Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

JS Kabylie U21
 
WA Tlemcen U21
 
   
   
Nagoya Grampus
 
Pohang Steelers
 
1 0
3 0
Ratchaburi Mitrphol FC
 
Johor Darul Ta'zim
 
0 0
0 1
Tampines Rovers
 
Gamba Osaka
 
0 1
0 2
Jeonbuk Motors
 
Singha Chiangrai United
 
1 0
2 1
Centenary Stormers
 
Univ. Queensland
 
1 0
1 0
Centenary Stormers II
 
Univ. Queensland Res.
 
0 0
1 0
Port Darwin
 
Mindil Aces
 
1 0
1 1
Logan Lightning
 
Peninsula Power
 
0 0
0 1
Adelaide Comets
 
Adelaide United ||
 
2 2
3 2
Croydon Kings
 
Adelaide Blue Eagles
 
1 1
2 2
Melbourne Knights
 
Avondale Heights
 
0 0
0 2
Port Melbourne
 
Dandenong Thunder
 
0 0
2 2
Green Gully
 
Oakleigh Cannons
 
0 2
1 3
Bentleigh Greens
 
Hume City
 
0 1
0 3
Dandenong City
 
Heidelberg United
 
3 1
4 3
Adelaide Comets Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
2 1
Adelaide Cobras
 
White City Woodville
 
0 2
2 3
Adelaide Hills Hawks
 
West Adelaide
 
0 0
3 1
Bentleigh Greens U21
 
Hume City U21
 
   
1 0
Dandenong City U21
 
Heidelberg United U21
 
   
2 1
Zirl
 
Volders
 
0 0
0 1
Gerasdorf Stammersdorf
 
Union Mauer
 
0 1
1 3
Mannswörth
 
Slovan HAC
 
0 2
0 2
Donaufeld
 
Favoritner AC
 
1 2
2 2
Schwechat
 
First Vienna
 
0 2
0 3
Smorgon Res.
 
Gomel Res.
 
1 0
2 5
Slavia Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
0 1
1 1
Shakhtyor Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
2 1
3 2
Dnepr Mogilev W
 
ABFF U19 W
 
   
4 2
Rechain
 
Jehaytois
 
   
   
Sprimont-Comblain II
 
Weywertz
 
   
   
Damissa
 
Requins
 
3 0
3 1
Bahia
 
Athletico PR
 
1 1
2 1
Grêmio
 
Santos
 
2 1
2 2
Cruzeiro
 
Vasco da Gama
 
2 1
2 1
Avaí
 
CRB
 
1 0
1 0
Brasil de Pelotas
 
Ponte Preta
 
0 0
1 1
Guarani
 
Coritiba
 
0 1
0 2
Operário PR
 
Confiança
 
0 0
0 0
Botafogo PB
 
Altos
 
1 0
2 0
CARA Brazzaville
 
V.Club Mokanda
 
   
1 1
Sanga Balende
 
RCK
 
   
3 2
Maniema Union
 
Motema Pembe
 
   
3 0
América de Quito
 
Gualaceo
 
0 1
0 1
El Gounah
 
Ceramica Cleopatra
 
1 2
3 2
Aswan
 
Wadi Degla
 
1 4
1 4
Ghazl El Mehalla
 
Al Ittihad
 
0 1
1 1
Al Masry
 
El Entag El Harby
 
2 1
2 3
Coca-Cola
 
El Seka El Hadid
 
0 0
1 0
El Zarqa
 
El Daklyeh
 
   
0 1
Nasr
 
Suez
 
2 0
4 0
Nojom El Mostabel
 
Tersana
 
0 0
1 0
Olympic El Qanah
 
Al Merreikh
 
1 1
1 2
Porto Suez
 
Petrojet
 
   
0 1
Sers Elyan
 
Masr
 
0 0
2 1
Tanta
 
Gomhoreyat Shepin
 
0 0
1 1
FCI Tallinn
 
JK Jarve II
 
   
15 0
Tammeka
 
Paide
 
0 1
0 2
Tulevik
 
Vaprus
 
1 1
3 1
Flora
 
Nõmme Kalju
 
0 0
1 0
Prishtina
 
Inter Club d'Escaldes
 
1 0
2 0
ÍF
 
Víkingur
 
1 1
1 2
B36
 
 
0 0
0 0
Belfort
 
Sedan
 
   
   
