Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Platense
 
Huracán
 
0 0
0 0
Cañuelas
 
Villa Dálmine
 
0 1
0 1
Dock Sud
 
Sportivo Italiano
 
0 0
2 0
Sacachispas
 
Fénix
 
0 1
0 1
UAI Urquiza
 
Liniers
 
0 0
1 1
Almagro
 
Gimnasia Mendoza
 
2 0
2 2
Defensores de Belgrano
 
Gimnasia y Tiro
 
1 0
1 0
Tristán Suárez
 
Agropecuario
 
0 1
2 1
San Miguel
 
Quilmes
 
0 0
1 0
All Boys
 
Atlanta
 
1 0
1 0
Temperley
 
Deportivo Morón
 
1 0
3 0
Defensores de Cambaceres
 
Berazategui
 
0 0
0 2
Argentino Rosario
 
Yupanqui
 
1 0
1 0
Central Ballester
 
Deportivo Muñiz
 
0 0
1 0
Leandro Nicéforo Alem
 
General Lamadrid
 
0 1
0 3
Lugano
 
Puerto Nuevo
 
0 2
0 4
Defensa y Justicia Res.
 
Racing Club Res.
 
1 0
1 0
Lanús Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 0
1 1
Vélez Sársfield Res.
 
Independiente Res.
 
0 0
1 0
Talleres Córdoba Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
1 0
Sarmiento de La Banda
 
Crucero del Norte
 
0 0
2 1
Ferro Carril Oeste LP
 
Juventud Unida Univ.
 
0 0
0 1
Ciudad de Bolívar
 
Deportivo Camioneros
 
0 1
0 1
Estudiantes de San Luis
 
Gutiérrez
 
1 1
1 1
Western Spirit
 
Acacia Ridge
 
1 0
4 0
Redcliffe PCYC
 
Newmarket
 
1 1
4 1
Brisbane Knights
 
Springfield United
 
0 0
8 2
Western Spirit U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
2 0
Redcliffe Dolphins U23
 
Newmarket U23
 
   
1 4
Brisbane Knights U23
 
Springfield United U23
 
   
3 3
Sutherland Sharks
 
Blacktown City
 
1 0
2 0
NWS Spirit
 
Marconi Stallions
 
0 0
1 0
Hills Brumbies
 
Central Coast II
 
1 0
2 0
St George City FA
 
Wollongong Wolves
 
0 1
0 2
Inverell
 
Edgeworth Eagles
 
0 5
0 7
Broadmeadow Magic
 
Alstonville
 
2 0
9 0
Hamilton Olympic
 
Charlestown City Blues
 
1 0
2 0
Lambton Jaffas
 
Newcastle Croatia
 
4 0
5 1
Garuda
 
Port Darwin
 
0 1
2 2
Moreton City Excelsior
 
SC Wanderers
 
2 0
5 0
Gold Coast Knights
 
Peninsula Power
 
2 2
3 2
Queensland Lions
 
Olympic
 
2 1
3 2
Croydon Kings
 
Modbury Jets
 
0 2
0 4
Adelaide City
 
Adelaide Comets
 
0 1
2 1
Adelaide Olympic
 
Adelaide Raiders
 
1 0
2 1
Green Gully
 
Heidelberg United
 
0 0
2 0
Avondale Heights
 
Moreland City
 
1 0
5 1
Port Melbourne
 
Hume City
 
0 2
0 3
Dandenong Thunder
 
Altona Magic
 
0 1
0 4
Armadale
 
Olympic Kingsway
 
1 0
1 2
Balcatta
 
Bayswater City
 
0 1
0 2
Floreat Athena
 
Fremantle City
 
1 1
1 2
Perth RedStar
 
Inglewood United
 
1 0
2 0
Stirling Lions
 
Western Knights
 
1 0
1 0
Perth Glory II
 
Perth
 
2 2
3 3
Gold Coast United W
 
Mitchelton W
 
0 1
0 2
Eastern Suburbs NPL
 
Peninsula Power W
 
2 1
4 2
Sunshine Coast Wanderers W
 
Lions W
 
0 0
1 0
SWQ Thunder
 
Moreton City II
 
1 1
3 2
Caboolture
 
Logan Lightning
 
1 1
1 1
Capalaba
 
Ipswich
 
0 3
0 5
Croydon Kings Res.
 
