Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Egnatia Rrogozhinë
 
Besa Kavajë
 
1 0
1 0
Pogradeci
 
Tomori Berat
 
1 1
2 2
Albpetrol Patos
 
Tepelena
 
   
4 0
Këlcyra
 
Delvina
 
   
0 0
Labëria
 
Maliqi
 
   
0 1
Memaliaj
 
Devolli
 
   
2 4
Naftëtari Kuçovë
 
Skrapari
 
   
3 0
Spartaku Tiranë
 
Ada Velipojë
 
   
   
Kinostudio W
 
AAS W
 
   
12 0
Bylis Ballsh
 
Tirana
 
0 0
0 0
Kastrioti Krujë
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
0 2
Encamp
 
La Massana
 
   
1 4
Engordany
 
UE Santa Coloma
 
2 2
2 5
Penya Encarnada
 
Carroi
 
0 1
1 3
FC Santa Coloma
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
0 0
0 0
Recreativo da Caála
 
Santa Rita
 
   
1 0
Wiliete
 
Interclube
 
2 1
2 2
1º de Agosto
 
Cubango
 
   
2 0
UAI Urquiza
 
Los Andes
 
0 0
1 1
Comunicaciones
 
Colegiales
 
0 0
0 1
Deportivo Armenio
 
Fénix
 
0 1
1 1
Deportivo Merlo
 
Sacachispas
 
0 0
0 1
Flandria
 
Acassuso
 
1 0
1 1
San Miguel
 
JJ Urquiza
 
0 1
0 1
Villa San Carlos
 
Defensores Unidos
 
1 0
1 0
Almirante Brown
 
Belgrano
 
1 0
1 0
Atlético Rafaela
 
Deportivo Morón
 
1 0
3 1
Guillermo Brown
 
Club Atlético Güemes
 
1 2
1 2
Independiente Rivadavia
 
Ferro Carril Oeste
 
0 1
1 2
San Telmo
 
All Boys
 
0 1
1 1
San Martín San Juan
 
Deportivo Santamarina
 
0 1
0 2
Atlas
 
Real Pilar
 
1 1
1 1
San Martín Burzaco
 
Leandro Nicéforo Alem
 
2 1
3 2
Boca Juniors
 
Lanús
 
0 0
1 0
Defensa y Justicia
 
Unión Santa Fe
 
0 0
0 1
Independiente
 
Atlético Tucumán
 
0 1
0 1
San Lorenzo
 
Godoy Cruz
 
1 0
1 0
Talleres Córdoba
 
Huracán
 
1 0
1 1
Banfield
 
River Plate
 
0 0
1 0
Aldosivi
 
Argentinos Juniors
 
1 1
1 3
Central Cordoba SdE
 
Racing Club
 
0 0
1 0
CDJU Gualeguaychu
 
Racing Córdoba
 
0 0
0 0
Circulo Deportivo
 
Estudiantes de San Luis
 
0 0
0 0
Def. de Pronunciamiento
 
Unión Sunchales
 
2 2
2 2
Deportivo Camioneros
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
0 3
Villa Mitre
 
Olimpo
 
2 0
5 1
Gimnasia y Tiro
 
Chaco For Ever
 
0 1
1 1
Boca Unidos
 
Gimnasia Concepción
 
1 0
1 0
Cipolletti
 
Independiente Chivilcoy
 
0 1
1 1
Juventud Unida Univ.
 
Huracán Las Heras
 
0 0
1 0
Sansinena
 
Sol de Mayo
 
0 0
0 1
Sarmiento Resistencia
 
Central Norte
 
0 0
1 1
Sportivo Belgrano
 
Crucero del Norte
 
1 1
3 1
Sportivo Desamparados
 
Deportivo Madryn
 
1 1
2 1
Sportivo Las Parejas
 
Douglas Haig
 
0 0
0 2
Melbourne Victory
 
Central Coast Mariners
 
0 1
1 1
The Lakes
 
The Gap
 
1 1
2 1
The Lakes Res.
 
The Gap Res.
 
2 0
3 0
Woden Weston W
 
Wagga City Wanderers W
 
   
4 1
Gungahlin United W
 
Belconnen United W
 
   
0 3
Canberra United Academy W
 
Tuggeranong United W
 
   
2 0
Sydney United
 
Manly United
 
3 0
5 0
Sydney II
 
Wollongong Wolves
 
1 3
3 5
Charlestown City Blues
 
Valentine
 
0 0
0 0
Brisbane Strikers
 
Gold Coast United
 
1 2
1 3
St. Albans Saints
 
Avondale Heights
 
0 2
0 3
Gold Coast United W
 
Brisbane City W
 
   
2 0
Souths United W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
1 1
1 1
Brisbane Olympic W
 
Western Pride W
 
1 2
1 2
St. Albans Saints U21
 
Avondale Heights U21
 
   
1 5
Melbourne Knights U21
 
Dandenong City U21
 
   
3 2
Balcatta W
 
Murdoch Uni Melville W
 
   
0 6
Perth W
 
West NTC W
 
   
1 1
Subiaco W
 
Northern Redbacks W
 
0 1
0 1
Rapid Wien II
 
Wacker Innsbruck
 
0 2
0 2
Feldkirchen
 
St. Jakob Rosental
 
   
   
