Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Estudiantes La Plata Res
 
Aldosivi Res.
 
2 0
3 0
Yerevan
 
Artsakh
 
0 0
0 2
Ararat
 
Shirak
 
0 0
2 1
Thailand U19
 
Cambodia U19
 
   
3 4
Malaysia U19
 
Singapore U19
 
1 0
3 1
Vietnam U19
 
Australia U19
 
1 3
1 4
Redlands United
 
Gold Coast United
 
0 0
3 0
Heidelberg United
 
Oakleigh Cannons
 
0 0
0 0
Austria Wien II
 
Austria Lustenau
 
0 1
0 2
Dornbirn
 
Austria Klagenfurt
 
0 0
0 0
Floridsdorfer AC
 
Wacker Innsbruck
 
1 0
2 0
Grazer AK
 
SV Horn II
 
0 0
0 0
Juniors OÖ
 
Kapfenberger SV
 
0 0
1 0
Lafnitz
 
Liefering
 
1 0
2 0
Vorwärts Steyr
 
Blau-Weiß Linz
 
0 0
0 1
SAK Klagenfurt
 
Köttmannsdorf
 
   
   
Spittal
 
Gmünd
 
   
   
Kottingbrunn
 
Kilb
 
   
   
Zwettl
 
Spratzern
 
   
   
Krems
 
Ortmann
 
   
   
Langenrohr
 
St. Pölten II
 
   
   
Bad Gleichenberg
 
Gurten
 
3 1
3 1
Gleisdorf 09
 
Allerheiligen
 
0 0
1 0
Hertha
 
Kalsdorf
 
1 0
1 0
Ried II
 
St. Anna
 
1 1
1 3
Union Vöcklamarkt
 
Sturm Graz II
 
1 2
1 4
Weiz
 
Deutschlandsberger SC
 
1 1
3 2
Team Wiener Linien
 
Ebreichsdorf
 
0 0
0 2
Mattersburg II
 
Draßburg
 
0 2
0 2
Neusiedl
 
Wiener Viktoria
 
1 0
2 0
Traiskirchen
 
Rapid Wien II
 
2 2
2 2
Wiener SC
 
Wiener Neustadt
 
1 1
4 1
Hohenems
 
Langenegg
 
2 0
7 1
CIST
 
YuA-Stroy-DYuSSh
 
   
   
