Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Morocco W
 
South Africa W
 
0 0
1 2
San Miguel
 
Defensores Unidos
 
0 0
0 0
Cañuelas
 
Argentino Quilmes
 
0 1
2 1
Comunicaciones
 
Acassuso
 
1 0
3 1
Deportivo Armenio
 
Villa San Carlos
 
0 0
1 1
Fénix
 
Talleres Remedios
 
0 2
0 2
Los Andes
 
Colegiales
 
0 0
0 2
San Martín Tucumán
 
Atlanta
 
0 0
0 0
Almagro
 
Gimnasia Jujuy
 
2 0
2 0
Brown de Adrogué
 
Deportivo Santamarina
 
0 1
0 1
Chacarita Juniors
 
Atlético Rafaela
 
1 0
3 1
Defensores de Belgrano
 
Estudiantes Caseros
 
1 0
1 0
Independiente Rivadavia
 
Deportivo Riestra
 
1 0
2 0
Nueva Chicago
 
Almirante Brown
 
0 2
2 2
Agropecuario
 
Chaco For Ever
 
0 0
0 0
Instituto
 
San Telmo
 
1 0
2 0
Quilmes
 
Belgrano
 
   
   
Atlas
 
Liniers
 
0 0
1 1
Berazategui
 
San Martín Burzaco
 
1 0
2 1
Deportivo Laferrere
 
Sportivo Italiano
 
0 1
1 1
General Lamadrid
 
Real Pilar
 
0 1
0 2
Luján
 
Central Córdoba
 
   
2 0
Argentino Rosario
 
Lugano
 
0 1
0 3
Central Ballester
 
Defensores de Cambaceres
 
0 0
0 1
Mercedes
 
Deportivo Muñiz
 
0 0
0 0
Yupanqui
 
Sportivo Barracas
 
2 0
2 1
Atlético Tucumán Res.
 
Independiente Res.
 
0 0
1 2
Racing Club Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 0
0 0
Rosario Central Res.
 
Arsenal Res.
 
1 0
2 1
Sarmiento
 
Colón
 
0 1
1 3
Central Cordoba SdE
 
Racing Club
 
0 1
1 3
Japan W
 
Chinese Taipei W
 
2 1
4 1
China W
 
South Korea W
 
0 1
1 1
Newmarket
 
Pine Hills
 
2 1
3 2
Acacia Ridge
 
Centenary Stormers
 
1 1
5 2
Univ. Queensland
 
Mt Gravatt Hawks
 
0 0
1 0
Newmarket U23
 
Pine Hills U23
 
   
2 0
Acacia Ridge U23
 
Centenary Stormers U23
 
   
4 0
Univ. Queensland U23
 
Mt Gravatt U23
 
   
3 0
Cooma Tigers
 
Monaro Panthers
 
1 0
1 1
O'Connor Knights
 
Belconnen United
 
0 0
1 0
Canberra FC
 
Woden Weston
 
3 0
4 2
Belconnen United W
 
Woden Weston W
 
   
3 0
Sutherland Sharks
 
North Shore Mariners
 
0 2
2 2
Darwin Hearts
 
Darwin Olympic
 
2 3
4 5
Olympic
 
Capalaba
 
0 2
3 3
West Torrens Birkalla
 
Adelaide City
 
0 1
0 2
South Adelaide Panthers
 
Croydon Kings
 
0 1
1 3
Sturt Lions
 
Cumberland United
 
0 0
1 0
White City Woodville
 
Adelaide Comets
 
1 1
1 2
Adelaide Olympic
 
Campbelltown City
 
1 0
1 2
NE MetroStars
 
Adelaide United ||
 
1 2
2 3
Devonport City
 
Kingborough Lions
 
1 0
2 2
Glenorchy Knights
 
Riverside Olympic
 
1 0
3 0
Clarence Zebras
 
Launceston City
 
0 1
0 3
Olympia Warriors
 
South Hobart
 
1 1
1 2
South Melbourne
 
Altona Magic
 
2 0
2 0
Hume City
 
Green Gully
 
0 2
0 2
Balcatta
 
Gwelup Croatia SC
 
0 0
0 0
Perth RedStar
 
Perth
 
1 0
2 0
Souths United W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
0 0
1 0
Magpies Crusaders
 
Southside Eagles
 
2 0
3 1
Mitchelton
 
Western Pride
 
1 0
1 0
Sturt Lions Res.
 
