Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besa Kavajë
 
Pogradeci
 
0 0
2 1
Luftëtari Gjirokastër
 
Flamurtari
 
   
   
Oriku
 
Erzeni Shijak
 
1 0
1 0
Partizani Tirana II
 
Besëlidhja Lezhë
 
0 4
2 6
Tomori Berat
 
Elbasani
 
1 0
4 0
Veleçiku Koplik
 
Korabi Peshkopi
 
0 0
0 1
Shkumbini Peqin
 
Spartaku Tiranë
 
   
   
Argentinos Juniors
 
Aldosivi
 
0 0
0 1
Banfield
 
Godoy Cruz
 
0 0
1 0
San Lorenzo
 
Estudiantes
 
1 0
2 0
Alashkert
 
Shirak
 
0 0
1 0
Junior Sevan
 
Ararat
 
0 1
1 3
Gandzasar
 
West Armenia
 
   
   
Taringa Rovers
 
Centenary Stormers
 
2 0
3 1
Bayside United
 
Acacia Ridge
 
0 2
1 2
Caboolture
 
The Gap
 
0 1
2 1
Grange Thistle
 
Albany Creek Excelsior
 
1 1
2 3
North Star
 
Brisbane Knights
 
0 1
1 2
Toowong
 
St George Willawong
 
1 2
3 4
Glenorchy Knights
 
Olympia Warriors
 
1 1
2 1
Moreton Bay United
 
Brisbane City
 
1 0
2 1
Gold Coast Knights
 
SC Wanderers
 
0 0
2 0
Gold Coast United
 
Brisbane Strikers
 
1 1
1 2
Queensland Lions
 
Olympic
 
0 2
0 3
SWQ Thunder W
 
Souths United W
 
0 2
0 5
FQ QAS W
 
Eastern Suburbs NPL
 
   
1 1
Mitchelton W
 
Moreton Bay United W
 
1 0
6 0
SWQ Thunder
 
Southside Eagles
 
1 0
4 0
Western Pride
 
Logan Lightning
 
0 2
0 7
Adelaide Raiders Res.
 
Adelaide City Res.
 
1 2
4 2
Campbelltown City Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
2 1
West Adelaide
 
Western Strikers
 
0 1
2 1
Dornbirn
 
Lafnitz
 
0 0
0 3
Vorarlberg U18
 
Ried U18
 
0 1
3 1
St. Pölten U18
 
Tirol U18
 
0 2
2 2
Austria Wien U18
 
Rapid Wien U18
 
1 0
3 0
Admira U18
 
Sturm Graz U18
 
1 2
3 2
Burgenland U18
 
Red Bull Akademie U18
 
0 1
1 3
Siegendorf
 
Leithaprodersdorf
 
   
   
Markt Allhau
 
St. Margarethen
 
   
   
Oberpetersdorf
 
Horitschon
 
   
   
Ritzing
 
Güssing
 
   
   
Spratzern
 
Retz
 
   
   
Zwettl
 
Kilb
 
   
   
Ortmann
 
Kottingbrunn
 
   
   
Mannersdorf
 
Schrems
 
   
   
Anif
 
Salzburger AK
 
   
   
Kuchl
 
Bischofshofen
 
   
   
Seekirchen
 
Austria Salzburg
 
   
   
TSV St. Johann
 
Pinzgau Saalfelden
 
   
   
Wals-Grünau
 
Grödig
 
   
   
Röthis
 
Austria Lustenau II
 
   
   
Lauterach
 
Rot-Weiß Rankweil
 
   
   
Rheindorf Altach
 
Austria Wien
 
0 0
0 0
Ried
 
Hartberg
 
1 0
2 0
St. Pölten
 
Wattens
 
0 1
0 1
Keşlə FK
 
Qabala
 
1 1
3 1
Sebail
 
Sumqayıt
 
1 0
2 1
Lida
 
Sputnik
 
0 0
0 1
Oshmyany
 
Gomelzheldortrans
 
0 3
0 6
Granit
 
Gomel
 
1 1
1 4
Orsha
 
Volna
 
0 1
3 2
Baranovichi
 
Shakhtyor Petrikov
 
   
1 1
Dnepr Mogilev
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
1 0
4 0
Osipovichy
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
0 1
0 3
Smolevichy-STI
 