Gmünd
 
Lendorf
 
   
   
Kraig
 
Ferlach
 
   
   
Maria Saal
 
Dellach im Gailtal
 
   
   
SAK Klagenfurt
 
Bleiburg
 
   
   
St. Michael Bleiburg
 
Köttmannsdorf
 
   
   
Treibach
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
   
Völkermarkt
 
Wolfsberg
 
   
   
Ardagger
 
Retz
 
   
   
Langenrohr
 
Schrems
 
   
   
Ortmann
 
Krems
 
   
   
Spratzern
 
St. Pölten II
 
   
   
USC Rohrbach
 
Kottingbrunn
 
   
   
Waidhofen/Thaya
 
Kilb
 
   
   
Zwettl
 
Scheiblingkirchen
 
   
   
Austria XIII
 
Favoritner AC
 
   
   
Donau
 
Donaufeld
 
   
   
First Vienna
 
Stadlau
 
   
   
Mannswörth
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
   
   
Slovan HAC
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
   
Union Mauer
 
ASV 13
 
   
   
Allerheiligen
 
Spittal
 
   
   
Ried II
 
Kalsdorf
 
   
   
Stadl-Paura
 
Bad Gleichenberg
 
   
   
Sturm Graz II
 
Weiz
 
   
   
Mauerwerk
 
Wiener SC
 
   
   
Keşlə II
 
MOIK
 
   
2 1
Qaradağ Lökbatan
 
Sabah II
 
   
4 2
Turan
 
Neftchi II
 
   
0 2
Al Shabbab Manama
 
Al Tadamun Buri
 
0 0
0 0
Arsenal
 
Orsha
 
0 0
4 1
Gent
 
Mechelen
 
0 2
2 2
Club Brugge
 
Anderlecht
 
0 0
2 2
Antonia
 
Oppuurs
 
   
   
Berg en Dal
 
Eendracht Zoersel
 
   
   
Bevel FC
 
Rapid Leest
 
   
   
K. Kontich
 
Vosselaar
 
   
   
Kalmthout
 
Bornem
 
   
   
Ranst
 
Ternesse
 
   
   
Retie
 
Geel
 
   
   
Wezel
 
Vorselaar
 
   
   
Bodegem Kapelle United
 
Huldenberg
 
   
   
Borght-Humbeek
 
Linden
 
   
   
Football Club Schaerbeek
 
Kosova Schaerbeek
 
   
   
Genappe
 
Union Lasne-Ohain
 
   
   
Grez-Doiceau
 
Ixelles
 
   
   
Hoegaarden-Outgaarden
 
Stade Bierbeek
 
   
   
KV Tervuren-Duisburg
 
Houtem-Oplinter
 
   
   
Liedekerke
 
Melsbroek
 
   
   
Nivellois
 
Etterbeek
 
   
   
SC Aarschot
 
Grimbergen
 
   
   
Sporting Bruxelles
 
Saint-Josse
 
   
   
Sportive Brainoise
 
Léopold
 
   
   
Stade Everois
 
NSeth Berchem
 
   
   
Veltem
 
Bertem-Leefdaal
 
   
   
Walhain
 
BX Brussels
 
   
   
Wambeek
 
Sporting Kampenhout
 
   
   
Belœil
 
Hornu
 
   
   
Houdeng
 
Excelsior Biévène
 
   
   
Montignies
 
Antoing
 
   
   
RAS Monceau
 
Ransart
 
   
   
Snef-Tyber
 
Morlanwelz
 
   
   
Soignies Sports
 
Le Roeulx
 
   
   
Solre-sur-Sambre
 
Péruwelz
 
   
   
Achel
 
Bregel Sport
 
   
   
Alken
 
Herkol
 
   
   
Bilzerse Waltwilder
 
KFC Eksel
 
   
   
Helson Helchteren
 
Groen Star Beek
 
   
   
Herderen-Millen
 
Verbroedering Maasmechelen
 
   
   
Juve Hasselt
 
Zepperen-Brustem
 
   
   
Schoonbeek-Beverst
 
Herk
 
   
   
Torpedo Hasselt
 
Zonhoven United
 
   
   
Andennais
 
ES de la Molignée
 
   
   
Biesme
 
Grand-Leez
 
   
   
Chevetogne
 
Loyers
 
   
   
Ciney
 
Meux II
 
   
   
Fernelmont-Hemptinne
 
Condruzien
 
   
   
Flavion-Morialmé
 
Spy
 
   
   
Nismes
 
Malonne
 
   
   
US Dinantaise
 
Beauraing
 
   
   
Ardennen
 
HO Kalken
 
   
   
Berlare
 
Latem
 
   
   
Dendermonde
 
Jong Zulte
 
   
   
Drongen
 
SK Denderhoutem
 
   
   
Eendracht Zele
 
Grembergen
 
   
   
Elene-Grotenberge
 
St-Joris Sleidinge
 
   
   
