Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Colegiales
 
Argentino Merlo
 
1 0
1 0
Deportivo Laferrere
 
Los Andes
 
0 1
0 1
Excursionistas
 
Argentino Quilmes
 
2 1
2 3
Acassuso
 
Deportivo Armenio
 
0 1
1 3
Deportivo Merlo
 
Midland
 
0 0
0 0
Flandria
 
Villa San Carlos
 
2 0
3 0
San Martín Burzaco
 
Comunicaciones
 
1 0
2 1
Brown de Adrogué
 
Nueva Chicago
 
0 0
0 0
Alvarado
 
Arsenal de Sarandi
 
0 1
2 1
Club Atlético Güemes
 
San Martín Tucumán
 
0 0
0 0
Defensores Unidos
 
Almirante Brown
 
0 0
0 1
Deportivo Maipú
 
Estudiantes Caseros
 
1 0
1 0
Racing Córdoba
 
San Martín San Juan
 
0 0
0 0
San Telmo
 
Aldosivi
 
   
   
Deportivo Madryn
 
Colón
 
0 0
0 0
Chaco For Ever
 
Atletico Mitre
 
0 0
1 1
Ferro Carril Oeste
 
Talleres Remedios
 
0 0
0 1
Patronato
 
Guillermo Brown
 
0 0
0 0
Atlas
 
Sportivo Barracas
 
1 0
1 0
Juventud Unida G.
 
Central Córdoba
 
0 1
0 1
Real Pilar
 
JJ Urquiza
 
3 0
3 1
Victoriano Arenas
 
Ituzaingó
 
0 0
1 0
Banfield Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
0 0
1 0
River Plate Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 0
1 0
Belgrano Córdoba Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
0 1
0 1
Estudiantes La Plata Res
 
Argentinos Juniors Res.
 
1 0
1 0
Kimberley Mar del Plata
 
Deportivo Santamarina
 
1 0
1 1
Sportivo Belgrano
 
El Linqueño
 
1 0
1 0
Douglas Haig
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
0 1
Olimpo
 
