Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Burreli
 
Apolonia Fier
 
1 0
1 0
Flamurtari
 
Lushnja
 
1 0
3 0
Korabi Peshkopi
 
Bylis Ballsh
 
0 0
2 1
Luzi 2008
 
Kastrioti Krujë
 
1 1
3 1
Tomori Berat
 
Vora
 
0 1
0 1
AF Elbasani
 
Besa Kavajë
 
0 0
2 0
Besëlidhja Lezhë
 
Shënkolli
 
   
   
Iliria Fushë-Krujë
 
Sopoti Librazhd
 
2 0
6 1
Murlani
 
Valbona
 
1 3
1 5
Naftëtari Kuçovë
 
Albanët
 
2 1
3 1
Tërbuni Pukë
 
Adriatiku
 
1 0
3 0
Veleçiku Koplik
 
Gramshi
 
0 1
0 2
Teuta W
 
KF Tirana W
 
   
0 13
Laçi W
 
Gramshi W
 
   
2 2
Kukësi
 
Partizani Tirana
 
0 0
1 1
Dinamo Tirana
 
Egnatia Rrogozhinë
 
0 1
1 2
US Souf
 
ES Sétif
 
1 1
1 3
JS Saoura
 
NC Magra
 
1 0
2 1
MC Alger
 
USM Khenchela
 
1 0
3 0
MC Oran
 
US Biskra
 
0 1
0 1
JS Saoura U21
 
NC Magra U21
 
0 0
1 0
UE Santa Coloma
 
Atlètic Amèrica
 
2 0
6 0
Sporting de Cabinda
 
União de Malanje
 
2 1
2 1
Aston Villa
 
Pigotts Bullets
 
0 0
2 1
John Hughes
 
SAP
 
1 0
2 1
Independiente Pto. SJ
 
Jorge Newbery CR
 
   
0 2
Academia Mascherano
 
Colón Chivilcoy
 
   
0 1
Atlético Camioneros
 
Boxing Club
 
   
0 4
Atletico Laguna Blanca
 
Defensores de Formosa
 
   
1 1
Atletico Maronese
 
Unión Vecinal Neuquén
 
   
2 1
Atlético Paraná
 
Libertad Concordia
 
   
0 0
Atlético Posadas
 
Puente Seco
 
   
4 3
Belgrano Paraná
 
Arsenal Viale
 
   
2 1
CAI
 
Huracán Gob. Gregores
 
   
8 0
Deportivo Roca
 
La Amistad
 
   
0 0
El Porvenir SCT
 
Argentinos 25 de Mayo
 
   
3 0
Jorge Gibson Brown
 
Bartolomé Mitre
 
   
1 4
Juventud Puerto Tirol
 
Deportivo Mandiyú
 
   
1 0
Juventud Unida RL
 
La Merced Salta
 
   
0 1
La Fraternidad
 
La Emilia
 
   
0 0
LEFU
 
Everton La Plata
 
   
0 3
Los Andes Tudcum
 
San Miguel San Juan
 
   
2 1
Rosario Morning Star
 
Everton Olimpia
 
   
0 4
Studebaker
 
Aprendices Casildenses
 
   
0 2
Unidos Lisandro Olmos
 
Deportivo Camioneros
 
   
0 0
Juventud Alianza
 
Juventud Zondina
 
   
1 1
Sportivo Rivadavia
 
25 de Mayo Santa Rosa
 
   
   
Atlético Peñaflor
 
Sarmiento Juventud Unida
 
   
0 1
Atlético Lambert
 
Lautaro Roncedo
 
   
2 0
Atlético Lauquen
 
Santa Rita Piedritas
 
   
1 2
Deportivo Villalonga
 
Defensores de la Ribera
 
   
3 0
Independiente Neuquén
 
Deportivo Rincón
 
   
0 1
Ben Hur
 
Libertad
 
   
1 1
Bragado Club
 
Rivadavia Lincoln
 
   
1 0
Pabellón Argentino MP
 
Deportivo Malvinas
 
   
2 2
Peñarol Rafaela
 
Colón San Justo
 
   
0 2
Atlético San Pedr
 
Sportivo Pocitos
 
   
2 0
Deportivo Victoria
 
Huracán Goya
 
   
2 0
Gutiérrez
 
Deportivo La Dormida
 
   
3 1
Los Ranqueles N. Galia
 
Jorge Newbery VM
 
   
   
