Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Ethiopia U20
 
South Sudan U20
 
   
2 2
Sudan U20
 
Uganda U20
 
   
0 2
Sportivo Pringles
 
Jorge Newbery VM
 
   
0 1
Atlético Pringles
 
San Martín Merlo
 
   
0 0
Kottingbrunn
 
Waidhofen/Thaya
 
0 1
2 1
USC Rohrbach
 
Ardagger
 
   
0 0
Union Edelweiß
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
0 3
Energetik
 
Araz
 
1 0
1 0
Səbail II
 
Turan II
 
1 0
1 0
Qaradağ Lökbatan
 
FK Qəbələ II
 
0 0
2 1
RFC Seraing
 
Sporting Charleroi
 
0 1
1 1
Deinze
 
AS Eupen
 
2 0
3 0
Dender
 
Standard Liège
 
0 0
0 1
Francs Borains
 
OH Leuven
 
0 2
0 5
Ugyen Academy
 
Transport United
 
0 1
1 1
Lokomotiv Plovdiv
 
Ludogorets
 
1 3
2 3
Shanghai Jiading
 
Nanjing City
 
0 3
0 5
Xinjiang Tianshan
 
Qingdao Youth Island
 
3 1
3 2
Beijing BG
 
Suzhou Dongwu
 
0 1
2 2
Guangzhou Evergrande
 
Hangzhou
 
0 1
1 5
Wuhan Yangtze
 
Guangzhou R&F
 
2 0
2 1
Shanghai SIPG
 
Cangzhou Mighty Lions
 
1 0
2 0
Beijing Guoan
 
Wuhan Three Towns
 
0 1
0 2
Meizhou Hakka
 
Henan Jianye
 
0 0
3 2
Shenzhen
 
Dalian Professional
 
0 0
0 2
Deportivo Pasto
 
Rionegro Águilas
 
0 0
0 1
Deportes Quindío
 
Atlético Huila
 
2 0
3 0
Lubumbashi Sport
 
Motema Pembe
 
   
   
Maniema Union
 
Kuya Sport
 
   
2 1
Renaissance
 
Don Bosco
 
   
   
Naprijed Hreljin
 
Uljanik
 
   
1 0
Mladost Ždralovi
 
Hajduk Split
 
0 2
0 2
Rudeš
 
Istra 1961
 
2 0
2 1
Chomutov
 
Sokol Libiš
 
1 0
2 1
Nykøbing
 
SønderjyskE
 
1 1
1 1
Silkeborg U19
 
Randers Freja U19
 
1 1
4 1
AFC Bournemouth
 
Everton
 
1 0
4 1
Bristol City
 
Lincoln City
 
0 2
1 3
Burnley
 
Crawley Town
 
1 1
3 1
Leicester City
 
Newport County
 
1 0
3 0
Milton Keynes Dons
 
Morecambe
 
1 0
2 0
Stevenage
 
Charlton Athletic
 
1 0
1 1
Brentford
 
Gillingham
 
1 0
1 1
Rochdale Res.
 
Rotherham United Res.
 
