Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Fénix
 
Colegiales
 
1 0
4 0
Deportivo Armenio
 
Talleres Remedios
 
0 0
0 0
Ituzaingó
 
Acassuso
 
0 1
0 2
UAI Urquiza
 
Villa San Carlos
 
0 0
1 0
San Telmo
 
San Martín Tucumán
 
0 0
1 0
Gimnasia Mendoza
 
Tristán Suárez
 
0 0
0 0
Deportivo Riestra
 
Sacachispas
 
2 0
2 0
Villa Dálmine
 
Ferro Carril Oeste
 
1 0
1 0
Estudiantes Caseros
 
Guillermo Brown
 
2 1
3 2
Temperley
 
Nueva Chicago
 
2 0
2 2
Berazategui
 
Leandro Nicéforo Alem
 
0 1
2 1
Deportivo Laferrere
 
Deportivo Español
 
0 1
0 2
Victoriano Arenas
 
Liniers
 
0 0
1 2
Real Pilar
 
San Martín Burzaco
 
1 0
1 0
Central Ballester
 
Juventud Unida G.
 
0 0
1 0
Lugano
 
Defensores de Cambaceres
 
0 0
0 0
Yupanqui
 
Deportivo Muñiz
 
0 1
1 1
Colón Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
0 1
0 2
River Plate Res.
 
Independiente Res.
 
1 0
2 1
Rosario Central Res.
 
Tigre Res.
 
0 0
2 0
Banfield
 
Patronato
 
0 0
0 0
Sarmiento
 
Lanús
 
2 0
2 1
Arsenal de Sarandi
 
Atlético Tucumán
 
1 1
3 1
Barracas Central
 
Racing Club
 
0 0
0 0
Talleres Córdoba
 
Argentinos Juniors
 
1 0
2 0
Unión Santa Fe
 
Vélez Sarsfield
 
0 1
2 1
Central Norte
 
Atlético Paraná
 
0 1
0 1
Deportivo Camioneros
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
0 1
San Martín Formosa
 
Gimnasia y Tiro
 
2 0
4 0
Noah
 
Lernayin Artsakh
 
0 0
0 1
Alashkert
 
Ararat
 
0 0
2 0
Acacia Ridge
 
Pine Hills
 
1 2
3 2
Bayside United
 
The Gap
 
0 0
1 0
Mt Gravatt Hawks
 
Centenary Stormers
 
1 1
1 1
Univ. Queensland
 
The Lakes
 
1 1
2 4
Acacia Ridge U23
 
Pine Hills U23
 
   
0 0
Bayside United U23
 
The Gap U23
 
   
6 2
Mt Gravatt U23
 
Centenary Stormers U23
 
   
1 0
Univ. Queensland U23
 
The Lakes U23
 
   
2 1
Woden Weston
 
Belconnen United
 
1 1
3 2
O'Connor Knights
 
Canberra Olympic
 
   
   
Canberra FC
 
Cooma Tigers
 
4 0
7 0
Belconnen United W
 
Gungahlin United W
 
   
   
Marconi Stallions
 
APIA Leichhardt Tigers
 
0 1
0 1
Adamstown Rosebuds
 
Hamilton Olympic
 
2 0
2 1
Uni Azzurri
 
Mindil Aces
 
0 1
1 4
Darwin Olympic
 
Darwin Hearts
 
2 0
2 2
Logan Lightning
 
Capalaba
 
1 2
3 2
Eastern Suburbs Brisbane
 
Brisbane City
 
1 1
1 4
West Torrens Birkalla
 
White City Woodville
 
1 2
2 3
Adelaide Comets
 
Adelaide United ||
 
4 0
7 0
Campbelltown City
 
Croydon Kings
 
1 1
2 1
South Adelaide Panthers
 
Adelaide City
 
1 2
1 3
Sturt Lions
 
NE MetroStars
 
0 0
0 1
Adelaide Olympic
 
Cumberland United
 
0 0
2 3
South Hobart
 
Launceston City
 
7 0
10 1
Bayswater City
 
Stirling Lions
 
0 2
1 3
Gwelup Croatia SC
 
Armadale
 
2 0
2 2
Inglewood United
 
Floreat Athena
 
0 1
0 1
Perth
 
Cockburn City
 
1 2
3 3
Perth RedStar
 
Balcatta
 
3 0
5 1
Brisbane Olympic W
 
Capalaba W
 
   
0 0
Rochedale Rovers
 
Western Pride
 
2 1
2 1
Magpies Crusaders
 
Redlands United
 
0 1
0 4
West Torrens Res.
 