Circulo Deportivo
 
1 1
3 1
Sol de Mayo
 
Villa Mitre
 
0 1
0 2
Boca Unidos
 
Unión Sunchales
 
0 1
0 1
Cipolletti
 
Deportivo Rincón
 
1 0
1 0
San Martín Formosa
 
Juventud Antoniana
 
1 0
2 0
Atenas
 
Argentino Monte Maíz
 
1 0
1 0
Central Norte
 
Sol de América
 
0 2
2 2
Defensores Belgrano VR
 
Def. de Pronunciamiento
 
1 0
3 0
Huracán Las Heras
 
San Martín Mendoza
 
0 0
1 0
Sansinena
 
Germinal de Rawson
 
0 0
0 1
Sportivo Las Parejas
 
9 de Julio Rafaela
 
0 1
1 1
North Pine
 
Centenary Stormers
 
   
1 2
Virginia United
 
Univ. Queensland
 
1 0
3 1
North Pine U23
 
Centenary Stormers U23
 
   
2 1
Virginia United U23
 
Univ. Queensland U23
 
   
1 1
Rockdale City Suns
 
Western Sydney W. II
 
1 2
3 2
Sydney United
 
Sydney Olympic
 
0 1
0 1
Brisbane City
 
Gold Coast United
 
0 1
1 1
Brisbane Roar II
 
Redlands United
 
1 1
2 4
Adelaide United ||
 
Para Hills Knights
 
2 0
4 4
St. Albans Saints
 
Melbourne Knights
 
0 1
1 2
Brisbane City W
 
Souths United W
 
2 1
3 1
FQ QAS W
 
Brisbane Olympic W
 
1 0
1 0
St George Willawong
 
Mitchelton
 
2 1
3 1
Broadbeach United
 
Southside Eagles
 
1 0
1 1
St. Albans Saints U23
 
Melbourne Knights U23
 
1 1
3 1
Eastern Lions
 
Melbourne Victory II
 
0 2
1 3
Murdoch Uni Melville W
 
West NTC W
 
1 2
2 4
Perth RedStar W
 
Perth W
 
1 3
3 4
Subiaco W
 
UWA Nedlands W
 
2 0
3 0
Telfs
 
Innsbrucker AC
 
   
2 6
Vorwärts Brigittenau
 
FC 1980 Wien
 
0 1
1 2
Baranovichi
 
Torpedo BelAZ II
 
0 0
2 1
Gomelzheldortrans
 
Orsha
 
1 1
1 1
Ynergetyk-BDU
 
Niva
 
0 1
0 4
FC Ostrovets
 
Bumprom
 
0 0
0 0
Gomel W
 
Smorgon W
 
1 0
1 1
Minsk FK W
 
Zorka-BDU W
 
1 0
1 0
Dinamo-BGU W
 
Bobruichanka W
 
2 0
3 0
BFF Academy U19
 
Tsirang
 
2 0
3 0
Buducnost Banovici
 
Bratstvo Gracanica
 
0 1
1 2
Gradina Srebrenik
 
Tomislav
 
1 2
1 4
Jedinstvo Bihac
 
TOSK Tesanj
 
3 0
3 1
Radnik Hadžići
 
Gorazde
 
1 0
1 1
Rudar Kakanj
 
Mladost Doboj Kakanj
 
1 1
2 2
Stupčanica Olovo
 
Gornji Rahić
 
1 1
2 3
Zvijezda Gradačac
 
Celik
 
1 0
1 2
Galicia
 
Fluminense de Feira
 
0 2
1 2
Grapiuna Itabuna
 
Vitória da Conquista
 
0 0
0 0
Jacobinense
 
Feirense
 
   
1 1
Cruzeiro W
 
Fluminense W
 
2 0
2 0
Internacional RS W
 
Atlético Mineiro W
 
4 0
4 0
RB Bragantino W
 
Botafogo W
 
1 1
2 1
Palmeiras W
 
Corinthians W
 
0 0
0 1
Atlético Tubarão
 
Carlos Renaux
 
0 0
0 0
Juventus SC
 
Metropolitano
 
0 0
0 0
Santa Catarina
 
Guarani de Palhoça
 
1 0
1 0
CRB
 
Fortaleza
 
0 0
2 0
Cruzeiro RS
 
Gaucho
 
1 1
1 4
Brasil Farroupilha
 
Veranópolis
 
0 1
0 1
Futebol Com Vida
 
Aimoré
 
0 1
0 3
Glória
 
Esportivo
 
2 0
2 0
Lajeadense
 
Bage
 
1 0
2 0
Passo Fundo
 
União RS
 
0 0
0 0
São Gabriel
 
Pelotas
 
0 0
0 2
Boa
 
Caldense
 
0 0
