Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Huracán Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 2
2 2
Racing Club
 
Central Cordoba SdE
 
0 0
0 0
Rosario Central
 
Arsenal de Sarandi
 
4 0
4 0
Defensa y Justicia
 
Newell's Old Boys
 
0 0
2 0
Lanús
 
Gimnasia La Plata
 
2 0
2 0
Huracán
 
Vélez Sarsfield
 
1 0
1 1
Central Norte
 
Sarmiento Resistencia
 
0 0
3 0
Ciudad de Bolívar
 
Deportivo Camioneros
 
0 0
0 0
Crucero del Norte
 
Sportivo Belgrano
 
0 0
0 0
Deportivo Madryn
 
Sportivo Desamparados
 
0 0
2 1
Douglas Haig
 
Sportivo Las Parejas
 
0 0
1 0
Estudiantes de San Luis
 
Circulo Deportivo
 
1 0
1 1
Independiente Chivilcoy
 
Cipolletti
 
0 0
1 1
Olimpo
 
Villa Mitre
 
0 0
0 0
Racing Córdoba
 
CDJU Gualeguaychu
 
1 0
2 0
Sol de Mayo
 
Sansinena
 
0 0
1 0
Sportivo Peñarol
 
Ferro Carril Oeste LP
 
1 1
1 1
Gimnasia Concepción
 
Boca Unidos
 
1 1
2 2
Huracán Las Heras
 
Juventud Unida Univ.
 
1 1
1 1
Unión Sunchales
 
Def. de Pronunciamiento
 
1 0
2 1
Chaco For Ever
 
Gimnasia y Tiro
 
0 1
0 1
Ararat-Armenia
 
Noah
 
1 2
5 2
Nasaf
 
Ahal
 
2 0
3 2
Cooma Tigers
 
Gungahlin
 
   
   
ECU Joondalup
 
Inglewood United
 
1 1
2 2
Fremantle City W
 
West NTC W
 
   
3 3
Northern Redbacks W
 
Balcatta W
 
1 0
1 0
Völkermarkt
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
4 3
Kuchl
 
Wals-Grünau
 
2 0
0 0
TSV St. Johann
 
Anif
 
1 0
2 1
Hohenems
 
FC Egg
 
1 0
2 0
Al Ittifaq Maqaba
 
Al Tadamun Buri
 
1 0
2 0
Isa Town
 
Qalali
 
0 0
1 1
Muharraq
 
Al Riffa
 
0 0
0 0
Al Ahli
 
Al-Najma
 
1 1
1 1
Gomelzheldortrans
 
Lida
 
2 0
4 0
Arsenal
 
Belshina
 
1 0
4 1
FK Cementnik
 
Slonim City
 
   
1 0
Kronon
 
BGU Minsk
 
   
0 0
Lida II
 
Oshmyany
 
   
0 3
Lyuban'
 