Beograd Res.
 
1 3
2 5
Adelaide Comets Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
2 4
Campbelltown City Res.
 
Croydon Kings Res.
 
2 0
4 0
South Adelaide Res.
 
Adelaide City Res.
 
0 3
0 4
Sturt Lions Res.
 
MetroStars Res.
 
1 0
2 3
Adelaide Olympic Res.
 
Cumberland United Res.
 
0 0
1 1
Adelaide Raiders
 
Adelaide University
 
2 0
3 0
Adelaide Victory
 
Para Hills Knights
 
0 0
0 1
Port Adelaide Lion
 
Eastern United
 
1 1
3 2
West Adelaide
 
Playford City Patriots
 
1 1
3 3
Adelaide Hills Hawks
 
Fulham United
 
   
0 1
Perth RedStar W
 
Subiaco W
 
4 1
6 2
Forrestfield United
 
Rockingham City
 
1 1
1 1
Joondalup United
 
UWA Nedlands
 
0 1
0 3
Quinns
 
Mandurah City
 
   
1 8
Subiaco
 
Murdoch Uni Melville
 
0 0
0 1
Western Knights
 
Fremantle City
 
2 0
2 1
Dianella White Eagles
 
Olympic Kingsway
 
1 3
1 4
Ried
 
Sturm Graz
 
0 1
1 1
Wolfsberger AC
 
LASK Linz
 
0 4
1 5
Hartberg
 
Salzburg
 
0 0
0 2
Grazer AK
 
Liefering
 
1 0
1 0
Vorwärts Steyr
 
Dornbirn
 
0 1
2 1
St. Margarethen
 
Horitschon
 
   
2 1
Rudersdorf
 
Güssing
 
   
2 1
Austria Klagenfurt II
 
Bleiburg
 
1 0
3 2
Gmünd
 
Lendorf
 
   
0 0
St. Martin i.M.
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
1 1
Friedburg / Pöndorf
 
