Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Kenya U20
 
South Sudan U20
 
1 2
1 2
Uganda U20
 
Tanzania U20
 
2 1
4 1
Shirak II
 
Junior Sevan
 
   
0 3
Ararat-Armenia
 
Ararat
 
0 0
0 0
Pyunik
 
Lori
 
0 0
1 1
Sturm Graz U18
 
Wolfsberger AC U18
 
0 0
1 2
Kapaz
 
Qarabağ II
 
   
0 1
Keşlə II
 
MOIK
 
   
1 3
Sumqayıt II
 
Zaqatala
 
   
0 0
Al Ahli
 
Al Ittifaq Maqaba
 
0 0
2 0
Al-Hidd
 
Qalali
 
1 0
7 0
Warnant
 
Verlaine
 
   
   
Sporting Charleroi
 
Waasland-Beveren
 
0 1
0 2
The Strongest
 
Santa Cruz
 
3 1
4 2
EM Huanuni
 
Real Tomayapo
 
   
2 1
Chaco Petrolero
 
Independiente Petrolero
 
   
0 2
Cochabamba FC
 
Stormers San Lorenzo
 
   
1 1
Fancesa
 
Deportivo FATIC
 
   
2 1
Torre Fuerte
 
Libertad
 
   
1 3
Oruro Royal
 
Vaca Díez
 
   
2 4
Krupa na Vrbasu
 
Borac Banja Luka
 
0 1
1 3
Olimpic Sarajevo
 
Mladost Doboj Kakanj
 
0 1
0 2
Zrinjski
 
Zeljeznicar
 
1 0
1 2
Sarajevo
 
Radnik Bijeljina
 
0 0
2 1
Atletico-PR U20
 
Santos U20
 
1 0
3 1
Cruzeiro U20
 
Ceará U20
 
1 0
2 3
Palmeiras U20
 
Gremio U20
 
0 0
0 1
Sport Recife U20
 
Vasco U20
 
1 1
3 1
Real Noroeste
 
Serra
 
1 0
1 2
Vitória ES
 
Estrela do Norte
 
1 0
1 0
CFRJ / Marica
 
Nova Iguaçu
 
0 0
0 0
Camboriú
 
Fluminense SC
 
0 1
1 3
Internacional SC
 
Prospera Criciuma
 
   
1 1
Itapipoca
 
Icasa
 
   
0 1
Maranguape
 
Crato
 
0 0
0 0
EC São José
 
Riopardense
 
   
2 1
Novorizontino
 
Água Santa
 
0 2
0 3
Portuguesa
 
Nacional SP
 
1 0
1 0
Portuguesa Santista
 
Osasco Audax
 
1 0
2 0
São Bernardo
 
Ponte Preta B
 
0 0
1 0
XV de Piracicaba
 
Atibaia
 
2 1
2 1
Comercial
 
Primavera SP
 
0 0
3 1
Marília
 
Velo Clube
 
1 1
3 2
Maringá
 
Azuriz
 
0 0
0 3
Grêmio Prudente
 
Mauá
 
1 0
2 1
Manthiqueira
 
Itararé
 
2 0
3 2
Bandeirante SP
 
Osvaldo Cruz
 
1 0
2 1
São José EC
 
Rio Branco SP
 
1 1
1 1
Palmeiras W
 
Corinthians W
 
0 0
0 1
Flamengo PI
 
Picos
 
0 1
1 2
Parnahyba
 
Altos
 
0 0
0 0
Atlético Roraima
 
Baré
 
   
3 0
Paraná
 
Vitória
 
0 1
1 4
Ponte Preta
 
Sampaio Corrêa
 
0 1
1 1
Botafogo SP
 
Juventude
 
0 0
1 1
Aquidauanense
 
Corumbaense
 
   
   