Stroitel Kapyl
 
   
2 6
Schuchin
 
HCS-Olympia
 
   
2 2
Viktoriya Maryina Horka
 
Veras
 
   
3 0
Kletsk
 
Energosbyt-BSATU
 
   
1 7
Partizan Salihorsk
 
Starye Dorogi
 
   
5 1
Lierse Kempenzonen
 
RFC Wetteren
 
1 0
3 0
Lokeren-Temse
 
Ninove
 
0 0
1 0
High Quality United
 
Ugyen Academy
 
1 0
1 0
Leotar
 
Posusje
 
0 2
2 2
Sao Francisco
 
Atlético Acreano
 
0 1
1 2
Ypiranga AP
 
Santana
 
4 0
5 0
Madureira U20
 
Flamengo RJ U20
 
1 1
1 1
Nova Iguaçu U20
 
Vasco U20
 
0 0
3 0
Botafogo U20
 
Resende U20
 
2 0
3 0
Athletico PR
 
Santos
 
1 0
1 0
América RJ
 
Friburguense
 
1 0
2 0
Americano
 
Boavista
 
1 1
2 1
Artsul
 
Madureira
 
0 0
0 2
Duque de Caxias
 
Macaé
 
   
0 1
Perolas Negras
 
Bangu
 
0 0
1 0
Sampaio Corrêa RJ
 
Volta Redonda
 
0 0
0 0
Glória
 
Passo Fundo
 
1 1
3 1
Igrejinha
 
Veranópolis
 
0 1
1 1
América SP
 
Inter de Bebedouro
 
   
2 3
Colorado Caieiras
 
Paulista
 
1 0
2 1
ECUS
 
USAC
 
0 2
0 3
Fernandópolis
 
Matonense
 
0 0
1 1
Flamengo SP
 
Barcelona EC
 
2 0
2 0
Grêmio Sãocarlense
 
Independente SP
 
0 0
0 0
Itapirense
 
São Carlos
 
0 1
1 2
Manthiqueira
 
Atlético Mogi
 
   
2 0
Mauaense
 
Guarulhos
 
1 0
2 2
Mogi Mirim
 
Rio Branco SP
 
1 0
1 0
Santacruzense
 
Grêmio Prudente
 
0 1
1 1
Taquaritinga
 
Catanduva
 
1 0
2 0
União Mogi
 
Mauá
 
0 0
0 1
VOCEM
 
Osvaldo Cruz
 
0 0
1 1
XV de Jaú
 
Assisense
 
1 0
2 1
Ferroviária U20
 
Inter Limeira U20
 
1 0
1 0
Palmeiras W
 
AERP W
 
   
7 0
São Paulo W
 
Portuguesa W
 
2 0
7 0
CSA
 
Náutico
 
0 0
0 1
Vila Nova
 
Avaí
 
0 0
1 0
Hebar II
 
Oborishte
 
   
0 2
Partizan
 
Peshtera Galata
 
   
2 1
Drenovets
 
Lokomotiv Mezdra
 
   
2 3
Sokol Markovo
 
Rodopa Smolyan
 
   
2 2
Avion Academy
 
Yafoot
 
1 0
3 1
Bamboutos
 
Feutcheu
 
0 0
2 0
Fovu Club
 
Fortuna Mfou
 
1 2
2 3
Stade Renard
 
PWD
 
0 0
1 0
Union Douala
 
Dragon de Yaounde
 
0 0
1 0
Valour
 
Edmonton
 
1 0
3 0
York9
 
HFX Wanderers
 
1 0
1 1
Melipilla
 
Curicó Unido
 
0 0
1 1
Antofagasta
 
Palestino
 
2 0
2 1
Unión La Calera
 
Colo-Colo
 
0 1
1 1
Universidad Católica
 
Ñublense
 
0 1
2 2
La Equidad
 
Llaneros
 
0 0
1 0
Junior
 
Deportivo Pereira
 
1 0
4 3
Real Cartagena
 
Cortuluá
 
2 0
2 0
Barranquilla
 
Valledupar
 
1 0
2 1
Deportivo Saprissa
 
ADR Jicaral
 
2 0
4 0
Sporting San José
 
San Carlos
 
0 0
0 0
Koprivnica
 
Papuk
 
   
5 2
Bednja
 
Uljanik
 
0 0
1 0
Belišće
 
Mladost Prelog
 
2 1
4 1
Granicar Zupanja
 
Rudar Labin
 
0 1
0 1
Krizevci
 
Dugopolje
 
1 2
2 3
Mladost Ždralovi
 
Neretva Metković
 
1 2