Oedt
 
   
1 2
Thalgau
 
SV Schwarzach
 
   
3 1
Wildon
 
Voitsberg
 
   
0 1
Oberperfuss
 
Innsbrucker AC
 
   
0 3
SV Innsbruck
 
Ebbs
 
   
0 2
Mayrhofen
 
Prutz / Serfaus
 
   
1 2
St. Johann in Tirol
 
Kematen
 
   
1 1
Austria Lustenau II
 
Andelsbuch
 
   
2 3
Lustenau
 
Lochau
 
0 1
1 1
Fussach
 
Koblach
 
   
4 2
Höchst
 
Hörbranz
 
   
1 2
Ludesch
 
Nenzing
 
   
1 1
Bezau
 
Bizau
 
   
2 3
Brederis / Meiningen
 
Alberschwende
 
   
2 3
Gurten
 
Gleisdorf 09
 
0 1
1 1
St. Anna
 
Deutschlandsberger SC
 
1 5
3 6
Mauerwerk
 
Leobendorf
 
1 2
2 2
Wiener Viktoria
 
Bruck/Leitha
 
3 0
5 1
Golling
 
Seekirchen
 
0 3
1 5
Austria Salzburg
 
Wals-Grünau
 
0 0
2 1
Silz / Mötz
 
Hall
 
2 2
6 3
Rotenberg
 
Admira Dornbirn
 
0 0
2 1
FC Egg
 
Göfis
 
1 1
3 2
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Lauterach
 
1 0
3 0
Qarabağ
 
Sebail
 
2 0
3 1
Ivatsevichi
 
Niva
 
   
1 6
Ivanovo
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
0 6
Luninets
 
DYUSSH Stolin
 
   
8 0
Iput DYuSSh
 
Bumprom
 
   
0 12
DYuSSh-2 Rechitsa
 
Leskhoz
 
   
0 5
Zhlobin
 
Vetka DYuSSh
 
   
5 0
Svislach
 
FSK Dyatlovo
 
   
2 2
Schuchin
 
Chayka Zelva
 
   
6 1
Neman Belkard
 
Fakel Novogrudok
 
   
3 0
Viktoriya Maryina Horka
 
Kolos Cherven
 
   
4 0
FK Viliya
 
Livadija
 
   
2 2
Falko
 
Zhodino Yuzhnoe
 
   
0 5
Kletsk
 
Spartak Slutsk
 
   
7 3
Starye Dorogi
 
Partizan Salihorsk
 
   
0 3
Krupki
 
Berezino
 
   
5 0
Respect
 
Uzda
 
   
3 1
Bobovnya
 
Kronon
 
   
2 1
SDJuShOR-3
 
Serebryanka
 
   
6 0
Gorki
 
Zarya Krugloe
 
   
11 0
SOZh Krichev
 
Servolyuks
 
   
2 6
Kirovsk
 
Krasnopole
 
   
3 6
Niva Chausy
 
Spartak
 
   
1 7
Gazovik
 
Lepel
 
   
16 0
Miory
 
Polotsk
 
   
4 1
Niva Tolochin
 
Gorodok lions
 
   
1 8
Slutsk
 
Isloch
 
0 2
2 4
Torpedo BelAZ
 
Neman Grodno
 
1 1
2 2
Dnepr Mogilev
 
Belshina
 
1 0
4 3
Vitebsk Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
1 1
1 3
Dinamo-BGU W
 
Minsk FK W
 
   
0 0
Aywaille
 
Harelbeke
 
   
1 2
Hombourg
 
Hamoir
 
   
2 2
Wevelgem City
 
Tempo Overijse
 
   
3 3
Beringen
 
Elene-Grotenberge
 
   
1 0
Londerzeel
 
Condruzien
 
   
9 0
Rumbeke
 
Sparta Petegem
 
   
0 3
Racing Mechelen
 
Betekom
 
   
4 0
Union Namur
 
Schaerbeek-Evere
 
   
1 0
Zwarte Leeuw
 
Solières Sport
 
   
2 1
Genk
 
AS Eupen
 
3 1
4 2
Kortrijk
 
Sint-Truiden
 
0 0
0 0
Sporting Charleroi
 
KV Oostende
 
0 1
1 3
Mechelen
 
Union Saint-Gilloise
 
1 0
3 0
Independiente Petrolero
 
Wilstermann
 
2 0
4 1
Guabirá
 
Royal Pari
 
0 0
1 0
Blooming
 
Real Tomayapo
 
0 0
1 0
Kozara Gradiska
 
Sloboda Mrkonjic Grad
 
   
0 0
Krupa na Vrbasu
 
Rudar Prijedor
 
3 0
4 0
Laktasi
 
Zeljeznicar Banja Luka
 
   
1 0
Modrica
 
Podrinje Janja
 
   
3 1
Tekstilac Derventa
 
Drina Zvornik
 
   
0 0
Sutjeska Foca
 
Ljubic Prnjavor
 
1 0
3 1
Borac Banja Luka
 
Igman Konjic
 
0 0
1 0
Sloga Doboj
 
Zrinjski
 
   
   
Sarajevo
 
Posusje
 
0 0
1 0
Jacobinense
 
Itabuna
 
   
   