1 1
Democrata SL
 
Nacional AC MG
 
0 0
0 0
Ipatinga U20
 
Betim U20
 
0 0
0 0
AA Iguaçu
 
Paraná
 
0 0
0 0
Apucarana
 
Paranavaí
 
0 0
0 1
ECUS
 
União Mogi
 
0 0
2 0
Fernandópolis
 
Inter de Bebedouro
 
0 1
0 4
Olímpia
 
AEA
 
0 0
0 0
Criciúma
 
Cuiabá
 
0 3
2 5
Avaí
 
Chapecoense
 
0 0
0 0
América Mineiro
 
Ponte Preta
 
1 0
2 0
Athletic Club
 
Volta Redonda
 
2 1
3 2
Botafogo PB
 
Ferroviário
 
0 0
1 0
Náutico
 
Caxias
 
0 0
2 2
Remo
 
São Bernardo
 
0 0
0 1
Maracanã
 
Sousa
 
0 1
0 1
Brasiliense
 
Iporá
 
0 0
1 0
Potiguar Mossoró
 
Treze
 
0 1
0 3
Barra FC
 
Cianorte
 
0 0
0 1
Brasil de Pelotas
 
Cascavel
 
0 0
1 0
Cametá
 
Fluminense PI
 
1 0
1 0
Itabaiana
 
ASA
 
1 0
3 0
Moto Club MA
 
Ríver
 
1 1
1 1
Retrô
 
Jacuipense
 
1 1
3 1
Tocantinópolis
 
Águia de Marabá
 
2 0
3 0
Manaus
 
Rio Branco
 
1 0
2 0
Maringá
 
Inter de Limeira
 
0 0
1 0
Democrata SL
 
Itabuna
 
0 1
0 2
Burlington
 
Vaughan Azzurri
 
   
1 2
Scrosoppi
 
Simcoe County Rovers
 
   
4 0
Guelph United
 
Alliance United
 
   
1 2
Woodbridge Strikers
 
Hamilton United
 
   
5 2
WIA
 
Khalsa
 
   
1 2
Blues
 
AFA
 
   
1 2
Mid Isle Highlanders
 
Khalsa
 
   
1 3
Victoria United
 
Kamloops Rivers II
 
   
3 0
Blainville
 
Royal-Sélect de Beauport
 
   
1 0
Mont-Royal Outremont
 
Saint-Laurent
 
   
0 0
Valour
 
Atlético Ottawa
 
0 0
0 2
York9
 
Vancouver FC
 
2 1
2 2
Guangxi Baoyun
 
Nanjing City
 
2 0
2 2
Guangzhou Evergrande
 
Shenyang Urban
 
1 1
1 3
Shanghai Jiading
 
Chongqing Tongliang Long
 
0 1
0 3
Atlético Bucaramanga
 
Santa Fe
 
0 0
1 0
Sokol Hostoun
 
Slavia Praha II
 
0 3
1 3
Karvina II
 
Hranice
 
0 0
3 0
Slovácko II
 
Start Brno
 
2 0
2 1
Uničov
 
TJ Tatran Bohunice
 
2 0
3 0
Jiskra Domažlice II
 
Tachov
 
0 0
0 0
Meteor Praha
 
Olympie Brezova
 
0 1
1 2
Louny
 
Český Brod
 
1 0
1 0
Benatky nad Jizerou
 
Ústí nad Orlicí
 
0 0
1 0
Hlinsko
 
Kosmonosy
 
3 0
4 1
Pěnčín-Turnov
 
Cidlina Novy Bydzov
 
0 1
0 1
Zbrojovka Brno II
 
Slavoj Polná
 
2 1
4 3
Humpolec
 
Žďár nad Sázavou
 
1 0
3 1
Sokol Lanžhot
 
Břeclav
 
1 1
1 2
Sokol Tasovice
 
Dálnice Speřice
 
0 0
1 2
Stara Rise
 
Pelhřimov
 
1 2
2 3
Kozlovice
 
Tatran Všechovice
 
3 1
6 2
Havířov
 
Valašské Meziříčí
 
2 0
4 0
Slavoj Olympia Bruntál
 
Vratimov
 
1 0
2 0
Bospor Bohumín
 
Šumperk
 
0 0
1 1
Farum BK W
 
KoldingQ W
 
1 0
2 0
9 de Octubre
 
San Antonio
 
1 0
2 1
Independiente Juniors
 
Chacaritas
 
1 0
1 0
Leones del Norte
 
Gualaceo
 
0 0
0 1
Tartu Kalev II
 
Viimsi II
 
1 0
2 0
Nõmme United II
 
Tallinna FC Zapoos
 
0 1
3 1
Raplamaa
 
Saku Sporting
 
0 1
1 1
Vändra
 
JK Tabasalu II
 
0 1
1 1
Saue
 
Keila
 
2 0
2 1
Atlantis U20
 
VJS U20
 
0 0
0 1
HJS U20
 
Kirkkonummi U20
 
0 0
0 0
EsPa U20
 