4 2
Moslavina
 
Oriolik Oriovac
 
0 1
0 2
Orijent 1919
 
Marsonia
 
1 0
2 1
Pitomaca
 
Udarnik Kurilovec
 
   
2 0
Podravina Ludbreg
 
Bjelovar
 
0 0
0 0
Primorac Biograd
 
Samobor
 
0 0
1 0
Sesvete
 
Mladost Petrinja
 
0 0
0 0
Virovitica
 
Bijelo Brdo
 
0 2
0 4
Vuteks-Sloga
 
Straza Hum na Sutli
 
0 1
3 1
Baník Sokolov
 
Bohemians 1905
 
0 2
0 6
Benesov
 
Teplice
 
0 1
0 1
Hanácká
 
Zbrojovka Brno
 
1 1
1 1
Hlučín
 
Baník Ostrava
 
0 0
0 0
Jiskra Domažlice
 
Vlašim
 
0 3
1 7
Slavičín
 
Karviná
 
1 1
1 5
Slovan Velvary
 
Chomutov
 
2 0
3 1
Sokol Hostoun
 
Pardubice
 
0 0
0 0
Tatran Sedlcany
 
České Budějovice
 
0 2
0 6
Uničov
 
Sigma Olomouc
 
1 3
2 4
Ústí nad Orlicí
 
Vyškov
 
0 1
0 2
Valašské Meziříčí
 
Prostějov
 
0 1
0 3
Povltava FA
 
Varnsdorf
 
0 3
0 5
Slovan Liberec
 
Zbuzany
 
1 0
1 2
HB Køge
 
FC Helsingør
 
0 1
0 1
AaBK / Løjt / Rødekro W
 
Odense Q W
 
   
2 5
Borup / Solrød W
 
Allerød W
 
   
5 2
BSF W
 
Farum BK W
 
0 1
0 1
Dalum / Næsby W
 
KoldingQ W
 
0 1
1 1
JAI W
 
ASA W
 
0 0
0 1
Lynge-Broby W
 
B 93 W
 
   
0 8
ØB W
 
Stige W
 
   
1 5
Vejgaard W
 
AaB W
 
   
1 7
Brabrand W
 
Varde W
 
   
1 2
NIF / HG W
 
Køge
 
0 2
0 5
Sundby W
 
Brondby W
 
0 1
1 3
Cumbaya
 
El Nacional
 
0 0
0 0
Chacaritas
 
Duros del Balón
 
1 0
2 1
LDU Portoviejo
 
América de Quito
 
0 0
0 0
Ghazl El Mehalla
 
Al Mokawloon
 
1 0
1 2
Misr Lel Makasa
 
Pyramids FC
 
0 4
0 5
Jocoro
 
Santa Tecla
 
1 0
2 0
CD Platense
 
Isidro Metapán
 
1 0
2 1
Firpo
 
Once Municipal
 
1 1
2 2
Municipal Limeño
 
Atletico Marte
 
0 1
1 2
Newcastle United
 
Burnley
 
0 0
0 0
Newport County
 
Southampton
 
0 3
0 8
West Bromwich Albion
 
Arsenal
 
0 3
0 6
Erith Town
 
Sevenoaks Town
 
0 0
1 2
Littlehampton Town
 
Sittingbourne
 
   
4 0
Redcar Athletic
 
Seaham Red Star
 
   
1 3
Eastwood Community
 
Worksop Town
 
   
2 5
Enfield 1893
 
Stanway Rovers FC
 
   
2 1
Mole Valley SCR
 
Steyning Town
 
   
4 0
Fylde W
 
Burnley W
 
1 0
2 0
Huddersfield Town W
 
Brighouse Town W
 
0 0
1 1
Wolverhampton Wanderers W
 
West Bromwich Albion W
 
0 0
2 0
Chichester City W
 
Southampton W
 
   
0 2
Crawley Wasps W
 
Portsmouth W
 
   
3 2
Hounslow W
 
London Bees W
 
   
0 1
Peterborough United W
 
Holwell Sports W
 
   
0 1
Doncaster Belles W
 
Nettleham W
 
   
2 5
Long Eaton United LFC W
 
Burton Albion W
 
   
1 3
The New Saints W
 
Leek Town Ladies W
 
   
5 4
Newcastle United W
 
Alnwick Town W
 
   
7 1
United of Manchester W
 
Bradford City W
 
   
3 1
AFC Wimbledon Ladies W
 