Torpedo BelAZ
 
Slavia
 
0 0
1 1
Isloch
 
Tarpeda
 
   
3 0
Lyra-Lierse Berlaar
 
Helson Helchteren
 
0 0
1 0
Westerlo
 
OH Leuven
 
0 0
1 0
Anderlecht
 
Mechelen
 
0 0
0 0
Oriente Petrolero
 
San José
 
1 0
1 0
Cabofriense U20
 
Nova Iguaçu U20
 
0 1
2 2
Goytacaz U20
 
Vasco U20
 
   
0 4
Corinthians B
 
Portuguesa
 
   
1 0
Inter de Limeira
 
Rio Claro
 
   
1 1
Velo Clube
 
Noroeste
 
   
1 1
XV de Piracicaba
 
Atibaia
 
   
1 2
Tupi U20
 
Serranense U20
 
0 0
2 0
Operário PR U19
 
Paraná U19
 
0 0
0 1
Rolândia U19
 
Apucarana Sports U19
 
   
1 2
Paranavaí U19
 
Londrina U19
 
   
0 1
Toledo U19
 
Athletico-PR U19
 
   
3 2
Ferroviária U20
 
Velo Clube U20
 
0 0
0 0
Guarani U20
 
Mirassol U20
 
1 0
3 0
Ituano U20
 
Rio Preto U20
 
0 0
2 0
Nacional SP U20
 
Juventus U20
 
0 0
0 2
Oeste
 
Brasil de Pelotas
 
1 0
1 1
Operário PR
 
Vila Nova
 
0 0
1 0
Volta Redonda
 
Remo
 
0 0
0 0
Botev Vratsa
 
Cherno More
 
0 1
1 1
Slavia Sofia
 
Etar
 
1 0
2 1
Curicó Unido
 
Univ. Concepción
 
2 1
4 2
Dalian Professional
 
Jiangsu Suning
 
2 2
2 2
Guangzhou R&F
 
Shanghai SIPG
 
0 0
2 2
Henan Jianye
 
Beijing Renhe
 
1 0
2 1
Junior
 
Atlético Bucaramanga
 
2 0
2 0
Osijek
 
Dinamo Zagreb
 
0 0
0 0
Hradec Králové
 
Varnsdorf
 
4 0
8 0
Vysočina Jihlava
 
Dukla Praha
 
0 0
1 0
Zbrojovka Brno
 
Ústí nad Labem
 
1 1
2 2
Benesov
 
Táborsko
 
0 2
1 3
Králův Dvůr
 
Štěchovice
 
2 1
3 2
Viktoria Otrokovice
 
Vyškov
 
0 0
0 0
Hanácká
 
Znojmo
 
2 0
4 0
Velké Meziříčí
 
Uherský Brod
 
1 1
3 2
Rokycany
 
Sokol Čížová
 
0 0
1 0
Zlín
 
Teplice
 
0 0
1 0
Pribram U19
 
Brno U19
 
1 2
3 2
HIK
 
B 93
 
1 0
1 1
Taastrup
 
Køge Nord
 
1 0
2 0
Tarnby FF
 
Skjold Birkerod
 
1 2
2 4
Marienlyst
 
Oure
 
0 0
0 1
Varde IF Elite
 
Tarup-Paarup
 
   
3 1
Lyseng
 
Viby
 
2 2
3 2
Norresundby
 
Skjold Sæby
 
2 1
4 1
København
 
Lyngby
 
0 0
2 0
OB
 
Randers
 
0 0
1 0
Balham
 
Rusthall
 
   
1 0
Bexhill United
 
Eastbourne Town
 
1 4
1 6
Mole Valley SCR
 
Molesey
 
   
1 1
Plymouth Parkway
 
Buckland Athletic
 
1 0
1 0
Skelmersdale United
 
Penistone Church
 
0 0
1 1
Woodford Town
 
White Ensign
 
   
1 1
Hackney Wick
 
Framlingham Town
 
   
1 3
Liverpool
 
Norwich City
 
4 0
4 1
Norwich City U23
 
Swansea City U23
 
0 1
0 1
Middlesbrough U23
 
Aston Villa U23
 
0 0
1 0
West Bromwich Albion U23
 
Manchester United U23
 
0 3
0 5
West Ham United U23
 
Fulham U23
 
2 0
3 0
Millwall U23
 
Burnley U23
 
   
1 1
Blackpool U18
 
Shrewsbury Town U18
 
   
4 2
Newport County U18
 
Swindon Town U18
 
   
1 7
Levadia II
 
Vaprus
 
0 0
1 2
Kuressaare
 
Tallinna Kalev
 
0 0
0 1
Flora
 
Tammeka
 
0 0
0 1
 
Víkingur
 
0 0
2 0
MiPK
 
PEPO
 
0 0
1 1
SalPa
 
Honka Akatemia
 
1 2
2 3
PIF
 
Inter Turku II
 
2 0
2 0
HPS
 
HIK
 
5 0
10 1
JanPa
 
I-Kissat
 
0 1
1 3
Jyväskylä Blackbird
 
Warkaus
 
1 0
4 0
PAVE
 
ToU
 
1 0
1 1
PeKa
 
Virky
 
2 1
2 1
Ri-Pa
 
IPS Edustus
 
   
   
