Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Devolli
 
Skrapari
 
   
7 0
Këlcyra
 
Labëria
 
   
0 1
Memaliaj
 
Albpetrol Patos
 
   
2 1
Përmeti
 
Butrinti Sarandë
 
   
0 1
Tepelena
 
Gramozi Ersekë
 
   
2 0
Western United
 
Melbourne City
 
0 1
2 1
Central Coast Mariners
 
Adelaide United
 
0 0
2 1
Broadmeadow Magic
 
Hamilton Olympic
 
1 1
2 1
Bayswater City
 
Perth Glory II
 
0 0
1 0
Mackay Wanderers
 
Magpies
 
   
1 10
Frankston Pines
 
Epping City
 
   
4 1
Geelong SC
 
Brunswick City
 
0 1
1 3
Wolfsberger AC U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
3 0
4 1
Treibach
 
Bleiburg
 
   
   
Feldkirchen
 
Dellach im Gailtal
 
   
   
Qaradağ Lökbatan
 
Keşlə II
 
   
0 1
Turan
 
Qarabağ II
 
   
2 1
Neman Grodno Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
0 0
4 0
Buffles
 
Dynamique Djougou
 
   
1 1
Cavaliers
 
Tukunnin
 
   
2 0
Eternel
 
UPI-ONM
 
0 1
1 1
Police Benin
 
Adjidja
 
   
0 2
Manaus
 
São Raimundo AM
 
1 0
2 1
Iranduba
 
JC
 
2 1
2 3
Princesa Solimões
 
Nacional AM
 
0 1
1 1
Flamengo
 
Bangu
 
1 0
3 0
Resende
 
Portuguesa RJ
 
0 0
0 1
Volta Redonda
 
Boavista
 
1 0
3 1
Criciúma
 
Prospera Criciuma
 
0 0
0 1
Chapecoense
 
Brusque
 
0 0
0 0
Concórdia Atlético Clube
 
Metropolitano
 
0 0
1 3
Avaí
 
Marcílio Dias
 
0 0
0 0
Luverdense
 
Bragantino
 
1 1
1 2
Santa Cruz
 
Sport Recife
 
0 1
1 2
Treze
 
Botafogo PB
 
0 0
1 0
São Luiz
 
Grêmio
 
1 1
2 2
Juventude
 
Aimoré
 
1 0
1 0
Novo Hamburgo
 
Caxias
 
1 0
3 0
Pelotas
 
Esportivo
 
0 2
0 2
Goiás
 
Jaraguá EC
 
0 2
0 2
Aparecidense
 
Iporá
 
1 0
1 0
Goianésia
 
Vila Nova
 
0 0
0 1
Grêmio Anápolis
 
CRAC
 
1 0
3 0
Itumbiara
 
Atlético GO
 
0 2
0 3
Operário Ltda
 
Poconé
 
   
3 1
Uberlândia
 
América Mineiro
 
0 1
1 2
Pouso Alegre
 
URT
 
1 0
3 0
CAP Patrocinense
 
Boa
 
0 0
1 0
Cruzeiro
 
Tombense
 
0 0
0 0
Caldense
 
Atlético Mineiro
 
0 1
2 1
Coimbra
 
Athletic Club
 
0 0
1 0
Sousa
 
Botafogo PB
 
   
   
Azuriz
 
Maringá
 
1 0
3 0
Cascavel CR
 
Cascavel
 
2 1
3 3
Capivariano
 
Barretos
 
   
   
Rio Preto
 
Bandeirante SP
 
   
   
Rondoniense
 
Real Ariquemes
 
   
   
Novoperário
 
Águia Negra
 
0 3
0 6
Palmas
 
Araguacema
 
2 1
5 1
Capital
 
Gurupi
 
   
1 1
Cambodia Tiger
 
National Defense
 
3 2
3 2
Rionegro Águilas
 
Once Caldas
 
1 1
2 2
Boyacá Chicó
 
Alianza Petrolera
 
1 0
2 0
Vita Club
 
Dauphins Noirs
 
   
   