London Seaward W
 
   
1 3
Billericay Town W
 
C&K Basildon W
 
   
1 1
Enfield Town W
 
Harlow Town W
 
   
1 1
AFC Bournemouth Ladies
 
Southampton WFC W
 
   
4 0
Chesham United LFC W
 
Maidenhead United W
 
   
1 0
Larkhall Athletic W
 
Portishead W
 
   
0 1
Elva
 
Maardu
 
0 1
0 1
Pärnu
 
Paide U21
 
1 3
2 4
Flora II
 
Tammeka II
 
1 0
2 1
Vändra
 
Laanemaa Haapsalu
 
2 0
4 1
Viimsi
 
Nõmme Kalju II
 
0 0
1 1
Harju Jalgpallikool
 
TJK Legion II
 
0 5
2 6
Tabasalu
 
K-Järve JK Järve
 
1 0
2 2
Phoenix W
 
Saku Sporting II W
 
   
2 1
Tallinna Kalev II W
 
Flora II W
 
   
1 1
Ararat
 
Vastseliina Tannem
 
   
2 3
Ajax Lasnamäe
 
Noorus 96
 
   
2 3
Rummu Dünamo
 
Vaprus II
 
   
1 7
Võru FC Helios
 
Tartu Kalev
 
   
2 3
Brøndby
 
Salzburg
 
0 2
1 2
Dinamo Zagreb
 
Sheriff
 
0 0
0 0
Shakhtar Donetsk
 
Monaco
 
0 2
1 2
GrIFK
 
Ilves II
 
0 0
1 0
NJS
 
PKKU
 
1 0
1 1
I-Kissat
 
SalPa
 
2 0
3 0
JyPK W
 
HPS W
 
0 0
0 2
TP-47
 
Tervarit-j
 
1 0
2 1
Inter Turku II
 
Peimari United
 
0 3
1 5
JJK Jyväskylä II
 
PK-37
 
0 2
1 3
KoiPS
 
HIFK 2
 
1 4
2 6
Jaro
 
EIF
 
1 1
1 1
Ajaccio
 
Caen
 
1 0
2 0
Freiburg II
 
Würzburger Kickers
 
0 0
1 0
Havelse
 
Türkgücü-Ataspor
 
0 2
0 3
MSV Duisburg
 
Wehen Wiesbaden
 
0 0
0 2
Osnabrück
 
Borussia Dortmund II
 
1 0
2 1
Saarbrücken
 
Magdeburg
 
0 1
2 1
Bremer SV
 
FC Bayern München
 
0 5
0 12
Ingolstadt U19
 
Greuther Fürth U19
 
1 0
2 1
DJK Bamberg
 
Sand
 
0 0
2 0
Gundelfingen
 
Hallbergmoos-Goldach
 
   
0 1
Brinkumer SV
 
Borgfeld
 
4 0
10 0
Vatan Sport
 
SFL Bremerhaven
 
0 1
1 1
Werder Bremen III
 
BTS Neustadt
 
0 2
2 3
Geestemünde
 
Komet Arsten
 
1 0
1 0
Hastedt
 
Hemelingen
 
0 3
1 3
Fernwald
 
Eintracht Stadtallendorf
 
3 2
3 3
Elversberg II
 
Hertha Wiesbach
 
1 1
2 4
Eppelborn
 
Jagersburg
 
1 3
0 0
Mechtersheim
 
Dudenhofen
 
1 1
1 4
Speyer
 
Pfeddersheim
 
0 0
1 0
Alemannia Waldalgesheim
 
Salmrohr
 
3 0
0 0
Eintracht Trier
 
Karbach
 
2 0
4 0
Hassia Bingen
 
Gonsenheim
 
0 0
1 0
Mülheim-Kärlich
 
FV Engers 07
 
2 0
2 0
Kaiserslautern II
 
Eisbachtal
 
1 1
2 2
CSV Olympia
 
Tennis Borussia
 
   
0 16
Drochtersen / Assel
 
Eintracht Norderstedt
 
2 0
2 0
Mainz 05 II
 
TSV Steinbach
 
1 0
2 1
Hessen Kassel
 
Stuttgart II
 
1 1
3 2
Schalke 04 II
 
Borussia M'gladbach II
 
0 0
1 0
Fortuna Düsseldorf II
 
Rödinghausen
 
2 1
3 1
Lippstadt 08
 
Alemannia Aachen
 
1 0
2 0
Wuppertaler SV
 
Rot-Weiss Essen
 
0 1
0 1
Fortuna Köln
 
Rot Weiss Ahlen
 
1 1
1 1
Homberg
 
Wegberg-Beeck
 
1 0
1 1