Entente SSG
 
Gobelins
 
   
   
Épinal
 
Reims II
 
   
   
Gazélec Ajaccio
 
Beauvais
 
   
   
Haguenau
 
Auxerre II
 
   
   
Lens II
 
Bobigny
 
   
   
Metz II
 
Schiltigheim
 
   
   
St Maur Lusitanos
 
Olympique St Quentin
 
   
   
Wallidan
 
Brikama United
 
   
2 1
Banjul
 
Hawks
 
   
1 1
2nd Infantry Battalion Gambia
 
Falcons FC
 
0 0
1 2
AEK Athens U19
 
Volos NFC U19
 
1 0
2 1
Ashanti GB
 
Kaloum Star
 
   
1 1
KV
 
Reynir
 
1 1
4 2
ÍH
 
KFG
 
2 1
2 2
Kórdrengir
 
Grindavík
 
0 0
1 1
Fram / Úlfarnir U19
 
Thór U19
 
1 2
3 3
Grotta / Kria U19
 
Vestri / Hörður U19
 
   
5 1
Breiða / Augna U19 II W
 
Keflavík Reynir Víð U19 W
 
   
1 1
Stjarnan / Alftanes U19 W
 
ÍA U19 W
 
   
1 5
Víkingur Reykjavík U19 W
 
Fjölnir U19 W
 
   
0 1
Breidablik W
 
Afturelding W
 
2 0
5 0
Fylkir W
 
FH W
 
0 1
1 4
Selfoss W
 
Thróttur Reykjavík W
 
1 0
1 4
Machine Sazi
 
Nassaji Mazandaran
 
0 1
0 2
Mes Rafsanjan
 
Persepolis
 
0 0
0 1
Zob Ahan
 
Aluminium Arak
 
0 0
1 1
Sanat Naft
 
Saipa
 
0 0
1 0
Esteghlal
 
Gol Gohar
 
2 0
2 0
Al Diwaniya
 
Baghdad
 
0 1
0 1
Al-Qasim
 
Zakho
 
0 1
2 1
Naft
 
Al Minaa Basra
 
1 1
1 1
Naft Maysan
 
Al Kahrabaa
 
1 0
2 4
Al Zawra'a
 
Naft Al-Wasat
 
0 0
1 1
Maccabi Ironi Sderot
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
0 1
1 2
Kyzyl-Zhar II
 
Bulat
 
0 2
0 3
Aksu
 
Igilik
 
0 0
2 0
Baykonur
 
Ekibastuz
 
1 0
3 1
Kyran
 
Okzhetpes
 
1 2
3 3
Maqtaaral
 
Taraz Karatau
 
0 0
0 0
Sport Academy Kairat
 
Akademiya Ontustik
 
1 0
4 0
Bandari
 
Kariobangi Sharks
 
2 0
4 1
Bidco United
 
Vihiga United
 
0 0
1 0
Nzoia United
 
Nairobi City Stars
 
0 0
0 1
Sofapaka
 
Ulinzi Stars
 
0 0
0 0
Mokpo City
 
Gimhae City
 
0 0
0 0
Spartaks Jūrmala
 
FC Daugavpils / Progress
 
0 0
2 0
Riga
 
Ventspils
 
   
   