Neman Grodno
 
0 3
1 4
Slutsk
 
Gorodeya
 
0 1
0 1
Dinamo Brest
 
Torpedo BelAZ
 
1 0
2 3
Shakhtyor
 
BATE
 
0 1
1 1
Belshina Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
0 2
1 3
Slavia Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
   
0 5
Voorwaarts Zwevezele W
 
Famkes Merkem W
 
   
   
Moldavo W
 
SG-Tertre-Hautrage W
 
   
   
Kontich W
 
Wuustwezel W
 
   
   
Chastre W
 
Massenhoven W
 
   
   
Mechelen W
 
Eva's Tienen W
 
   
   
Standard Liège II W
 
RFC de Liege W
 
   
   
Anderlecht II W
 
Gent II W
 
   
   
La Louvière
 
Verlaine
 
   
   
Meux
 
RES Durbuy
 
   
   
Rebecq
 
Couvin-Mariembourg
 
   
   
Dessel Sport
 
Tienen
 
   
   
Dender
 
Sint-Eloois-Winkel
 
   
   
Heist
 
URSL Visé
 
   
   
Mandel United
 
Patro Eisden
 
   
   
Olympic Charleroi
 
Rupel Boom
 
   
   
SV Roeselare
 
La Louvière Centre
 
   
   
RFC Seraing
 
Lierse Kempenzonen
 
1 1
1 3
Kortrijk
 
Beerschot-Wilrijk
 
2 1
5 5
AS Eupen
 
Waasland-Beveren
 
0 1
1 1
Sint-Truiden
 
Genk
 
1 2
1 2
Ixelles
 
BX Brussels
 
   
   
Jeunesse Freylangeoise
 
RAC Saint-Mard
 
   
   
Longlier
 
Aubange
 
   
   
Saint-Hubert
 
Libramont
 
   
   
Sartoise
 
Florenville
 
   
   
Chastre II W
 
VVC Brasschaat W
 
   
   
Vosselaar W
 
Alken W
 
   
   
Zulte-Waregem II W
 
Bredene W
 
   
   
Gent III W
 
Havinnes W
 
   
   
Sibret W
 
Heist W
 
   
   
White Star Woluwe II W
 
Westerlo W
 
   
   
Aywaille W
 
Loyers W
 
   
   
Svelta Melsele W
 
Olsa Brakel W
 
   
   
Eendracht Aalst II W
 
Egem Pittem W
 
   
   
Eendracht Mazenzele W
 
Club Brugge II W
 
   
   
Irlande-Auderghem W
 
Mechelen II W
 
   
   
Bosdam Beveren W
 
SG-Tertre-Hautrage II W
 
   
   
Wolvertem Merchtem W
 
Sottegem W
 
   
   
Club Brugge W
 
Gent W
 
2 1
3 2
Zulte-Waregem W
 
OH Leuven W
 
0 1
2 4
Jeunesse Tamines
 
PAC Buzet
 
   
   
Rapid Symphorinois
 
Albert Quévy-Mons
 
   
   
Tournai
 
Ostiches
 
   
   
Union Namur
 
Braine
 
   
   
Onhaye
 
Raeren-Eynatten
 
   
   
Rochefort
 
Oppagne-Wéris
 
   
   
