Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Lushnja
 
Shkumbini Peqin
 
1 0
4 1
Pogradeci
 
Tomori Berat
 
0 1
0 3
Vora
 
Apolonia Fier
 
0 0
0 2
Apolonia W
 
Teuta W
 
   
8 0
Kinostudio W
 
Lushnja W
 
   
4 0
Tirana AS W
 
Skënderbeu W
 
   
1 1
AAS W
 
KF Tirana W
 
   
0 1
Laçi
 
Kastrioti Krujë
 
1 0
2 0
Dinamo Tirana
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
0 0
1º de Agosto
 
Sporting de Cabinda
 
0 0
0 0
MOIK
 
Keşlə II
 
2 0
2 0
Zaqatala
 
Neftchi II
 
0 1
0 1
Zira II
 
Turan
 
0 1
0 2
Al-Hidd
 
Manama
 
1 2
2 2
East Riffa
 
Al Hala
 
0 0
0 1
Al-Najma
 
Al Riffa
 
0 1
0 3
Mechelen
 
AS Eupen
 
1 0
1 3
Gent
 
Standard Liège
 
1 0
3 1
Football Club Schaerbeek
 
Sporting Bruxelles
 
   
2 3
Bregel Sport
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
0 5
Charleroi
 
Eendracht Aalst W
 
0 0
2 0
Mormont
 
Raeren-Eynatten
 
   
4 3
AS Cotonou
 
Police Benin
 
   
1 0
ASVO
 
ASOS
 
   
0 0
Ayema
 
JSP
 
   
3 1
Coton Sport Ouidah
 
Requins
 
   
1 0
Damissa
 
Dynamique Djougou
 
   
1 0
Dynamo Abomey
 
Loto Popo
 
   
2 0
Dynamo Unacob
 
Buffles
 
   
1 1
Energie
 
Dadjè
 
   
1 2
Espoir Savalou
 
Soleil
 
   
2 0
Hodio
 
Tonnerre
 
   
3 0
JAC
 
Djeffa
 
   
1 1
Tukunnin
 
Réal Sport
 
   
1 1
UPI-ONM
 
ASPAC
 
   
2 1
USSK
 
Dragons
 
   
0 1
Police XI
 
BR Highlanders
 
   
1 1
Sua Flamingoes
 
BDF XI
 
   
1 2
Prisons XI
 
Security Systems
 
   
   
Gilport Lions
 
Mogoditshane Fighters
 
   
   
Orapa United
 
Morupule Wanderers
 
   
   