Modbury Jets Res.
 
1 3
2 3
Adelaide City Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
1 1
3 2
MetroStars Res.
 
Campbelltown City Res.
 
0 2
0 5
South Adelaide Res.
 
Beograd Res.
 
1 0
4 1
Adelaide Olympic Res.
 
Adelaide Raiders Res.
 
0 0
2 0
Fulham United
 
Cumberland United
 
0 0
0 1
Playford City Patriots
 
Adelaide Blue Eagles
 
0 0
0 0
Salisbury United
 
West Torrens Birkalla
 
1 0
1 0
Sturt Lions
 
Adelaide Victory
 
1 0
3 1
West Adelaide
 
Western Strikers
 
0 0
2 1
Vipers
 
Adelaide Cobras
 
0 1
1 1
Avondale U23
 
Moreland City U23
 
1 1
1 2
South Melbourne U23
 
Manningham United U23
 
0 1
2 1
Green Gully U23
 
Heidelberg United U23
 
1 1
3 1
Port Melbourne U23
 
Hume City U23
 
3 0
6 1
Melbourne City II
 
Brunswick City
 
1 1
2 1
Western United II
 
Bentleigh Greens
 
1 0
4 1
Bulleen Lions
 
North Geelong Warriors
 
0 0
1 0
Cockburn City
 
Gwelup Croatia SC
 
1 1
1 2
Gosnells City
 
Joondalup United
 
0 0
2 1
Kingsley
 
Mandurah City
 
1 1
4 2
Murdoch Uni Melville
 
UWA Nedlands
 
1 2
1 5
Rockingham City
 
Dianella White Eagles
 
0 1
0 2
Subiaco
 
Sorrento
 
1 1
1 3
St. Pölten U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
1 1
1 3
Austria Wien U18
 
Wolfsberger AC U18
 
0 0
2 0
Austria Klagenfurt U18
 
Ried U18
 
0 0
0 0
St. Margarethen
 
Deutschkreutz
 
   
1 1
Rudersdorf
 
Leithaprodersdorf
 
1 3
1 5
Schattendorf
 
Ritzing
 
   
   
Edelserpentin
 
Siegendorf
 
   
   
