Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Dinamo Tirana
 
Partizani Tirana
 
1 0
1 1
CD Lunda-Sul
 
Sagrada Esperança
 
   
0 0
Kabuscorp
 
Sporting de Cabinda
 
   
2 2
Onze Bravos
 
Wiliete
 
   
1 1
Flandria
 
Argentino Quilmes
 
4 0
7 2
San Telmo
 
Almagro
 
1 0
2 1
Villa Dálmine
 
Club Atlético Güemes
 
1 0
2 1
Atlético Rafaela
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
2 0
Central Ballester
 
Yupanqui
 
0 2
1 3
Centro Español
 
Liniers
 
1 1
1 4
Deportivo Muñiz
 
Lugano
 
1 1
1 1
Juventud Unida G.
 
Sportivo Barracas
 
1 1
2 2
Aldosivi Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 0
1 0
Atlético Tucumán Res.
 
San Lorenzo Res.
 
1 1
1 1
Colón Res.
 
Banfield Res.
 
1 0
2 0
Defensa y Justicia Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
0 1
2 2
Gimnasia Esgrima Res.
 
Sarmiento Res.
 
0 0
1 1
Platense Res.
 
Patronato Res.
 
2 0
4 0
River Plate Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 1
0 3
Rosario Central Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
0 0
0 2
Godoy Cruz Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
0 1
1 1
Vélez Sársfield Res.
 
Independiente Res.
 
0 0
0 0
Aldosivi
 
Unión Santa Fe
 
1 1
1 2
Amstetten
 
Kapfenberger SV
 
1 0
3 0
Austria Wien II
 
SV Horn II
 
0 1
1 3
Juniors OÖ
 
St. Pölten
 
0 1
1 3
Vorwärts Steyr
 
Rapid Wien II
 
1 2
2 5
Dornbirn
 
Austria Lustenau
 
0 1
0 2
St. Pölten U18
 
Burgenland U18
 
   
1 1
Oberpetersdorf
 
Parndorf
 
   
2 4
Deutschkreutz
 
St. Margarethen
 
1 0
3 2
Oberwart / Rotenturm
 
Siegendorf
 
   
5 4
SAK Klagenfurt
 
Ferlach
 
2 2
2 2
Feldkirchen
 
Kraig
 
   
0 0
St. Andrä
 
Bleiburg
 
   
2 0
Wolfsberg
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
2 1
Ardagger
 
Zwettl
 
   
1 1
Krems
 
Kottingbrunn
 
   
1 1
Mannersdorf
 
Scheiblingkirchen
 
   
0 2
Ortmann
 
Kilb
 
   
0 2
Schrems
 
St. Pölten II
 
   
3 3
USC Rohrbach
 
Waidhofen/Thaya
 
   
2 0
Union Perg
 
Union Edelweiß
 
   
3 1
Donau Linz
 
Oedt
 
   
0 5
Grün Weiß Micheldorf
 
Mondsee
 
   
2 3
Union St. Florian
 
St. Martin i.M.
 
