Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Ferro Carril Oeste
 
Brown de Adrogué
 
0 0
1 0
Almagro
 
San Telmo
 
1 0
1 0
All Boys
 
Barracas Central
 
0 0
0 0
Temperley
 
Nueva Chicago
 
0 0
1 0
Manly United
 
APIA Leichhardt Tigers
 
1 1
2 1
Darwin Hearts
 
Port Darwin
 
0 2
0 2
Brisbane Roar II
 
Peninsula Power
 
0 1
1 2
Moreton Bay United W
 
Lions W
 
0 1
0 4
Ipswich Knights
 
Mitchelton
 
1 1
2 2
WDSC Wolves
 
Brisbane City
 
1 3
1 3
West Torrens Birkalla
 
Western Strikers
 
0 0
1 0
Northern Redbacks W
 
West NTC W
 
   
5 1
Fremantle City W
 
Murdoch Uni Melville W
 
0 0
0 1
Fürstenfeld
 
Mettersdorf
 
   
   
Gnas
 
Hitthaller St. Michael
 
   
   
Ilz
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Leoben
 
Frauental
 
   
   
Liezen
 
Lafnitz II
 
   
   
Rottenmann
 
Lebring
 
   
   
SC Bruck an der Mur
 
Wildon
 
   
   
Union RB Weinland Gamlit
 
Voitsberg
 
   
   
Söll
 
Kundl
 
   
1 0
Zams
 
Fügen
 
   
1 2
Kundl
 
Söll
 
   
   
Mils
 
Zirl
 
   
   
Natters
 
Fügen
 
   
   
Silz / Mötz
 
Kirchbichl
 
   
   
St. Johann in Tirol
 
Volders
 
   
   
Union Innsbruck
 
Ebbs
 
   
   
Völs
 
Kematen
 
   
   
Zams
 
SV Innsbruck
 
   
   
Alberschwende
 
Fussach
 
   
   
Andelsbuch
 
Lochau
 
   
   
Bezau
 
Ludesch
 
   
   
Göfis
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
   
Hard
 
Höchst
 
   
   
Lustenau
 
FC Egg
 
   
   
Nenzing
 
Admira Dornbirn
 
   
   
Schruns
 
Bizau
 
   
   
Donaufeld
 
Union Mauer
 
1 0
3 0
Gerasdorf Stammersdorf
 
Austria XIII
 
0 1
1 2
Mannswörth
 
Post
 
1 1
1 1
First Vienna
 
Elektra
 
2 0
4 0
Schwechat
 
Slovan HAC
 
1 0
2 0
Schwechat
 
Austria XIII
 
   
   
Schwaz
 
Hall
 
3 0
3 0
Wörgl
 
Kufstein
 
0 0
2 1
Rot-Weiß Rankweil
 
Austria Lustenau II
 
   
   
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Dornbirner SV
 
   
   
Wolfurt
 
Rotenberg
 
   
   
Kobrin
 
Drogichin
 
   
4 3
Slavia
 
Minsk
 
1 1
1 2
Ynergetyk-BDU
 
Gomel
 
1 2
3 2
BATE Res.
 
Neman Grodno Res.
 
1 0
2 0
Shakhtyor Res.
 
Vitebsk Res.
 
1 1
3 2
Smorgon Res.
 
Slutsk Res.
 
