Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Elbasani
 
Luftëtari Gjirokastër
 
   
   
MC Alger U21
 
NC Magra U21
 
2 0
4 0
CR Belouizdad
 
USM Alger
 
0 0
0 1
MC Alger
 
NC Magra
 
1 0
5 1
WA Boufarik
 
MO Béjaïa
 
0 2
0 3
Talleres Remedios
 
Argentino Quilmes
 
2 0
2 0
Brown de Adrogué
 
Almagro
 
1 0
2 0
Instituto
 
Gimnasia Jujuy
 
1 2
1 2
Estudiantes Caseros
 
Deportivo Maipú
 
0 1
2 1
Deportivo Español
 
Dock Sud
 
0 1
0 1
Luján
 
Deportivo Laferrere
 
0 0
0 0
Sportivo Italiano
 
Argentino Merlo
 
1 1
3 2
Victoriano Arenas
 
General Lamadrid
 
0 0
1 0
Aldosivi Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
0 1
1 1
Boca Juniors Res.
 
Lanús Res.
 
1 1
3 2
Central Córdoba SdE Res.
 
Racing Club Res.
 
0 3
1 3
Colón Res.
 
Arsenal Res.
 
2 0
2 0
Defensa y Justicia Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 1
2 1
Estudiantes La Plata Res
 
Platense Res.
 
2 0
3 0
Independiente Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
1 0
1 0
Rosario Central Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
   
0 2
San Lorenzo Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
0 0
0 1
Sarmiento Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
0 2
1 2
Talleres Córdoba Res.
 
Huracán Res.
 
0 0
0 1
Vélez Sársfield Res.
 
Patronato Res.
 
0 0
2 1
Banfield Res.
 
River Plate Res.
 
0 1
1 2
Vélez Sarsfield
 
Patronato
 
1 0
1 0
Ferro Carril Oeste LP
 
Sportivo Peñarol
 
1 1
3 2
Noah
 
Alashkert
 
1 1
1 3
Lernayin Artsakh
 
Ararat-Armenia II
 
   
3 1
Ararat II
 
Junior Sevan
 
   
1 2
Banants II
 
Pyunik II
 
   
1 2
BKMA
 
Noravank
 
   
1 0
Esteghlal
 
Al Shorta
 
1 0
1 0
Al Hilal
 
Shabab Al Ahli Dubai
 
0 0
0 2
Istiqlol Dushanbe
 
AMGK
 
0 0
1 2
Al Duhail
 
Al Ahli Jeddah
 
0 0
1 1
Adelaide United
 
Western United
 
0 0
0 0
Mt Gravatt Hawks
 
Centenary Stormers
 
1 0
3 1
Mt Gravatt Res.
 
Centenary Stormers II
 
   
1 0
Mindil Aces
 
Uni Azzurri
 
0 2
3 3
Melbourne Knights
 
Dandenong City
 
0 0
1 0
The Gap W
 
Virginia United W
 
0 1
2 3
Moreton Bay United W
 
Mitchelton W
 
0 0
1 1
Ipswich Knights
 
Holland Park Hawks
 
1 0
7 0
WDSC Wolves
 
Southside Eagles
 
0 1
4 3
Pascoe Vale
 
Brunswick City
 
0 1
0 2
Liefering
 
Dornbirn
 
3 1
3 2
Amstetten
 
Kapfenberger SV
 
2 0
2 1
Blau-Weiß Linz
 
Floridsdorfer AC
 
1 0
2 0
Juniors OÖ
 
Vorwärts Steyr
 
0 0
1 3
Lafnitz
 
Austria Wien II
 
1 0
1 2
Grazer AK
 
SV Horn II
 
2 0
5 0
Fürstenfeld
 
Gnas
 
   
   
Leoben
 
Liezen
 
   
   
Mettersdorf
 
Lafnitz II
 
   
   
SC Bruck an der Mur
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
   
TuS Heiligenkreuz
 
Rottenmann
 
   
   
