Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Villa Mitre
 
San Martín San Juan
 
0 0
1 0
Colegiales
 
San Miguel
 
0 0
0 0
Tristán Suárez
 
Talleres Remedios
 
1 0
4 1
Flandria
 
Acassuso
 
3 0
3 0
Almirante Brown
 
Fénix
 
0 0
2 0
Sacachispas
 
UAI Urquiza
 
1 0
1 1
Midland
 
El Porvenir
 
1 0
2 1
Real Pilar
 
Victoriano Arenas
 
1 0
2 0
Huracán
 
Colón
 
0 0
2 0
Aldosivi
 
Argentinos Juniors
 
0 0
0 0
Rosario Central
 
Talleres Córdoba
 
0 0
1 0
Central Cordoba SdE
 
Atlético Tucumán
 
1 0
1 0
Vélez Sarsfield
 
Racing Club
 
2 0
2 2
Gandzasar
 
Artsakh
 
0 0
1 1
Bayside United
 
Caboolture
 
2 0
4 2
Grange Thistle
 
Brisbane Knights
 
1 3
3 4
Belconnen United
 
Tuggeranong United
 
0 0
1 0
Riverina Rhinos
 
Gungahlin
 
1 3
1 7
Woden Weston
 
Canberra Olympic
 
0 2
0 4
Marconi Stallions
 
Blacktown City
 
0 0
2 0
Mt Druitt Town
 
Hakoah Sydney City
 
2 0
4 0
Sydney II
 
Sutherland Sharks
 
0 3
0 4
Lambton Jaffas
 
Broadmeadow Magic
 
0 0
2 0
Newcastle Jets II
 
Adamstown Rosebuds
 
1 1
1 1
Peninsula Power
 
Redlands United
 
1 2
1 3
SWQ Thunder
 
Gold Coast United
 
0 1
1 1
Brisbane Roar II
 
Brisbane Strikers
 
0 3
1 4
Moreton Bay United
 
Western Pride
 
0 2
1 2
Queensland Lions
 
Magpies Crusaders
 
4 0
7 0
Brisbane City
 
Gold Coast Knights
 
0 2
0 3
Eastern Suburbs Brisbane
 
Olympic
 
1 2
2 2
Adelaide Blue Eagles
 
NE MetroStars
 
0 1
0 2
Adelaide City
 
South Adelaide Panthers
 
1 0
1 0
Adelaide Raiders
 
Para Hills Knights
 
1 0
2 1
Adelaide United ||
 
Adelaide Olympic
 
2 0
2 0
Campbelltown City
 
West Adelaide
 
1 0
1 0
Croydon Kings
 
Adelaide Comets
 
0 0
0 0
Devonport City
 
Kingborough Lions
 
0 0
2 1
Glenorchy Knights
 
Clarence United
 
4 0
8 0
Riverside Olympic
 
Launceston City
 
1 1
2 1
Hume City
 
Green Gully
 
0 1
1 3
Altona Magic
 
Avondale Heights
 
0 0
0 2
Port Melbourne
 
Heidelberg United
 
0 0
0 1
Dandenong Thunder
 
Pascoe Vale
 
1 0
2 1
Balcatta
 
Armadale
 
1 0
3 3
Bayswater City
 
ECU Joondalup
 
1 1
1 1
Floreat Athena
 
Perth
 
2 1
2 1
Inglewood United
 
Sorrento
 
1 1
2 2
Rockingham City
 
Cockburn City
 
0 0
1 0
Altona Magic U20
 
Avondale Heights U20
 
2 2
2 5
Port Melbourne U20
 
Heidelberg United U20
 
0 0
3 1
Dandenong Thunder U20
 
Pascoe Vale U20
 
0 2
1 4
Hume City U20
 
Green Gully U20
 
1 1
1 1
Brunswick City
 
Northcote City
 
   
1 0
Eastern Lions
 
Geelong SC
 
   
1 1
Langwarrin
 
Werribee City
 
   
3 2
Moreland City
 
Murray United
 
   
3 4
North Geelong Warriors
 
Springvale White Eagles
 
   
1 0
Box Hill United
 
Moreland Zebras
 
   
1 1
Melbourne City II
 
Ballarat City
 
   
2 3
Goulburn Valley Suns
 
Whittlesea Ranges
 
   
0 1
Dellach im Gailtal
 
Spittal
 
   
   
