Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Apolonia Fier
 
Lushnja
 
1 0
3 0
Erzeni Shijak
 
Vora
 
1 1
2 2
Tërbuni Pukë
 
Pogradeci
 
1 0
1 0
Tomori Berat
 
Turbina Cërrik
 
1 0
4 0
Bulqiza
 
Gramshi
 
   
1 1
Devolli
 
Flamurtari
 
   
0 2
Elbasani
 
Internacional Tirana
 
   
2 1
Klosi
 
Ada Velipojë
 
   
1 1
Luzi 2008
 
Veleçiku Koplik
 
   
0 0
Murlani
 
Shënkolli
 
   
5 0
Oriku
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
2 0
Teuta W
 
AAS W
 
   
2 3
Partizani Tirana W
 
Tirana AS W
 
   
5 0
Skënderbeu Korçë
 
Kastrioti Krujë
 
1 1
2 1
CR Belouizdad U21
 
JS Saoura U21
 
0 0
1 0
JS Kabylie U21
 
HB Chelghoum Laïd U21
 
0 0
2 0
CR Belouizdad
 
JS Saoura
 
0 0
1 0
CS Constantine
 
Olympique Médéa
 
1 0
1 0
Tlemcen
 
NA Hussein Dey
 
0 0
2 2
Aïn M'lila
 
JSM Skikda
 
0 1
0 2
Ben Aknoun
 
WA Boufarik
 
1 0
3 1
CA Bordj Bou Arreridj
 
Annaba
 
1 3
2 3
CRB Ain Ouessara
 
USM Bel Abbès
 
1 0
2 0
Hamra Annaba
 
Teleghma
 
0 0
0 0
JSM Tiaret
 
GC Mascara
 
   
0 1
Kouba
 
ASM Oran
 
   
1 0
Lakhdaria
 
JSM Béjaïa
 
1 0
1 2
MC El Eulma
 
US Chaouia
 
1 0
1 0
MC Saïda
 
SKAF Khémis Mélina
 
   
1 0
MO Béjaïa
 
CA Batna
 
3 0
4 0
RB Ouargla
 
JS Bordj Ménaïel
 
   
1 2
SC Aïn Defla
 
El Bayadh
 
0 0
0 0
Temouchent
 
USM El Harrach
 
1 1
2 1
USM Khenchela
 
MO Constantine
 
1 0
3 0
MCB Oued Sly
 
USMM Hadjout
 
   
2 0
Jenlai
 
La Massana
 
   
   
UE Sant Julia II
 
UE Santa Coloma II
 
   
1 9
Recreativo do Libolo
 
Desportivo Huíla
 
   
1 1
Sagrada Esperança
 
Cubango
 
   
2 0
Recreativo da Caála
 
Sporting de Cabinda
 
   
2 0
Colegiales
 
Sacachispas
 
1 1
1 1
Ituzaingó
 
Argentino Merlo
 
0 0
2 0
RCA
 
La Fama
 
1 0
2 1
Nacional
 
Caravel
 
0 0
3 3
Central Coast Mariners
 
Western Sydney Wanderers
 
   
2 0
Melbourne City
 
Melbourne Victory
 
0 1
2 2
Brisbane Roar W
 
Melbourne Victory W
 
   
2 3
Melbourne City W
 
Adelaide United W
 
   
3 1
Keşlə II
 
Zira II
 
1 1
3 1
Turan
 
Səbail II
 
2 1
4 2
Muharraq
 
Al Ahli
 
2 0
4 0
Wuustwezel W
 
Anderlecht II W
 
   
4 5
Famkes Merkem W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
3 2
RFC de Liege W
 
