Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Aïn M'lila U21
 
CS Constantine U21
 
0 2
1 2
ASO Chlef U21
 
NA Hussein Dey U21
 
0 0
0 0
Aïn M'lila
 
CS Constantine
 
1 0
2 3
ASO Chlef
 
NA Hussein Dey
 
1 0
1 1
Centenary Stormers
 
Toowong
 
1 0
2 2
Western Spirit
 
Brisbane Knights
 
3 1
4 4
Centenary Stormers II
 
Toowong Res.
 
   
0 4
Western Spirit Res.
 
Brisbane Knights Res.
 
   
0 4
Maitland
 
Lake Macquarie
 
0 0
1 0
Darwin Hearts
 
Darwin Olympic
 
0 2
0 5
Gold Coast United
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
0 1
1 1
South Melbourne
 
Port Melbourne
 
0 0
0 1
Oakleigh Cannons
 
Altona Magic
 
1 1
3 2
Brisbane City
 
Queensland Lions
 
1 1
1 2
Oakleigh Cannons U21
 
Altona Magic U21
 
   
3 0
Fremantle City W
 
Curtin University W
 
4 0
7 0
Murdoch Uni Melville W
 
Balcatta W
 
1 0
5 0
Frauental
 
Wildon
 
   
   
Hitthaller St. Michael
 
SC Bruck an der Mur
 
   
   
Ilz
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
   
Lafnitz II
 
Leoben
 
   
   
Lebring
 
Gnas
 
   
   
Mettersdorf
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Rottenmann
 
Liezen
 
   
   
Voitsberg
 
Fürstenfeld
 
   
   
Zirl
 
SV Innsbruck
 
0 1
0 1
Zams
 
Kirchbichl
 
1 3
4 5
Donau
 
Mannswörth
 
0 0
0 1
Union Mauer
 
Elektra
 
   
1 2
Naftan
 
Orsha
 
1 0
3 1
Dnepr Mogilev
 
Gomelzheldortrans
 
1 0
4 0
Krumkachy
 
Arsenal
 
0 1
0 1
Volna
 
Baranovichi
 
2 0
2 0
Slutsk
 
Shakhtyor
 
1 0
1 4
Dinamo Brest
 
Smorgon
 
1 1
2 2
Dinamo Minsk Res.
 
BATE Res.
 
0 0
2 1
Gomel Res.
 
Isloch Res.
 
2 2
3 2
Gomel W
 
Zorka-BDU W
 
   
0 8
Vitebsk W
 
Minsk FK W
 
   
0 5
Dinamo Brest W
 
Neman W
 
   
0 5
Dinamo-BGU W
 
Dnepr Mogilev W
 
   
5 0
Bangu U20
 
Resende U20
 
0 3
0 3
Cruzeiro U20
 
Serranense U20
 
1 1
5 1
Minas Boca U20
 
Coimbra U20
 
2 1
3 3
Tombense
 
Ferroviário
 
2 0
3 0
Deportes Tolima
 
Millonarios
 
1 0
1 1
Písek
 
Rakovnik
 
   
   