   
1 2
Birmingham City
 
Swansea City
 
1 2
2 2
Blackpool
 
Middlesbrough
 
0 1
0 3
Cardiff City
 
Hull City
 
0 1
2 3
Coventry City
 
Wigan Athletic
 
0 0
2 0
Queens Park Rangers
 
Huddersfield Town
 
1 2
1 2
Sheffield United
 
Rotherham United
 
0 1
0 1
Stoke City
 
Luton Town
 
2 0
2 0
Watford
 
Reading
 
1 0
2 0
Grimsby Town
 
Manchester City U21
 
1 1
1 1
AFC Wimbledon
 
Leyton Orient
 
2 0
2 0
Harrogate Town
 
Carlisle United
 
1 1
3 3
Mansfield Town
 
Bradford City
 
0 1
1 2
Rochdale
 
Salford City
 
0 0
1 0
Altrincham
 
Barnet
 
0 1
0 2
Boreham Wood
 
York City
 
0 1
1 1
Eastleigh
 
Maidstone United
 
1 2
5 2
Solihull Moors
 
Halifax Town
 
0 1
0 1
Southend United
 
Notts County
 
0 1
2 2
Yeovil Town
 
Maidenhead United
 
0 0
0 0
AFC Sudbury
 
Hashtag United
 
   
4 2
Stowmarket Town
 
Witham Town
 
0 0
2 0
Westfield
 
Binfield
 
   
2 1
Faversham Town
 
Sevenoaks Town
 
   
1 2
Sheppey United
 
Chatham Town
 
   
2 2
Whitehawk
 
VCD Athletic
 
   
4 0
Biggleswade Town
 
Hertford Town
 
   
2 2
Thame
 
Harlow Town
 
   
4 1
Haringey Borough
 
Kingstonian
 
3 0
5 2
Herne Bay
 
Carshalton Athletic
 
0 3
2 3
Lewes
 
Folkestone Invicta
 
3 2
3 2
Guiseley
 
Ashton United
 
0 2
1 2
Marske United
 
Lancaster City
 
0 2
2 3
South Shields
 
Hyde United
 
0 0
0 1
Whitby Town
 
Warrington Town
 
1 0
2 1
Basford United
 
Bedford Town
 
1 0
3 1
Mickleover Sports
 
Stourbridge
 
1 0
1 1
Needham Market
 
Tamworth
 
1 1
3 2
Hanwell Town
 
Merthyr Town
 
0 1
0 2
Swansea City U21
 
Queens Park Rangers U21
 
1 0
4 0
Bristol City U21
 
Watford U21
 
3 0
5 0
Crewe Alexandra U21
 
Sheffield Wednesday U21
 
0 2
0 2
Millwall U21
 
Colchester United U21
 
2 1
4 1
Peterborough United U21
 
Burnley U21
 
1 0
4 1
Banbury United
 
Chester
 
1 1
2 2
Boston United
 
Kidderminster Harriers
 
1 1
2 1
Chorley
 
Spennymoor Town
 
1 0
2 0
Curzon Ashton
 
Leamington
 
0 0
0 0
Darlington
 
Alfreton Town
 
2 0
3 1
Kettering Town
 
Hereford
 
1 0
2 0
Scarborough Athletic
 
King's Lynn Town
 
2 1
3 3
Southport
 
Brackley Town
 
1 1
2 2
Gloucester City
 
Buxton
 
0 0
0 1
Cheshunt
 
Chippenham Town
 
0 2
3 2
Concord Rangers
 
Tonbridge Angels
 
0 0
1 0
Farnborough
 
Eastbourne Borough
 
0 0
0 0
Hampton & Richmond
 
Ebbsfleet United
 