Riverball
 
Barca
 
0 0
1 1
CLE
 
LPS
 
1 0
1 3
MaPS
 
SoVo
 
4 1
4 1
PuiU Helsinki
 
Atlantis II
 
0 1
3 1
Valtti
 
PKKU
 
0 2
0 3
JäPS II
 
Kuusysi
 
1 1
5 3
TPV II
 
NoPS
 
0 3
1 9
Espoo II
 
SexyPöxyt
 
1 0
2 0
HIFK
 
KPV
 
0 2
3 2
MYPA
 
Haka
 
0 2
0 4
Monaco
 
Olympique Lyonnais
 
0 2
0 3
Ajaccio
 
Caen
 
0 2
1 2
Chambly
 
Grenoble Foot 38
 
0 0
0 0
Guingamp
 
Orléans
 
1 0
1 0
Le Mans
 
Valenciennes
 
0 0
1 2
Nancy
 
Lorient
 
0 0
1 1
Niort
 
Châteauroux
 
1 0
3 0
Rodez
 
Paris
 
1 1
2 1
Sochaux
 
Auxerre
 
0 0
1 0
Troyes
 
Le Havre
 
0 1
1 2
Bastia-Borgo
 
Concarneau
 
0 0
2 0
Béziers
 
Bourg-en-Bresse
 
0 1
2 1
Boulogne
 
Laval
 
1 1
1 1
Cholet
 
Villefranche
 
1 0
1 1
Gazélec Ajaccio
 
Avranches
 
0 0
0 1
Le Puy F.43 Auvergne
 
Créteil
 
0 2
2 3
Lyon Duchère
 
Pau
 
0 0
0 0
Quevilly Rouen
 
Dunkerque
 
1 1
1 3
Red Star
 
Toulon
 
0 0
1 1
WIT Georgia
 
Dinamo Batumi
 
0 2
0 3
Shukura
 
Gagra
 
0 0
0 0
Tskhinvali
 
Norchi Dinamo
 
0 3
1 4
Zugdidi
 
Kolkheti Poti
 
1 0
1 0
Ingolstadt
 
Nürnberg
 
0 0
0 1
Sandhausen
 
Borussia M'gladbach
 
0 1
0 1
Uerdingen
 
Borussia Dortmund
 
0 0
0 2
CfR Pforzheim
 
Bissingen
 
   
3 1
Pipinsried
 
Deisenhofen
 
1 0
3 0
Curslack-Neuengamme
 
Hamburger SV III
 
2 1
2 4
Wandsbeker TSV Concordia
 
Victoria Hamburg
 
2 0
2 1
Hessen Dreieich
 
Hanau 93
 
1 1
1 1
Rot-Weiß Hadamar
 
Eddersheim
 
0 2
1 2
TB Uphusen
 
Eintracht Northeim
 
0 0
0 1
Schott Mainz
 
Kaiserslautern II
 
2 0
3 2
Wormatia Worms
 
Eintracht Trier
 
0 1
0 1
Dudenhofen
 
Pfeddersheim
 
   
4 2
Gonsenheim
 
Hassia Bingen
 
0 0
2 2
Gütersloh
 
Wiedenbrück
 
   
1 1
Bayreuth
 
Illertissen
 
5 1
7 2
SV Steinbach
 
Bayern Alzenau
 
1 0
4 1
Kickers Offenbach
 
Aalen
 
0 0
1 1
Borussia M'gladbach II
 
Rot-Weiß Oberhausen
 
1 2
1 5
Wuppertaler SV
 
Borussia Dortmund II
 
1 0
1 0
Siquinalá
 
Cobán Imperial
 
0 0
0 2
Municipal
 
Malacateco
 
1 0
1 0
Guastatoya
 
Deportivo Sanarate
 
1 2
2 3
Grindavík W
 
IA Akranes W
 
   
3 3
KH
 
Skallagrímur
 
   
2 0
KV
 
Augnablik
 
3 0
4 1
Vængir Jupiters
 
Reynir
 
   
0 1
Afrika Reykjavik
 
Úlfarnir
 
   
0 3
Ísbjörninn
 
Árborg
 
1 1
2 3
KÁ Hafnarfjördur
 
KFR
 
3 0
4 0
Thróttur Reykjavík
 