Riga
 
Noah Jūrmala
 
0 0
2 1
Rīgas FS
 
Valmiera / BSS
 
1 1
1 2
Al Hilal
 
Al Ta'awon
 
   
2 0
Al-Ittihad
 
Rafeeq
 
   
3 0
Alittihad Misurata
 
Al-Madina
 
   
1 1
Trakai
 
Sūduva
 
0 0
1 1
Sporting Macau
 
Casa de Portugal
 
0 1
1 2
AS Salé
 
Ittihad Khemisset
 
0 2
1 2
Chabab Atlas Khénifra
 
Riadi Salmi
 
0 0
2 0
Chabab Ben Guerir
 
Olympique Dcheïra
 
0 0
1 0
KAC Kénitra
 
Wydad Fès
 
0 1
1 1
Racing de Casablanca
 
Khouribga
 
0 0
0 0
Raja Beni Mellal
 
Kawkab Marrakech
 
0 1
1 1
UTS Rabat
 
Tihad Casablanca
 
0 0
2 0
Widad Témara
 
Stade Marocain
 
0 2
1 3
Sarpsborg 08
 
Viking
 
1 0
1 2
Lillestrøm
 
Rosenborg
 
1 0
2 0
Åsane U19
 
Lillestrøm U19
 
   
0 8
Aalesunds U19
 
Molde U19
 
   
1 1
Arna-Bjørnar W
 
Sandviken W
 
1 0
1 1
Ayacucho
 
Sporting Cristal
 
0 0
0 2
Polonia Środa
 
Starogard Gdański
 
0 0
2 0
Athlone Town
 
Bray Wanderers
 
0 0
0 0
Cabinteely
 
UCD
 
0 0
1 2
Shelbourne
 
Cork City
 
1 0
2 1
Treaty United
 
Galway United
 
0 0
0 1
Dundalk
 
Derry City
 
1 0
2 1
Waterford United
 
St Patrick's
 
1 1
1 1
Finn Harps
 
Longford Town
 
1 1
1 1
Shamrock Rovers
 
Drogheda United
 
1 0
1 1
Gorilla
 
Mukura
 
   
0 1
Kiyovu Sports
 
Etincelles
 
1 0
1 0
Muhanga
 
Gasogi United
 
   
0 4
Sunrise
 
Musanze
 
   
5 1
APR
 
Rutsiro
 
2 0
6 0
AS Kigali
 
Police Rwanda
 
   
2 0
Marines
 
Bugesera
 
   
2 1
Rayon Sports
 
Espoir
 
1 1
1 3
Chile
 
Paraguay
 
0 1
0 2
Peña Azagresa
 
Beti Onak
 
1 1
2 2
Bidezarra
 
Corellano
 
2 0
4 0
Uruguay Montevideo
 
Albion
 
1 1
2 2
Rampla Juniors
 
Juventud
 
0 2
0 2
Rocha
 
Racing
 
0 0
2 3
Cerro
 
Atenas
 
0 0
1 1
HT
FT
Stumptown Athletic
 
Michigan Stars
 
0 0
0 0
HT
FT
Miami United
 
Storm
 
   
2 1
Syracuse FC
 
Erie Commodores
 
   
0 0
Med City
 
Dakota Fusion
 
   
4 1
Pittsburgh Hotspurs
 
Cleveland SC
 
   
1 2
Pittsburgh Riverhounds
 
New York RB II
 
2 1
2 1
North Carolina
 
Richmond Kickers
 
0 1
2 1
Kaw Valley
 
Green Bay Voyageurs
 
1 1
3 1
Wichita
 
Des Moines Menace
 
0 1
1 3
Lionsbridge
 
West Virginia Chaos
 
2 1
4 1
Tampa Bay United
 
Florida Elite
 
0 1
2 1
Virginia Beach United
 
Tri-Cities
 
   
1 3
Málaga City
 
Black Rock
 
2 2
2 2
Sogdiana
 
Lokomotiv
 
0 0
0 0
Turan
 
Mash'al
 
0 0
0 0
Deportivo Lara
 
Academia Puerto Cabello
 
2 2
2 2
Carabobo
 
Deportivo La Guaira
 
0 1
1 1
Trujillanos
 
Deportivo Táchira
 
0 1
0 3
JBL Zulia
 
ULA
 
   
   