Cumberland United Res.
 
0 1
1 3
West Torrens Res.
 
Adelaide City Res.
 
2 0
4 2
Beograd Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
1 2
South Adelaide Res.
 
Croydon Kings Res.
 
1 0
3 0
MetroStars Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
1 3
Adelaide Olympic Res.
 
Campbelltown City Res.
 
0 3
0 6
Adelaide Raiders
 
Fulham United
 
1 2
2 3
Adelaide Victory
 
Adelaide University
 
0 0
2 0
Para Hills Knights
 
Playford City Patriots
 
0 1
1 2
West Adelaide
 
Eastern United
 
0 1
1 1
South Melbourne U21
 
Altona Magic U21
 
3 1
5 3
Avondale Heights U21
 
Port Melbourne U21
 
0 0
1 0
Melbourne Knights U21
 
Dandenong Thunder U21
 
0 1
2 1
Hume City U21
 
Green Gully U21
 
2 0
2 0
Brunswick City
 
Northcote City
 
0 1
1 2
Goulburn Valley Suns
 
Moreland Zebras
 
0 0
0 2
Manningham United Blues
 
Moreland City
 
0 2
1 2
Werribee City
 
Bulleen Lions
 
0 2
0 2
Pascoe Vale
 
North Geelong Warriors
 
3 1
5 1
Quinns
 
Fremantle City
 
0 0
0 2
LASK Linz
 
Austria Klagenfurt
 
2 0
3 1
Wolfsberger AC
 
Sturm Graz
 
1 1
1 1
Grazer AK
 
Floridsdorfer AC
 
0 0
0 0
St. Pölten
 
Dornbirn
 
1 0
2 0
Austria Klagenfurt II
 
Köttmannsdorf
 
3 0
4 0
St. Andrä
 
Kraig
 
   
0 2
Gmünd
 
ASK Klagenfurt
 
   
2 1
Hörbranz
 
Bezau
 
1 1
4 1
Lustenau
 
Andelsbuch
 
   
3 0
Alberschwende
 
Nenzing
 
   
4 1
Fussach
 
Hittisau
 
   
0 1
Ludesch
 
Bizau
 
   
0 2
Brederis / Meiningen
 
Lochau
 
   
1 1
Austria Lustenau II
 
Koblach
 
   
2 1
Golling
 
Anif
 
2 0
3 3
UFC Hallein
 
Seekirchen
 
1 1
2 1
Austria Salzburg
 
Kuchl
 
1 0
1 0
Grödig
 
TSV St. Johann
 
0 0
0 1
Fügen
 
Kundl
 
0 2
0 2
Rot-Weiß Rankweil
 
Admira Dornbirn
 
1 0
1 0
Röthis
 
Lauterach
 
2 1
3 1
FC Egg
 
Dornbirner SV
 
1 0
4 1
Rheindorf Altach II
 
Göfis
 
0 0
1 1
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Wolfurt
 
1 1
2 1
Molodechno-DYuSSh 4
 
MKK-Dnepr
 
0 4
1 4
Slonim
 
Orsha
 
2 2
3 2
Volna
 
Smorgon
 
1 2
1 3
Granit
 
Luninets
 
   
0 8
Ivatsevichi
 
Euroexport
 
   
3 1
Kobrin
 
Niva
 
   
1 5
Krechet
 
Dinamo Malorita
 
   
   