Atlético Uruguay
 
CDJU Gualeguaychu
 
   
0 1
Nacional
 
RCA
 
1 3
1 6
Santa Fe
 
Britannia
 
0 2
0 7
Newcastle Jets
 
Perth Glory
 
1 0
2 2
Melbourne Victory
 
Sydney
 
2 0
3 0
Melbourne Victory W
 
Canberra United W
 
1 0
2 0
Adelaide United W
 
Wellington Phoenix W
 
0 1
2 1
Turan
 
Zira
 
0 0
1 0
Club Brugge II W
 
Renaissance Mons 44 W
 
0 0
0 0
Genk II W
 
Chastre W
 
0 0
0 0
Gent II W
 
Alken W
 
0 0
0 0
Patro Eisden
 
Club Brugge II
 
3 0
4 0
RSC Anderlecht II
 
KV Oostende
 
0 0
0 0
Waasland-Beveren
 
KRC Genk II
 
0 0
2 1
Dessel Sport
 
KAA Gent II
 
1 1
1 4
Heist
 
Thes Sport
 
2 1
4 1
Hoogstraten
 
Sporting Charleroi II
 
0 1
1 1
La Louvière
 
Union Namur
 
3 0
8 1
Olympic Charleroi
 
Cappellen
 
1 1
2 2
OH Leuven
 
Cercle Brugge
 
1 0
1 2
RWDM
 
Sint-Truiden
 
1 0
3 0
Standard Liège
 
Sporting Charleroi
 
0 0
0 0
Berlaar-Heikant
 
Antonia
 
   
0 0
K. Kontich
 
Sporting Tisselt
 
   
3 0
Ternesse
 
Hoboken
 
   
0 4
Loenhout
 
Vosselaar
 
   
2 0
Zandhovense
 
Mariekerke
 
   
1 0
Auderghem
 
Ixelles
 
   
1 1
Bertem-Leefdaal
 
Sporting Kampenhout
 
   
1 0
Herent
 
Olympia Wijgmaal
 
   
2 1
Huldenberg
 
Fenixx BeigHum
 
   
1 2
Kraainem
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
   
0 0
Stade Everois
 
Genappe
 
   
2 0
Antoing
 
SG-Tertre-Hautrage
 
   
1 4
FC Du Geer
 
Ster-Francorchamps
 
   
2 0
Achel
 
Verbroedering Maasmechelen
 
   
1 0
Bregel Sport
 
Herkol
 
   
3 0
Helson Helchteren
 
Groen Star Beek
 
   
0 0
Weerstand Koersel
 
Park Houthalen
 
   
3 1
Libramont
 
Oppagne-Wéris
 
   
2 0
Nothomb-Post
 
Florenville
 
   
4 3
Sartoise
 
Erezee
 
   
2 0
Nismes
 
Meux II
 
   
0 2
US Dinantaise
 
Beauraing
 
   
0 2
Evelette-Jallet
 
Biesme
 
   
1 2
Munkzwalm
 
Sottegem
 
   
2 2
Berlare
 
SK Denderhoutem
 
   
2 2
DT Borsbeke
 
Kleit Maldegem
 
   
2 3
Svelta Melsele
 
Ardennen
 
   
2 1
Beveren
 
Lembeke
 
   
3 1
Meulebeke
 
Ardooie
 
   
0 5
Sassport Boezinge
 
Bredene
 
   
2 0
Dottignies
 
Westrozebeke
 
   
2 2
Varsenare
 
Excelsior Zedelgem
 
   
3 3
La Calamine
 
Warnant
 
1 1
2 1
Tournai
 
Rebecq
 
0 0
3 0
Stockay-Warfusée
 
Albert Quévy-Mons
 
0 0
1 5
Verlaine
 
Tubize
 
1 2
1 3
Zulte Waregem II
 
Zelzate
 
0 0
1 0
Dikkelvenne
 
Ninove
 
1 0
1 1
Oudenaarde
 
Harelbeke
 
0 1
0 2