0 2
0 3
Sputnik Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 3
0 6
Ceará
 
Fortaleza
 
0 2
0 3
Internacional
 
Vitória
 
0 0
1 3
Sampaio Corrêa
 
Ponte Preta
 
0 0
1 0
Étoile du Congo
 
Kondzo
 
   
0 1
El Nacional
 
Guayaquil
 
2 0
2 0
El Daklyeh
 
Tanta
 
1 0
1 0
El Zarqa
 
Suez
 
   
1 0
Gomhoreyat Shepin
 
Masr
 
   
2 1
Nasr
 
Petrojet
 
0 0
1 0
Nojom El Mostabel
 
Coca-Cola
 
0 0
0 1
Olympic El Qanah
 
Tersana
 
1 0
2 1
Porto Suez
 
El Seka El Hadid
 
0 0
1 0
Sers Elyan
 
Al Merreikh
 
1 1
1 1
Rummu Dünamo
 
Raasiku Joker
 
   
0 3
Turkey
 
Italy
 
0 0
0 3
HJS Akatemia
 
TPV
 
2 2
4 2
PIF
 
KaaPo
 
0 1
0 3
VJS
 
EPS
 
0 0
0 0
Kapina
 
Futura
 
1 2
2 3
SexyPöxyt
 
EPS II
 
   
1 0
Kultsu
 
HaPK
 
1 1
4 2
MaPS
 
Inter Turku II
 
   
   
HPS
 
PPJ
 
0 0
1 0
Jyväskylä Blackbird
 
SaPa Pieksämäki
 
1 1
2 2
Kiisto
 
IK Myran
 
   
5 1
LehPa
 
PK-37
 
   
0 0
NoPS
 
PP-70
 
2 0
3 0
Riverball
 
Barca
 
0 0
0 1
RPS Lions
 
KyPa
 
1 0
1 0
Sporting Kristina
 
VPV
 
0 2
0 2
Ponnistajat
 
Kontu
 
   
   
PuiU Helsinki
 
Viikingit
 
1 0
2 1
LPS
 
TiPS
 
2 3
4 4
SAPA III
 
MPS/Atletico Malmi
 
0 0
0 3
HIFK 2
 
Espoo II
 
   
1 0
Oulu
 
Honka
 
0 0
0 2
EIF
 
Klubi-04
 
1 0
1 2
Angers SCO II
 
Bergerac
 
   
   
Colomiers US
 
Bourges 18
 
   
   
Stade Montois
 
Chamalières
 
   
   
GPA
 
Fortune
 
   
1 1
Wallidan
 
Armed Forces
 
   
5 2
Jarra West FC
 
Gunjur United
 
0 0
2 0
Kolkheti Poti
 
Merani Tbilisi II
 
   
2 2
Aragvi Dusheti
 
Kolkheti Khobi
 
   
0 0
Gori
 
Chiatura
 
   
3 1
Spaeri
 
Saburtalo II
 
   
1 1
TSV Steinbach
 
FSV Frankfurt
 
2 0
3 3
Kickers Offenbach
 
Mainz 05 II
 
0 0
1 0
Elmina Sharks
 
Eleven Wonders
 
2 0
2 1
Kaloum Star
 
Wakirya
 
   
2 1
Reynir Hellissandur
 
Horhur I.
 
1 2
2 4
Víkingur Reykjavík U19 W
 
Vestri U19 W
 
   
8 0
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Otzma Holon
 
0 2
1 2
Hapoel Kfar Bara
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
   
0 3
Hapoel Merhavim
 
Arad
 
   
4 2
Hapoel Qalansawe
 
Beitar Petah Tikva
 
   
0 1
MS Jerusalem
 
Beitar Ashdod
 
2 0
5 0
Roei Heshbon Tel Aviv
 
Beitar Ramat Gan
 
1 0
3 0
Sporting Tel Aviv
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
0 0
1 2
Hapoel Ironi Safed
 
Ahva Kafr Manda
 
   
2 2
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Beitar Nahariya
 
   
2 0
Ironi Bnei Kabul
 
Maccabi Ironi Yafia
 
0 0
2 1
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
0 0
1 1
Ironi Beit Dagan
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
0 1
2 1
Moadon Tzeirey Rahat
 
Shikun HaMizrah
 
   
2 7
Shimshon Tel Aviv
 
Hapoel Kiryat Ono
 
1 0
3 1
Bnei Eilat
 
Hapoel Yeruham
 
   
2 3
Hapoel Lod
 
Maccabi Ironi Sderot
 
0 0
0 1
Hapoel Ramot Menashe
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
0 0
0 2
Ihud Bnei Baka
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
7 4
MS Kfar Kama
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
2 0
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
   