Mirassol U20
 
Palmeiras U20
 
   
0 1
Royal
 
ASK
 
0 0
0 0
Hangzhou
 
Wuhan Three Towns
 
0 1
2 1
Meizhou Hakka
 
Zhenjiang Huasa
 
0 1
1 1
Beijing Guoan
 
Shenzhen
 
1 0
2 2
Hebei CFFC
 
Guangzhou R&F
 
1 1
1 1
Guangzhou Evergrande
 
Shanghai SIPG
 
0 0
0 0
Shandong Luneng
 
Changchun Yatai
 
0 0
2 1
Fu Jen University
 
Tainan City
 
0 0
1 0
Kondzo
 
Leopards de Dolisie
 
   
0 1
CARA Brazzaville
 
Otôho d'Oyo
 
   
0 3
Dauphins Noirs
 
TP Mazembe
 
   
0 1
AC Rangers
 
Blessing
 
   
0 0
Korhogo
 
ES Bafing
 
0 1
1 2
SOA
 
Bouake
 
0 0
0 0
PAEEK
 
Anorthosis
 
0 1
0 2
Omonia Nicosia
 
AEL
 
0 0
1 0
Brentford
 
Chelsea
 
0 0
0 2
Liverpool
 
Leicester City
 
1 3
3 3
Tottenham Hotspur
 
West Ham United
 
2 1
2 1
Cheltenham Town U18
 
Blackpool U18
 
   
1 3
Mole Valley SCR
 
Chipstead
 
1 0
3 0
Sidama Bunna
 
Welayta Dicha
 
1 0
2 0
Ethiopia Bunna
 
Hadiya Hosaena
 
0 0
0 1
Bordeaux
 
Lille
 
2 1
2 3
Lorient
 
Paris Saint Germain
 
1 0
1 1
Monaco
 
Rennes
 
1 1
2 1
Montpellier
 
Angers SCO
 
2 1
4 1
Nice
 
Lens
 
0 1
2 1
Olympique Lyonnais
 
Metz
 
0 0
1 1
Olympique Marseille
 
Reims
 
0 0
1 1
Saint-Étienne
 
Nantes
 
0 0
0 1
Troyes
 
Brest
 
0 1
1 1
Tilikratis
 
Ethnikos Skoulikadou
 
   
3 0
Acheron Kanalaki
 
Nafpaktiakos
 
   
1 2
Amvrakikos Loutrou
 
Anagennisi Artas
 
   
   
Diavolitsi
 
Aias Gastounis
 
   
3 1
Panachaiki
 
Panagriniakos
 
0 0
1 0
PAO Vardas
 
Diagoras Vrachneika
 
   
1 0
Anagennisi Karditsas
 
Agios Nikolaos
 
1 0
5 0
Panaitolikos
 
Niki Volos
 
0 0
1 0
PAOK
 
Larissa
 
1 0
3 1
Olympiakos Piraeus
 
Levadiakos
 
2 0
2 0
Apollon Pontou FC
 
Kavala
 
5 0
7 0
AEK Athens II
 
Asteras Vlachioti
 
0 0
1 0
Kallithea
 
Zakynthos
 
1 0
2 0
Apollon Smirnis U19
 
Panathinaikos U19
 
0 1
3 2
Atromitos U19
 
Olympiakos Piraeus U19
 
1 1
2 1
Asteras Tripolis U19
 
Panaitolikos U19
 
1 0
3 0
Malacateco
 
Antigua GFC
 
1 0
2 0
Chennaiyin
 
Kerala Blasters
 
0 2
0 3
Persis Solo
 
Persiba Balikpapan
 
0 0
2 0
Sriwijaya
 
Cilegon United
 
0 0
0 0
Al Karkh
 
Al Shorta
 
0 1
0 1
Al Diwaniya
 
Naft Maysan
 
1 1
2 1
Naft Al-Wasat
 
Zakho
 
0 1
0 2
Al Quwa Al Jawiya
 
Naft Al-Basra
 
1 1
2 1
Al Najaf
 
Newroz SC
 
0 0
0 1
Al Zawra'a
 
Naft
 
1 1
1 2
Ironi Kiryat Shmona
 
Maccabi Petah Tikva
 
0 0
1 0
Maccabi Tel Aviv
 
Bnei Sakhnin
 
1 1
1 1
Hapoel Be'er Sheva
 
Beitar Jerusalem
 
1 0
3 1
Atalanta U19
 
Spal U19
 
3 0
3 0
Inter U19
 
Torino U19
 
2 1
3 1
Roma U19
 
Genoa U19
 
   
   
Fiorentina U19
 
Napoli U19
 
   
   