Gurten
 
Gleisdorf 09
 
0 2
2 3
St. Anna
 
Weiz
 
0 0
2 0
Wiener Neustadt
 
Team Wiener Linien
 
0 1
3 1
Austria Lustenau II
 
Rheindorf Altach II
 
2 3
2 5
Röthis
 
Rot-Weiß Rankweil
 
0 2
2 3
Dornbirner SV
 
Hohenems
 
0 0
1 0
Wolfurt
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
1 2
1 4
Austria Wien
 
LASK Linz
 
0 1
0 3
Hartberg
 
Admira
 
2 0
4 1
Rheindorf Altach
 
Wattens
 
2 2
3 2
Abahani Chittagong
 
Bashundhara Kings
 
1 1
1 1
Ynergetyk-BDU
 
Isloch
 
0 2
2 3
Dinamo Minsk
 
Gomel
 
1 0
1 1
BATE
 
Tarpeda
 
4 1
8 1
Dinamo Brest
 
Minsk
 
0 1
3 1
Lochristi
 
Cappellen
 
   
2 2
Helson Helchteren
 
Ardennen
 
   
2 2
Vosselaar
 
Linden
 
   
6 1
Bornem
 
Wingene
 
   
1 2
La Louvière
 
Tempo Overijse
 
   
2 2
Francs Borains
 
Betekom
 
   
1 0
Lille
 
VW Hamme
 
   
1 2
Temse
 
Etterbeek
 
   
2 0
Tournai
 
Tienen
 
   
0 4
K. Kontich
 
Olympia Wijgmaal
 
   
2 3
Rochefort
 
Rebecq
 
   
0 4
OH Leuven
 
Excelsior Virton
 
0 0
1 0
Lommel United
 
Westerlo
 
0 1
0 2
Standard Liège
 
Zulte-Waregem
 
2 0
4 0
Kortrijk
 
Sporting Charleroi
 
0 1
1 1
KV Oostende
 
Cercle Brugge
 
2 1
3 1
Mechelen
 
Genk
 
1 1
3 1
Always Ready
 
Bolívar
 
0 0
0 1
Club Destroyers
 
Wilstermann
 
1 0
1 0
Guabirá
 
Real Potosí
 
0 0
0 1
Velez
 
Celik
 
1 0
1 2
Zvijezda '09 Brgule
 
Mladost Doboj Kakanj
 
1 0
1 1
Sloga
 
Borac Banja Luka
 
0 0
2 1
Sarajevo
 
Sloboda Tuzla
 
1 0
3 0
Sport Recife U20
 
Atletico-MG U20
 
0 0
0 2
Barra da Tijuca
 
São Gonçalo EC RJ
 
   
0 1
Duque de Caxias
 
Goytacaz
 
   
3 1
Itaboraí
 
Artsul
 
0 2
1 2
Serra Macaense
 
Angra dos Reis
 
0 0
0 0
Tigres do Brasil
 
Gonçalense
 
   
2 2
Flamengo RJ U20
 
Bangu U20
 
   
2 0
Macaé U20
 
Botafogo U20
 
   
0 7
Vasco U20
 
Madureira U20
 
   
1 1
Fluminense U20
 
Cabofriense U20
 
1 0
1 0
Barra do Garcas
 
Internacional SC
 
   
2 1
Camboriú
 
Prospera Criciuma
 
0 0
2 1
Água Santa
 
Ponte Preta B
 
   
2 1
Atibaia
 
Velo Clube
 
   
0 1
São Caetano
 
Grêmio Osasco
 
   
1 0
Votuporanguense
 
Ferroviária
 
   
2 3
Nacional AM
 
Humaitá
 
0 0
2 0
Villa Nova MG U20
 
Democrata SL U20
 
   
3 0
Bétis U20
 
Boston City U20
 
   
1 1
Patrocinense U20
 
Pouso Alegre U20
 
   
1 1
Serranense U20
 
Cruzeiro U20
 
   
1 1
Uberlândia U20
 
