 
1 1
2 1
Gimpo
 
Pyeongtaek Citizen
 
2 0
3 0
Hwaseong
 
Ulsan Citize
 
1 0
1 0
Al Ahli Tripoli
 
Abu Salim
 
   
1 0
Wydad Casablanca
 
Difaâ El Jadida
 
3 1
4 2
RSB Berkane
 
Youssoufia Berrechid
 
0 1
1 1
Enyimba
 
Adamawa United
 
1 0
2 1
Ifeanyi Uba
 
Kwara United
 
1 1
2 1
Jigawa Golden Stars
 
Wikki Tourist
 
0 0
1 1
Lobi Stars
 
Enugu Rangers
 
1 0
1 0
Nasarawa United
 
Warri Wolves
 
0 0
3 1
Plateau United
 
Katsina United
 
0 0
2 0
Rivers United
 
Kano Pillars
 
1 0
2 0
Sunshine Stars
 
Akwa Starlets
 
1 0
1 0
Ballymena Allstars W
 
Lisburn W
 
   
1 6
Comber Rec. W
 
Belfast Celtic W
 
   
2 3
East Belfast W
 
Mid-Ulster W
 
   
0 3
Falubaz Zielona Góra
 
Gać Oława
 
2 0
2 1
Inter Cherkessk
 
Urozhay
 
0 5
0 7
Krasnodar 3
 
Essentuki
 
2 0
3 0
Legion Dynamo
 
Biolog
 
0 1
0 3
Mashuk-KMV
 
Dinamo Stavropol'
 
1 0
2 2
Tuapse
 
Makhachkala
 
0 0
0 0
Druzhba
 
Spartak Nal'chik
 
0 0
1 0
SKA Rostov
 
Chernomorets
 
0 2
2 3
Forte Taganrog
 
Anzhi
 
1 0
1 0
Bai Bureh Warriors
 
East End Tigers
 
   
0 3
Kallon
 
Bo Rangers
 
   
2 0
Fiľakovo
 
Rakytovce
 
0 0
0 1
Jednota Banova
 
Námestovo
 
0 1
0 3
Povazska Bystrica
 
Nové Zámky
 
   
3 0
Ilirija
 
MNK Izola
 
0 1
0 1
Postojna
 
Šencur
 
1 2
1 4
Šobec Lesce
 
Škofja Loka
 
1 1
2 2
Svoboda
 
Grosuplje
 
   
1 6
Tolmin
 
Adria
 
1 0
2 0
Zagorje
 
Sava Kranj
 
0 2
0 6
Raadsan
 
Geeska Afrika
 
   
3 0
Mortadelo U19
 
Real Jaén U19
 
   
2 0
Almería U19 II
 
Málaga U19 II
 
   
0 1
Sárdoma W
 
Oceja-Gimnástica W
 
   
4 1
Somozas
 
Choco
 
1 0
1 0
Villaverde-Boetticher
 
Alcobendas Sport
 
0 2
1 2
Tuti
 
Al Shorta
 
   
0 0
Al Ahly Shendi
 
Al Khartoum
 
   
2 0
Hilal Obayed
 
Al Ahli Khartoum
 
0 0
0 0
Forward
 
Kumla
 
3 0