Excelsior Mariakerke
 
Eendracht Aalter
 
   
   
Munkzwalm
 
Lokeren Doorslaar
 
   
   
Dadizele
 
Excelsior Zedelgem
 
   
   
Diksmuide
 
Blankenberge
 
   
   
Eendracht Wervik
 
Oostnieuwkerke
 
   
   
Lauwe
 
Wielsbeke
 
   
   
Meulebeke
 
Racing Waregem
 
   
   
Rumbeke
 
Sassport Boezinge
 
   
   
SC Zonnebeke
 
RC Lauwe
 
   
   
Sparta Heestert
 
Oostduinkerke
 
   
   
Hamoir
 
Rebecq
 
   
   
Solières Sport
 
Couvin-Mariembourg
 
   
   
US Givry
 
Acren
 
   
   
Waremme
 
Verlaine
 
   
   
Warnant
 
Ganshoren
 
   
   
Dikkelvenne
 
Gullegem
 
   
   
Gent-Zeehaven
 
Toekomst Menen
 
   
   
Harelbeke
 
Olsa Brakel
 
   
   
Ninove
 
Westhoek
 
   
   
Oudenaarde
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
   
Ronse
 
RFC Wetteren
 
   
   
Sparta Petegem
 
Lokeren-Temse
 
   
   
Zelzate
 
Merelbeke
 
   
   
Berchem Sport
 
Houtvenne
 
   
   
Bocholt
 
Hades
 
   
   
Cappellen
 
Olympia Wijgmaal
 
   
   
Diegem Sport
 
Pepingen-Halle
 
   
   
Eendracht Aalst
 
Heur Tongeren
 
   
   
Hoogstraten
 
KSC City Pirates
 
   
   
Lyra-Lierse Berlaar
 
Londerzeel
 
   
   
Sporting Hasselt
 
Spouwen-Mopertingen
 
   
   
Albert Quévy-Mons
 
Ostiches
 
   
   
Binche
 
Entité Manageoise
 
   
   
Braine
 
Tournai
 
   
   
Gosselies Sports
 
Rapid Symphorinois
 
   
   
Jeunesse Tamines
 
Stade Brainois
 
   
   
PAC Buzet
 
Aische
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage
 
Schaerbeek-Evere
 
   
   
Aywaille
 
Raeren-Eynatten
 
   
   
Gouvy
 
Onhaye
 
   
   
Habay-la-Neuve
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
   
Herstal
 
Marloie Sport
 
   
   
Mormont
 
Oppagne-Wéris
 
   
   
Rochefort
 
Stade Disonais
 
   
   
Sprimont-Comblain
 
Richelle United
 
   
   
Anzegem
 
Tempo Overijse
 
   
   
Avanti
 
Sint-Niklaas
 
   
   
Eppegem
 
Bambrugge
 
   
   
Jong Lede
 
Wolvertem Merchtem
 
   
   
Oostkamp
 
FC Lebbeke
 
   
   
Rhodienne-De Hoek
 
Lochristi
 
   
   
Svelta Melsele
 
Torhout
 
   
   
VW Hamme
 
Voorde Appelterre
 
   
   
Betekom
 
Racing Mechelen
 
   
   
Diest
 
Beringen
 
   
   
Esperanza Pelt
 
Eendracht Termien
 
   
   
Lille
 
Berlaar-Heikant
 
   
   
Nijlen
 
De Kempen
 
   
   
Turnhout
 
Zwarte Leeuw
 
   
   
Weerstand Koersel
 
Witgoor Sport
 
   
   
Wellen
 
Sint-Lenaarts
 
   
   
Soleil
 
JSP
 
   
1 2
AS Cotonou
 
ASOS
 
   
1 1
Avrankou Omnisport
 
Adjidja
 
   
3 0
Espoir Savalou
 
Tanéka
 
   
0 1
Hodio
 
Dynamo Unacob
 
   
0 1
Tukunnin
 
Tonnerre
 
   
0 0
Municipal Vinto
 
Wilstermann
 
1 1
3 1
Real Potosí
 
Nacional Potosí
 
1 1
1 2
Bolívar
 
Real Tomayapo
 
1 0
2 0
Bratstvo Gracanica
 
Travnik
 
   
2 0
Buducnost Banovici
 
Slaven Zivinice
 
0 0
2 0
Gorazde
 
Igman Konjic
 
   
0 2
GOSK Gabela
 
TOSK Tesanj
 
   
2 0
Jedinstvo Bihac
 
Capljina
 
   
1 0
São Raimundo AM
 
Princesa Solimões
 
1 0
5 2
Vitória
 
Jacuipense
 
1 0
1 2
Minas ICESP W
 
Cruzeiro W
 
0 2
1 3
Bahia W
 
Flamengo W
 
0 1
0 1
Santos W
 
Corinthians W
 
1 0
2 1
São José W
 
Real Brasília W
 
0 0
0 1
Brasiliense
 
Luziânia
 
1 1
2 1
Volta Redonda
 
Flamengo
 
0 0
0 3
Portuguesa RJ
 
Fluminense