Ilves U20
 
   
1 0
NoPS U20
 
VPS-j U20
 
0 1
2 2
Pöxyt U20
 
PPJ U20
 
0 2
1 4
ToVe U20
 
MaPS U20
 
   
1 4
GBK
 
Kuopion Elo
 
4 0
4 3
KuPS W
 
PKKU W
 
1 1
5 1
PK-35 Vantaa W
 
JyPK W
 
0 0
1 0
Ilves W
 
HPS W
 
0 0
0 2
Borjomi
 
Zestafoni
 
1 1
2 2
Mainz 05 W
 
Bochum W
 
   
2 4
Union Berlin W
 
Henstedt-Ulzburg W
 
   
8 0
Aduana Stars
 
Nsoatreman
 
1 2
2 2
Bibiani Gold Stars FC
 
Medeama
 
1 0
2 0
Bofoakwe Tano
 
Berekum Chelsea
 
0 0
0 1
Heart of Lions
 
Legon Cities FC
 
1 0
2 0
Karela United
 
Samartex
 
2 0
4 2
Nations
 
Bechem United
 
1 1
1 1
Accra Hearts of Oak
 
Accra Great Olympics
 
0 0
0 0
Juventud Pinulteca
 
Juventud Copalera
 
0 0
0 0
Tallinna Kalev II W
 
Nõmme Kalju W
 
   
2 3
Keflavík
 
Valur
 
1 1
2 2
Carrarese
 
Vicenza
 
1 0
1 0
Kataller Toyama
 
Consadole Sapporo
 
0 1
1 2
Machida Zelvia
 
Cerezo Osaka
 
2 2
2 2
Nagoya Grampus
 
Kashiwa Reysol
 
1 0
1 0
V-Varen Nagasaki
 
Albirex Niigata
 
0 0
1 1
Sanfrecce Hiroshima
 
FC Tokyo
 
0 0
3 1
Montedio Yamagata
 
Oita Trinita
 
0 0
0 0
Fagiano Okayama
 
Kagoshima United
 
0 0
1 1
Fukushima United
 
Vanraure Hachinohe
 
1 0
2 0
Kamatamare Sanuki
 
Osaka
 
0 0
0 1
Zweigen Kanazawa
 
Omiya Ardija
 
0 1
0 1
Tegevajaro Miyazaki
 
Giravanz Kitakyushu
 
1 0
1 1
Kochi United
 
Honda Lock
 
1 1
3 2
Maruyasu Okazaki
 
Tochigi City
 
0 0
0 3
Reinmeer Aomori
 
Sony Sendai
 
1 0
2 0
Urayasu
 
Biwako Shiga
 
1 0
2 1
Veertien Mie
 
Honda
 
2 0
2 0
Okinawa SV
 
Verspah Oita
 
0 1
0 2
Iga Kunoichi W
 
Nittaidai W
 
0 0
2 1
Kamogawa W
 
Harima W
 
0 0
0 0
Yokohama W
 
Viamaterras Miyazaki W
 
0 0
0 1
Yamato Sylphid W
 
Kibi Univ. Takahashi W
 
1 0
2 2
SEISA OSA Rheia W
 
Diosa Izumo W
 
0 0
0 0
Fukuoka J. Anclas W
 
Yunogo Belle W
 
0 0
0 1
Imabari W
 
Diavorosso Hiroshima W
 
1 0
1 0
Mulembe United
 
Luanda Villa
 
0 0
0 0
Rainbow
 
Modern Coast Rangers
 
0 0
1 2
Kajiado
 
Assad
 
0 0
1 0
Jungnang Chorus Mustang
 
Namyangju
 
1 1
2 2
Dangjin Citizen
 
Chungju Citizen
 
0 0
4 0
Pyeongtaek Citizen
 
Jeonbuk Motors II
 
0 0
1 2
Changwon City
 
Gangneung City
 
1 0
2 1
Pocheon
 
Yeoju Sejong
 
0 1
1 2
Metta W
 
Olaine W
 
   
3 1
Banga II
 
Minija
 
0 0
0 2
Panevėžys II
 
Ekranas
 
0 0
3 1
Gintra W
 
Hegelmann W
 
   
1 0
Coastal Spirit
 
Universities
 
4 1
5 1
Western Suburbs
 
Island Bay United
 
0 1
5 1
Abia Warriors
 
Bendel Insurance
 
0 0
0 0
Lobi Stars
 
Remo Stars
 
2 1
3 2
Bayelsa United
 
Sporting Lagos
 
0 0
2 2
Heartland
 
Doma United
 
1 0
3 1
Rivers United
 
Shooting Stars
 
0 0
1 0
Sunshine Stars
 
Akwa United
 
0 0
2 0
Enugu Rangers
 
Enyimba
 
0 0
0 0
KIL / Hemne W
 
TIL 2020 W
 
0 1
0 4
Odd W
 
Hønefoss W
 
0 0
0 1
Brattvåg
 
Vard
 
0 0
2 0
Viking II
 
Notodden
 
1 2
2 3