Maracaju
 
Águia Negra
 
   
0 3
Sevlievo
 
Levski Lom
 
   
0 2
Slavia Sofia
 
Botev Plovdiv
 
0 0
0 0
Levski Sofia
 
Lokomotiv Plovdiv
 
1 0
1 0
Inter Star
 
Dynamik
 
0 1
0 3
Bumamuru
 
Athlético Olympic
 
   
2 1
Royal de Muramvya
 
Flambeau du Centre
 
   
0 0
Bujumbura City
 
Kayanza United
 
1 0
1 0
Antofagasta
 
Palestino
 
1 1
1 1
Fernández Vial
 
Lautaro de Buin
 
0 1
3 1
Deportes Vallenar
 
Iberia
 
0 1
1 1
Deportes Linares
 
Concepcion
 
1 2
1 4
Beijing Guoan
 
Wuhan Zall
 
0 3
0 3
Guangzhou R&F
 
Shandong Luneng
 
0 2
2 2
Deportivo Pereira
 
Rionegro Águilas
 
1 2
2 2
Simba
 
TP Mazembe
 
   
0 3
Limón
 
Herediano
 
0 2
1 4
Gorica
 
Slaven Koprivnica
 
0 0
0 1
Dinamo Zagreb II
 
Medimurje Cakovec
 
2 0
5 2
Dukla Praha
 
Hradec Králové
 
0 0
1 1
Blansko
 
Ústí nad Labem
 
0 1
0 1
Lisen
 
Prostějov
 
2 2
2 2
Třinec
 
Chrudim
 
2 2
2 2
Varnsdorf
 
Slavoj Vyšehrad
 
0 0
1 0
Vlašim
 
Viktoria Žižkov
 
0 0
3 0
Vysočina Jihlava
 
Táborsko
 
2 1
2 1
Jammerbugt
 
Holstebro
 
2 1
3 4
Asmant Asyut
 
El Minya
 
   
0 0
Beni Suef
 
Markaz Shabab Samosta
 
0 0
1 0
Dayrout
 
Telephonaat Beni Suef
 
   
2 1
Fayoum
 
El Sharqia Dokhan
 
1 2
1 2
Ilameen
 
Aluminium Nag Hammadi
 
1 0
1 0
Kima Aswan
 
Sohag
 
   
0 0
Qena
 
Asyut Petrol
 
1 0
1 0
Tahta
 
Shoban Moslemen Qena
 
1 0
1 1
Huddersfield Town Res.
 
Walsall Res.
 
   
5 2
Middlesbrough
 
Swansea City
 
1 0
2 1
Blackburn Rovers
 
Millwall
 
1 1
2 1
Luton Town
 
Norwich City
 
2 1
3 1
Nottingham Forest
 
Watford
 
0 0
0 0
Sheffield Wednesday
 
Reading
 
1 1
1 1
Wycombe Wanderers
 
Stoke City
 
0 0
0 1
Exeter City U18
 
AFC Bournemouth U18
 
1 1
3 1
AFC Wimbledon
 
Peterborough United
 
0 0
2 1
Bristol Rovers
 
Gillingham
 
0 1
0 2
Hull City
 
Doncaster Rovers
 
1 0
2 1
Charlton Athletic
 
Milton Keynes Dons
 
0 0
0 1
Shrewsbury Town
 
Accrington Stanley
 
1 1
2 2
Carlisle United
 
Salford City
 
1 0
2 1
Walsall
 
Stevenage
 
0 0
1 1
Cambridge United
 
Mansfield Town
 
0 0
0 1
Dagenham & Redbridge
 
Notts County
 
0 0
0 0
Halifax Town
 
Barnet
 
3 0
5 2
Willand Rovers
 
Evesham United
 
   
   
Sheffield Utd U23
 
Crewe U23
 
   
4 0
Blyth Spartans
 
York City
 
0 1
0 3
Southport
 
Farsley Celtic
 
0 1
0 1
Havant & Waterlooville
 
Hemel Hempstead Town
 
2 3
2 3
Norwich City W
 
Ipswich Town W
 
   
   