   
1 2
Pöttinger Grieskirchen
 
SV Wallern
 
   
3 3
Neumarkt
 
Golling
 
2 0
3 1
Ilz
 
Gnas
 
1 1
2 2
Leoben
 
SC Bruck an der Mur
 
   
5 0
Liezen
 
Mettersdorf
 
   
0 0
Voitsberg
 
Fürstenfeld
 
   
3 1
Kundl
 
Völs
 
   
1 2
Kematen
 
Zams
 
   
3 3
Ostbahn XI
 
Union Mauer
 
0 0
1 3
Schwechat
 
ASV 13
 
3 0
5 0
Bad Gleichenberg
 
St. Anna
 
0 2
1 2
Hertha
 
Wolfsberger AC II
 
0 0
1 2
Kalsdorf
 
Gleisdorf 09
 
1 0
1 0
Spittal
 
Allerheiligen
 
0 0
0 2
Stadl-Paura
 
Deutschlandsberger SC
 
0 1
0 2
Treibach
 
Wels
 
2 1
2 1
Weiz
 
Union Vöcklamarkt
 
1 0
3 1
Bruck/Leitha
 
Neusiedl
 
1 2
1 3
Wiener SC
 
Mauerwerk
 
3 0
6 0
TSV St. Johann
 
Seekirchen
 
0 0
1 1
Hall
 
Schwaz
 
0 3
0 3
Wörgl
 
Kufstein
 
0 2
1 2
Zira
 
Sumqayıt
 
1 0
1 0
Neman Grodno
 
Ruh Brest
 
0 1
0 1
Dinamo Minsk
 
Shakhtyor
 
0 2
1 2
Gomel Res.
 
Slavia Res.
 
3 1
7 1
Vitebsk Res.
 
Isloch Res.
 
2 3
2 3
Torpedo Zhodino Res.
 
Smorgon Res.
 