Wadi Degla
 
El Gounah
 
0 0
0 0
Al Merreikh
 
Nasr
 
0 0
0 1
El Daklyeh
 
Gomhoreyat Shepin
 
0 0
0 0
El Seka El Hadid
 
Nojom El Mostabel
 
1 1
3 2
El Zarqa
 
Masr
 
   
1 2
Petrojet
 
Olympic El Qanah
 
1 0
3 1
Suez
 
Sers Elyan
 
   
0 1
Tanta
 
Coca-Cola
 
0 1
1 2
Tersana
 
Porto Suez
 
1 0
2 0
Baladiyyat Al Mehalla
 
Abu Qir Semad
 
   
0 0
Dekernes
 
Alaab Damanhour
 
   
1 2
El Hamam
 
Beni Ebeid
 
   
1 0
El Mansura
 
Maleyet Kafr El Zayiat
 
   
1 0
El Olympi
 
Haras El Hodood
 
0 1
0 1
El Raja
 
Biyala
 
1 1
2 2
Kafr El Sheikh
 
Al Jazeera
 
0 1
1 1
Pharco
 
Sporting Alexandria
 
2 0
3 1
Hiiumaa
 
Flora U19
 
   
2 1
Raasiku Joker
 
Saue
 
   
1 0
Kose
 
Tallinn Piraaja
 
   
0 2
Sweden
 
Slovakia
 
0 0
1 0
Croatia
 
Czech Republic
 
0 1
1 1
England
 
Scotland
 
0 0
0 0
EB / Streymur II
 
HB II
 
0 0
1 2
NSÍ
 
B68
 
3 2
4 3
JäPS
 
Atlantis
 
0 3
4 5
MiPK
 
NJS
 
0 1
0 2
Kirkkonummi
 
SexyPöxyt
 
2 1
2 5
NuPS
 
EsPa
 
0 0
0 1
Futura
 
RiPS
 
   
3 0
P-Iirot
 
TPS II
 
0 0
1 1
TiPS
 
SAPA III
 
0 0
1 1
Haka Juniorit
 
ACE
 
   
6 0
JJK Jyväskylä II
 
LehPa
 
4 0
5 0
Loiske
 
TP-T
 
0 0
2 2
PK-37
 
Jyväskylä Blackbird
 
0 1
2 2
SaPa Pieksämäki
 
Riverball
 
   
1 1
Tervakosken Pato
 
NoPS
 
   
0 2
ÅIFK
 
MaPS
 
0 1
2 2
CLE
 
ToTe
 
0 1
0 1
EBK
 
Espoon Tikka
 
3 0
4 1
HPS
 
Espoo II
 
0 0
3 1
Valtti
 
Kontu
 
0 0
1 0
HJK
 
Ilves
 
1 1
2 1
Inter Turku
 
SJK
 
0 0
2 0
Blois
 
Poissy
 
   
   
C' Chartres
 
St-Pryvé St-Hilaire
 
   
   
Versailles
 
Vannes
 
   
   
Brest W
 
Lens W
 
   
   
Strasbourg W
 
Nantes W
 
   
   
Armed Forces
 
Marimoo
 
   
0 2
Fortune
 
Milan
 
   
2 0
Jarra West FC
 
Bombada FC
 
1 1
1 1
Telavi
 
Shukura
 
0 0
1 0
Torpedo Kutaisi
 
Samgurali
 
0 0
0 0
Dinamo Batumi
 
Dila
 
2 0
2 0
Gareji
 
Chikhura
 
0 0
2 0
Merani Martvili
 
WIT Georgia
 
2 0
4 1
Shevardeni 1906
 
Norchi Dinamo
 
0 0
2 2
Sioni
 
Gagra
 
0 1
0 1
Zugdidi
 
Rustavi
 
0 0
2 1
Kolkheti Khobi
 
Spaeri
 
   
1 1
Meshakhte
 
Varketili
 
   
1 0
Saburtalo II
 
Guria
 
   
2 1
Horoya
 
Fello Star
 
   
1 0
Haukar
 
Njardvík
 
0 0
1 1
Álafoss
 
Ýmir
 
1 1
1 3
Snæfell
 
Ísbjörninn
 
   
   
Vatnaliljur
 
KB
 
0 0
0 0
Léttir
 
Vængir Jupiters
 
0 3
2 4
ÍBV
 
Fjölnir
 
1 0
1 0
Thór
 
Kórdrengir
 
0 0
0 1
Afturelding
 
Selfoss
 
2 2
3 3
Grindavík
 
Grótta
 
1 0
3 1
HK / Ýmir U19
 
Breið / Augn / Smári U19
 
   
3 0
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
Beitar Ramat Gan
 
0 0
3 2
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
1 0
1 0
Hapoel Sandala Gilboa
 
Hapoel Ein as-Sahla
 
   
2 2
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
1 2
5 2
Ahi Bir al-Maksur
 