Deportivo Saprissa
 
Guadalupe
 
1 0
1 1
Abengourou
 
Bassam
 
   
2 2
Sporting Gagnoa
 
San-Pedro
 
   
3 3
ES Bafing
 
Africa Sports
 
1 0
1 1
Solin
 
Sesvete
 
1 2
2 2
Brabrand
 
Jammerbugt
 
0 0
0 0
Dalum
 
Thisted
 
0 3
1 4
AB
 
Avarta
 
2 0
4 0
BSF
 
Tarnby FF
 
0 0
0 1
Avedøre
 
Køge Nord
 
0 3
0 4
Frederikssund
 
Ishøj
 
0 0
4 1
Karlslunde
 
KFUM
 
   
1 1
BK Union
 
Husum
 
1 1
3 1
Taastrup
 
RB 1906
 
   
0 0
Vordingborg
 
GVI
 
   
0 2
Herlev
 
Allerod
 
   
1 0
Otterup
 
LSF
 
0 0
0 2
Greve
 
B 1908
 
   
2 0
Kolding B
 
Marienlyst
 
0 2
0 3
Tarup-Paarup
 
Hedensted
 
   
2 4
Viby
 
Odder
 
   
2 0
Ringkøbing
 
Horsens II
 
   
1 2
Lyseng
 
VRI
 
   
2 1
Norresundby
 
Silkeborg KFUM
 
   
1 2
Skjold Sæby
 
Herning Fremad
 
0 1
2 3
Djursland
 
Aarhus Fremad II
 
   
2 2
Tjorring
 
Vejgaard B
 
   
0 1
Técnico Universitario
 
Independiente del Valle
 
0 0
0 2
Universidad Católica
 
Macará
 
1 0
1 1
Cumbaya
 
Puerto Quito
 
0 1
2 1
Chacaritas
 
Gualaceo
 
0 0
2 0
Al Jazeera
 
Abu Qir Semad
 
0 1
0 3
Alaab Damanhour
 
Sporting Alexandria
 
0 0
1 1
Baladiyyat Al Mehalla
 
El Hamam
 
0 0
0 0
Dekernes
 
Biyala
 
   
3 2
El Mansura
 
Pharco
 
0 1
0 1
El Olympi
 
El Raja
 
1 1
3 2
Haras El Hodood
 
Maleyet Kafr El Zayiat
 
0 0
1 1
Kafr El Sheikh
 
Beni Ebeid
 
0 0
0 1
Chalatenango
 
Municipal Limeño
 
1 0
1 0
Isidro Metapán
 
Santa Tecla
 
0 1
1 2
FAS
 
Alianza
 
1 0
3 2
Firpo
 
Jocoro
 
1 0
2 0
Aveley
 
Basildon United
 
   
   
Cambridge City
 
AFC Sudbury
 
   
   
Canvey Island
 
Coggeshall Town
 
   
   
Dereham Town
 
Grays Athletic
 
   
   
Great Wakering Rovers
 
Brentwood Town
 
   
   
Hullbridge Sports
 
Histon
 
   
   
Tilbury
 
Bury Town
 
   
   
Ashford Town (Middlesex)
 
Ware
 
   
   
Barking
 
Hanwell Town
 
   
   
FC Romania
 
Chipstead
 
   
   
Harlow Town
 
Uxbridge
 
   
   
Hertford Town
 
Marlow
 
   
   
Northwood
 
Bedfont Sports
 
   
   
Staines Town
 
Waltham Abbey
 
   
   
Tooting & Mitcham United
 
Bracknell Town
 
   
   
Chichester City
 
Hythe Town
 
   
   
Cray Valley (PM)
 
Burgess Hill Town
 
   
   
Herne Bay
 
VCD Athletic
 
   
   