2 0
6 0
Vitebsk W
 
Gomel W
 
   
4 0
Westerlo
 
Lommel United
 
0 0
2 0
Mechelen
 
Standard Liège
 
3 0
3 1
Anderlecht U21
 
Zulte-Waregem U21
 
1 0
4 1
Gent W
 
Zulte-Waregem W
 
1 0
2 0
Ferrocarril Palmeiras
 
América Villazón
 
   
1 1
Rosario Central
 
Wilstermann Cooperativa
 
   
1 5
Sampaio Corrêa
 
Remo
 
1 0
1 1
Lokomotiv Mezdra
 
Botev Vratsa II
 
   
2 1
Hebar II
 
Vitosha Bistritsa
 
   
1 3
Botev Plovdiv
 
CSKA 1948 Sofia
 
2 0
3 1
Beroe
 
Lokomotiv Plovdiv
 
0 0
1 0
RC Bobo-Dioulasso
 
Kiko
 
0 1
0 2
SONABEL
 
Douanes
 
2 1
2 1
Bujumbura City
 
Royal de Muramvya
 
0 1
1 1
San Luis
 
Cobreloa
 
0 0
1 0
Audax Italiano
 
Unión Española
 
1 0
2 0
Wuhan Three Towns
 
Nantong Zhiyun
 
1 0
2 0
Heilongjiang Lava Spring
 
Zhenjiang Huasa
 
0 3
2 5
Xinjiang Tianshan
 
Beijing BG
 
0 4
0 5
Deportivo Pasto
 
Once Caldas
 
0 1
0 1
Deportes Tolima
 
Santa Fe
 
0 0
0 0
Bogotá
 
Unión Magdalena
 
0 1
3 1
Carmelita
 
Juventud Escazuceña
 
2 0
5 1
Guadalupe
 
Guanacasteca
 
0 0
1 1
Šibenik
 
Gorica
 
0 2
1 2
Sesvete
 
Bijelo Brdo
 
0 0
0 1
Orijent 1919 U19
 
Bjelovar U19
 
0 0
2 0
PAEEK
 
AEL
 
1 0
1 3
Apollon
 
AEK Larnaca
 
0 2
1 4
Othellos
 
Omonia 29is Maiou
 
0 2
0 4
Dukla Praha
 
Prostějov
 
0 1
0 1
Zbrojovka Brno
 
Sparta Praha II
 
1 0
2 1
Vysočina Jihlava
 
Táborsko
 
2 0
3 1
Písek
 
Povltava FA
 
1 0
3 0
Hanácká
 
Velké Meziříčí
 
1 0
1 1
Hlučín
 
Znojmo
 
0 1
2 1
Chomutov
 
Olympie Brezova
 
2 0
3 1
Marienlyst
 
Sydvest
 
1 0
2 1
KoldingQ W
 
AaB W
 
0 1
2 1
Fredericia
 
Lyngby
 
0 1
0 2
Hobro
 
Fremad Amager
 
3 0
5 0
OB
 
Vejle
 
4 0
6 0
Guayaquil
 
América de Quito
 
0 0
1 0
Bur Fouad
 
El Seka El Hadid
 
   
1 1
El Daklyeh
 
Petrojet
 
3 1
4 3
Itesalat
 
El Entag El Harby
 
0 1
1 1
Suez
 
ZED FC
 
   
0 1
Tersana
 
Porto Suez
 
0 0
1 2
Wadi Degla
 
Banha
 
2 0
4 1
Stoke City
 
West Bromwich Albion
 
0 0
1 0
Crystal Palace U23
 
Tottenham U23
 
3 1
4 3
Arsenal U23
 
Brighton U23
 
2 0
3 0
Leicester City U23
 
Leeds U23
 
0 0
1 0
Southampton U23
 
Stoke City U23
 
1 1
1 1
Aston Villa U23
 
Wolves U23
 
0 0
0 0
Newcastle Utd U23
 
Middlesbrough U23
 
1 0
4 1
Norwich City U23
 
Fulham U23
 
0 0
0 2
Nottingham U23
 
Burnley U23
 
0 0
1 1
Millwall U23
 
Queens Park Rangers U23
 
2 1
3 1
Doncaster Rovers U18
 
Bradford City U18
 
   
1 3
Rochdale U18
 
Shrewsbury Town U18
 
   
1 2
Tulevik II
 
Hiiumaa
 
   
2 4
Kuressaare II
 
Paide III
 
   
2 3
Rakvere Tarvas
 
Pohja-Tallinna JK Volta
 
   
3 0
OTP
 
JS Hercules
 
1 2
2 4
TiPS
 
MPS/Atletico Malmi
 
1 1
2 2
Viikingit
 
PuiU Helsinki
 
1 1
3 1
ÅIFK
 
TPS II
 
0 0
0 2
Kuusysi
 
Ponnistajat
 
2 1
5 2
SAPA III
 
Espoo II
 
5 1
8 2
CLE
 
Kirkkonummi
 
   
2 5
EBK
 
ToTe
 
3 0
3 2
Bordeaux W
 
Lyon W
 
1 2
1 4
Montpellier W
 
Fleury 91 W
 
0 1
1 2
Lens
 
Reims
 
1 0
2 0
Boulogne
 
Le Mans
 
0 0
0 0
Bourg-en-Bresse
 
Stade Briochin
 
1 0
2 0
Chambly
 
Avranches
 
1 2
4 2
Concarneau
 
Créteil
 
1 0
1 0
Laval
 
Châteauroux
 
0 1
1 2
Orléans
 
Bastia-Borgo
 
2 0
4 0
Red Star
 
Cholet
 
1 1
4 2
Sedan
 
Sète
 
0 0
1 0
Aragvi Dusheti
 
Gori
 
   
2 0
Chiatura
 
Didube 2014
 
   
2 2
Guria
 
Varketili
 
   
0 2
Kolkheti Khobi
 
Merani Tbilisi II
 
   
3 2
Spaeri
 
Kolkheti Poti
 
   
1 0
Tbilisi City
 
Meshakhte
 
   
1 0
Erzgebirge Aue
 
Hamburger SV
 
1 0
1 1
Werder Bremen
 
Heidenheim
 
0 0
3 0
Saarbrücken
 
Eintracht Braunschweig
 