Chastre W
 
   
1 2
Eva's Tienen W
 
Moldavo W
 
   
0 4
Mechelen W
 
Gent II W
 
   
2 3
Renaissance Mons 44 W
 
Standard Liège II W
 
   
1 0
Dessel Sport
 
Liège
 
2 1
2 2
La Louvière Centre
 
Mandel United
 
   
0 2
Olympic Charleroi
 
Rupel Boom
 
0 1
0 2
Patro Eisden
 
Tienen
 
0 1
1 1
Deinze
 
Royal Excel Mouscron
 
0 2
2 2
Beerschot-Wilrijk
 
KV Oostende
 
0 2
0 2
Union Saint-Gilloise
 
Cercle Brugge
 
0 2
3 2
Zulte-Waregem
 
Mechelen
 
0 1
3 2
Gent
 
Sint-Truiden
 
1 0
2 1
Oppuurs
 
Bornem
 
   
2 1
Kalmthout
 
Wezel
 
   
0 1
Antonia
 
Geel
 
   
0 3
KV Tervuren-Duisburg
 
Houtem-Oplinter
 
   
6 0
Groen Star Beek
 
Verbroedering Maasmechelen
 
   
5 2
Juve Hasselt
 
Helson Helchteren
 
   
1 1
Zonhoven United
 
Achel
 
   
4 3
Eendracht Aalter
 
Elene-Grotenberge
 
   
4 0
Diksmuide
 
Meulebeke
 
   
2 0
Roeselare Daisel
 
Blankenberge
 
   
2 2
Meux
 
Stockay-Warfusée
 
4 0
6 0
Rebecq
 
Solières Sport
 
   
1 0
Tubize
 
Jette
 
   
4 0
Gullegem
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
1 1
Sparta Petegem
 
Ronse
 
   
3 1
Gent-Zeehaven
 
Zelzate
 
   
3 1
Lokeren-Temse
 
Dikkelvenne
 
   
3 0
KSC City Pirates
 
Bocholt
 
1 0
1 0
Hoogstraten
 
Berchem Sport
 
   
2 1
Londerzeel
 
Pepingen-Halle
 
   
1 1
Houtvenne
 
Spouwen-Mopertingen
 
   
1 2
Sporting Hasselt
 
Hades
 
   
2 2
Club Brugge II W
 
Zulte-Waregem II W
 
   
1 1
VVC Brasschaat W
 
Alken W
 
   
4 3
Gent W
 
RSC Anderlecht W
 
0 1
0 1
Club Brugge W
 
Zulte-Waregem W
 
1 0
2 1
Eendracht Aalst W
 
St. Liege W
 
0 1
1 3
Jeunesse Tamines
 
Albert Quévy-Mons
 
   
2 3
Tournai
 
Braine
 
   
2 0
Union Namur
 
Stockel
 
   
3 0
Sprimont-Comblain
 
Gouvy
 
   
1 2
Torhout
 
Lochristi
 
   
3 2
Oostkamp
 
Tempo Overijse
 
   
2 2
Svelta Melsele
 
FC Lebbeke
 
   
1 2
Turnhout
 
Wellen
 
   
2 3
Esperanza Pelt
 
Betekom
 
   
2 1
Witgoor Sport
 
Diest
 
   
1 3
Beringen
 
Lille
 
   
4 0
De Kempen
 
Sint-Lenaarts
 
   
2 1
Nijlen
 
Weerstand Koersel
 
   
5 2
Adjidja
 
Eternel
 
   
1 1
Ayema
 
ASOS
 
   
4 1
Damissa
 
Buffles
 
   
1 0
Espoir Savalou
 
Hodio
 
   
2 0
Tukunnin
 
Cavaliers
 
   
1 2
USB
 
Soleil
 
   
0 1
USSK
 
JAC
 
   
2 1
Extension Gunners
 
Sua Flamingoes
 
   
0 4
BR Highlanders
 
Notwane
 
   
1 3
Vitoria U20
 
Fluminense PI U20
 
0 0
1 0
Capital FC
 
Araguacema
 
0 1
1 3
Interporto
 
Nova Conquista
 
   
2 1
Tocantinópolis
 
Palmas
 
1 0
4 1
Tocantins Miracema
 
Gurupi
 
   
   