Phoenix Sports
 
Whitstable Town
 
   
   
Sittingbourne
 
Sevenoaks Town
 
   
   
Whitehawk
 
East Grinstead Town
 
   
   
Whyteleafe
 
Faversham Town
 
   
   
Bishop's Stortford
 
Wingate & Finchley
 
   
   
Bognor Regis Town
 
Kingstonian
 
   
   
Brightlingsea Regent
 
Potters Bar Town
 
   
   
Carshalton Athletic
 
Worthing
 
   
   
Corinthian-Casuals
 
Lewes
 
   
   
Cray Wanderers
 
Horsham
 
   
   
Enfield Town
 
East Thurrock United
 
   
   
Haringey Borough
 
Bowers & Pitsea
 
   
   
Rosengard W
 
Bayern Munich W
 
0 1
0 1
B36 II
 
AB Argir
 
1 1
2 2
B71
 
NSÍ II
 
2 1
2 3
Suduroy
 
Skála
 
0 1
0 4
Gunjur United
 
SK East BI
 
2 1
2 1
Steve Biko FC
 
Jam City
 
0 0
1 2
Norchi Dinamo
 
WIT Georgia
 
0 0
0 0
Shevardeni 1906
 
Merani Martvili
 
1 1
1 2
Zugdidi
 
Chikhura
 
1 0
2 0
Turbine Potsdam II W
 
Borussia Bocholt W
 
1 0
3 0
Eintracht Frankfurt II W
 
Ingolstadt W
 
1 0
1 2
Astoria Walldorf II
 
Ilshofen
 
   
   
Backnang
 
Freiburger FC
 
   
   
Linx
 
Nöttingen
 
   
   
Ravensburg
 
Spfr. Dorfmerkingen
 
   
   
Rielasingen-Arlen
 
Oberachern
 
   
   
Bissingen
 
SGV Freiberg
 
   
   
CfR Pforzheim
 
Stuttgarter Kickers
 
   
   
Göppinger SV
 
Reutlingen
 
   
   
Neckarsulmer SU
 
Sandhausen II
 
   
   
Villingen
 
Lörrach-Brombach
 
   
   
Alfter
 
SV Breinig
 
   
   
Deutz
 
BCV Glesch / Paffendorf
 
   
   
Düren Merzenich
 
Fortuna Köln II
 
   
   
FC BW Friesdorf
 
VfL Vichttal
 
   
   
Frechen
 
Viktoria Arnoldsweiler
 
   
   
Hennef 05
 
Siegburger SV
 
   
   
Hürth
 
Eilendorf
 
   
   
Pesch
 
Borussia Freialdenhoven
 
   
   
Schwarz-Weiß Essen
 
Meerbusch
 
   
   
Cronenberger SC
 
SF Niederwenigern
 
   
   
Dusseldorf-West
 
FSV Duisburg
 
   
   
FC Bocholt
 
Kray
 
   
   
Jahn Dinslaken-Hiesfeld
 
SC Velbert
 
   
   
Monheim
 
Teutonia St.Tönis
 
   
   
Schonnebeck
 
Union Nettetal
 
   
   
TVD Velbert
 
Kleve
 
   
   
Velbert
 
Germania Ratingen
 
   
   
1. FC M'gladbach
 
TuRU 1880 Düsseldorf
 
   
   
Sterkrade-Nord
 
SF Baumberg
 
   
   
ASC Dortmund
 
Preußen Münster II
 
   
   
Eintracht Rheine
 
Wattenscheid 09
 
   
   
Erndtebrück
 
Holzwickeder SC
 
   
   
Hammer SpVg
 
Kaan-Marienborn
 
   
   
Meinerzhagen
 
Westfalia Herne
 
   
   
Paderborn 07 II
 
Finnentrop / Bamenohl
 
   
   
Schermbeck
 
Gütersloh
 
   
   