Paro United
 
Druk Stars
 
   
3 1
Real Tomayapo
 
CA Bermejo
 
   
6 1
Oruro Royal
 
AMDECAR
 
   
7 0
Deportivo Sur-Car
 
EM Huanuni
 
   
1 1
García Ágreda
 
Quebracho Villa Montes
 
   
1 1
Municipal Tiquipaya
 
Escuela Enrique Happ
 
   
1 1
Torre Fuerte
 
Ferroviario
 
   
3 2
Vaca Díez
 
Mariscal Sucre
 
   
2 1
Bratstvo Gracanica
 
Posusje
 
   
0 0
Buducnost Banovici
 
Igman Konjic
 
1 0
1 1
Jedinstvo Bihac
 
Gorazde
 
   
0 2
Slaven Zivinice
 
Capljina
 
0 0
0 1
Travnik
 
Rudar Kakanj
 
   
1 1
Zvijezda Gradačac
 
Vis Kosova
 
   
3 1
Slavija
 
Rudar Prijedor
 
0 0
0 0
Drina Zvornik
 
Borac Kozarska Dubica
 
0 0
1 0
Modrica
 
FK Jedinstvo Brcko
 
   
6 2
Sloboda Novi Grad
 
Sloga Doboj
 
   
1 0
Sutjeska Foca
 
Podrinje Janja
 
   
4 1
Tekstilac Derventa
 
Leotar
 
   
3 1
Zeljeznicar Banja Luka
 
Kozara Gradiska
 
0 0
1 0
Zvijezda '09 Brgule
 
Ljubic Prnjavor
 
0 0
0 0
Mladost Doboj Kakanj
 
Sloboda Tuzla
 
1 0
2 0
Olimpic Sarajevo
 
Krupa na Vrbasu
 
0 0
1 1
Angra dos Reis
 
Rio São Paulo
 
0 0
1 1
Bonsucesso
 
Olaria
 
0 1
1 4
Campos AA
 
Audax Rio
 
0 1
2 2
Goytacaz
 
Nova Cidade
 
1 1
1 1
Nova Iguaçu
 
Duque de Caxias
 
0 0
0 0
Sampaio Corrêa RJ
 
Serra Macaense
 
2 2
4 3
São Gonçalo EC RJ
 
Gonçalense
 
0 0
1 1
Vasco U20
 
Nova Iguaçu U20
 
1 0
1 1
Botafogo U20
 
Bangu U20
 
0 0
0 0
Flamengo RJ U20
 
Macaé U20
 
1 1
2 1
Boavista U20
 
Cabofriense U20
 
1 1
4 1
Fluminense U20
 
Friburguense U20
 
0 1
2 2
Resende U20
 
Madureira U20
 
1 2
2 3
Volta Redonda U20
 
Portuguesa RJ U20
 
   
4 1
América RJ U20
 
Americano U20
 
   
   