ASK
 
RCK
 
   
0 1
Royal
 
Police
 
0 0
1 2
Nantong Zhiyun
 
Sichuan
 
1 0
2 0
Shenyang Urban
 
Shaanxi Chang'an
 
0 2
1 4
Chengdu Rongcheng
 
Hangzhou
 
0 2
1 2
Wuhan Three Towns
 
Meizhou Hakka
 
0 0
1 0
Beijing BG
 
Suzhou Dongwu
 
1 1
2 3
Dalian Professional
 
Cangzhou Mighty Lions
 
0 2
1 2
Tianjin Teda
 
Qingdao Hainiu
 
0 1
1 2
Shanghai Shenhua
 
Chongqing Dangdai Lifan
 
1 0
4 1
Wuhan Yangtze
 
Henan Jianye
 
0 0
1 1
Taoyuan International
 
Kaohsiung Yangxin
 
   
0 1
Hualien
 
Taipei Bear
 
   
2 0
New Taipei Air Source
 
Taichung Blue Whale W
 
0 2
0 2
JS Talangaï
 
Patronage Sainte-Anne
 
   
3 0
Nathaly's
 
CARA Brazzaville
 
   
1 0
Etoile de Kivu
 
TP Mazembe
 
0 0
0 1
AC Rangers
 
Dauphins Noirs
 
   
2 1
Bouake
 
Sporting Gagnoa
 
   
1 2
SOA
 
SOL
 
   
1 3
ES Bafing
 
Bassam
 
   
2 0
Gorica
 
Šibenik
 
1 1
2 3
Rijeka
 
Istra 1961
 
0 0
1 0
Hajduk Split U19
 
Šibenik U19
 
2 0
3 0
Ethnikos Achna
 
Anorthosis
 
0 0
0 2
APOEL
 
Apollon
 
0 1
1 1
ASIL Lysi
 
Omonia 29is Maiou
 
1 1
2 2
Ayia Napa
 
Omonia Aradippou
 
0 1
1 2
Enosis
 
Akritas
 
0 0
0 2
Ermis
 
Ahironas
 
0 0
1 1
Karmiotissa
 
Xylotympou
 
1 0
2 1
Olympiada Lympion
 
Othellos
 
0 1
0 3
Onisilos
 
Anagennisi Deryneia
 
0 1
0 1
AE Zakakiou
 
Digenis Ypsonas
 
   
2 1
Elia Lythrodonta
 
MEAP Nisou
 
   
1 0
Ethnikos Assias
 
Kouris Erimi
 
   
1 0
Iraklis Yerolakkou
 
EN THOI Lakatamia
 
   
1 3
Ormideia
 
Omonia Psevda
 
   
2 1
Peyia
 
APEP
 
   
1 0
Bohemians 1905
 
Pardubice
 
0 1
1 2
Karviná
 
Viktoria Plzeň
 
0 1
0 1
Slovácko
 
Jablonec
 
1 1
2 1
Hradec Králové
 
Sparta Praha
 
0 0
0 1
Guelleh / GR
 
Police Nationale
 
   
1 0
Gendarmerie
 
Arta / SIHD
 
   
1 1
Aluminium Nag Hammadi
 
Telephonaat Beni Suef
 
2 0
3 0
Asyut Petrol
 
Beni Suef
 
   
1 0
Fayoum
 
Qena
 
0 0
1 0
Ilameen
 
El Minya
 
0 0
2 2
Kima Aswan
 
El Badari
 
   
3 1
Mallawi
 
Tamya
 
   
1 1
Sohag
 
El Madina El Monowara
 
   
2 1
Middlesbrough
 
AFC Bournemouth
 
0 0
1 0
Blackburn Rovers
 
Birmingham City
 
1 0
4 0
Blackpool
 
Peterborough United
 
1 1
3 1
Bristol City
 
Huddersfield Town
 
1 1
2 3
Nottingham Forest
 
Hull City
 
0 1
2 1
Aldershot Town
 
Kingstonian
 
0 1
2 1
Barnet
 
Boreham Wood
 
2 2
2 3
Boston United
 
Kidderminster Harriers
 
2 0
4 1
Cheshunt
 
Bishop's Stortford
 
0 0
0 0
Chesterfield
 
Guiseley
 
   
   