Wildon
 
Lebring
 
   
   
Ebbs
 
SV Innsbruck
 
   
   
Fügen
 
Kirchbichl
 
   
   
Kematen
 
Zirl
 
   
   
Kundl
 
Zams
 
   
   
Mils
 
St. Johann in Tirol
 
   
   
Söll
 
Volders
 
   
   
Union Innsbruck
 
Silz / Mötz
 
   
   
Alberschwende
 
Schruns
 
   
   
Bezau
 
Lochau
 
   
   
FC Egg
 
Admira Dornbirn
 
   
   
Fussach
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
   
Göfis
 
Nenzing
 
   
   
Hard
 
Andelsbuch
 
   
   
Ludesch
 
Höchst
 
   
   
Lustenau
 
Bizau
 
   
   
Deutschlandsberger SC
 
Union Vöcklamarkt
 
   
   
Gleisdorf 09
 
Gurten
 
   
   
Wels
 
Hertha
 
   
   
Neusiedl
 
Bruck/Leitha
 
   
   
Draßburg
 
Admira II
 
   
   
Al-Hidd
 
Al-Najma
 
2 1
4 1
Budaiya
 
Busaiteen
 
1 0
1 1
East Riffa
 
Manama
 
1 0
1 1
Baridhara
 
Bashundhara Kings
 
0 3
0 6
Bangladesh Police
 
Abahani
 
1 2
2 2
Brothers Union
 
Sheikh Russel
 
0 0
0 1
Dnepr Mogilev
 
Belshina
 
1 0
1 2
Krumkachy
 
Lida
 
2 0
4 0
Ruh Brest
 
Slavia
 
1 0
2 1
Dinamo Minsk
 
Ynergetyk-BDU
 
1 0
2 0
Vitebsk
 
Gomel
 
0 0
0 0
BATE Res.
 
Smorgon Res.
 
2 0
5 0
Neman Grodno Res.
 
Isloch Res.
 
0 0
1 0
Sputnik Res.
 
Shakhtyor Res.
 
0 3
0 3
Torpedo Zhodino Res.
 
Minsk Res.
 
0 0
0 2
Dnepr Mogilev W
 
Neman W
 
0 4
2 5
Bobruichanka W
 
Gomel W
 
6 0
10 0
Antwerp
 
Genk
 
0 1
2 3
Charleroi
 
Genk W
 
1 0
2 0
Royal Pari
 
Oriente Petrolero
 
0 1
0 3
Orasje
 
Radnik Hadžići
 
   
1 0
Vis Kosova
 
Posusje
 
   
0 1
Zvijezda Gradačac
 
Rudar Kakanj
 
   
0 0
Radnik Bijeljina
 
Sloboda Tuzla
 
1 0
1 2
Velez
 
Borac Banja Luka
 
0 0
1 1
Vila Nova
 
Anápolis
 
3 0
3 1
Paraná
 
Athletico PR
 
0 0
0 1
Ponte Preta
 
Mirassol
 
0 1
1 2
Palmeiras
 
Inter de Limeira
 
0 0
0 1
Ferroviária
 
Santo André
 
1 0
2 2
Atibaia
 
Osasco Audax
 
0 0
0 1
Juventus
 
Oeste
 
0 2
0 2
Rio Claro
 
Portuguesa
 
1 0
1 1
São Bernardo
 
Água Santa
 
1 0
1 1
Comercial
 
Penapolense
 
1 1
1 1
Noroeste
 
Primavera SP
 
0 0
0 1
Olímpia
 
Marília
 
0 2
1 3
São José EC
 
Batatais
 
1 0
1 0
Akademik Svishtov
 
OFK Levski
 
   
2 1
Botev Vratsa II
 
Etar VT II
 
   
2 1
Drenovets
 
Lokomotiv Dryanovo
 
   
1 0
Levski Lom
 
Tryavna
 
   
8 0
Lokomotiv Mezdra
 
Yantra Polski Trambesh
 
   
2 1
Partizan
 
Sevlievo
 
   
2 1
Parva atomna
 
Bdin
 
   
1 1
Pavlikeni
 
Spartak Pleven
 
   
1 0
Peshtera Galata
 
Vihar Slavyanovo
 
   
1 1
Sozopol
 
Sportist Svoge
 
1 0
2 1
Vitosha Bistritsa
 
Lovech
 
   
   