Barra do Garcas
 
Prospera Criciuma
 
1 0
1 0
Crato
 
Tiradentes CE
 
   
4 1
Iguatu
 
Icasa
 
   
1 2
Maranguape
 
União CE
 
   
2 0
Athletic Club
 
Betim
 
0 1
2 2
Nacional AC MG
 
Pouso Alegre
 
   
0 2
EC São Bernardo
 
Comercial
 
0 1
3 1
Noroeste
 
Velo Clube
 
0 0
1 2
Atlético Mogi
 
União Mogi
 
0 3
0 9
Brasilis
 
Amparo
 
3 0
4 2
Itapirense
 
Flamengo SP
 
2 1
2 1
Matonense
 
XV de Jaú
 
0 0
0 0
USAC
 
São José EC
 
1 0
1 2
Francana
 
Grêmio Sãocarlense
 
0 0
1 1
Real Ariquemes
 
Porto Velho
 
   
0 0
Athletico PR
 
Fortaleza
 
0 1
2 1
São Paulo
 
Goiás
 
1 1
2 1
Paraná
 
Confiança
 
0 0
1 1
Brasil de Pelotas
 
Cuiabá
 
2 0
3 0
Figueirense
 
Operário PR
 
0 0
0 1
América Mineiro
 
Ponte Preta
 
1 0
1 1
EC São José
 
Ituano
 
0 0
0 1
Volta Redonda
 
Criciúma
 
0 0
0 0
São Bento
 
Londrina
 
0 0
1 0
Botafogo PB
 
Imperatriz
 
3 0
7 0
Manaus
 
Ferroviário
 
1 1
1 1
Tombense
 
Ypiranga Erechim
 
1 0
2 0
Santa Cruz
 
Vila Nova
 
2 0
2 0
Cabofriense
 
Bangu
 
1 0
2 1
Globo
 
Salgueiro
 
1 0
1 1
Floresta
 
Campinense
 
0 0
2 1
Nacional PR
 
Portuguesa RJ
 
0 3
0 5
Aparecidense
 
Goianésia
 
1 0
1 1
Frei Paulistano
 
Coruripe
 
0 0
1 1
Independente PA
 
Fast Clube
 
1 0
1 0
Novorizontino
 
Marcílio Dias
 
1 0
1 0
Ríver
 
Moto Club MA
 
0 0
2 1
Tupynambás
 
Villa Nova
 
0 0
1 1
União Rondonópolis
 
Real Noroeste
 
2 0
2 0
Bahia de Feira
 
Palmas
 
3 0
5 0
Joinville
 
Pelotas
 
0 0
0 0
Ferroviária
 
Toledo Brazil
 
3 0
5 1
Rio Branco
 
Galvez
 
0 0
1 1
São Caetano
 
Atlético Tubarão
 
1 1
1 1
Afogados
 
América RN
 
0 2
0 4
Atlético Alagoinhas
 
Brasiliense
 
0 1
0 3
Septemvri Tervel
 
Kubrat
 
   
6 0
Shumen 2007
 
Dunav 2010
 
   
6 1
Sportist General Toshevo
 
Dorostol
 
   
1 2
Svetkavitsa Targovishte
 
Benkovski Byala
 
   
   
Etar VT II
 
Pavlikeni
 
   
0 2
Chernomorets 1919 Burgas
 
Izvor Gorski izvor
 
   
2 1
Dimitrovgrad
 
Haskovo
 
   
2 0
Karnobat
 
Gigant Saedinenie
 
   
1 1
Nesebar
 
Maritsa Plovdiv
 
   
0 0
Rozova dolina
 
Vereya
 
   
6 2
Zagorets
 
Yambol 1915
 
   
4 0
Belasitsa
 
Velbazhd
 
   
4 0
Botev Ihtiman
 
Nadezhda Dobroslavtsi
 
   
4 0
Granit Vladaya
 
Pirin Gotse Delchev
 
   
0 1
Kyustendil
 
Rilski Sportist
 
   
1 0
Levski Chepintsi
 
Chavdar Etropole
 
   
0 2
Marek
 
Bansko
 
   
2 0
Oborishte
 
Perun
 
   
0 1
Pirin Razlog
 
Vihren
 
   
2 5
Slivnishki geroy
 
Balkan Botevgrad
 
   
3 1
Botev Plovdiv
 
Cherno More
 
0 0
0 0
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Septemvri Simitli
 
1 0
3 0
Lovech
 
Vitosha Bistritsa
 
   
   
Sportist Svoge
 
Sozopol
 
0 0
1 0
ASEC Koudougou
 
Vitesse
 
   
0 0
Majestic
 
Ouagadougou
 
   
2 0
Royal
 
ASFB
 
1 1
2 2
ASFA-Yennenga
 
Etoile Filante
 
1 0
1 0
RCK
 
Douanes
 
0 1
2 1
Wuhan Zall
 
Shijiazhuang Ever Bright
 
0 0
0 0
Shanghai SIPG
 
Beijing Guoan
 
0 1
1 2
Rionegro Águilas
 
Cúcuta Deportivo
 
0 0
2 1
Patriotas Boyacá
 
Deportivo Pereira
 
1 0
1 0
Atlético Bucaramanga
 
Jaguares de Córdoba
 
2 2
2 2
Deportes Tolima
 
Boyacá Chicó
 
0 0
2 0
Boca Juniors de Cali
 
Leones FC
 
0 0
1 0
Lubumbashi Sport
 
Renaissance
 
   
1 0
Saint Eloi Lupopo
 
Motema Pembe
 
   
1 0
Consultants Moravia
 
Turrialba
 
2 1
3 1
Grecia
 
San Carlos
 
0 0
1 0
Varaždin
 
Šibenik