Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Boca Juniors
 
San Lorenzo
 
0 1
0 2
Godoy Cruz
 
Atlético Tucumán
 
0 0
1 2
Unión Santa Fe
 
Banfield
 
0 0
0 1
Sarmiento
 
Platense
 
0 0
1 0
Vélez Sarsfield
 
Defensa y Justicia
 
0 0
0 0
Independiente
 
Patronato
 
0 0
2 0
Gungahlin United W
 
Canberra W
 
   
2 3
Weston Bears
 
Broadmeadow Magic
 
   
4 3
Valentine
 
Adamstown Rosebuds
 
   
1 0
Edgeworth Eagles
 
Lake Macquarie
 
   
4 0
Queensland Lions
 
Capalaba
 
2 0
5 0
SC Wanderers
 
Brisbane Roar II
 
0 1
1 1
Fremantle City W
 
Northern Redbacks W
 
0 1
0 2
Murdoch Uni Melville W
 
Perth W
 
1 0
2 0
Kuchl
 
Blau-Weiß Linz
 
0 0
0 3
Alberschwende
 
Schruns
 
   
1 2
Göfis
 
Rheindorf Altach II
 
   
2 2
Hard
 
Fussach
 
   
3 3
Höchst
 
Bezau
 
2 1
3 1
Lustenau
 
Ludesch
 
   
1 2
Nenzing
 
Andelsbuch
 
   
2 3
Hörbranz
 
Meiningen
 
   
2 3
Anif
 
Wals-Grünau
 
0 1
0 3
Bischofshofen
 
Austria Salzburg
 
0 1
0 2
Admira Dornbirn
 
Austria Lustenau II
 
2 1
2 1
Dornbirner SV
 
Lauterach
 
2 1
4 2
Rot-Weiß Rankweil
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 1
0 1
Belaya Rus
 
HCS-Olympia
 
   
0 0
FC Ostrovets
 
Slonim City
 
   
3 0
Krasnopole
 
Dnepr Mogilev II
 
   
1 7
Neman Mosty
 
FK Cementnik
 
   
0 1
Smena Vawkavysk
 
Chayka Zelva
 
   
5 2
Svislach
 
Schuchin
 
   
1 3
Uzda
 
Kolos Cherven
 
   
4 1
Minsk Res.
 
Sputnik Res.
 