Inter Star
 
Athlético Olympic
 
0 0
2 3
Flambeau du Centre
 
Vital'O
 
   
2 1
Muzinga
 
Aigle Noir
 
0 0
1 4
Beijing BG
 
Jiangxi Liansheng
 
0 0
0 1
Shaanxi Chang'an
 
Meizhou Hakka
 
0 0
0 1
Chengdu Qianbao
 
Nanjing City
 
2 0
2 0
Heilongjiang Lava Spring
 
Wuhan Three Towns
 
0 1
0 4
Unión Magdalena
 
Valledupar
 
0 0
0 1
Lokomotiva Zagreb
 
Šibenik
 
0 0
1 0
Bijelo Brdo
 
Junak
 
0 0
2 1
Jadran Poreč
 
Cres
 
1 0
2 1
Naprijed Hreljin
 
Rovinj
 
0 0
2 0
Nehaj
 
Rudar Labin
 
0 0
1 0
Varaždin U19
 
Inter Zaprešić U19
 
2 0
5 0
Slaven Koprivnica U19
 
Dinamo Zagreb U19
 
0 0
0 2
Orijent 1919 U19
 
Istra 1961 U19
 
1 0
1 1
Ústí nad Labem
 
Prostějov
 
0 2
1 2
Táborsko
 
Třinec
 
1 0
2 0
Hradec Králové
 
Blansko
 
0 0
1 0
Vysočina Jihlava
 
Vlašim
 
0 0
3 3
Písek
 
Příbram II
 
   
   
Chomutov
 
Aritma Praha
 
   
   
HIK
 
Vanløse
 
1 0
2 0
Næstved
 
Skovshoved
 
0 0
0 1
RB 1906
 
GVI
 
0 1
0 1
Viborg
 
FC Helsingør
 
0 1
0 3
Kolding IF
 
Fremad Amager
 
0 0
2 1
Horsens
 
Vejle
 
2 0
3 3
AaB
 
Lyngby
 
2 0
4 0
FC Thy - ThistedQ
 
Brondby W
 
0 0
2 1
Delfines Del Este
 
Don Bosco Jarabacoa
 
0 0
0 0
Al Ahly
 
El Gounah
 
0 0
1 1
National Bank of Egypt
 
Ceramica Cleopatra
 
1 0
1 1
Ipswich Town U18
 
Sheffield United U18
 
   
3 2
Liverpool U18
 
Arsenal U18
 
   
3 1
Harrogate Town
 
Cambridge United
 
4 2
5 4
Southampton
 
Leicester City
 
0 0
1 1
Chelsea U23
 
Blackburn Rovers U23
 
0 0
1 0
Manchester City U23
 
Tottenham U23
 
2 0
4 1
Norwich City U23
 
West Bromwich Albion U23
 
2 1
2 2
Reading U23
 
Wolves U23
 
2 0
5 0
Chelmsford City
 
Slough Town
 
   
   
Chippenham Town
 
Dorking Wanderers
 
   
   
Concord Rangers
 
Oxford City
 
   
   
Dulwich Hamlet
 
Braintree Town
 
   
   
Ebbsfleet United
 
Bath City
 
   
   
Havant & Waterlooville
 
Tonbridge Angels
 
   
   
Hungerford Town
 
Eastbourne Borough
 
   
   
Maidstone United
 
Hampton & Richmond
 
   
   
St Albans City
 
Billericay Town
 
   
   