Sampdoria U19
 
Verona U19
 
1 1
2 1
Como U19
 
Pordenone U19
 
   
4 1
Pisa U19
 
Perugia U19
 
   
3 1
Sassuolo
 
Bologna
 
0 2
0 3
Venezia
 
Lazio
 
1 1
1 3
Hellas Verona
 
Fiorentina
 
1 0
1 1
Inter
 
Torino
 
1 0
1 0
Roma
 
Sampdoria
 
0 0
1 1
Empoli
 
Milan
 
1 2
2 4
Napoli
 
Spezia
 
0 1
0 1
Carrarese
 
Pontedera
 
0 0
2 0
Gubbio
 
Cesena
 
0 0
4 1
Viterbese
 
Fermana
 
0 0
0 0
Ancona
 
Pescara
 
1 1
1 1
Modena
 
Grosseto
 
1 0
2 1
Montevarchi
 
Reggiana
 
0 1
1 3
Pistoiese
 
Olbia
 
1 0
1 1
Teramo
 
Virtus Entella
 
0 1
0 2
Vis Pesaro
 
Siena
 
1 0
2 1
ACR Messina
 
Paganese
 
1 0
2 1
Foggia
 
Nuova Monterosi
 
0 0
1 1
Picerno
 
Vibonese
 
1 0
1 0
Campobasso
 
Avellino
 
0 1
0 3
Latina
 
Palermo
 
1 0
1 0
Bari 1908
 
Potenza Calcio
 
0 0
2 0
Catania
 
Monopoli
 
0 1
0 2
Juve Stabia
 
Fidelis Andria
 
1 1
1 1
Turris
 
Taranto
 
1 1
1 2
Virtus Francavilla
 
Catanzaro
 
1 1
2 1
Caronnese
 
Sestri Levante
 
1 1
1 1
Casale
 
Bra
 
2 1
3 1
Fossano
 
Pro Imperia
 
0 0
1 0
Gozzano
 
Borgosesia
 
0 0
0 0
Lavagnese
 
Asti
 
0 0
0 1
Novara
 
Chieri
 
1 0
4 2
PDHAE
 
Ligorna
 
0 0
2 0
Vado
 
RG Ticino
 
0 0
1 0
Saluzzo
 
Città di Varese
 
0 0
0 0
Sanremo
 
Derthona
 
0 0
1 1
Breno
 
Adrense
 
1 0
5 1
Brusaporto
 
Sona
 
2 1
3 2
Casatese
 
Leon
 
0 0
0 1
Desenzano Calvina
 
Virtus Ciserano Bergamo
 
1 1
1 1
Olginatese
 
Villa d'Almè
 
0 0
1 0
Pontisola
 
Vis Nova Giussano
 
0 2
2 4
Ambrosiana
 
Levico
 
0 0
0 0
Caldiero Terme
 
Mestre
 
1 0
2 1
Campodarsego
 
Union ArzignanoChiampo
 
0 0
1 1
Cartigliano
 
Luparense
 
0 0
1 1
Clodiense
 
San Martino Speme
 
3 0
4 0
Delta Calcio Rovigo
 
Cjarlins Muzane
 
0 1
2 2
Dolomiti Bellunesi
 
Spinea
 
1 0
3 0
Este
 
Adriese
 
1 1
1 1
Montebelluna
 
Marignanese
 
1 0
1 1
Aglianese
 
Prato
 
1 0
2 0
Alcione
 
Bagnolese
 
0 0
1 0
Athletic Carpi
 
Lentigione
 
1 1
2 2
Borgo San Donnino
 
Ravenna
 
0 1
0 3
Correggese
 
Tritium
 
0 0
1 0
Mezzolara
 
Sammaurese
 
1 2
2 3
Real Forte Querceta
 
Progresso
 
1 0
2 2
Rimini
 
Sasso Marconi
 
1 0
3 0
Arezzo
 
Lornano Badesse
 
1 0
3 3
Foligno
 
Sporting Trestina
 
1 1
1 3
Gavorrano
 
FC Rieti
 
0 0
0 0
Montespaccato
 
Cascina
 
2 0
2 0
Poggibonsi
 
Pianese
 
2 0
3 0
Pro Livorno
 
Scandicci
 
0 2
1 2
San Donato Tavarnelle
 
Flaminia
 
0 0
1 0
Sangiovannese
 
Unipomezia
 
