Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Quilmes
 
Deportivo Riestra
 
0 1
2 1
Deportivo Morón
 
All Boys
 
1 0
3 0
Tigre
 
Belgrano
 
0 0
0 0
Atletico Mitre
 
Nueva Chicago
 
1 0
1 0
Instituto
 
Defensores de Belgrano
 
0 0
0 2
Agropecuario
 
Gimnasia Mendoza
 
0 0
2 0
Atlas
 
Central Córdoba
 
1 0
1 1
Claypole
 
Argentino Merlo
 
1 1
1 1
Deportivo Español
 
El Porvenir
 
1 0
1 0
Deportivo Laferrere
 
Ituzaingó
 
0 0
0 1
General Lamadrid
 
Berazategui
 
1 0
2 1
Luján
 
Sportivo Italiano
 
0 0
0 1
Midland
 
San Martín Burzaco
 
0 0
0 1
Real Pilar
 
Leandro Nicéforo Alem
 
0 0
0 0
Victoriano Arenas
 
Excursionistas
 
0 0
0 1
Puerto Nuevo
 
Centro Español
 
0 0
1 0
Defensa y Justicia
 
Godoy Cruz
 
1 0
1 2
Patronato
 
Sarmiento
 
1 0
2 0
Rosario Central
 
Vélez Sarsfield
 
0 0
1 0
River Plate
 
Unión Santa Fe
 
2 0
4 0
Estudiantes
 
Independiente
 
0 1
0 1
Chaco For Ever
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
1 0
Deportivo Camioneros
 
Ferro Carril Oeste LP
 
   
2 1
Deportivo Madryn
 
Independiente Chivilcoy
 
0 1
1 3
Juventud Unida Univ.
 
Villa Mitre
 
0 0
1 0
Olimpo
 
Estudiantes de San Luis
 
1 0
3 2
Sansinena
 
Sportivo Desamparados
 
0 0
1 1
Sol de Mayo
 
Cipolletti
 
1 0
2 0
Sportivo Peñarol
 
Ciudad de Bolívar
 
1 1
1 1
Unión Sunchales
 
Boca Unidos
 
2 1
2 2
Central Norte
 
Douglas Haig
 
0 0
0 0
Defensores Belgrano VR
 
CDJU Gualeguaychu
 
0 1
0 3
Huracán Las Heras
 
Circulo Deportivo
 
0 1
1 1
Sportivo Belgrano
 
Sarmiento Resistencia
 
0 1
0 2
La Fama
 
Nacional
 
0 0
0 2
Cooma Tigers
 
Canberra FC
 
1 0
2 0
Tuggeranong United
 
Belconnen United
 
0 1
0 2
Gungahlin United W
 
Tuggeranong United W
 
   
8 0
Woden Weston W
 
Canberra Olympic W
 
   
1 2
Canberra W
 
Canberra United Academy W
 
   
4 0
Blacktown City
 
Sydney Olympic
 
   
   
Marconi Stallions
 
Manly United
 
   
   
Mt Druitt Town
 
North Shore Mariners
 
   
   
Sutherland Sharks
 
Wollongong Wolves
 
   
   
Sydney II
 
Rockdale City Suns
 
   
   
Sydney United
 
APIA Leichhardt Tigers
 
   
   
Broadmeadow Magic
 
Valentine
 
0 0
0 0
Charlestown City Blues
 
Hamilton Olympic
 
1 0
3 2
SC Wanderers
 
Gold Coast United
 
1 0
2 0
Olympic
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
0 0
0 0
St. Albans Saints
 
Hume City
 
   
   
SWQ Thunder W
 
Peninsula Power W
 
   
4 3
Virginia United W
 
Western Pride W
 
0 1
3 3
Sunshine Coast
 
Mitchelton
 
0 0
3 1
St. Albans Saints U21
 
Hume City U21
 
   
   
Melbourne Knights U21
 
Green Gully U21
 
   
   