Cray Wanderers
 
Dartford
 
0 3
1 3
Curzon Ashton
 
Alfreton Town
 
1 0
1 3
Dover Athletic
 
Bromley
 
0 1
0 1
Eastleigh
 
Enfield Town
 
2 0
5 0
Farsley Celtic
 
Southport
 
   
0 3
Folkestone Invicta
 
Uxbridge
 
0 0
2 0
Fylde
 
Solihull Moors
 
0 1
0 1
Hungerford Town
 
Weymouth
 
0 0
0 1
King's Lynn Town
 
Nantwich Town
 
1 1
2 1
Larkhall Athletic
 
AFC Totton
 
0 1
2 1
Maidenhead United
 
Maidstone United
 
   
   
Matlock Town
 
York City
 
   
0 1
Morpeth Town
 
Lancaster City
 
   
3 3
Needham Market
 
Wealdstone
 
2 0
2 1
Plymouth Parkway
 
Dulwich Hamlet
 
1 0
1 1
Radcliffe Borough
 
Spennymoor Town
 
0 0
0 1
Slough Town
 
Eastbourne Borough
 
2 0
3 1
Southend United
 
Dorking Wanderers
 
1 1
2 1
St Albans City
 
Braintree Town
 
0 0
0 0
Stockport County
 
Grimsby Town
 
2 0
4 0
Stourbridge
 
AFC Telford United
 
0 1
3 2
Tonbridge Angels
 
Torquay United
 
1 1
2 1
Wrexham
 
Gloucester City
 
2 0
5 0
Yeovil Town
 
Woking
 
0 1
3 1
Notts County
 
Altrincham
 
2 1
2 1
Cambridge United
 
Rotherham United
 
0 0
0 1
Ipswich Town
 
Sunderland
 
1 0
1 1
Morecambe
 
Fleetwood Town
 
0 0
0 0
Oxford United
 
Wigan Athletic
 
1 2
2 3
Plymouth Argyle
 
Charlton Athletic
 
1 0
1 0
Shrewsbury Town
 
Cheltenham Town
 
1 1
3 1
Rochdale
 
Newport County
 
1 0
3 0
Salford City
 
Stevenage
 
1 0
1 0
Sutton United
 
Harrogate Town
 
1 0
1 0
Tranmere Rovers
 
Leyton Orient
 
0 0
1 0
Felixstowe & Walton United
 
Canvey Island
 
   
2 0
Grays Athletic
 
Basildon United
 
   
2 0
Great Wakering Rovers
 
Aveley
 
   
1 4
Hashtag United
 
Dereham Town
 
   
2 1
Heybridge Swifts
 
Barking
 
   
4 4
Romford
 
Coggeshall Town
 
   
0 4
Tilbury
 
Witham Town
 
   
0 0
Ashford Town (Middlesex)
 
Chalfont St Peter
 
   
2 0
Basingstoke Town
 
Whyteleafe
 
   
   
Bracknell Town
 
Hanwell Town
 
   
3 0
Chertsey Town
 
Staines Town
 
   
3 1
Northwood
 
Thatcham Town
 
   
0 1
Tooting & Mitcham United
 
Westfield
 
   
1 0
Ashford United
 
Corinthian
 
   
3 1
Chichester City
 
Faversham Town
 
2 1
5 1
Cray Valley (PM)
 
Lancing
 
   
1 2
Hastings United
 
Ramsgate
 
   
2 0
Haywards Heath Town
 
Sevenoaks Town
 
   
2 1
Hythe Town
 
VCD Athletic
 
   
0 4
Phoenix Sports
 
Burgess Hill Town
 
   
5 2
Sittingbourne
 
Whitehawk
 
   
3 1
Three Bridges
 
Herne Bay
 
   
2 3
Whitstable Town
 
East Grinstead Town
 
   
2 2
Bedford Town
 
Wantage Town
 
   
8 1
Berkhamsted
 
Waltham Abbey
 
   
1 0
Harlow Town
 
Barton Rovers
 
0 0
2 0
Hertford Town
 
Biggleswade