Hamburger SV
 
Altglienicke
 
   
   
Lyngby
 
Hvidovre
 
   
   
Paderborn
 
MSV Duisburg
 
   
   
Baltika
 
Neftekhimik
 
   
   
OFK Pirin
 
Marek
 
3 1
6 1
Arda
 
Maritsa Plovdiv
 
0 1
2 1
UTA Arad
 
Viitorul Şelimbăr
 
1 0
2 0
Lausanne Sport
 
Neuchâtel Xamax
 
   
4 2
Zagłębie Lubin
 
Pogoń Szczecin
 
   
0 3
Anderlecht
 
Sint-Truiden
 
   
1 1
BFC Dynamo
 
Viktoria Berlin
 
   
1 2
Zürich
 
Wil
 
2 2
2 2
Liefering
 
Ried
 
0 2
1 3
Pumas UNAM
 
Juárez
 
   
   
Grasshopper
 
FC Schaffhausen
 
0 2
2 4
Baltika
 
Rotor Volgograd
 
   
3 1
Chrudim
 
Vysočina Jihlava
 
0 0
1 0
Inhulets
 
Kolos Kovalivka
 
   
2 0
Akron
 
Floreşti
 
   
3 0
Aluminij
 
Puskás
 
   
0 1
Grazer AK
 
Bad Gleichenberg
 
0 1
2 3
Neftekhimik
 
Tekstilshchik
 
   
1 1
Piast Gliwice
 
Frýdek-Místek
 
1 1
3 1
Rapid Wien II
 
TWL Elektra
 
   
3 2
Sturm Graz
 
Juniors OÖ
 
   
6 0
Beroe
 
Yantra 1919
 
1 0
1 1
Skendija 79
 
Laçi
 
   
2 1
Camon
 
Amiens SC
 
1 0
3 0
Germania Halberstadt
 
Eintracht Braunschweig
 
   
1 3
Salzburg
 
DAC
 
1 1
3 1
Sochaux
 
F91 Dudelange
 
1 0
3 0
U Craiova 1948
 
Ufa
 
0 1
0 2
Westhoek
 
Kortrijk
 
0 1
0 3
Žďár nad Sázavou
 
Znojmo
 
1 3
4 3
Amstetten
 
Hertha
 
0 0
0 0
Leobendorf
 
SV Horn II
 
2 1
3 3
Montana
 
Sportist Svoge
 
   
2 0
Bergheim
 
Seekirchen
 
   
1 9
Gleisdorf 09
 
Wildon
 
0 1
0 2
Luckenwalde
 
Eintracht Mahlsdorf
 
   
6 2
Meiningen
 
Austria Lustenau II
 
   
0 1
Petershagen-Eggersdorf
 
Victoria Seelow
 
   
3 1
Schruns
 
Rot-Weiß Rankweil
 
   
3 5
Sturm Graz II
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
3 1
Union Vöcklamarkt
 
Salzburger AK
 
   
1 1
Berwick Rangers
 
Hearts
 
   
   
Soccer Fixtures Calendar

Choose a date to view the past soccer results or upcoming match fixtures.

SELECT MATCH DATE

Yesterday Soccer Results
Today Match Fixtures
Tomorrow Match Fixtures
Top Soccer Tipsters
Superior H2H Statistics
H2H Home Team Advantage
H2H Away Team Advantage

Top Football Clubs
Worst Football Clubs
Teams Home Win 100%
Good Home Teams
Poor Away Teams
Platinum Membership Testimonial

Pick a Country or Region

Get the listings of soccer leagues and competitions for each region, including past seasons results and football statistics.

Match Preview and News