2 0
Maccabi Neve Sha'anan
 
Ironi Nesher
 
2 1
2 4
MS Tirat HaCarmel
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
3 2
Hapoel Bnei Musmus
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
0 0
Hapoel Sandala Gilboa
 
Hapoel Beit Shean
 
0 0
3 2
Pardes Hanna-Karkur
 
Ahi Bir al-Maksur
 
   
6 1
Ihud Bnei Shfaram
 
Hapoel Ironi Karmiel
 
   
4 1
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
0 3
Tzeirei Kafr Kanna
 
Ahi Akko
 
0 0
2 0
Tzeirey Tamra
 
Tzeirei Sakhnin
 
1 2
1 3
Vastogirardi
 
Castelnuovo Vomano
 
0 1
0 1
Vihiga Bullets
 
Fortune Sacco
 
0 0
1 1
Kibera Black Stars
 
Kisumu Hot Stars
 
1 0
1 1
MCF
 
Nakumatt
 
0 1
1 1
Migori Youth
 
Talanta
 
1 1
1 1
Al Ahli Benghazi
 
Al-Anwar
 
   
1 0
Darnes
 
Ngom Egdabya
 
   
1 0
Khaleej Sart
 
Al Hilal
 
   
0 2
Al-Ittihad
 
Al-Madina
 
   
1 0
Atmosfera
 
Neptūną Klaipėda
 
0 1
0 4
Sūduva
 
Žalgiris
 
0 2
0 2
Banga
 
Hegelmann Litauen
 
0 2
0 2
Benfica
 
Hang Sai
 
3 0
7 0
Nianan
 
Bakaridjan
 
   
1 2
Concorde
 
Tevragh-Zeïne
 
1 1
1 4
Ksar
 
Nouadhibou
 
1 0
1 1
KAC Kénitra
 
Khouribga
 
0 2
0 2
Western Springs
 
West Coast Rangers
 
1 2
1 2
Christchurch United
 
Nelson Suburbs
 
1 1
3 1
3 de Febrero
 
Sportivo San Lorenzo
 
0 1
2 2
Deportivo Binacional
 
Real Garcilaso
 
0 0
1 1
Union Huaral
 
César Vallejo
 
0 1
1 2
Santos
 
Sport Boys
 
0 1
1 3
Santa Rosa PNP
 
Alianza Lima
 
1 0
2 2
Pogon Grodzisk Mazowiecki
 
Jagiellonia II
 
3 0
6 0
Pogon Szczecin II
 
Polonia Środa
 
0 1
0 3
Wisla U18
 
Legia U18
 
   
4 1
Bray Wanderers
 
Shelbourne
 
1 2
1 4
Cork City
 
Cabinteely
 
0 1
0 2
Galway United
 
Athlone Town
 
0 1
2 1
UCD
 
Cobh Ramblers
 
0 0
1 2
Wexford Youths
 
Treaty United
 
1 2
1 2
Derry City
 
Bohemians
 
0 0
1 1
Dundalk
 
Waterford United
 
1 1
1 3
Shamrock Rovers
 
Finn Harps
 
1 0
1 1
Zenit Irkutsk
 
Dolgie Prudy
 
   
0 3
Ural UrFA W
 
Ufa W
 
   
1 1
Johansen
 
Ports Authority
 
   
0 0
MSK Senec
 
Sl. Ivanka pri Dunaji
 
0 1
0 2
Ljungskile
 
Utsikten
 
0 0
0 0
Münsingen
 
Zürich II
 
   
0 3
Chayka
 
Dinaz Vyshhorod
 
0 0
0 1
Epitsentr Dunayivtsi
 
Podillya Khmelnytskyi
 
0 2
0 3
Karpaty
 
Nyva Vinnytsya
 
0 1
1 2