   
3 0
Gomel W
 
Dinamo-BGU W
 
   
0 16
Galvez
 
Plácido de Castro
 
1 0
4 1
Macapá
 
Independente AP
 
0 1
1 1
Atletico-MG U20
 
Palmeiras U20
 
1 0
2 1
Botafogo U20
 
Sport Recife U20
 
0 0
1 0
Flamengo RJ U20
 
Cruzeiro U20
 
0 1
1 1
Fortaleza U20
 
Atlético GO U20
 
0 1
0 1
Santos U20
 
Sao Paulo U20
 
0 0
1 3
Bahia U20
 
Vasco U20
 
0 0
0 1
América Mineiro U20
 
Ceará U20
 
0 0
1 0
Guarani de Palhoça
 
Atlético Catarinense
 
1 0
1 1
Nação
 
Atlético Tubarão
 
2 0
3 0
Carlos Renaux
 
Camboriú
 
0 0
0 3
Floresta
 
Cariri
 
   
2 2
União CE
 
Itapipoca
 
   
1 0
Vitória
 
Grêmio
 
0 1
0 3
Athletico PR
 
Atlético GO
 
0 0
2 1
Santos
 
Juazeirense
 
0 0
4 0
Botafogo
 
CSA
 
1 0
2 0
Avaí
 
Remo
 
0 0
1 0
Univ. Concepción
 
Magallanes
 
0 0
1 1
Cobresal
 
Melipilla
 
0 0
1 1
Unión Española
 
Huachipato
 
3 0
3 1
O'Higgins
 
Curicó Unido
 
2 2
2 2
Nanjing City
 
Guizhou Zhicheng
 
0 1
0 1
Shenyang Urban
 
Xinjiang Tianshan
 
0 0
1 0
Wuhan Three Towns
 
Sichuan
 
1 0
5 1
Beijing Guoan
 
Shanghai SIPG
 
0 0
1 1
Hebei CFFC
 
Dalian Professional
 
1 0
1 0
Tianjin Teda
 
Changchun Yatai
 
0 3
1 4
Shanghai Shenhua
 
Wuhan Zall
 
0 0
0 0
Patriotas Boyacá
 
Real San Andres
 
0 0
1 0
Atlético Bucaramanga
 
Envigado
 
0 0
1 1
La Equidad
 
Deportivo Pasto
 
0 0
0 0
Sporting San José
 
Guanacasteca
 
0 1
1 1
Deportivo Saprissa
 
Santos de Guápiles
 
0 0
3 0
Grecia
 
Cartaginés
 
3 0
4 0
Independiente Juniors
 
Cumbaya
 
0 1
0 1
Gualaceo
 
América de Quito
 
1 0
1 0
Puerto Quito
 
LDU Portoviejo
 
0 0
1 1
Elva
 
Flora II
 
0 1
1 3
Nõmme United
 
Levadia II
 
1 0
1 1
Pärnu
 
Maardu
 
1 1
1 2
Paide U21
 
Tartu Welco
 
1 1
2 1
Tallinna Kalev
 
Tammeka II
 
2 0
5 1
Nõmme Kalju II
 
Harju Jalgpallikool
 
1 1
2 1
Tabasalu
 
Viimsi
 
1 1
2 5
FC Tallinn
 
Laanemaa Haapsalu
 
1 1
3 2
K-Järve JK Järve
 
Vändra
 
1 2
3 2
Tulevik
 
Olympic
 
   
0 0
FCI Tallinn
 
Pärnu Sadam
 
3 0
8 1
Flora U19
 
FCP Parnu
 
5 0
12 0
Tartu Kalev
 
Ajax Lasnamäe
 
   
5 2
Paide III
 
Eston Villa
 
   
1 1
Raplamaa
 
Võru FC Helios
 
   
2 1
Neftçi
 
Olympiakos Piraeus
 
0 1
0 1
Sheriff
 
Alashkert
 
2 1
3 1
CFR Cluj
 
Lincoln Red Imps
 
1 0
2 0
Midtjylland
 
Celtic
 
0 0
1 1
Galatasaray
 
PSV
 
0 1
1 2
Ludogorets
 
Mura
 
1 0
3 1
Young Boys
 
Slovan Bratislava
 
2 0
3 2
Crvena Zvezda
 
Kairat
 
3 0
5 0
Sparta Praha
 
Rapid Vienna
 
1 0
2 0
B36
 
TB
 
1 0
3 0
Jazz
 
I-Kissat
 
1 0
1 1
Reipas
 
JäPS
 
2 2
3 2
Ilves II
 
VJS
 
2 0
3 2
PKKU
 
KäPa
 
0 2
0 2
IPS Edustus
 
LaPa
 
1 2
1 2
Liry
 
Ri-Pa
 
0 2
0 2
SavU
 
RPS Lions
 
1 1
3 1
KyPa
 
HaPK
 
0 0
1 0
PK-37
 
JPS
 
   
2 0
TuPS
 
Kuusysi
 
1 4
2 5
PuiU Helsinki
 
PPJ
 
   
   
EIF
 
PK-35
 
0 0
0 0
Gnistan
 
KPV
 
0 1
0 3
Klubi-04
 
JIPPO
 
0 0
0 1
RoPS
 
MuSa
 
0 0
2 0
VPS
 
Jaro
 
2 0
2 1
Falcons FC
 
Immigration FC
 
1 0
3 0
SK East BI
 
Bombada FC
 
0 0
0 1
Ammerthal
 
Cham
 
1 0
2 2
ATSV Erlangen
 
Ansbach
 
0 1
0 2
Gebenbach
 
1. SC Feucht
 
1 0
4 1
Vatan Spor
 
Würzburger FV
 
0 0
0 1
Vilzing
 
TSV Abtswind
 
   
   
Eintracht Bamberg
 
Bayern Hof
 
   
   