Welling United
 
Dartford
 
   
   
Kuressaare
 
Flora
 
0 1
0 4
AB Argir
 
Suduroy
 
2 1
3 2
EB / Streymur II
 
B71
 
0 0
0 2
HB II
 
NSÍ II
 
0 1
0 1
Lyon W
 
Le Havre W
 
3 1
5 1
Olympique Marseille
 
Strasbourg
 
0 0
1 1
Bastia
 
Annecy
 
0 0
0 1
Bourg-en-Bresse
 
Stade Briochin
 
1 0
1 0
Laval
 
Bastia-Borgo
 
1 0
2 1
Le Mans
 
Lyon Duchère
 
1 1
3 1
Brikama United
 
Milan
 
   
1 0
Hawks
 
Armed Forces
 
   
2 2
PSV Wellingara
 
SK East BI
 
1 0
1 1
Werder Bremen
 
RB Leipzig
 
0 0
0 0
TSV Steinbach
 
Stuttgart II
 
0 0
1 0
Fortuna Düsseldorf II
 
Wuppertaler SV
 
3 0
4 2
Berekum Chelsea
 
WAFA
 
2 2
2 3
Magpies
 
Europa Point
 
5 0
7 0
ASFAG
 
Santoba
 
   
0 1
Ashanti GB
 
Fello Star
 
   
1 0
Hafia
 
Wakirya
 
   
3 0
Eastern
 
Southern District
 
1 0
2 1
Paksi SE
 
Puskás
 
0 1
4 2
Augnablik
 
Ægir
 
1 0
4 0
Afturelding
 
SR
 
6 0
8 0
Álftanes
 
ÍR
 
0 1
0 2
Fjölnir
 
KÁ Hafnarfjördur
 
5 0
7 1
ÍH
 
Úlfarnir
 
0 1
0 3
Thór
 
Magni
 
1 0
3 0
Valur
 
ÍA
 
0 0
2 0
Grindavík W
 
Hamar W
 
   
2 0
Fram W
 
Grótta W
 
   
0 4
Hapoel Kfar Bara
 
Beitar Ramat Gan
 
0 0
0 3
Hapoel Sandala Gilboa
 
Ironi Nesher
 
   
0 5
Roei Heshbon Tel Aviv
 
Beitar Petah Tikva
 
0 0
2 2
Shimshon Tel Aviv
 
Otzma Holon
 
0 0
0 0
Hapoel Merhavim
 
Bnei Eilat
 
0 3
0 4
Ironi Beit Dagan
 
Sporting Tel Aviv
 
1 1
1 3
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Kiryat Ono
 
   
2 2
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Maccabi Ironi Yafia
 
   
1 0
Maccabi Ironi Sderot
 
Ironi Modi'in
 
   
4 0
Hapoel Gedera
 
Arad
 
0 0
0 0
Hapoel Pardesya Noam
 
Maccabi Ironi Amishav PT
 
   
0 1
Hapoel Yeruham
 
Beitar Ashdod
 
   
4 0
Shikun HaMizrah
 
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
0 0
4 1
Maccabi Kiryat Malachi
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
2 0
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
   
3 3
Pardes Hanna-Karkur
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
3 1
Hapoel Ramot Menashe
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
3 1
MS Kfar Kama
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
1 1
Ahi Bir al-Maksur
 
Hapoel Bnei Musmus
 
   
1 0
Hapoel Beit Shean
 
MS Tirat HaCarmel
 
   
1 1
Maccabi Neve Sha'anan
 
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
0 0
1 0
Moadon Tzeirey Rahat
 
Hapoel Lod
 
0 0
2 3
Tzeirei Kafr Kanna
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
3 0
Tzeirei Sakhnin
 
Tzeirey Tamra
 
   
2 4
Hapoel Bnei Lod
 
Hapoel Azor
 
0 0
0 0
Agudat Sport Ashdod
 
Maccabi Kabilio Jaffa