Karpaty Halych
 
Chernihiv
 
1 0
2 1
Volyn Lutsk II
 
Uzhhorod
 
0 1
1 1
Nikopol
 
Balkany Zorya
 
0 0
0 1
Real Pharm
 
Metalurh Zaporizhya
 
0 0
2 0
MSK Dnipro Cherkasy
 
Hirnyk
 
0 2
1 3
Liverpool
 
Sud América
 
2 0
5 0
Torque
 
Wanderers
 
2 0
2 1
HT
FT
New Amsterdam
 
Maryland Bobcats
 
0 0
0 0
HT
FT
Denton Diablos
 
Midland / Odessa Sockers
 
   
2 2
Atlantic City
 
First State
 
   
4 1
Cleveland SC
 
Erie Commodores
 
   
3 2
Georgia Storm
 
Appalachian
 
   
0 0
Pittsburgh Hotspurs
 
Buffalo
 
   
2 0
Tampa Bay Rowdies
 
Loudoun United
 
1 1
2 1
Texas United
 
Brazos Valley
 
0 2
0 4
Des Moines Menace
 
Peoria
 
   
   
Charlotte Eagles
 
Discoveries
 
1 1
3 4
Toledo Villa
 
Fort Wayne
 
0 1
1 3
Kalamazoo FC
 
Dayton Dutch Lions
 
1 0
3 1
Black Rock
 
Málaga City
 
0 0
2 0
Tobacco Road
 
Lionsbridge
 
0 1
1 2
Peachtree City
 
Tormenta II
 
1 0
1 2
Western Mass Pioneers
 
AC Connecticut
 
2 0
3 0
Buxoro
 
Shortan
 
   
3 0
Oq-tepa
 
FK Olympic
 
   
0 2
Atlético Venezuela
 
Mineros de Guayana
 
0 0
1 0
Zamora Fútbol Club
 
Trujillanos
 
3 0
6 0
Atlético Furrial
 
Dinamo Puerto La Cruz
 
   
   
Ho Chi Minh City II W
 
Ha Noi II W
 
   
   
Ho Chi Minh City W
 
Son La W
 
   
   
GT Thai Nguyen W
 
PP Ha Nam W
 
   
   
Rosenborg II
 
Levanger
 
0 1
2 2
Znojmo
 
Hodonín-Šardice
 
0 4
2 5
FC Vsetin
 
Beskyd Frenštát
 
1 0
1 0
Bischofshofen
 
Altenmarkt
 
0 0
1 1
Gleisdorf 09
 
Fürstenfeld
 
2 0
6 0
St. Anna
 
TuS Heiligenkreuz
 
1 1
5 1
Voitsberg
 
Deutschlandsberger SC
 
0 3
0 5
Japan
 
Serbia
 
0 0
1 0
Guinea
 
Niger
 
0 1
2 1
Congo DR
 
Mali
 
0 1
1 1
Mauritania
 
Liberia
 
0 0
1 0
Kosovo
 
Gambia
 
0 0
1 0
Guinea-Bissau
 
Cape Verde Islands
 
   
   
Tunisia
 
Algeria
 
0 2
0 2
Saudi Arabia U23
 
Argentina U23
 
0 0
0 2
United States W
 
Portugal W
 
0 0
1 0
Georgia W
 
Azerbaijan W
 
2 0
3 2
Bulgaria W
 
Bosnia & Herzegovina W
 
0 1
0 1
Canada W
 
Czech Republic W
 
0 0
0 0
Uzbekistan W
 
Iran W
 
2 0
5 0
Finland W
 
Poland W
 
2 0
2 2
Iceland W
 
Ireland W
 
3 0
3 2
Brazil W
 
Russia W
 
1 0
3 0
Myanmar
 
Kyrgyz Republic
 
0 5
1 8
Philippines
 
Guam
 
1 0
3 0
Cambodia
 
IR Iran
 
0 4
0 10
Nepal