Pinkafeld
 
Bad Sauerbrunn
 
2 0
2 1
Wolfsberg
 
Treibach
 
   
2 1
Bleiburg
 
Ferlach
 
   
2 2
Gloggnitz
 
Scheiblingkirchen
 
   
1 1
Retz
 
Schrems
 
0 0
0 0
Adnet
 
Anif
 
   
0 6
Bramberg
 
Bürmoos
 
   
1 1
Golling
 
Eugendorf
 
   
2 1
Salzburger AK
 
Thalgau
 
   
3 0
Siezenheim
 
Kuchl
 
   
0 4
Union Henndorf
 
Seekirchen
 
   
1 2
Ebbs
 
Kitzbühel
 
   
1 2
St. Johann in Tirol
 
Wattens II
 
   
2 6
Fügen
 
Volders
 
   
0 4
Alberschwende
 
Admira Dornbirn
 
   
0 1
Andelsbuch
 
Nenzing
 
   
1 5
Hard
 
FC Egg
 
   
1 0
Hörbranz
 
Höchst
 
   
5 2
Lochau
 
Lauterach
 
   
3 5
Lustenau
 
Austria Lustenau II
 
   
1 0
Rotenberg
 
Göfis
 
   
4 6
Union Mauer
 
Schwechat
 
2 0
6 0
Wienerberg
 
Slovan HAC
 
0 1
3 1
Dinamo Helfort
 
Simmeringer SC
 
2 0
2 1
ASV 13
 
Red Star Penzing
 
   
1 2
Stadlau
 
Donau
 
0 0
0 0
Dornbirner SV
 
Austria Salzburg
 
0 4
1 7
Pinzgau Saalfelden
 
Hohenems
 
0 0
1 2
Bischofshofen
 
Kufstein
 
2 0
2 0
Rheindorf Altach II
 
Wals-Grünau
 
1 1
3 1
Schwaz
 
Röthis
 
3 1
4 3
Silz / Mötz
 
Rot-Weiß Rankweil
 
3 1
5 2
SVG Reichenau
 
TSV St. Johann
 
4 0
5 0
Wolfurt
 
Imst
 
1 4
3 7
Molodechno-DYuSSh 4
 
Belshina
 
3 0
5 0
BATE II
 
Slonim
 
0 0
0 0
Dinamo Minsk II
 
Lida
 
0 0
0 2
MKK-Dnepr
 
Volna
 
1 0
2 0
Shakhtyor Petrikov
 
ABFF U17
 
2 0
2 0
Dinamo Brest W
 
DYuSSh Pinskogo W
 
6 0
7 0
Dnepr Mogilev W
 
Vitebsk W
 
1 0
1 0
Transport United
 
Phuntsholing Heroes
 
2 0
2 1
Sloboda Tuzla
 
Vis Kosova
 
2 0
3 1
SSA
 
Porto BA
 
   
0 0
Colo Colo
 
Leonico
 
1 1
1 1
Flamengo W
 
Grêmio W
 
0 1
1 1
América Mineiro W
 
Real Brasília W
 
0 0
2 0
Kindermann-Avaí W
 
Ferroviária W
 
0 0
0 0
Santos W
 
São Paulo W
 
0 2
0 4
Nova Iguaçu U20
 
Vasco U20
 
1 1
1 2
Madureira U20
 
Flamengo RJ U20
 
1 2
1 2
Boavista U20
 
Botafogo U20
 
0 1
0 3
Portuguesa RJ U20
 
Volta Redonda U20
 
0 1
2 1
Sampaio Corrêa RJ U20
 
Fluminense U20
 
0 1
1 2
Atlético Catarinense
 
Caravaggio
 
0 0
0 2
Camboriú
 
Blumenau
 
1 0
2 1
Monsoon
 
Inter Santa Maria
 
0 1
1 1
Betim
 
Valeriodoce
 
0 0
1 1
Contagem U20
 
Boston City U20
 
1 0
2 2
Santarritense U20
 
Coimbra U20
 
   
1 4
Futgol U20
 
Cruzeiro U20
 
0 3
0 5
Inter de Minas U20
 
XV de Novembro U20
 
   
2 1
Rio Branco PR
 
Patriotas
 
0 0
0 1
Laranja Mecânica
 
Foz do Iguaçu
 
0 1
2 1
Atlético Mogi
 
Manthiqueira
 
3 2
3 5
Colorado Caieiras
 
Paulista
 
1 0
1 0
Flamengo SP
 
São Carlos
 
0 1
1 2
Mauá
 
Mauaense
 
1 0
1 1
Tanabi
 
Tupã
 
0 0
0 1
Aster Brasil SP U20
 
Corinthians U20
 
0 1
0 3
Bandeirante U20
 
Francana U20
 
0 0
2 0
Sertãozinho U20
 
Botafogo SP U20
 
0 0
1 0
Novorizontino
 
Santos
 
1 0
3 1
Amazonas
 
Brusque
 
0 0
2 1
Guarani
 
Operário PR
 
0 1
0 1
Figueirense
 
ABC
 
1 0
1 1
Ferroviária
 
Aparecidense
 