Thór
 
1 2
1 3
Afturelding
 
Fram
 
1 0
3 0
Grótta
 
Keflavík
 
1 2
4 3
Njardvík
 
Fjölnir
 
1 0
1 1
Víkingur Ólafsvík
 
Leiknir Reykjavík
 
1 1
1 1
ÍBV W
 
KR W
 
1 3
2 4
Fylkir W
 
Stjarnan W
 
1 0
3 1
Valur W
 
HK / Víkingur
 
2 0
7 0
East Bengal
 
George Telegraph
 
0 0
0 1
Perseru Serui
 
PSS Sleman
 
0 1
0 2
Bali United
 
Semen Padang
 
2 1
4 1
Barito Putera
 
PS TNI
 
1 2
2 4
Gangneung City
 
Mokpo City
 
0 0
1 0
Kupiškis
 
Žalgiris II
 
1 0
2 0
Nevėžis
 
Trakai II
 
0 1
3 2
Stumbras II
 
FA Šiauliai
 
   
   
Green Streets
 
Shaviyani Foakaidhoo
 
0 0
0 0
TC Sports Club
 
Faafu Nilandhoo
 
   
2 0
Cimarrones de Sonora
 
Alebrijes de Oaxaca
 
1 0
3 0
Cruz Azul W
 
Toluca W
 
0 0
0 1
Zeta
 
Sutjeska
 
0 0
0 0
Antigua GFC
 
Forge
 
0 0
0 0
San Francisco
 
Alianza
 
0 0
0 1
Marathón
 
Comunicaciones
 
0 0
1 1
De Graafschap
 
SC Cambuur
 
1 0
2 0
FC Dordrecht
 
NAC Breda
 
0 1
0 2
Go Ahead Eagles
 
MVV Maastricht
 
2 1
3 2
Helmond Sport
 
FC Volendam
 
0 0
1 1
NEC
 
FC Eindhoven
 
1 1
1 2
Roda JC Kerkrade
 
Almere City
 
0 1
1 1
TOP Oss
 
Jong Ajax
 
1 0
2 1
Sparta Rotterdam
 
VVV-Venlo
 
0 1
4 1
Carnmoney W
 
Ballymena Allstars W
 
   
0 5
Glenavon
 
Glentoran
 
1 1
1 1
Bergen Nord
 
Lysekloster
 
0 4
0 7
Sandefjord
 
Start
 
0 0
0 0
Nacional Asunción
 
Libertad
 
0 0
1 0
Rubio Ñú
 
Independiente FBC
 
0 0
1 0
Olimpia Grudziądz
 
Chojniczanka Chojnice
 
0 2
3 5
Stomil Olsztyn
 
Jastrzębie
 
1 0
2 1
Widzew Lodz
 
Stargard Szczeciński
 
1 0
2 0
Korona Kielce U18
 
Gornik Z. U18
 
   
2 1
Lech Poznań
 
Śląsk Wrocław
 
1 3
1 3
Portimonense
 
Belenenses
 
0 0
0 0
Cobh Wanderers
 
Limerick
 
0 0
0 1
Bohemians
 
Shelbourne
 
0 0
3 2
Cabinteely
 
Cork City
 
0 1
1 1
Derry City
 
Wexford Youths
 
0 0
1 0
Drogheda United
 
Avondale United
 
1 0
2 1
Glebe North
 
Sligo Rovers
 
0 2
0 8
St Patrick's
 
Bray Wanderers
 
0 1
2 1
Shamrock Rovers
 
Finn Harps
 
1 0
1 0
Academica Clinceni
 
Chindia Târgovişte
 
2 1
3 1
CSM Iaşi
 
Dinamo Bucureşti
 
2 0
2 0
Olimp Khimki
 
Znamya Truda
 
1 0
1 2
Rodina Moskva
 
Murom
 
0 1
0 2
Legion Dynamo
 
Volgar Astrakhan
 
0 2
0 3
Biolog
 
Makhachkala
 
0 0
0 0
Kolomna
 
Dolgie Prudy
 
1 0
1 0
Leningradets