Sportfreunde Siegen
 
Westfalia Rhynern
 
   
   
TuS Haltern
 
Vreden
 
   
   
Victoria Clarholz
 
Ennepetal
 
   
   
Bonner SC
 
Borussia M'gladbach II
 
0 0
2 0
Sportfreunde Lotte
 
Rödinghausen
 
0 1
1 1
Sacachispas
 
Deportivo Sanarate
 
0 1
2 1
Guastatoya
 
Municipal
 
0 0
0 0
UPNFM
 
Honduras Progreso
 
0 1
0 2
Breidablik
 
Keflavík
 
   
   
Valur
 
Stjarnan
 
   
   
Úlfarnir
 
Ísbjörninn
 
   
   
Vatnaliljur
 
Álafoss
 
   
   
Samherjar
 
KH
 
   
   
Álftanes
 
GG
 
   
   
Léttir
 
Kormákur / Hvöt
 
   
   
Mídas
 
Skallagrímur
 
   
   
Smári
 
KFB
 
   
   
SR
 
KÁ Hafnarfjördur
 
   
   
Úlfarnir
 
Berserkir
 
   
   
Afrika Reykjavik
 
Árborg
 
   
   
Aluminium Arak
 
Foolad
 
0 0
0 0
Erbil
 
Al Najaf
 
1 0
1 1
Al Zawra'a
 
Naft Al-Janoob
 
2 0
2 0
Roei Heshbon Tel Aviv
 
Beitar Ramat Gan
 
0 0
0 1
ASA Tel Aviv
 
Bnot Netanya W
 
1 1
1 2
Ironi Ramat HaSharon W
 
Maccabi Kishronot Hadera W
 
0 0
0 0
Hapoel Petach Tikva W
 
Hapoel Be'er Sheva W
 
1 0
2 2
Maccabi Emek Hefer W
 
Kiryat Gat W
 
1 0
1 1
Arconatese
 
Saluzzo
 
2 1
2 1
Folgore Caratese
 
Sestri Levante
 
1 0
1 0
Fossano
 
PDHAE
 
0 3
2 3
Gozzano
 
Chieri
 
1 0
1 0
Lavagnese
 
Castellanzese
 
2 0
2 2
Legnano
 
Borgosesia
 
1 0
2 0
Pro Imperia
 
Caronnese
 
1 0
2 1
Sanremo
 
Bra
 
1 0
3 0
Caravaggio
 
Real Calepina
 
1 0
2 1
Cavenago Fanfulla
 
Casatese
 
0 0
1 0
Crema
 
Villa d'Almè
 
0 0
1 2
Nibionnoggiono
 
Breno
 
0 1
1 3
Pontisola
 
Brusaporto
 
1 0
3 1
Scanzorosciate
 
Virtus Ciserano Bergamo
 
0 0
0 1
Sona
 
Adrense
 
1 1
2 3
Tritium
 
Seregno
 
0 0
0 1
Vis Nova Giussano
 
Desenzano Calvina
 
0 1
1 2
Ambrosiana
 
Manzanese
 
3 1
4 1
Belluno
 
Montebelluna
 
1 1
1 1
Cjarlins Muzane
 
Adriese
 
0 0
2 2
Delta Calcio Rovigo
 
Caldiero Terme
 
0 1
0 2
Este
 
Luparense
 
0 1
1 2
Trento Calcio 1921
 
Mestre
 
1 1
2 2
Union Feltre
 
Union S. Giorgio-Sedico
 
0 0
0 1
Chions
 
Virtus Bolzano
 
0 0
0 0
Fiorenzuola
 
Corticella
 
3 0
4 0
Ghivizzano Borgo Mozzano
 
Marignanese
 
0 0
0 1
Lentigione
 
Prato
 
3 0
4 0
Progresso
 
Seravezza
 
0 0
1 0
Rimini
 
Mezzolara
 
2 1
2 1
Sammaurese
 
Aglianese