1 0
2 2
FC Köln
 
SpVgg Greuther Fürth
 
0 1
3 1
Köln W
 
Bayern Munich W
 
0 4
0 6
Astoria Walldorf II
 
CfR Pforzheim
 
1 0
1 3
Nöttingen
 
Bruchsal
 
3 1
6 1
Seligenporten
 
ATSV Erlangen
 
1 3
1 4
1880 Wasserburg
 
Deisenhofen
 
0 0
1 1
Hallbergmoos-Goldach
 
Ingolstadt II
 
0 1
1 3
Hamm United
 
Wandsbeker TSV Concordia
 
0 3
0 4
Osdorf
 
Hamburger SV III
 
6 0
9 1
Union Nettetal
 
Germania Ratingen
 
2 2
4 2
Velbert
 
TVD Velbert
 
1 1
2 1
Heeslinger SC
 
Rotenburger SV
 
1 0
2 0
Spelle-Venhaus
 
TB Uphusen
 
1 0
3 0
Carl Zeiss Jena II
 
Arnstadt
 
0 1
1 1
Arminia Ludwigshafen
 
Dudenhofen
 
2 1
4 3
Emmelshausen
 
Eisbachtal
 
1 0
2 0
Warbeyen W
 
Recklinghausen W
 
   
1 1
Buchbach
 
Schalding-Heining
 
1 0
2 0
Weiche Flensburg
 
Drochtersen / Assel
 
0 0
0 0
VfB Lübeck
 
Phönix Lübeck
 
2 1
2 2
Germania Halberstadt
 
Energie Cottbus
 
0 0
0 0
ZFC Meuselwitz
 
Lokomotive Leipzig
 
0 3
0 4
Babelsberg
 
BAK '07
 
0 1
1 2
BFC Dynamo
 
FSV Optik Rathenow
 
1 1
1 1
Wegberg-Beeck
 
Köln II
 
0 1
0 1
Fortuna Köln
 
Preußen Münster
 
1 1
3 2
Rödinghausen
 
Wiedenbrück
 
0 0
1 0
Sportfreunde Lotte
 
Alemannia Aachen
 
0 0
1 0
Honvéd
 
Várda SE
 
1 1
2 1
Breidablik W
 
Thróttur Reykjavík W
 
2 0
4 0
George Telegraph
 
BSS Sprting
 
0 1
1 2
Al Shorta
 
Erbil
 
2 1
2 2
Baghdad
 
Naft Al-Basra
 
0 0
0 0
Al Minaa Basra
 
Zakho
 
0 1
0 2
Al Najaf
 
Al Kahrabaa
 
0 0
0 0
Al Zawra'a
 
Al-Qasim
 
2 0
3 0
Hapoel Qalansawe
 
Hapoel Pardesya Noam
 
   
4 0
Hapoel Sandala Gilboa
 
Beitar Haifa Jacob
 
0 1
0 4
Maccabi Be'er Sheva
 
Hapoel Merhavim
 
   
5 4
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Ramla
 
   
0 1
Ironi Or Yehuda
 
Hapoel Gedera
 
   
1 2
Maccabi Neve Sha'anan
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
1 0
Shikun HaMizrah
 
MS Jerusalem
 
   
2 1
Maccabi Ironi Netivot
 
Arad
 
   
0 0
Beitar Petah Tikva
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
   
0 1
Hakoah Ramat Gan
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
   
0 1
Maccabi Kiryat Malachi
 
Hapoel Yeruham
 
   
1 1
Beitar Nahariya
 
Hapoel Deir Hanna
 
   
4 0
Hapoel Ironi Safed
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
2 0
3 1
Ahva Kafr Manda
 
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
   
2 0
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
Pardes Hanna-Karkur
 
   
2 3
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
1 1
2 4
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Ihud Bnei Baka
 
   
2 1
MS Kfar Kama
 
MS Tirat HaCarmel
 
   
0 3
Tzeirey Tira
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
   
2 0
Hapoel Daliyat Al Karmel
 
Hapoel Ramot Menashe
 
   
0 2
Ironi Beit Dagan
 
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
2 0
2 2
Hapoel Beit Shean
 
Ahi Bir al-Maksur
 
   
2 0
Hapoel Ironi Arraba
 
Tzeirey Tamra
 
   
1 4
Maccabi Isfiya
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
0 3
Ihud Bnei Shfaram
 
Ahi Akko
 
   
6 0
Bnei Eilat
 
Holon Yermiyahu
 
0 0
0 2
Hapoel Bnei Pardes
 
Robi Shapira
 
0 0
1 0
Hapoel Bikat Hayarden
 
Maccabi Ashdod
 
0 0
1 1
Ironi Tiberias
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
2 0
4 0
Hapoel Iksal
 
MS Tira
 
0 1
0 4
Maccabi Yavne
 
MS Dimona
 
2 1
3 2
Agudat Sport Nordia
 
Hapoel Bnei Lod
 
0 0
1 2
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Shimshon Kafr Qasim