Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

1º de Agosto
 
Santa Rita
 
2 1
4 2
Baixa de Kassange
 
Interclube
 
   
1 0
Cubango
 
Académica do Lobito
 
   
1 1
Desportivo Huíla
 
Petro de Luanda
 
   
0 1
Ferroviário do Huambo
 
Sporting de Cabinda
 
   
1 2
Onze Bravos
 
Recreativo da Caála
 
   
2 0
Recreativo do Libolo
 
Wiliete
 
   
1 0
Sagrada Esperança
 
Progresso
 
   
2 0
Colegiales
 
Argentino Quilmes
 
1 0
3 0
Comunicaciones
 
Flandria
 
0 2
1 2
Defensores Unidos
 
Sacachispas
 
0 0
0 0
Deportivo Armenio
 
Cañuelas
 
0 0
2 1
Fénix
 
JJ Urquiza
 
0 0
0 0
UAI Urquiza
 
Deportivo Merlo
 
1 0
1 1
Villa San Carlos
 
Acassuso
 
0 0
0 2
Talleres Remedios
 
San Miguel
 
0 1
1 1
Estudiantes Caseros
 
Almirante Brown
 
1 0
1 2
Gimnasia Jujuy
 
Deportivo Santamarina
 
1 0
1 0
Guillermo Brown
 
Brown de Adrogué
 
0 1
0 3
Ferro Carril Oeste
 
Club Atlético Güemes
 
1 0
1 1
Atlético Rafaela
 
San Martín San Juan
 
0 0
0 2
Barracas Central
 
San Telmo
 
2 2
3 2
Independiente Rivadavia
 
Villa Dálmine
 
1 1
1 1
Alvarado
 
San Martín Tucumán
 
1 0
2 0
Deportivo Paraguayo
 
Central Ballester
 
0 1
0 1
Juventud Unida G.
 
Deportivo Muñiz
 
0 0
0 0
Lugano
 
Liniers
 
0 0
0 1
Platense
 
Aldosivi
 
0 0
0 1
Colón
 
Lanús
 
1 1
1 4
San Lorenzo
 
Central Cordoba SdE
 
1 0
1 0
Racing Club
 
Gimnasia La Plata
 
0 0
0 0
Banfield
 
Boca Juniors
 
0 0
0 0
Def. de Pronunciamiento
 
Gimnasia y Tiro
 
   
0 0
Crucero del Norte
 
Sportivo Las Parejas
 
0 1
0 2
Bayside United
 
Albany Creek Excelsior
 
1 1
2 3
The Gap
 
Mt Gravatt Hawks
 
1 1
2 1
Western Spirit
 
Centenary Stormers
 
0 0
0 0
The Lakes
 
Toowong
 
2 1
5 2
Bayside United Res.
 
Albany Creek Res.
 
0 1
0 2
The Gap Res.
 
Mt Gravatt Res.
 
1 1
3 1
Western Spirit Res.
 
Centenary Stormers II
 
0 0
1 0
The Lakes Res.
 
Toowong Res.
 
   
0 1
Woden Weston
 
Gungahlin
 
0 1
0 2
Canberra Olympic
 
Monaro Panthers
 
0 1
2 3
Belconnen United W
 
Wagga City Wanderers W
 
   
12 0
Edgeworth Eagles
 
Lambton Jaffas
 
0 0
0 0
Weston Bears
 
Maitland
 
1 1
1 4
Mindil Aces
 
Hellenic Athletic
 
0 1
1 3
Darwin Olympic
 
Port Darwin
 
0 1
1 2
Logan Lightning
 
Brisbane Strikers
 
2 2
2 4
Magpies Crusaders
 
Capalaba
 
0 2
0 3
Redlands United
 
Queensland Lions
 
0 4
1 5
Clarence Zebras
 
Kingborough Lions
 
2 1
2 2
Devonport City
 
Olympia Warriors
 
1 0
3 0
Glenorchy Knights
 
South Hobart
 
2 0
2 0
Eastern Lions
 
Oakleigh Cannons
 
   
   
Dandenong Thunder
 
Avondale Heights
 
   
   