Hapoel Beit Shean
 
   
2 7
Hapoel Gedera
 
Beitar Yavne
 
1 1
4 2
Hapoel Kfar Bara
 
Beitar Petah Tikva
 
0 3
0 4
Roei Heshbon Tel Aviv
 
Shimshon Bnei Taibe
 
0 0
2 1
Shikun HaMizrah
 
Maccabi Ironi Netivot
 
0 0
1 1
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
Tzeirei Sakhnin
 
   
2 0
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
MS Be'er Sheva
 
   
3 1
Ironi Modi'in
 
Arad
 
3 0
4 2
Moadon Tzeirey Rahat
 
Beitar Ashdod
 
   
6 5
Pardes Hanna-Karkur
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
6 0
Ironi Beit Dagan
 
Otzma Holon
 
1 0
3 2
Sporting Tel Aviv
 
Hapoel Pardesya Noam
 
0 3
0 5
Beitar Haifa Jacob
 
Ihud Bnei Kfar Kara
 
   
6 4
Beitar Nahariya
 
Maccabi Ironi Yafia
 
3 0
4 0
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Ahva Kafr Manda
 
   
3 0
Ihud Bnei Baka
 
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
   
4 2
MS Kfar Kama
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
0 4
Hapoel Ironi Arraba
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
   