Torhout
 
Voorde Appelterre
 
1 1
4 1
Gent-Zeehaven
 
Mandel United
 
1 0
1 0
Hades
 
Sporting Hasselt
 
1 0
2 1
Berchem Sport
 
Londerzeel
 
1 0
1 0
Houtvenne
 
FC Lebbeke
 
1 0
1 1
KSC City Pirates
 
Rupel Boom
 
0 0
0 1
Mechelen II
 
Tongeren
 
3 0
4 0
Racing Mechelen
 
Spouwen-Mopertingen
 
0 1
1 1
Tempo Overijse
 
Diegem Sport
 
0 0
0 2
Sainte-Ode W
 
Charleroi II W
 
   
1 2
RSC Anderlecht W
 
White Star Woluwé W
 
3 0
4 0
Club Brugge W
 
Zulte-Waregem W
 
2 0
3 0
Aische
 
Couvin-Mariembourg
 
   
13 1
Arquet
 
Ciney
 
   
2 4
Onhaye
 
RAS Monceau
 
   
4 2
Rapid Symphorinois
 
Jodoigne
 
   
2 2
Aywaille
 
Elsautoise
 
   
1 1
Longlier
 
Waremme
 
   
2 2
Marloie Sport
 
Mormont
 
   
4 0
Eendracht Wervik
 
Pepingen-Halle
 
   
4 1
Diest
 
Turnhout
 
   
5 1
KFC Eksel
 
Nijlen
 
   
1 3
Betekom
 
Esperanza Pelt
 
   
0 0
Geel
 
Sint-Lenaarts
 
   
2 1
Adjidja
 
Police Benin
 
   
4 0
Cavaliers
 
Damissa
 
0 0
0 0
Djeffa
 
JSP
 
   
0 1
Dynamique Djougou
 
Bani Gansè
 
0 0
0 1
JSO
 
ASVO
 
   
1 0
Réal Sport
 
Hodio
 
0 0
2 2
Requins
 
AS Cotonou
 
0 0
0 0
Soleil
 
Abeilles
 
0 0
1 1
Tuzla City
 
Sloga Doboj
 
2 0
3 0
GOSK Gabela
 
Zeljeznicar
 
0 0
1 0
BDF XI
 
Holy Ghost
 
0 0
1 2
Eleven Angels
 
Sua Flamingoes
 
1 1
1 2
Masitaoka
 
Gaborone United
 
0 0
0 0
Morupule Wanderers
 
Matebele
 
2 0
3 2
Nico United
 
VTM
 
0 0
1 1
Police XI
 
Township Rollers
 
0 2
0 3
Dorostol
 
Ludogorets III
 
0 2
0 6
Ustrem Donchevo
 
Fratria
 
0 1
0 1
Cambodia Tiger
 
Svay Rieng
 
0 5
1 7
National Defense
 
Prey Veng
 
1 0
2 4
Hualien W
 
Taipei Bear W
 
0 1
0 1
Kaohsiung Yangxin W
 
Taichung Blue Whale W
 
0 3
0 3
Taoyuan International W
 
New Taipei Air Source W
 
1 3
1 3
Inter Club
 
Nathaly's
 
1 0
1 0
Kondzo
 
Vegas
 
0 0
0 0
Lokomotiva Zagreb
 
Istra 1961
 
1 0
3 0
Rijeka
 
Rudeš
 
1 0
3 0
Jong Holland
 
Centro Barber
 
2 0
5 0
Centro Dominguito
 
UNDEBA
 
0 0
2 2
Ethnikos Achna
 
AEK Larnaca
 
0 1
0 3
Omonia Nicosia
 
Karmiotissa
 
1 1
2 1
Anorthosis
 
Othellos
 
0 1
2 1
Ayia Napa
 
Xylotympou
 
0 0
1 0
ENAD
 
Enosis
 
0 0
0 1
MEAP Nisou
 
PAEEK
 
0 2
0 4
Omonia Aradippou
 
Akritas
 
2 1
3 1
Peyia
 
Ermis
 
3 0
8 0
Anagennisi Deryneia
 
Olympiada Lympion
 
0 0
3 0
ASPIS
 
Ethnikos Assias
 
0 1
1 1
Ethnikos Latsion
 
AEP Polemidion
 