Deisenhofen
 
Gundelfingen
 
1 1
1 1
Donaustauf
 
Hankofen-Hailing
 
   
   
Ingolstadt II
 
Pullach
 
0 0
0 2
Ismaning
 
1860 München II
 
0 0
0 0
Schwaben Augsburg
 
Landsberg
 
2 0
2 2
Schwabmünchen
 
Kottern
 
0 2
0 2
Türkspor Augsburg
 
Dachau
 
1 0
5 0
1880 Wasserburg
 
Hallbergmoos-Goldach
 
   
   
Jahn Regensburg II
 
Garching
 
1 0
1 0
BFC Dynamo
 
Energie Cottbus
 
1 0
2 1
Chemie Leipzig
 
Germania Halberstadt
 
0 0
0 2
FSV Optik Rathenow
 
Lokomotive Leipzig
 
0 1
0 3
Hertha BSC II
 
ZFC Meuselwitz
 
1 0
1 0
Lichtenberg
 
Tasmania Berlin
 
1 1
1 1
Luckenwalde
 
Eilenburg
 
0 0
1 0
Camerhogne
 
Paradise
 
1 1
1 3
Hard Rock
 
Eagles Super Strikers
 
2 2
3 3
SAB Spartans
 
Queens Park Rangers
 
   
0 1
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
KF
 
   
2 2
Völsungur
 
Haukar
 
   
2 1
Kári
 
Reynir
 
2 2
3 3
KV
 
Njardvík
 
2 0
3 1
Magni
 
Fjardabyggd
 
1 1
4 2
Thróttur Vogar
 
ÍR
 
0 0
0 0
Einherji
 
Höttur / Huginn
 
   
1 2
Tindastóll
 
Ellidi
 
   
0 1
Vídir
 
ÍH
 
1 0
2 1
Ísbjörninn
 
KFR
 
0 0
1 2
KFB
 
Hamar
 
1 1
1 2
RB
 
Snæfell
 
   
   
Skallagrímur
 
Smári
 
   
0 0
SR
 
ÍBU
 
0 1
0 2
Stokkseyri
 
Gullfálkinn
 
   
   