0 0
0 0
Atletico
 
Matese
 
1 0
1 0
Aurora Alto Casertano
 
Sambenedettese
 
1 0
2 3
Montegiorgio
 
Castelnuovo Vomano
 
0 1
1 2
Nereto
 
Castelfidardo Calcio
 
0 0
1 0
Pineto
 
Tolentino
 
0 1
0 1
Porto D' Ascoli
 
Vastese
 
0 2
1 2
Recanatese
 
San Nicolò
 
1 0
3 0
Trastevere
 
Chieti
 
1 2
3 2
Vastogirardi
 
Fano
 
1 0
1 0
Arzachena
 
Atletico Uri
 
2 0
4 1
Cassino
 
SSC Giugliano
 
0 0
1 1
Muravera
 
Afragolese
 
1 2
1 2
Ostia Mare Lidocalcio
 
Lanusei
 
0 0
1 0
Sassari Torres
 
Insieme Formia
 
1 0
4 0
Team Nuova Florida
 
Latte Dolce
 
   
   
Vis Artena
 
Gladiator
 
1 0
2 0
Casertana
 
Molfetta Calcio
 
2 3
2 4
Lavello
 
Sorrento
 
0 0
0 2
Mariglianese
 
Brindisi
 
1 1
1 1
US Bitonto
 
Francavilla
 
1 0
2 0
Virtus Matino
 
Rotonda
 
1 1
1 1
Casarano
 
Nocerina
 
2 0
2 1
Gravina
 
Nola 1925
 
1 0
1 0
Nardò
 
Città di Fasano
 
1 0
2 0
Bisceglie
 
Team Altamura
 
0 0
0 0
Aversa Normanna
 
Rende
 
0 0
0 1
Biancavilla
 
FC Messina
 
   
   
Cavese
 
Cittanova Interpiana
 
1 1
2 1
Gelbison
 
Troina
 
3 1
5 1
Lamezia Terme
 
Sancataldese
 
0 0
1 0
Licata
 
Castrovillari
 
0 0
3 0
Paternò
 
Trapani 1905
 
1 0
1 1
Portici
 
Santa Maria Cilento
 
   
   
San Luca
 
Giarre
 
3 1
4 1
Città Di Sant’Agata
 
Acireale
 
0 1
1 1
Bourj
 
Racing
 
1 0
3 0
Salam Zgharta
 
Al Ansar
 
0 2
0 6
Linare
 
Lesotho Defence Force
 
   
1 0
Al-Madina
 
Asswehly
 
   
0 0
Olympic Azzaweya
 
Al Ahli Tripoli
 
   
0 0
Naxxar Lions
 
San Gwann
 
0 0
1 1
Lija Athletic
 
Rabat Ajax
 
1 0
3 0
Médine
 
Gourel Sangue
 
2 0
3 0
Garde Nationale
 
SNIM
 
0 0
0 3
SC Heerenveen
 
Feyenoord
 
0 2
0 3
Willem II
 
NEC
 
0 1
0 1
Heracles Almelo
 
SC Cambuur
 
0 0
1 1
Ajax
 
Fortuna Sittard
 
2 0
5 0
FC Utrecht
 
FC Twente
 
0 1
1 1
Coleraine
 
Glentoran
 
0 1
0 2
Muscat
 
Al Suwaiq
 
   
   
Al-Musannah
 
Dhofar
 
2 0
3 0
Nizwa
 
Al-Rustaq
 
   
0 3
Saham
 
Al Nasr
 
0 0
0 0
Al-Nahda
 
Bahla
 
0 0
0 0
Al-Ittihad
 
Sohar
 
0 1
0 2
Al Seeb
 
Oman Club
 
0 0
0 0
Pakistan Navy
 
SNGPL
 
   
   
WAPDA
 
SSGC
 
   
   
Farense U23
 
Belenenses U23
 
4 0
5 0
Leca
 
Paredes
 
   
1 1
Casa Pia
 
Sporting CP
 
1 1
1 2
Gorilla
 
Mukura
 
0 1
0 1
Etincelles
 
Gicumbi
 
1 0
2 0
Etoile de l'Est
 
APR
 
2 1
2 2
Musanze
 
Marines
 
3 0
5 1
Rayon Sports
 
Police Rwanda
 
0 0
1 0
Al-Kawkab
 
Ohod