1 1
1 2
Hemel Hempstead Town
 
Hungerford Town
 
2 1
3 2
St Albans City
 
Weymouth
 
2 0
3 2
Welling United
 
Slough Town
 
0 0
0 0
Worthing
 
Oxford City
 
0 0
1 0
Crawley Wasps W
 
Gillingham W
 
   
1 1
Hannover 96
 
Fortuna Düsseldorf
 
2 0
2 0
Kaiserslautern
 
Karlsruher SC
 
1 0
2 0
Paderborn
 
DSC Arminia Bielefeld
 
0 2
0 2
St. Pauli
 
Holstein Kiel
 
0 0
0 0
Bayreuth
 
Elversberg
 
0 1
0 1
Borussia Dortmund II
 
Viktoria Köln
 
0 0
0 2
Erzgebirge Aue
 
MSV Duisburg
 
0 1
0 2
Ingolstadt
 
Hallescher FC
 
0 0
1 0
Wehen Wiesbaden
 
Dynamo Dresden
 
0 0
1 0
VfL Wolfsburg
 
Borussia Dortmund
 
1 0
2 0
FC Bayern München
 
Werder Bremen
 
4 1
6 1
VfB Stuttgart
 
Hertha BSC
 
1 1
2 1
VfL Bochum 1848
 
Borussia Mönchengladbach
 
2 0
2 1
CfR Pforzheim
 
Mutschelbach
 
3 1
6 1
St. Pauli II
 
Holstein Kiel II
 
0 0
0 0
Aris
 
Lamia
 
3 0
5 0
Várda SE
 
Zalaegerszegi TE
 
0 1
0 3
Kecskemeti TE
 
Puskás
 
0 1
1 1
Hapoel Kaukab
 
Tzeirey Taibe
 
1 1
1 1
Hapoel Ironi Arraba
 
Ironi Bnei Kabul
 
   
1 5
Ahva Kafr Manda
 
Hapoel Bnei Bi'ina
 
   
4 5
Maccabi B. Jadeidi-Makr
 
Maccabi Ahva Sha'ab
 
   
3 0
Maccabi Ironi Yafia
 
Tzeirey Tamra
 
0 1
0 3
Shefa-Amr
 
Hapoel Ironi Safed
 
   
6 2
Robi Shapira
 
Ahi Akko
 
0 1
0 4
Kiryat Yam SC
 
Hapoel Ironi Karmiel
 
   
1 1
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Beitar Nahariya
 
   
3 4
Ahva Reineh
 
Hapoel Bnei Pardes
 
1 1
2 2
Ihud Bnei Baka
 
Pardes Hanna-Karkur
 
   
0 3
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Hapoel Tirat HaCarmel
 
   
1 0
MS Tirat HaCarmel
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
1 0
Tzeirei Umm al-Fahm
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
2 0
Beitar Haifa Jacob
 
Hapoel Beit Shean
 
1 1
2 4
Maccabi Neve Sha'anan
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
0 0
0 0
Beitar Ramat Gan
 
Hapoel Azor
 
1 0
1 1
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Tzeirey Tira
 
   
1 4
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Kiryat Ono
 
1 1
1 3
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
Ironi Beit Dagan
 
1 0
3 1
Hapoel Lod
 
Beitar Petah Tikva
 
0 0
2 0
Hapoel Ramat Yisrael
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
0 1
0 3
HaMakhtesh Givatayim
 