Northern Redbacks W
 
West NTC W
 
   
3 1
Subiaco W
 
Balcatta W
 
0 1
0 1
Austria Klagenfurt
 
Wolfsberger AC
 
0 1
1 1
Ried
 
Austria Wien
 
0 0
2 1
Austria Lustenau
 
Grazer AK
 
1 1
2 1
Innsbrucker AC
 
Union Innsbruck
 
   
1 3
Ebbs
 
Mils
 
   
2 2
Rheindorf Altach II
 
Hörbranz
 
   
8 1
Wacker Innsbruck II
 
Imst
 
0 0
0 2
Telfs
 
Kitzbühel
 
1 0
2 0
Austria Lustenau II
 
Dornbirner SV
 
1 1
1 4
Arsenal
 
Lida
 
1 1
1 1
Gomelzheldortrans
 
Volna
 
1 1
1 1
Shakhtyor Petrikov
 
Orsha
 
0 0
1 1
Euroexport
 
Pruzhany
 
   
1 4
Granit
 
Pripyat
 
   
3 4
Nadezhda
 
Ivanovo
 
   
7 1
Neman Mosty
 
Schuchin
 
   
2 0
SMI Autotrans
 
Krupki
 
   
6 2
Niva Tolochin
 
Gazovik
 
   
0 3
AviaDor Orsha
 
Gorodok lions
 
   
0 3
Polotsk
 
FK Glubokoe
 
   
3 0
Belaya Rus
 
Slonim City
 
   
1 6
Drogichin
 
Brestzhilstroy
 
   
0 4
Starye Dorogi
 
Spartak Slutsk
 
   
1 2
Viktoriya Maryina Horka
 
Partizan Salihorsk
 
   
1 3
Smorgon
 
Isloch
 
0 1
1 2
BATE
 
Dinamo Brest
 
0 0
0 2
Dinamo Brest W
 
Bobruichanka W
 
   
0 3
Bossiere
 
Fernelmont-Hemptinne
 
   
2 2
Helson Helchteren
 
Wezel
 
   
2 3
Tollembeek
 
Dendermonde
 
   
0 3
Mechelen
 
Antwerp
 
0 1
3 2
Club Brugge
 
AS Eupen
 
0 0
2 2
Anderlecht
 
Union Saint-Gilloise
 
1 1
1 3
Sint-Truiden
 
Gent
 
1 1
2 1
Transport United
 
Druk Lhayul
 
0 0
0 1
Municipal Vinto
 
Guabirá
 
2 0
2 1
Independiente Petrolero
 
Royal Pari
 
1 0
1 0
The Strongest
 
Bolívar
 
0 1
3 1
Posusje
 
Sarajevo
 
0 1
0 2
Rudar Prijedor
 
Siroki Brijeg
 
0 0
1 1
Borac Banja Luka
 
Leotar
 
0 0
0 0
Colo Colo
 
Barcelona BA
 
0 0
0 1
Atlético GO U20
 
Vasco U20
 
2 1
2 1
Ceará U20
 
Flamengo RJ U20
 
1 0
1 1
Sao Paulo U20
 
Bahia U20
 
1 0
4 0
Atletico-PR U20
 
Santos U20
 
2 2
3 2
Palmeiras U20
 
Botafogo U20
 
2 1
3 2
Atlético Tubarão
 
Barra do Garcas
 
0 1
0 3
Guarani de Palhoça
 
Camboriú
 
0 2
0 3
Cariri
 
Pacatuba
 
   
3 0
Horizonte
 
Maracanã
 
   
1 3
Iguatu
 
Floresta
 
   
1 0
Itapipoca
 
Tiradentes CE
 
   
2 1
União CE
 
Maranguape
 
   
1 1
Atlético Mineiro
 
Bahia
 
0 0
3 0
Flamengo
 
São Paulo
 
0 0
5 1
Fortaleza
 
Bragantino
 
1 0
1 0
Athletico PR
 