Oldham Athletic U18
 
Port Vale U18
 
   
7 2
Levadia
 
Flora
 
0 0
0 2
İstanbul Başakşehir
 
RB Leipzig
 
1 2
3 4
Krasnodar
 
Rennes
 
0 0
1 0
Borussia Dortmund
 
Lazio
 
1 0
1 1
Club Brugge
 
Zenit
 
1 0
3 0
Ferencváros
 
Barcelona
 
0 3
0 3
Juventus
 
Dynamo Kyiv
 
1 0
3 0
Manchester United
 
Paris Saint Germain
 
1 1
1 3
Sevilla
 
Chelsea
 
0 1
0 4
Norchi Dinamo
 
Telavi
 
1 4
1 6
Saburtalo II
 
Bakhmaro
 
   
1 0
Hallescher FC
 
Unterhaching
 
1 0
2 0
Hansa Rostock
 
Türkgücü-Ataspor
 
2 0
2 0
SF Niederwenigern
 
SF Baumberg
 
   
   
Cronenberger SC
 
TuRU 1880 Düsseldorf
 
   
   
Dusseldorf-West
 
Meerbusch
 
   
   
Jahn Dinslaken-Hiesfeld
 
Kray
 
   
   
Monheim
 
1. FC M'gladbach
 
   
   
Schonnebeck
 
Germania Ratingen
 
   
   
TVD Velbert
 
Schwarz-Weiß Essen
 
   
   
Sterkrade-Nord
 
FC Bocholt
 
   
   
Altona 93
 
Heider SV
 
   
   
Wiedenbrück
 
Borussia M'gladbach II
 
0 1
0 4
Fortuna Düsseldorf II
 
Alemannia Aachen
 
2 0
2 0
Homberg
 
Bergisch Gladbach
 
0 0
0 1
Wuppertaler SV
 
SV 1919 Straelen
 
0 1
0 3
Europa Point
 
Lincoln Red Imps
 
0 4
1 6
Larissa
 
Aris
 
0 1
0 3
Antigua GFC
 
Cotzumalguapa
 
2 1
3 2
Deportivo Sanarate
 
Comunicaciones
 
   
   
Marquense
 
Puerto San Jose
 
   
1 1
Aurora
 
Mixco
 
0 0
0 0
Tiszafuredi VSE
 
Mezőkövesd II
 
   
4 2
Ferencváros II
 
Körösladány
 
   
0 0
Lipot SK
 
Menfocsanak
 
   
2 1
Nagyatadi FC
 
Érdi VSE
 
   
0 3
Tatabánya
 
Videoton II
 
   
2 0
Hyderabad
 
Jamshedpur
 
0 0
1 1
Persija
 
Persebaya Surabaya
 
   
   