Hapoel Ganei Tikva
 
2 1
3 1
Hapoel Mahane Yehuda
 
Hakoah Ramat Gan
 
0 0
2 0
Hapoel Segev Shalom
 
Hapoel Gedera
 
0 1
1 1
Maccabi Ironi Netivot
 
MS Jerusalem
 
2 0
4 1
Maccabi Ironi Sderot
 
Hapoel Yeruham
 
0 2
0 4
Maccabi Kiryat Malachi
 
Maccabi Be'er Sheva
 
1 0
4 0
Maccabi Stars Ramla
 
Hapoel Ashkelon
 
1 1
2 2
Agudat Sport Nordia
 
Shikun HaMizrah
 
0 0
0 0
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Sderot
 
0 1
0 2
Hapoel Bnei Ashdod
 
Hapoel Bnei Lod
 
1 2
1 2
Bnei Sakhnin
 
Ashdod
 
1 1
1 1
Maccabi Netanya
 
Ironi Kiryat Shmona
 
1 0
1 0
Hapoel Katamon
 
Maccabi Tel Aviv
 
0 1
0 3
Bologna U19
 
Ascoli U19
 
1 0
1 2
Torino U19
 
Cremonese U19
 
2 1
4 1
Napoli
 
Empoli
 
0 0
2 0
Spezia
 
Udinese
 
1 1
1 1
Cremonese
 
Milan
 
0 0
0 0
Portmore United
 
Jamalco
 
0 0
0 0
Al Ahli
 
El Alia
 
0 0
1 0
Al Jalil
 
Al Yarmouk
 
0 0
2 0
Ittihad Al Ramtha
 
Al Hashemeya
 
0 1
2 2
Sama Al Sarhan
 
Kfarsoum
 
1 0
2 1
Trakai
 
Kauno Žalgiris
 
0 0
2 0
Guadalajara W
 
América W
 
0 1
3 3
Monterrey W
 
Tigres UANL W
 
1 1
2 2
Sheriff II
 
Făleşti
 
   
4 1
I.S.P.E
 
Myawady
 
0 0
0 0
Annagh United
 
Dergview
 
1 0
3 0
Ards
 
Newington Youth
 
0 1
1 2
Ballyclare Comrades
 
H&W Welders
 
0 0
0 0
Dundela
 
Loughgall
 
0 0
0 1
Institute
 
Knockbreda
 
4 1
8 1
Warrenpoint Town
 
Ballinamallard United
 
1 0
1 1
Carrick Rangers
 
Portadown
 
1 0
2 0
Coleraine
 
Crusaders
 
1 2
1 2
Glenavon
 
Glentoran
 
0 1
2 1
Larne
 
Dungannon Swifts
 
2 0
4 0
Linfield
 
Cliftonville
 
0 0
0 0
Newry City AFC
 
Ballymena United
 
2 1
3 2
KFUM
 
Kongsvinger
 
1 0
1 2
Al-Rustaq
 
Al-Nahda
 
0 0
0 2
Al Suwaiq
 
Dhofar
 
1 0
1 0
12 de Octubre
 
General Caballero JLM
 
0 2
0 3
Nacional Asunción
 
Sportivo Ameliano
 
0 0
0 2
Sol de América
 
Olimpia
 
0 2
0 2
Kalisz
 
Górnik Zabrze
 
1 0
3 3
Górnik Łęczna
 
Piast Gliwice
 
0 0
0 0
Lechia Gdańsk
 
Legia Warszawa
 
1 0
1 1
Famalicão U23
 
Marítimo U23
 
0 1
1 2
Gil Vicente U23
 
Leixões U23
 
1 0
3 0
Sporting Braga U23
 
Rio Ave U23
 
2 0
3 0
Vilaverdense
 
Oliveira Hospital
 
5 0
7 0
Gil Vicente
 
Arouca
 
1 2
1 4
Varzim
 
Sao Joao Ver
 
1 0
1 0
Mafra
 
Porto
 
0 2
0 3
Mioveni
 
Botoşani
 
0 0
1 0
Unirea Slobozia
 
Petrolul 52
 
0 0
0 0
Dinamo Bucureşti
 
Sepsi
 
0 1
2 3
Al Orubah
 
Al Akhdoud
 
0 0
1 0
Al Kholood
 
Ohod
 
0 0
0 0
Jeddah
 
Najran
 
1 0
2 0
Al Fateh U19
 
Al Taawon U19
 
   
3 0
Al Khaleej U19
 
Al Raed U19
 
   
0 2
Hajer U19
 
Al Ittifaq U19
 
   
2 0
Al Nassr U19
 
Al Ahli U19
 
   
4 1
Al Shabab U19
 
Al Ansar U19
 
   
2 0
Al Faisaly U19
 
Jeddah U19
 
   
1 0
Arar U19
 
Al Wahda U19
 
   
0 0
Ohod U19
 
Al Quadisiya U19
 
   
2 1
Al Ittihad U19
 
Al Hilal U19
 
1 0
2 0
Rangers U21
 
Hamilton Academical
 
0 1
0 3
Cowdenbeath
 
Bo'ness United
 
   
1 1
Edusport Academy
 
Civil Service Strollers
 
2 1
3 1
Tranent Juniors
 
BSC Glasgow
 
3 0
4 0
Hibernian
 
Ross County
 
0 1
0 2
Livingston
 
Aberdeen
 
2 0
2 1
Dundee Res.
 
Ayr United Res.
 
1 0
1 0
Futura Humenne
 
Tatran Prešov
 
0 1
0 1
Komárno
 
Zlaté Moravce
 
0 0
2 0
Skalica
 
Ružomberok
 
1 0
1 1
Spartak Trnava
 
Zemplín Michalovce
 
0 0
2 2
Fužinar
 
Cven
 
3 0
4 1
Hotiza
 
Domžale
 
0 4
0 7
Nafta
 
Triglav
 
0 0
0 0
Elche
 
Girona
 
1 1
1 2
Athletic Club
 
Real Valladolid
 
1 0
3 0
Osasuna
 
FC Barcelona
 
1 0
1 2
Castilleja U19
 
Sevilla U19 II
 
   
1 0
Poblense
 
Collerense
 
   
5 0
Rotkreuz
 
FC Schaffhausen
 
0 1
2 1
Arbedo-Castione
 
St. Gallen
 
0 2
0 5
Kasımpaşa
 
Hekimoğlu Trabzon
 
5 0
6 1
BB Erzurumspor
 
Erokspor
 
1 0