1 1
Ironi Bnei Kabul
 
Elnahada Nazareth
 
   
3 0
Recanatese
 
Castelnuovo Vomano
 
1 0
3 0
Igilik
 
Bulat
 
1 1
2 1
Kyzyl-Zhar
 
Akzhayik
 
0 0
0 1
Shakhter Karagandy
 
Taraz
 
1 0
1 0
Atyrau
 
Astana
 
0 2
0 2
Ordabasy
 
Aktobe
 
0 0
0 1
Cheongju
 
Daejeon Korail
 
1 1
1 3
Pyeongtaek Citizen
 
Mokpo City
 
0 1
0 2
Džiugas Telšiai
 
Žalgiris
 
0 0
0 3
Nevėžis
 
Banga
 
0 1
0 2
Hang Sai
 
Casa de Portugal
 
2 0
4 0
Tidjikja
 
Sahel
 
0 0
0 1
Nouadhibou
 
Tevragh-Zeïne
 
2 0
2 0
Ittihad Khemisset
 
KAC Kénitra
 
0 1
0 1
Kawkab Marrakech
 
Widad Témara
 
1 0
3 1
Khouribga
 
Chabab Ben Guerir
 
1 0
1 0
Olympique Dcheïra
 
Chabab Atlas Khénifra
 
0 0
1 0
Riadi Salmi
 
Racing de Casablanca
 
3 0
5 0
Stade Marocain
 
UTS Rabat
 
   
2 3
Tihad Casablanca
 
Raja Beni Mellal
 
   
2 0
Wydad Fès
 
AS Salé
 
0 1
2 1
Ferroviário de Lichinga
 
Ferroviário Nacala
 
   
2 0
Bryne
 
Grorud
 
2 0
3 2
KFUM
 
Ranheim
 
2 1
2 1
Raufoss
 
Jerv
 
2 0
3 0
Sogndal
 
Aalesund
 
1 0
2 0
Start
 
Ullensaker / Kisa
 
0 1
1 3
Stjørdals-Blink
 
Sandnes Ulf
 
1 1
1 2
Strømmen
 
Åsane
 
1 0
1 0
Fredrikstad
 
HamKam
 
0 0
0 1
Deportivo Capiatá
 
Sportivo Iteño
 
1 1
1 1
Deportivo Santaní
 
Fulgencio Yegros
 
1 1
1 1
Fernando de la Mora
 
2 de Mayo
 
3 1
3 1
Guaraní de Trinidad
 
3 de Febrero
 
0 0
0 0
Resistencia
 
Sportivo Trinidense
 
0 0
2 1
UTC Cajamarca
 
Molinos El Pirata
 
0 0
1 0
Huragan Morąg
 
Ruch Wysokie Mazowieckie
 
2 3
6 4
Wólczanka W. Pełkińska
 
Łagów
 
3 0
3 1
FKS Stal Kraśnik
 
Jutrzenka Giebułtów
 
3 0
5 1
Starogard Gdański
 
Świt Skolwin
 
0 1
0 2
Bray Wanderers
 
UCD
 
1 0
4 0
Athlone Town
 
Cork City
 
0 1
0 2
Galway United
 
Cabinteely
 
1 0
1 0
Wexford Youths
 
Shelbourne
 
0 1
0 1
Bohemians
 
Drogheda United
 
2 0
5 0
Dundalk
 
Longford Town
 
1 1
1 1
St Patrick's
 
Sligo Rovers
 
1 0
2 0
Waterford United
 
Shamrock Rovers
 
1 1
1 4
Finn Harps
 
Derry City
 
1 2
1 2
Ural UrFA W
 
Zvezda 2005 W
 
0 1
0 6
Khimki / UOR W
 
Zenit W
 
0 4
0 6
Krylya Sovetov W
 
Chertanovo W
 
0 5
0 5
Rubin Kazan W
 
CSKA Moscow W
 
0 0
0 0
Akademiya Futbola W
 
Ryazan VDV W
 
0 4
0 7
Rostov W
 
Lokomotiv Moscow W
 
0 1
0 2
Freetown City
 
Mighty Blackpool
 
   
   
Old Edwardians
 
Johansen
 
   
   
Brazil
 
Peru
 
1 0
4 0
Chile
 
Bolivia
 
1 0
1 0
Guiniguada U19
 
PC Vecindario U19
 
   
2 1
Las Palmas U19 II
 
Doramas U19
 
   
11 0
Villa Santa Brígida U19
 
Guía U19
 
   
3 0
Beti Onak
 
Baztan
 
   
1 1
Txantrea
 
Bidezarra
 
   
1 2
IFK Skovde
 
Oddevold
 
0 0
0 0
Vänersborgs FK
 
Ahlafors
 
0 1
1 3
Boden
 
Umeå FC Akademi
 
2 0
4 1
Eslov
 
IFK Hässleholm
 
   
1 4
Hässleholms IF
 
Olympic
 
   
1 2
Umeå
 
IFK Luleå
 
0 0
1 0
Lund
 
Torns
 
2 0
7 1
Qviding FIF
 
Vänersborgs IF
 
0 1
2 3
Bellinzona
 
Black Stars
 
0 1
0 2
Stade Nyonnais
 
Breitenrain
 
   
2 2
Brühl
 
YF Juventus
 
   
1 3
Mbeya City
 
Coastal Union
 
1 0
2 0
Azam
 
Gwambina
 
1 1
4 1
Kitara
 
KCCA
 
2 1
2 6
UPDF
 
SC Villa
 
1 0
2 1
Rentistas
 
Torque
 
0 1
0 2
Fénix
 
Cerrito
 
0 1
1 3
HT
FT
Appalachian
 
North Alabama
 
   
4 2
LSA Limeño
 
Metro Louisville
 
   
2 1
Monmouth
 
Atlantic City
 
   
1 1
Oklahoma City 1889
 
Demize NPSL
 
   
0 1
Charleston Battery
 
Miami FC II
 
1 1
2 1
Brazos Valley
 
Texas United
 
0 1
1 3
Kalamazoo FC
 
Fort Wayne
 
0 1
1 1
AC Connecticut
 
Seacoast United Phantoms
 
0 3
0 3
Oakland County
 
Dayton Dutch Lions
 
1 0
3 2
Western Mass Pioneers
 
Black Rock
 
3 0
4 0
Aral Nukus
 
Dinamo Samarqand
 
   
2 1
Buxoro
 
FK Olympic
 
   
0 1
Qizilqum
 
Surkhon
 
0 1
1 1
Academia Puerto Cabello