Internacional
 
2 0
2 1
Santos
 
Atlético GO
 
0 1
0 1
Sport Recife
 
Ceará
 
0 0
0 0
CSA
 
Vitória
 
0 0
2 1
Vasco da Gama
 
Guarani
 
2 0
4 1
Operário PR
 
Coritiba
 
1 0
1 0
Avaí
 
Brasil de Pelotas
 
0 1
1 1
Sampaio Corrêa
 
CRB
 
1 2
2 3
Botafogo SP
 
Ituano
 
0 1
2 1
Altos
 
Jacuipense
 
1 1
2 2
Manaus
 
Paysandu
 
0 0
1 1
Aimoré
 
Juventus SC
 
0 0
0 1
Ferroviária
 
Boa
 
1 0
2 0
Rio Branco ES
 
CAP Patrocinense
 
2 0
2 1
Bahia de Feira
 
ASA
 
0 0
1 0
Peñarol
 
São Raimundo RR
 
0 1
1 1
Retrô
 
Itabaiana
 
1 1
2 2
Sergipe
 
Atlético Alagoinhas
 
1 0
1 0
Treze
 
Caucaia
 
1 1
3 1
União Rondonópolis
 
Aparecidense
 
0 0
0 2
Galvez
 
Ypiranga AP
 
   
2 0
Kasuka
 
Bakes
 
   
9 0
Kuala Belait
 
IKLS
 
   
0 0
MS ABDB
 
Indera
 
   
0 0
DPMM FC
 
Wijaya
 
   
8 0
Jerudong
 
BSRC
 
   
0 7
Panchor Murai
 
Rimba Star
 
   
1 1
Setia Perdana
 
MS PDB
 
   
1 3
Atletik Provadia
 
Chernolomets
 
   
1 3
CSKA 1948 Sofia
 
CSKA Sofia
 
0 1
2 4
Lokomotiv Plovdiv
 
Ludogorets
 
0 1
1 3
Botev Plovdiv II
 
Lovech
 
0 1
1 1
Asia Europe University
 
Cambodia Tiger
 
0 1
2 2
Electricite du Cambodge
 
Prey Veng
 
0 0
0 0
Royal-Sélect de Beauport
 
Ottawa South United
 
   
1 1
Mont-Royal Outremont
 
Blainville
 
   
2 1
San Marcos
 
Barnechea
 
0 1
2 1
Colo-Colo
 
Audax Italiano
 
0 0
1 1
Huachipato
 
La Serena
 
0 0
0 0
Palestino
 
Santiago Wanderers
 
0 0
2 0
Curicó Unido
 
Universidad Chile
 
1 0
1 2
Lautaro de Buin
 
Deportes Valdivia
 
0 0
2 0
Colchagua
 
San Antonio Unido
 
0 0
1 2
Deportes Limache
 
Rodelindo Román
 
2 0
4 1
Independiente
 
Iberia
 
0 3
2 3
Recoleta
 
Concepcion
 
1 1
2 1
Atlético Nacional
 
Deportes Tolima
 
1 0
1 0
Atlético Bucaramanga
 
Santa Fe
 
3 1
4 3
Junior
 
Envigado
 
0 0
1 0
Tigres
 
Bogotá
 
0 0
0 0
Rijeka
 
Istra 1961
 
0 0
2 0
Hajduk Split
 
Osijek
 
0 0
1 2
Inter Willemstad
 
VESTA
 
   
4 0
Victory Boys
 
UNDEBA
 
   
1 3
Centro Dominguito
 
Centro Barber
 
0 1
2 1
Jong Holland
 
SITHOC
 
0 0
4 0
Bospor Bohumín
 
Detmarovice
 
0 0
1 0
Humpolec
 
Slavoj Polná
 
1 0
1 1
Kozlovice
 
Hermanice
 
1 0
4 0
Polanka nad Odrou
 
Dolní Benešov
 
   
3 0
Slavoj Olympia
 
Šumperk
 