Falko
 
Kolos Cherven
 
   
0 3
FK Viliya
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
1 2
Berezino
 
Livadija
 
   
1 3
Kronon
 
Kletsk
 
   
4 0
Spartak Slutsk
 
Partizan Salihorsk
 
   
1 7
Starye Dorogi
 
Uzda
 
   
2 0
Respect
 
Bobovnya
 
   
1 2
Zhodino Yuzhnoe
 
Krupki
 
   
12 1
Polotsk
 
DYuSSh Orsha
 
   
0 0
Senno
 
Niva Tolochin
 
   
3 0
Gazovik
 
Gorodok lions
 
   
1 3
Dinamo Brest W
 
Dnepr Mogilev W
 
0 2
0 5
Dinamo-BGU W
 
Bobruichanka W
 
5 0
6 0
Sporting Charleroi
 
AS Eupen
 
1 0
3 1
Kortrijk
 
OH Leuven
 
0 0
0 2
Zulte-Waregem
 
RFC Seraing
 
0 0
2 0
Sint-Truiden
 
Union Saint-Gilloise
 
1 0
1 1
Santa Cruz
 
Oriente Petrolero
 
0 1
2 1
Guabirá
 
Nacional Potosí
 
2 0
2 1
Sloga Doboj
 
Leotar
 
2 0
4 0
Jacobinense
 
Juazeiro BA
 
   
1 0
Fortaleza U20
 
Cruzeiro U20
 
0 0
2 1
Gremio U20
 
Internacional U20
 
0 0
0 0
Vasco U20
 
Chapecoense-SC U20
 
3 0
6 0
Sao Paulo U20
 
Palmeiras U20
 
0 0
1 0
Botafogo U20
 
Ceará U20
 
1 0
1 1
Flamengo RJ U20
 
Bahia U20
 
1 0
3 0
Fluminense U20
 
Atlético GO U20
 
1 0
2 0
Guarani de Juazeiro
 
Horizonte
 
0 0
3 0
Água Santa
 
São Caetano
 
0 0
0 0
São Bento
 
EC Lemense
 
1 0
1 0
Noroeste
 
Sertãozinho
 
1 1
1 2
América TO U20
 
Coimbra U20
 
1 0
1 0
Bétis U20
 
Minas Boca U20
 
0 0
0 2
Ipatinga U20
 
Nacional AC MG U20
 
0 0
2 1
Boston City U20
 
Futgol U20
 
1 0
2 0
Grêmio Prudente
 
Mauá
 
0 0
0 0
Itapirense
 
SKA Brasil
 
1 0
1 0
Rio Branco SP
 
XV de Jaú
 
0 0
1 2
São José FC
 
Flamengo SP
 
0 0
1 2
Assisense U20
 
São Caetano U20
 
0 1
0 1
São Paulo
 
Goiás
 
2 2
3 3
Sampaio Corrêa
 
Sport Recife
 
2 0
4 1
Cruzeiro
 
Bahia
 
0 0
1 0
Grêmio
 
Ponte Preta
 
2 0
2 1
Vila Nova
 
Vasco da Gama
 
0 0
1 0
Náutico
 
Londrina
 
1 0
1 2
Ituano
 
Chapecoense
 
1 0
1 0
CRB
 
Novorizontino
 
2 0
2 1
EC São José
 
Botafogo SP
 
1 1
2 1
FC Atlético Cearense
 
Manaus
 
2 1
3 1
ABC
 
Floresta
 
1 0
2 0
Portuguesa RJ
 
Aimoré
 
0 1
0 1
Real Noroeste
 
Anápolis
 
2 0
5 2
Cascavel
 
Paraná
 
0 0
0 0
Juventude MA
 
Amazonas
 
0 0
0 0
Afogados
 
ASA
 
1 2
1 2
São Raimundo AM
 
Tocantinópolis
 
1 1
2 2
São Raimundo RR
 
Moto Club MA
 
0 0
0 0
Azuriz
 
São Bernardo
 
1 0
1 1
Beroe
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
1 0
1 1
Botev Plovdiv
 