Coimbra U20
 
   
0 2
Uniao Luziense U20
 
Minas Boca U20
 
   
1 0
Apucarana Sports U19
 
Londrina U19
 
   
1 2
Iraty U19
 
Athletico-PR U19
 
   
2 1
Paraná U19
 
Coritiba U19
 
   
0 2
Portuguesa Lond. U19
 
Maringá U19
 
   
2 1
Amparo
 
XV de Jaú
 
0 0
0 0
Itapirense
 
Fernandópolis
 
   
1 2
José Bonifácio
 
São José EC
 
   
1 1
Matonense
 
Flamengo SP
 
   
0 5
Mauá
 
Itararé
 
   
3 1
São José FC
 
Rio Branco SP
 
   
1 1
VOCEM
 
Catanduva
 
   
0 2
Catanduvense
 
USAC
 
   
3 1
Guarani U20
 
Desportivo Brasil U20
 
0 0
1 1
Mirassol U20
 
São Caetano U20
 
   
4 0
Novorizontino U20
 
Nacional SP U20
 
   
5 1
Palmeiras U20
 
Ferroviária U20
 
   
1 0
Ponte Preta U20
 
EC São Bernardo U20
 
   
1 1
Primavera SP U20
 
Santos U20
 
   
1 5
São Bernardo U20
 
Juventus U20
 
   
2 1
Sao Paulo U20
 
Linense U20
 
   
4 1
XV de Piracicaba U20
 
Rio Preto U20
 
   
1 2
Palmeiras W
 
São Paulo W
 
   
1 1
Ceará
 
Fortaleza
 
2 1
2 1
Fluminense
 
Internacional
 
0 0
2 1
Guarani
 
Bragantino
 
0 0
1 0
Brasil de Pelotas
 
Vitória
 
1 0
1 0
Criciúma
 
Operário PR
 
1 0
1 2
São Bento
 
Ponte Preta
 
0 0
0 0
Paraná
 
América Mineiro
 
0 0
0 0
CRB
 
Cuiabá
 
0 0
0 1
Vila Nova
 
Figueirense
 
0 0
0 0
Ypiranga Erechim
 
Volta Redonda
 
1 0
2 0
EC São José
 
Paysandu
 
1 0
1 1
Atlético Acreano
 
Juventude
 
0 1
0 2
Manaus
 
Jacuipense
 
0 0
1 0
Atletik Kuklen
 
Sozopol
 
   
0 2
Dimitrovgrad
 
Borislav 2009
 
   
1 1
Karnobat
 
Minyor Radnevo
 
   
1 1
Nesebar
 
Maritsa Plovdiv
 
   
0 1
Sokol Markovo
 
Chernomorets 1919 Burgas
 
   
2 4
Svilengrad
 
Rodopa Smolyan
 
   
2 1
Yambol 1915
 
Haskovo 1957
 
   
0 1
Zagorets
 
Rozova dolina
 
   
3 1
Balkan Botevgrad
 
Kyustendil
 
   
0 1
Belasitsa
 
Oborishte
 
0 0
0 0
Chavdar Etropole
 
Marek
 
   
3 3
Nadezhda Dobroslavtsi
 
FK Minyor Pernik
 
   
0 1
Perun
 
Rilski Sportist
 
0 0
0 0
Pirin Razlog
 
Botev Ihtiman
 
0 0
0 0
Sportist Svoge
 
Slivnishki geroy
 
   
3 2
Vihren
 
Bansko
 
   
1 0
Etar
 
Botev Plovdiv
 
1 2
2 2
Beroe
 
Dunav 2010
 
2 0
2 0
Botev Galabovo
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 1
0 3
Hebar 1918
 
Montana
 
0 1
1 3
Kariana Erden
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
1 0
1 0
Chernomorets Balchik
 