Mes Rafsanjan
 
Tractor Sazi
 
0 0
0 1
Al Talaba
 
Al-Qasim
 
0 0
1 0
Baghdad
 
Al Hudod
 
0 1
0 1
Al Zawra'a
 
Al Kahrabaa
 
2 2
2 2
Al Minaa Basra
 
Naft Maysan
 
1 0
1 0
Hapoel Ramat Gan
 
Hapoel Rishon LeZion
 
0 0
1 0
Monza
 
Vicenza
 
1 0
1 1
Pergolettese
 
Juventus U23
 
1 1
1 3
Pontedera
 
Lucchese
 
0 1
0 1
Arezzo
 
Sambenedettese
 
2 2
2 3
Casertana
 
Vibonese
 
0 1
0 2
Palermo
 
Viterbese Castrense
 
0 0
3 3
Potenza Calcio
 
Avellino
 
0 0
0 1
Catania
 
Bisceglie
 
2 0
3 0
Pro Livorno
 
Real Forte Querceta
 
   
4 0
Albirex Niigata
 
Tochigi
 
1 0
2 2
Kyoto Sanga
 
V-Varen Nagasaki
 
2 0
2 1
Mito Hollyhock
 
Júbilo Iwata
 
1 1
2 1
Montedio Yamagata
 
Machida Zelvia
 
1 1
3 2
Omiya Ardija
 
Ehime
 
3 0
3 3
Renofa Yamaguchi
 
Ventforet Kofu
 
0 0
0 2
Ryūkyū
 
Zweigen Kanazawa
 
0 0
0 2
ThespaKusatsu Gunma
 
Matsumoto Yamaga
 
0 0
1 0
Tokushima Vortis
 
Giravanz Kitakyushu
 
1 0
4 1
Tokyo Verdy
 
JEF United
 
0 0
1 1
Fagiano Okayama
 
Avispa Fukuoka
 
0 0
1 1
Kfarsoum
 
Sama Al Sarhan
 
0 0
1 0
Moghayer Al Sarhan
 
Dar Al Dawaa
 
1 1
1 2
That Ras
 
Al Tora
 
0 2
0 3
Khaitan
 
Burgan
 
0 0
0 0
Al Arabi SC
 
Kazma
 
0 0
0 1
Al Tadhamon
 
Al Shabab
 
1 2
1 2
Akademija Pandev
 
Renova
 
0 0
0 1
Borec
 
Struga
 
0 0
2 1
Rabotnicki
 
Pelister
 
1 0
1 0
Shkupi
 
Belasica
 
2 0
3 1
Sileks
 
Vardar
 
0 0
1 0
Skendija 79
 
Makedonija
 
3 0
5 0
Birkirkara
 
Tarxien Rainbows
 
1 0
3 0
Kaedi
 
Armee
 
   
2 1
Garde Nationale
 
Médine
 
   
0 1
Tlaxcala
 
Morelia
 
0 2
0 2
Aguacateros CDU
 
Cañoneros Marina
 
1 0
3 0
Irapuato
 
Cafetaleros Chiapas II
 
2 0
4 2
Mineros de Fresnillo
 
UA Zacatecas
 
   
3 0
Jezero
 
Petrovac
 
1 0
2 0
Rudar
 
Sutjeska
 
0 3
0 4
Iskra
 
Budućnost
 
0 1
0 2
Zeta
 
Mladost
 
0 0
1 0
Dečić
 
Mladost Ljeskopolje
 
0 1
0 3
Arcahaie
 
Forge
 
0 1
1 1
Marathón
 
Deportivo Saprissa
 
0 1
0 2
Capelle
 
AFC
 
   
   
DVS '33
 
Willem II
 
   
   
HHC
 
Vitesse
 
   
   
HV & CV Quick
 
NEC
 
   
   
Kozakken Boys
 
Harkemase Boys
 
   
   
OSS '20
 
Katwijk
 
   
   
TEC
 
FC Groningen
 
   
   
UNA
 
Groene Ster
 
   
   
Westlandia
 
SteDoCo
 
   
   
Carrick Rangers U20
 
Ballymena United U20
 
   
   
Crusaders U20
 
Glenavon U20
 
   
   
Dungannon Swifts U20
 
Glentoran U20
 
   
   
Linfield U20
 
Warrenpoint Town U20
 
   
   
Portadown U20
 
Cliftonville U20
 
   
   
Derry City W
 
Cliftonville W
 
0 2
0 6
Aalesund
 
Sandefjord
 
0 1
0 1
Haugesund
 
Mjøndalen
 
0 0
1 1
Sarpsborg 08
 
Kristiansund
 
0 1
1 1
Start
 
Bodø / Glimt
 
1 1
1 1
Viking
 
Brann
 
1 0
2 0
Stabæk
 
Vålerenga
 
0 1
1 1
Lillestrøm
 
KFUM
 
1 0
2 0
Union Huaral
 
Santa Rosa PNP
 
1 0
3 0
Molinos El Pirata
 
Sport Chavelines Juniors
 
0 0
1 1
Alianza Atlético
 
Santos
 
1 0
2 1
Zagłębie Sosnowiec
 
Puszcza Niepołomice
 
0 0
2 0
Bełchatów
 
Chrobry Głogów
 
0 1
1 2
SKRA Częstochowa
 
Olimpia Elbląg
 
0 0
0 1
Śląsk Wrocław II
 
Olimpia Grudziądz
 
1 1
2 1
Bytovia Bytów
 
Katowice