South Melbourne
 
Dandenong City
 
   
   
Balcatta
 
Armadale
 
0 0
1 2
Floreat Athena
 
Bayswater City
 
1 0
1 1
Perth
 
Cockburn City
 
0 0
0 0
Perth Glory II
 
Gwelup Croatia SC
 
3 0
5 0
Rockingham City
 
ECU Joondalup
 
1 1
1 5
Sorrento
 
Inglewood United
 
4 0
4 1
Brisbane Olympic W
 
Logan Lightning W
 
0 0
2 0
Rochedale Rovers
 
Souths United
 
0 0
3 1
Holland Park Hawks
 
Ipswich Knights
 
0 1
1 1
Eastern Lions U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
   
   
South Melbourne U21
 
Dandenong City U21
 
   
   
Port Melbourne U21
 
Heidelberg United U21
 
   
   
Dandenong Thunder U21
 
Avondale Heights U21
 
   
   
Brunswick City
 
Pascoe Vale
 
   
   
Langwarrin
 
Bulleen Lions
 
   
   
North Geelong Warriors
 
Goulburn Valley Suns
 
   
   
Northcote City
 
Moreland City
 
   
   
Curtin University W
 
Perth W
 
0 2
1 6
Ashfield
 
Stirling Lions
 
0 1
0 4
Fremantle City
 
Forrestfield United
 
0 1
1 1
Mandurah City
 
Joondalup United
 
0 1
1 3
Olympic Kingsway
 
Subiaco
 
0 0
0 1
Quinns
 
UWA Nedlands
 
0 1
3 1
Western Knights
 
Swan United
 
0 2
2 2
Blau-Weiß Linz
 
Dornbirn
 
1 0
2 1
Bleiburg
 
Lendorf
 
   
1 1
Köttmannsdorf
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
1 2
Maria Saal
 
Kraig
 
0 0
3 0
Admira Villach
 
St. Jakob Rosental
 
1 2
1 5
St. Andrä
 
Ferlach
 
0 0
1 1
Kirchbichl
 
Zams
 
   
1 0
Münster
 
Prutz / Serfaus
 
   
4 0
St. Johann in Tirol
 
Kematen
 
   
1 5
Andelsbuch
 
Bizau
 
   
0 2
Blau-Weiß Feldkirch
 
Alberschwende
 
   
0 1
Ludesch
 
Nenzing
 
   
2 2
Meiningen
 
Lustenau
 
   
0 0
Schruns
 
Göfis
 
   
0 2
Austria Salzburg
 
Salzburger AK
 
1 0
3 0
Grödig
 
Wals-Grünau
 
2 1
3 2
SVG Reichenau
 
Wattens II
 
2 0
3 2
Kufstein
 
Wörgl
 
0 0
1 1
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Rotenberg
 
0 0
0 0
Wolfurt
 
Hohenems
 
0 2
1 2
Rapid Vienna
 
Hartberg
 
0 1
0 2
Rheindorf Altach
 
LASK Linz
 
0 1
0 1
Wattens
 
Admira
 
0 0
1 1
Dnepr Mogilev
 
Naftan
 
1 0
3 0
Slonim
 
Belshina
 
0 1
0 2
Baranovichi
 
Krumkachy
 
2 0
3 1
DYUSSH Stolin
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
0 8
Falko
 
Kolos Cherven
 
   
1 1
Energosbyt-BSATU
 
Stroitel Kapyl
 
   
5 3
Senno
 
Miory
 
   
3 0
Svislach
 
Lida II
 
   
1 1
Prodcenter
 
FC Chashniki
 
   
5 1
FC Ostrovets
 
Chayka Zelva
 
   
3 0
Lepel
 
Postavy
 
   
2 1
Berezino
 
Smolevichy-STI
 
   
5 5
Molodechno-DYuSSh 4
 
FK Viliya
 
   
15 0
Belshina II
 
Gorki
 
   
3 1
Dinamo Malorita
 
Kobrin
 
   
13 0
Grodnensky
 
HCS-Olympia
 
   
1 0
BGU Minsk
 
Veras
 
   
6 0
Niva
 
Krechet
 
   
3 0
Kostyukovichy
 
Spartak
 
   
1 1
Kronon
 
Lyuban'
 