Fjölnir
 
Grindavík
 
0 0
2 1
Vestri
 
Grótta
 
1 0
4 3
Thor Akureyri W
 
Breidablik W
 
1 2
2 2
Stjarnan W
 
Selfoss W
 
0 1
2 1
Keflavík Reyni Ví U19 II
 
ÍBV / KFS U19
 
   
2 2
Afturelding / Hvíti U19
 
Breið / Augn / Sm II U19
 
   
2 3
Al Hudod
 
Al Quwa Al Jawiya
 
0 0
1 2
Abu Salim
 
Alittihad Misurata
 
   
1 0
Olympic Azzaweya
 
Al-Khmes
 
   
2 1
Kelantan
 
PDRM
 
0 1
1 2
PKNP
 
Kelantan United
 
0 3
0 4
Sabah
 
Pahang
 
0 0
2 2
Melaka United
 
Terengganu
 
1 0
2 0
Selangor
 
Johor Darul Ta'zim
 
0 1
1 3
UiTM
 
Pulau Pinang
 
0 0
0 1
Venados
 
Celaya
 
1 2
1 2
Cimarrones de Sonora
 
Tapatío
 
0 0
0 0
Maghreb Fès
 
Raja Casablanca
 
1 3
2 3
Wydad Casablanca
 
FAR Rabat
 
1 0
2 0
Hassania Agadir
 
Difaâ El Jadida
 
1 0
2 0
Olympic Safi
 
Mouloudia Oujda
 
0 0
0 0
Abia Warriors
 
Adamawa United
 
2 1
5 1
Akwa Starlets
 
Nasarawa United
 
0 0
0 0
Enugu Rangers
 
Katsina United
 
0 0
1 0
Ifeanyi Uba
 
Akwa United
 
0 0
1 1
Jigawa Golden Stars
 
Warri Wolves
 
1 1
1 1
Kwara United
 
Kano Pillars
 
1 0
1 0
Lobi Stars
 
Enyimba
 
1 1
1 1
MFM
 
Rivers United
 
0 1
2 2
Sunshine Stars
 
Plateau United
 
1 1
3 2
Wikki Tourist
 
Heartland
 
2 1
4 2
Killen Rangers W
 
St. James' Swifts W
 
   
4 5
Lisburn W
 
Ballymena Allstars W
 
   
10 0
Mid-Ulster W
 
East Belfast W
 
   
7 0
Derry City W
 
Sion Swifts W
 
0 2
0 4
Glentoran BU W
 
Linfield W
 
4 0
9 0
Crusaders Strikers W
 
Cliftonville W
 
1 1
1 3
Senja
 
Kongsvinger
 
1 1
3 3
Rosenborg II
 
Sotra
 
0 1
0 2
Alta
 
Tromsdalen
 
0 0
1 1
Vålerenga II
 
Fløya
 
1 1
1 1
Kjelsås
 
Levanger
 
0 1
0 1
Skeid
 
Øygarden
 
0 1
2 1
Asker
 
Florø
 
1 0
2 0
Fram
 
Egersund
 
1 1
3 2
Hødd
 
Brattvåg
 
0 0
1 0
Arendal
 
Flekkerøy
 
0 0
1 1
Kvik Halden
 
Bærum
 
0 0
1 0
Moss
 
Eidsvold
 
0 1
1 3
Haugesund
 
Strømsgodset
 
1 0
2 1
Lillestrøm
 
Sarpsborg 08
 
0 0
2 0
Mjøndalen
 
Stabæk
 
0 1
1 2
Odd
 
Sandefjord
 
1 2
2 3
Tromsø U19
 
Brann U19
 
   
5 3
Deportivo Recoleta
 
General Caballero JLM
 
0 1
1 2
Deportivo Primavera
 
Olimpia
 
0 3
0 6
Carlos Manucci
 
Sporting Cristal
 
0 0
2 1
ACS Poli Timişoara
 
Cetate Deva
 
   
3 6
Armata Aurul Brad
 
Hunedoara
 
   
4 5
Asalt Bucureşti
 
Olteniţa
 
   
8 0
Avrig
 
Olimpic Cetate
 
   
4 1
Brăneşti
 
Tunari
 
   
0 2
CS Cârcea
 
Petrolul Potcoava
 
   
1 0
CS Floreşti
 
Sănătatea Cluj
 
   
2 5
CSM FC Vaslui
 
SJ Vaslui
 
   
0 3
Dunarea Ciocanesti
 
Înainte Modelu
 
   
2 2
Făurei
 
Agricola Borcea
 
   
2 2
Foresta Tileagd
 
Luceafărul Oradea
 
1 1
2 1
Fortuna Becicherecu Mic
 
Avântul Periam
 
   
0 3
Gloria Lunca Teuz Cermei
 
Luceafarul Lotus
 
   
1 3
Golimpiakosz Odorheiu
 
Odorheiu Secuiesc
 
   
0 6
Industria Galda de Jos
 
Unirea Alba Iulia
 
   
2 0
Înfrăţirea Jilavele
 
Recolta Gheorghe Doja
 
   
0 3
Inizio Focşani
 
Targu Secuiesc
 
   
4 2
Inter Aninoasa
 
Pucioasa
 
   
2 7
Juniorul Suceava
 
Şomuz Fălticeni
 
   
2 3
Kinder Sângeorgiu de Mur
 
Unirea Ungheni
 
   
0 3
Lăpuş R
 
Progresul Şomcuţa Mare
 
   
0 2
Maxima Hobaia
 
Alexandria
 
   
0 3
Minerul Costeşti
 
Jiul Petrosani
 
   
1 3
Moldova Cristești
 
Dante Botoşani
 
   
1 4
Năvodari
 
Gloria Albeşti
 
   
4 0
Nera Bozovici
 
Progresul Ezeriș
 
   
0 2
Paşcani
 
Hușana Huși
 
1 1
1 3
Pescarusul Sarichioi
 
Sportul Chiscani
 
   
1 2
Petrolul 95
 
Flacăra Moreni
 
   
2 2
Phoenix Poşta Câlnău
 
Plopeni