Strumska slava
 
2 1
2 1
CSKA 1948 Sofia
 
Spartak Varna
 
1 0
2 0
Bati Youth
 
Kompong Cham
 
   
0 1
Boeung Ket
 
National Defense
 
2 2
4 3
Visakha
 
Cambodia Tiger
 
   
2 1
Vorkuta
 
Ukraine United
 
   
2 2
Kingsman
 
Serbian White Eagles
 
   
4 2
Real Mississauga
 
CSC Mississauga
 
   
1 8
Barnechea
 
Melipilla
 
0 0
0 1
Magallanes
 
Deportes Temuco
 
0 0
2 0
Deportes Iquique
 
Coquimbo Unido
 
0 0
0 1
Cobresal
 
O'Higgins
 
1 0
2 1
Huachipato
 
Palestino
 
0 0
0 2
Recoleta
 
Colchagua
 
0 1
0 3
San Antonio Unido
 
Colina
 
1 0
3 0
Lautaro de Buin
 
Independiente
 
0 0
1 2
Deportes Vallenar
 
Fernández Vial
 
1 0
1 0
Nantong Zhiyun
 
Heilongjiang Lava Spring
 
0 1
0 2
Sichuan Longfor
 
Hangzhou
 
0 1
1 2
Tianjin Teda
 
Henan Jianye
 
0 0
2 0
Shandong Luneng
 
Guangzhou Evergrande
 
0 0
0 3
Shanghai SIPG
 
Tianjin Quanjian
 
0 0
0 0
Unión Magdalena
 
Independiente Medellín
 
1 1
1 1
Deportivo Cali
 
La Equidad
 
0 0
2 0
Cúcuta Deportivo
 
Once Caldas
 
1 0
1 1
Tigres
 
Real Cartagena
 
0 1
0 1
Fortaleza CEIF
 
Boyacá Chicó
 
2 0
3 0
Barranquilla
 
Bogotá
 
0 1
0 2
Orsomarso
 
Real San Andres
 
0 0
0 1
Valledupar
 
Boca Juniors de Cali
 
1 0
2 1
Aserrí
 
AD Cartagena
 
   
3 2
Puma Generaleña
 
Sporting San José
 
   
1 0
Istra 1961
 
Varaždin
 
1 0
3 1
Rijeka
 
Slaven Koprivnica
 
2 0
3 1
Baník Sokolov
 
Zbrojovka Brno
 
0 0
0 2
Pardubice
 
Vlašim
 
1 0
1 0
Třinec
 
Vysočina Jihlava
 
0 0
0 1
Lisen
 
Hradec Králové
 
1 2
3 3
Frýdek-Místek
 
Sigma Olomouc II
 
1 0
3 1
Odra Petrkovice
 
Slovan Rosice
 
0 0
1 0
Hlučín
 
Viktoria Otrokovice
 
0 1
0 2
Uherský Brod
 
Dolní Benešov
 
1 0
4 1
Vrchovina
 
Banik Ostrava II
 
0 1
1 1
Dvůr Králové
 
Benatky nad Jizerou
 
0 1
3 1
Kladno
 
Ostrov
 
2 0
2 0
Louny
 
FK Brandys nad Labem
 
0 1
0 2
Sparta Kutná Hora
 
Meteor Praha
 
0 0
0 1
Chomutov
 
Neratovice-Byškovice
 
0 0
1 0
Komárov
 
Hořovicko
 
0 0
1 0
Petřín Plzeň
 
Sokol Hostoun
 
0 1
1 2
Admira Praha
 
Sokol Živanice
 
0 1
2 1
Arsenal Česká Lípa
 
Motorlet Praha
 
1 1
2 2
Baník Union Nové Sedlo
 
Banik Sous
 
0 2
0 5
Český lev - Union Beroun
 
Tatran Rakovnik
 
2 0
3 0
Hlinsko
 
Kolín
 
0 0
0 1
Hvězda Cheb
 
Zbuzany
 
2 2
3 5
Letohrad
 
Čáslav
 
0 0
1 0
Libčany
 
Polaban Nymburk
 
2 2
3 2
Marianske Lazne
 
Rakovnik
 
1 0
2 0
Náchod
 
Horky nad Jizerou
 
2 0
3 0
Nová Včelnice
 
Tatran Sedlcany
 
0 7
0 10
Olympie Brezova
 
Doubravka
 
3 1
3 2
Poříčany
 
Český Brod
 
0 2
2 4