0 0
0 0
Londrina
 
Sampaio Corrêa
 
1 0
2 0
Nova Iguaçu
 
Real Noroeste
 
1 0
1 0
Santo André
 
Pouso Alegre
 
0 0
0 0
Audax Rio
 
Ipatinga
 
0 0
0 0
Trem
 
Manauara
 
0 0
1 1
Altos
 
Maranhão
 
0 0
1 1
América RN
 
Iguatu
 
0 0
1 0
CAP Patrocinense
 
São José EC
 
2 1
2 1
Concórdia Atlético Clube
 
Avenida
 
1 1
1 2
FC Atlético Cearense
 
Santa Cruz de Natal RN
 
1 0
2 0
Juazeirense
 
Sergipe
 
0 0
1 0
Novo Hamburgo
 
Hercílio Luz
 
1 0
1 1
Serra
 
Portuguesa RJ
 
1 1
1 2
Porto Velho
 
São Raimundo RR
 
2 1
5 1
Anápolis
 
União Rondonópolis
 
1 0
1 1
CSE
 
Petrolina
 
2 0
2 0
Humaitá
 
Princesa Solimões
 
0 1
0 3
Água Santa
 
Costa Rica - MS
 
0 1
0 2
CRAC
 
Real Brasília FC
 
0 0
0 0
Mixto
 
Capital FC
 
1 0
3 0
ProStars
 
Sigma
 
   
2 1
North Toronto Nitros
 
Oakville
 
   
1 1
Port Moody Rangers
 
Blues
 
   
2 2
Montréal II
 
Ottawa South United
 
   
1 0
Celtix du Haut-Richelieu
 
Fabrose
 
   
2 4
AS Laval
 
St-Hubert
 
   
3 1
HFX Wanderers
 
Pacific
 
0 0
0 0
Cavalry
 
Forge
 
0 0
1 0
Dalian Zhixing
 
Wuxi Wugou
 
1 1
2 1
Heilongjiang Lava Spring
 
Suzhou Dongwu
 
1 2
2 4
Dongguan United
 
Jiangxi Liansheng
 
0 1
1 1
Qingdao Red Lions
 
Yanbian Longding
 
1 1
3 2
Yunnan Yukun
 
Shijiazhuang Kungfu
 
2 0
4 1
Admira Praha
 
Jiskra Domažlice
 
0 1
0 2
České Budějovice II
 
Karlovy Vary
 
2 1
5 2
Chlumec nad Cidlinou
 
Arsenal Česká Lípa
 
0 2
3 2
Jablonec II
 
Sokol Zápy
 
0 4
1 4
Loko Vltavín
 
Písek
 
2 0
5 1
Mlada Boleslav II
 
Přepeře
 
0 0
0 0
Králův Dvůr
 
Táborsko II
 
0 0
0 1
Viktoria Plzen II
 
Dukla Praha II
 
2 0
3 3
Prestice
 
Motorlet Praha
 
1 2
3 2
Sokol Živanice
 
Pardubice II
 
0 0
1 0
Třinec
 
Banik Ostrava B
 
2 0
2 3
Frýdek-Místek
 
Znojmo
 
0 1
1 3
Frydlant
 
Uherský Brod
 
0 2
1 4
Baník Sokolov
 
Komárov
 
2 0
4 2
Marianske Lazne
 
Doubravka
 
0 0
0 0
Slavoj Český Krumlov
 
Rokycany
 
2 0
2 0
Hořovicko
 
Příbram II
 
2 0
2 2
Klatovy
 
Aritma Praha
 
0 2
1 2
Otava Katovice
 
Jindrichuv Hradec
 
0 2
1 6
Chomutov
 
Štětí
 
1 1
1 1
FK Brandys nad Labem
 
Ostrov
 
2 1
2 1
Hrebec
 
Hvězda Cheb
 
0 0
1 0
Kladno
 
Újezd Praha 4
 
0 0
1 0
Admira Praha II
 
Neratovice-Byškovice
 
0 0
0 0
Benesov
 
Chrudim II
 
1 1
1 2
Velke Hamry
 
Dobrovice
 
0 0
0 1
Spoje Praha
 
Čáslav
 
0 0
0 0
Vysoke Myto
 
Trutnov
 
1 0
2 2
Líšeň II
 
Ždírec nad Doubravou
 
0 0
0 1
Slavičín
 
Sternberk
 
0 0
1 1
Holesov
 
Baťov
 
0 0
2 0
Jiskra Rýmařov
 
HFK Olomouc
 
0 1
1 1
Nove Sady
 
Viktorie Přerov
 
0 1
0 2
Skaštice
 
Strani
 
0 0
1 1
Jeseník
 
Polanka nad Odrou
 
1 0
2 1
Řepiště
 
Krnov
 
3 0
4 0
Unie Hlubina
 
Beskyd Frenštát
 
2 2
2 4
Vítkovice
 
Opava II
 
4 1
8 1
Frýdek-Místek U19
 
Slavia Prague U19
 
0 1
1 2
Ostrava U19
 
Brno U19
 
0 0
3 1
Plzen U19
 
Mlada Boleslav U19