   
9 0
Osipovichy
 
Dnepr Mogilev II
 
   
0 1
Uzda
 
Livadija
 
   
1 0
Luninets
 
Ivatsevichi
 
   
5 2
FK Cementnik
 
Smena Vawkavysk
 
   
1 0
Neman Grodno
 
Slutsk
 
0 0
1 0
Dinamo Minsk
 
Vitebsk
 
1 0
3 1
BATE Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
3 3
7 4
Smorgon Res.
 
Isloch Res.
 
1 1
1 6
Vitebsk W
 
ABFF U19 W
 
   
0 1
OH Leuven
 
Zulte-Waregem
 
1 1
1 1
Kortrijk
 
RFC Seraing
 
1 0
2 0
KV Oostende
 
Sporting Charleroi
 
0 1
0 3
Paro Rinpung
 
GOMO
 
1 0
4 3
Always Ready
 
Real Potosí
 
0 1
2 1
Nacional Potosí
 
Real Tomayapo
 
0 0
0 0
Radnik Bijeljina
 
Sloboda Tuzla
 
0 0
1 2
Sloga
 
Zeljeznicar
 
0 0
2 1
Andirá
 
Nauas
 
   
0 1
Sao Francisco
 
Vasco da Gama AC
 
1 0
2 2
Independente AP
 
Trem
 
3 0
5 0
Grapiuna Itabuna
 
Botafogo BA
 
0 0
0 0
Cruzeiro U20
 
Corinthians U20
 
0 2
2 3
Fluminense U20
 
Chapecoense-SC U20
 
0 0
2 0
Sport Recife U20
 
Fortaleza U20
 
0 1
2 1
América Mineiro U20
 
Atletico-MG U20
 
0 0
0 1
Atlético Catarinense
 
Internacional SC
 
0 2
1 3
Nação
 
Caçador
 
0 0
2 0
Betim
 
Uniao Luziense
 
1 1
1 2
Democrata SL
 
Tupi
 
1 0
1 1
Tupynambás
 
Guarani MG
 
0 0
2 1
Nacional AC MG
 
Aymorés
 
0 0
0 0
Villa Nova
 
Serranense
 
0 1
0 1
Grêmio
 
América Mineiro
 
1 1
1 1
Palmeiras
 
Fluminense
 
0 0
1 0
Confiança
 
Botafogo
 
0 1
0 1
Vila Nova
 
Cruzeiro
 
0 0
0 0
Náutico
 
Brusque
 
1 0
1 1
Tombense
 
Volta Redonda
 
1 0
1 1
Ypiranga Erechim
 
EC São José
 
1 1
2 1
Floresta
 
Ferroviário
 
0 0
1 1
Novorizontino
 
Mirassol
 
0 0
1 0
Botafogo PB
 
Santa Cruz
 
0 0
1 0
Bangu
 
Inter de Limeira
 
1 0
1 1
Boavista
 
Portuguesa
 
0 0
0 1
Brasiliense
 
Jaraguá EC
 
0 0
3 0
Castanhal
 
Fast Clube
 
2 1
2 1
Goianésia
 
Gama
 
0 1
2 1
Joinville
 
Esportivo
 
0 0
0 0
Marcílio Dias
 
Caxias
 
0 0
0 0
Santo André
 
Madureira
 
1 0
2 0
São Bento
 
Cianorte
 
0 0
0 1
Uniclinic
 
Central
 
0 0
0 0
Juventude MA
 
Guarany de Sobral
 
0 0
2 0
Palmas
 
Moto Club MA
 
2 1
2 1
4 de Julho
 
Paragominas
 
1 0
4 0
ABC
 
Campinense
 
0 0
2 0
Caldense
 
Rio Branco-VN
 
0 0
0 0
Cascavel
 
Rio Branco PR
 
2 1
3 1
Imperatriz
 
Tocantinópolis
 
1 0
3 2
Murici
 
Juazeirense
 
0 0
0 3