Arda
 
0 1
0 2
Levski Krumovgrad
 
Belasitsa
 
2 0
3 1
Maritsa Plovdiv
 
Lovech
 
1 0
1 0
Yantra 1919
 
Strumska slava
 
0 2
2 2
Etar
 
Dunav 2010
 
0 0
1 1
Ludogorets II
 
CSKA 1948 Sofia II
 
0 0
0 0
Boeung Ket
 
Visakha
 
1 0
3 2
Kirivong Sok Sen Chey
 
Phnom Penh Crown
 
0 3
1 5
Naga World
 
Svay Rieng
 
0 1
0 1
National Defense
 
Cambodia Tiger
 
3 0
5 1
Serbian White Eagles
 
SC Scarborough
 
   
1 1
York Region Shooters
 
BGH City
 
   
4 2
Toronto Falcons
 
Vorkuta
 
   
1 1
Darby
 
Alliance United
 
   
0 1
Scrosoppi
 
St. Catharines Wolves
 
   
2 0
Sigma
 
Hamilton United
 
   
4 1
Electric City
 
Simcoe County Rovers
 
   
1 2
ProStars
 
Windsor TFC
 
   
3 0
Unionville Milliken
 
Vaughan Azzurri
 
   
0 7
Khalsa
 
Victoria United
 
   
2 1
Okanagan
 
Fusion
 
   
3 0
Penticton
 
Port Moody Rangers
 
   
0 1
Ottawa South United
 
Longueuil
 
   
1 2
Celtix du Haut-Richelieu
 
Blainville
 
   
0 1
Lanaudière Nord
 
Saint-Laurent
 
   
0 4
Pacific
 
Cavalry
 
1 0
3 0
HFX Wanderers
 
Edmonton
 
0 1
1 1
Forge
 
Valour
 
1 1
3 1
Antofagasta
 
Audax Italiano
 
0 3
2 3
Coquimbo Unido
 
La Serena
 
0 0
2 0
Colo-Colo
 
Huachipato
 
0 0
1 0
San Antonio Unido
 
Real San Joaquín
 
1 0
1 0
Trasandino
 
Deportes Valdivia
 
2 1
2 1
Concepcion
 
Iberia
 
1 1
1 1
Lautaro de Buin
 
San Marcos
 
1 0
2 1
Jiangxi Liansheng
 
Shijiazhuang Kungfu
 
0 2
0 2
Qingdao Youth Island
 
Shaanxi Chang'an
 
0 0
0 1
BIT
 
Heilongjiang Lava Spring
 
0 1
2 2
Millonarios
 
Envigado
 
1 0
1 0
Rionegro Águilas
 
La Equidad
 
2 0
3 0
Deportivo Pasto
 
Unión Magdalena
 
1 1
1 2
Junior FC
 
Santa Fe
 
1 0
2 0
Orsomarso
 
Valledupar
 
1 1
1 1
Real San Andres
 
Fortaleza CEIF
 
1 0
1 0
Alajuelense
 
Guanacasteca
 
0 1
4 1
Gorica
 
Šibenik
 
0 0
0 0
Slaven Koprivnica
 
Dinamo Zagreb
 
1 3
1 5
Centro Barber
 
Centro Dominguito
 
   
   
Jong Holland
 
Victory Boys
 
0 1
1 1
Dolany
 
Sternberk
 
2 1
2 1
Nová Ves NMM
 
Žďár nad Sázavou
 
0 1
1 2
Nykøbing
 
Fredericia
 
0 1
2 2
FC Helsingør
 
Vejle
 
0 2
0 6
Don Bosco Jarabacoa
 
Cibao
 
0 1
1 2
Moca
 
Deportivo Pantoja
 
0 2
0 2
Gualaceo
 
Deportivo Cuenca
 
0 0
0 0
Orense
 
Cumbaya
 
0 1
3 1
Aucas
 
Independiente del Valle
 
1 0
5 0
Imbabura
 
El Nacional
 
2 0
2 1
El Geish
 
Misr Lel Makasa
 
0 0
0 0
National Bank of Egypt
 
Future FC
 
1 2
1 4
Tallinna Kalev II
 
Tammeka II
 
2 0
6 0
Kuressaare W
 
Tammeka II W
 
   
4 0
Phoenix / Narva Trans
 
Saku Sporting II W
 
   
4 0
TransferWise