Atlético Catarinense
 
Metropolitano
 
0 2
1 2
Água Santa
 
Portuguesa
 
0 0
1 1
Desportivo Brasil
 
Primavera SP
 
0 0
1 1
Comercial
 
Sertãozinho
 
0 1
0 1
Inter de Minas U20
 
Coimbra U20
 
0 1
0 1
América TO U20
 
Santarritense U20
 
1 0
1 0
Bétis U20
 
Uberlândia U20
 
0 1
2 1
Três Corações U20
 
Araguari U20
 
0 0
2 1
Boston City U20
 
Pouso Alegre U20
 
1 0
2 0
Grêmio Prudente
 
XV de Jaú
 
1 0
2 0
Inter de Bebedouro
 
São José FC
 
1 0
3 1
Itapirense
 
Catanduva
 
   
2 2
Manthiqueira
 
Grêmio Sãocarlense
 
   
1 2
Mauá
 
Rio Branco SP
 
   
0 2
Penapolense
 
Paulista
 
1 0
1 0
SKA Brasil
 
Itararé
 
   
1 2
Taquaritinga
 
Flamengo SP
 
   
1 2
Assisense U20
 
Ibrachina U20
 
   
1 1
Botafogo
 
Ceará
 
1 0
1 1
Juventude
 
América Mineiro
 
0 1
0 1
Atlético GO
 
Bragantino
 
0 0
2 1
Avaí
 
Corinthians
 
1 0
1 1
São Paulo
 
Flamengo
 
0 1
0 2
Guarani
 
Grêmio
 
0 1
1 2
Bahia
 
CSA
 
1 0
1 0
Cruzeiro
 
Tombense
 
0 0
2 0
Novorizontino
 
Londrina
 
0 0
0 1
FC Atlético Cearense
 
Botafogo SP
 
0 1
0 2
ABC
 
EC São José
 
0 1
3 2
Ypiranga Erechim
 
Manaus
 
3 0
5 0
Altos
 
Paysandu
 
0 0
0 3
Portuguesa RJ
 
Nova Venécia
 
1 1
2 1
Bahia de Feira
 
São Bernardo
 
0 1
0 1
Bdin
 
Yantra Polski Trambesh
 
   
3 2
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Akademik Svishtov
 
   
1 2
OFK Levski
 
Lokomotiv Mezdra
 
   
1 3
Partizan
 
Juventus Malchika
 
   
2 1
Sevlievo
 
Pavlikeni
 
   
1 2
Vihar Slavyanovo
 
Boruna Tsareva livada
 
   
4 0
Asenovets
 
Sayana Haskovo
 
   
1 0
Atletik Kuklen
 
Karnobat
 
   
1 0
Beroe II
 
Gigant Saedinenie
 
   
1 2
Borislav 2009
 
FK Sliven
 
   
3 1
Dimitrovgrad
 
Yambol 1915
 
   
0 2
Levski Karlovo
 
Chernomorets 1919 Burgas
 
   
0 2
Rodopa Smolyan
 
Sokol Markovo
 
   
2 0
Spartak Plovdiv
 
Nesebar
 
   
2 2
Vereya
 
Rozova dolina
 
   
   
Balkan Botevgrad
 
Botev Ihtiman
 
   
2 0
Bansko
 
CSKA 1948 Sofia III
 
   
1 0
Chavdar Etropole
 
Slavia Sofia II
 
   
3 1
Granit Vladaya
 
Levski Sofia II
 
   
2 1
Kyustendil
 
Vihren
 
   
1 1
Nadezhda Dobroslavtsi
 
Kostinbrod
 
   
0 1
Oborishte
 
Pirin Razlog
 
   
2 0
Pirin Gotse Delchev
 
Slivnishki geroy
 
   
2 0
Rilski Sportist
 
CSKA Sofia II
 
   
1 1
Septemvri Sofia II
 
Levski Rakovski
 
   
1 1
Beroe
 
Cherno More
 
0 1
0 2
CSKA 1948 Sofia
 
Botev Vratsa
 
2 0
5 2
Dobrudzha 1919
 
Strumska slava
 
0 1
1 1
Ludogorets II
 
Spartak Pleven
 
1 0
1 0
Yantra 1919
 
Lovech
 
0 0
0 0
Etar
 
Maritsa Plovdiv
 
0 0
3 1
Montana
 
Belasitsa
 
0 0
2 1
Boeung Ket
 
Phnom Penh Crown
 
0 0
2 1
Kirivong Sok Sen Chey
 
National Defense
 
0 0
1 0
Naga World
 
Cambodia Tiger