Sousa
 
América RN
 
0 0
0 2
Uberlândia
 
Águia Negra
 
1 0
2 0
Porto Velho
 
Nova Mutum EC
 
0 1
1 1
GAS
 
Atlético Acreano
 
0 0
1 0
Botev Plovdiv
 
OFK Pirin
 
2 0
2 1
Levski Sofia
 
Slavia Sofia
 
1 1
1 2
Neftohimik
 
Spartak Varna
 
1 2
1 3
Sportist Svoge
 
Maritsa Plovdiv
 
0 2
0 2
Strumska slava
 
Septemvri Sofia
 
0 0
1 1
Yantra 1919
 
Hebar 1918
 
0 1
0 2
Septemvri Simitli
 
Marek
 
1 0
2 1
Sozopol
 
Dobrudzha 1919
 
2 0
3 0
Kirivong Sok Sen Chey
 
Svay Rieng
 
0 2
0 6
Soltilo Angkor
 
Nagacorp
 
2 0
3 3
Phnom Penh Crown
 
Visakha
 
2 1
3 3
Okanagan
 
Port Moody Rangers
 
   
   
Penticton
 
Kamloops City
 
   
   
Celtix du Haut-Richelieu
 
Fabrose
 
   
2 2
Monteuil
 
St-Hubert
 
   
3 2
Longueuil
 
Lanaudière
 
   
3 1
HFX Wanderers
 
Valour
 
1 0
1 0
York9
 
Edmonton
 
1 0
1 0
Deportes Iquique
 
Santiago Morning
 
1 2
1 2
Deportes Santa Cruz
 
Fernández Vial
 
1 2
2 3
Everton
 
Unión Española
 
2 0
2 0
Ñublense
 
Antofagasta
 
0 0
0 0
Melipilla
 
Unión La Calera
 
0 3
3 3
Shandong Luneng
 
Chongqing Dangdai Lifan
 
2 0
3 1
Shenzhen
 
Henan Jianye
 
0 0
0 0
Guangzhou R&F
 
Guangzhou Evergrande
 
2 2
3 3
Shijiazhuang Ever Bright
 
Qingdao Hainiu
 
2 0
2 0
Atlético Huila
 
Patriotas Boyacá
 
2 1
2 2
Rionegro Águilas
 
América de Cali
 
0 2
1 3
Jaguares de Córdoba
 
Once Caldas
 
1 0
1 1
Llaneros
 
Atlético
 
0 0
0 0
Leones FC
 
Orsomarso
 
1 0
1 0
Slaven Koprivnica
 
Lokomotiva Zagreb
 
0 1
1 2
Gorica
 
Šibenik
 
1 0
3 1
Scherpenheuvel
 
SUBT
 
1 0
1 0
Chrudim
 
Sparta Praha II
 
0 0
0 1
Třinec
 
Ústí nad Labem
 
0 1
2 3
Dukla Praha
 
Vyškov
 
2 0
2 1
Lisen
 
Viktoria Žižkov
 
0 2
3 2
Opava
 
Vlašim
 
1 2
3 3
Prostějov
 
Příbram
 
0 2
1 3
Nový Jičín
 
Valašské Meziříčí
 
0 1
0 1
Jiskra Rýmařov
 
Uničov
 
0 1
2 4
Beskyd Frenštát
 
Frýdek-Místek
 
1 1
2 2
Frydlant
 
Vítkovice
 
0 0
0 1
Nove Sady
 
Viktorie Přerov
 
1 1
2 2
Skaštice
 
HFK Olomouc
 
2 0
2 1
Sokol Lanžho
 
Hodonín-Šardice
 
   
1 2
Sokol Tasovice
 
Start Brno
 
0 1
0 1
Žďár nad Sázavou
 
Ždírec nad Doubravou
 
0 2
5 2
Hranice
 
Tatran Všechovice
 
3 0
6 1
Velka Bites
 
Blansko
 
0 1
1 1
Hradec Králové
 
Bohemians 1905
 
1 0
1 1
Jablonec