0 1
1 3
Stara Rise
 
Znojmo
 
0 2
0 5
Strani
 
Břeclav
 
0 1
3 2
České Budějovice
 
Teplice
 
0 0
1 0
Slovan Liberec
 
Slovácko
 
0 1
0 1
Viktoria Plzeň
 
Mladá Boleslav
 
2 0
2 1
Zlín
 
Slavia Praha
 
0 0
0 1
Nykøbing
 
Lyngby
 
0 1
1 2
Nordsjælland
 
AGF
 
0 0
0 0
Randers
 
OB
 
1 1
1 1
København
 
Silkeborg
 
0 0
0 0
Brøndby
 
Viborg
 
1 0
1 1
Deportivo Cuenca
 
Emelec
 
0 0
0 1
Independiente del Valle
 
Orense
 
2 1
3 2
9 de Octubre
 
LDU Quito
 
1 0
4 1
El Entag El Harby
 
Al Ahly
 
0 1
2 3
Paide U21
 
Tammeka II
 
5 0
8 2
Rakvere Tarvas W
 
Elva W
 
   
1 1
Trans W
 
Flora II W
 
   
1 8
Kuressaare W
 
Tallinna Kalev II W
 
   
2 4
Tabasalu W
 
Phoenix W
 
   
14 0
Rumori Calcio
 
Laanemaa Haapsalu
 
0 3
0 7
Nõmme Kalju
 
Mulgi
 
16 0
32 0
Elva
 
JK Jalgpallihaigla
 
6 0
13 1
Maardu Aliens
 
Eston Villa
 
2 2
2 3
Maksatransport
 
Raplamaa
 
0 1
1 3
Tabasalu
 
Vigri Maarjamäe
 
3 1
11 1
Tallinna FC Zapoos
 
Phoenix
 
2 0
2 0
Zenit Tallinn
 
Paide III
 
1 1
1 4
ÍF
 
B68
 
0 0
0 1
Kiffen
 
PEPO
 
1 0
2 2
SJK Akatemia
 
Kemi City
 
1 0
1 0
KuPS W
 
JyPK W
 
0 0
3 0
EPS II
 
CLE
 
0 1
3 1
KPV Akatemia
 
Kiisto
 
2 0
3 1
EsPa
 
EIF II
 
3 0
3 2
Mariehamn
 
Inter Turku
 
0 0
0 2
Honka
 
Lahti
 
1 0
1 1
KuPS
 
Ilves
 
1 0
1 0
MP
 
Klubi-04
 
2 0
2 0
GAMTEL
 
Hawks
 
   
2 2
Marimoo
 
Brikama United
 
   
2 1
Milan
 
GPA
 
   
2 1
Waa Banjul Football
 
Armed Forces
 
   
1 0
Sporting Real FC
 
Fortune
 
   
3 0
Nürnberg
 
Erzgebirge Aue
 
0 0
0 0
Sandhausen
 
Fortuna Düsseldorf
 
0 0
0 2
St. Pauli
 
Holstein Kiel
 
1 0
3 0
Viktoria Berlin
 
Viktoria Köln
 
2 1
2 1
Verl
 
Türkgücü-Ataspor
 
0 0
0 0
1860 München II
 
Schwaben Augsburg
 
2 0
3 0
Kottern
 
Deisenhofen
 
   
   
Energie Cottbus
 
Luckenwalde
 
0 1
1 1
ZFC Meuselwitz
 
Lichtenberg
 
0 0
1 0
Eilenburg
 
Chemie Leipzig
 
1 0
1 1
Höttur / Huginn
 
KFS
 
   
4 1
Sindri
 
Augnablik
 
   
2 1
Vídir
 
Dalvík / Reynir
 
   
1 0
Horhur I.
 
Ýmir
 
   
0 2
KM
 
Mídas
 
0 0
0 1
ÍA
 
FH
 
0 1
0 3
Leiknir Reykjavík
 
KA
 
0 1
0 1
HK
 
Valur
 
0 1
0 3
Keflavík
 
Breidablik
 
1 0
2 0
Víkingur Reykjavík
 
Stjarnan
 
1 1
3 2
ÍBV W
 
Tindastóll W