3 1
4 1
Kedros Agia Marina
 
APEA
 
2 1
2 1
Kouris Erimi
 
Geroskipou
 
1 0
2 2
Ormideia
 
Halkanoras
 
0 1
1 3
Spartakos Kitiou
 
Omonia Psevda
 
2 0
3 0
Jablonec
 
Karviná
 
0 0
0 0
Mladá Boleslav
 
Slovácko
 
0 0
0 1
Pardubice
 
Slovan Liberec
 
1 0
2 0
Zlín
 
Hradec Králové
 
4 0
4 0
Bohemians 1905
 
České Budějovice
 
0 0
0 0
AGF W
 
Fortuna Hjorring W
 
1 1
2 2
Brondby W
 
FC Thy - ThistedQ
 
1 1
2 3
Farum BK W
 
KoldingQ W
 
0 0
1 0
Køge
 
AaB W
 
0 0
1 0
CDC Q7
 
Guelleh / GR
 
0 2
0 2
Dikhil
 
Hayabley
 
1 0
3 1
ENPPI
 
Ismaily
 
1 0
1 0
Jocoro
 
Dragón
 
2 1
3 1
Ipswich Town
 
Norwich City
 
1 1
2 2
Bristol City
 
Sunderland
 
1 0
1 0
Hull City
 
Cardiff City
 
1 0
3 0
Leeds United
 
Coventry City
 
0 0
1 1
Millwall
 
Huddersfield Town
 
0 0
1 1
Plymouth Argyle
 
Rotherham United
 
1 1
3 2
Preston North End
 
Watford
 
1 1
1 5
Sheffield Wednesday
 
Queens Park Rangers
 
0 1
2 1
Southampton
 
Blackburn Rovers
 
1 0
4 0
Swansea City
 
Middlesbrough
 
0 1
1 2
Barnsley
 
Charlton Athletic
 
1 0
1 1
Bolton Wanderers
 
Bristol Rovers
 
0 2
1 2
Cambridge United
 
Blackpool
 
2 1
2 1
Carlisle United
 
Northampton Town
 
0 1
2 2
Cheltenham Town
 
Leyton Orient
 
0 0
1 2
Derby County
 
Wycombe Wanderers
 
0 0
1 1
Fleetwood Town
 
Peterborough United
 
0 1
0 1
Lincoln City
 
Reading
 
1 0
1 1
Oxford United
 
Burton Albion
 
1 0
3 0
Port Vale
 
Wigan Athletic
 
2 0
3 2
Shrewsbury Town
 
Portsmouth
 
0 1
0 3
Stevenage
 
Exeter City
 
1 0
1 1
Crawley Town
 
Mansfield Town
 
1 1
1 3
Crewe Alexandra
 
Accrington Stanley
 
2 1
3 3
Doncaster Rovers
 
Morecambe
 
0 2
0 5
Gillingham
 
Bradford City
 
0 1
0 2
Harrogate Town
 
Notts County
 
2 0
3 1
Milton Keynes Dons
 
Forest Green Rovers
 
2 0
2 0
Newport County
 
Grimsby Town
 
0 0
1 1
Salford City
 
AFC Wimbledon
 
0 0
0 0
Stockport County
 
Sutton United
 
4 0
8 0
Swindon Town
 
Barrow
 
0 1
0 3
Walsall
 
Tranmere Rovers
 
0 0
1 0
Wrexham
 
Colchester United
 
1 0
2 1
Gateshead
 
Halifax Town
 
0 1
0 2
Aldershot Town
 
Eastleigh
 
0 3
3 5
Altrincham
 
Fylde
 
0 1
2 1
Boreham Wood
 
Oxford City
 
2 1
2 1
Dagenham & Redbridge
 
Wealdstone
 
0 0
0 2
Dorking Wanderers
 
Woking
 
1 1
1 2
Hartlepool United
 
Chesterfield
 
0 1
0 1
Maidenhead United
 
Kidderminster Harriers
 
0 0
1 0
Rochdale