Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Namibia
 
Guinea
 
1 1
2 1
Tanzania
 
Libya
 
1 0
1 0
Tunisia
 
Equatorial Guinea
 
1 0
2 1
Ghana
 
São Tomé and Príncipe
 
2 0
3 1
Sudan
 
South Africa
 
2 0
2 0
Mali
 
Chad
 
   
3 0
Besëlidhja Lezhë
 
Veleçiku Koplik
 
0 0
3 0
Burreli
 
Oriku
 
1 0
2 0
Partizani Tirana II
 
Vora
 
0 1
1 1
Butrinti Sarandë
 
Këlcyra
 
   
7 0
Gramozi Ersekë
 
Devolli
 
   
1 2
Labëria
 
Memaliaj
 
   
4 0
Maliqi
 
Tepelena
 
   
4 0
Naftëtari Kuçovë
 
Përmeti
 
   
2 0
Skrapari
 
Delvina
 
   
2 2
Valbona
 
Spartaku Tiranë
 
   
   
CR Belouizdad U21
 
WA Tlemcen U21
 
2 0
2 0
CR Belouizdad
 
Tlemcen
 
1 0
1 1
Jenlai
 
Encamp
 
   
3 1
UE Santa Coloma II
 
La Massana
 
   
0 4
Ordino
 
Atlètic Amèrica
 
   
1 0
Argentino Quilmes
 
Defensores Unidos
 
0 0
0 1
Cañuelas
 
UAI Urquiza
 
3 0
4 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Quilmes
 
0 1
0 2
San Telmo
 
Atlético Rafaela
 
0 0
0 0
Villa Dálmine
 
Guillermo Brown
 
1 0
1 1
San Martín Tucumán
 
Atletico Mitre
 
0 0
1 1
Club Atlético Güemes
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
1 0
Atlas
 
Leandro Nicéforo Alem
 
1 0
2 0
Claypole
 
Deportivo Laferrere
 
0 0
0 3
General Lamadrid
 
Ituzaingó
 
0 1
1 3
Luján
 
Excursionistas
 
0 2
1 3
Midland
 
Berazategui
 
0 0
2 1
Real Pilar
 
Dock Sud
 
2 0
3 0
Rosario Central
 
Central Cordoba SdE
 
1 0
2 2
Talleres Córdoba
 
Godoy Cruz
 
0 1
1 1
Defensa y Justicia
 
Vélez Sarsfield
 
1 0
1 1
River Plate
 
Racing Club
 
0 0
0 0
Wellington Phoenix
 
Macarthur
 
0 0
0 1
Adelaide United
 
Sydney
 
0 0
1 0
St George Willawong
 
Albany Creek Excelsior
 
1 2
3 3
St. George Willawong Res
 
Albany Creek Res.
 
0 3
1 4
Wollongong Wolves
 
North Shore Mariners
 
0 0
0 1
Blacktown City
 
Rockdale City Suns
 
1 1
4 1
Marconi Stallions
 
Sydney United
 
1 0
2 0
Sydney II
 
Sydney Olympic
 
0 0
1 2
Weston Bears
 
Lambton Jaffas
 
0 4
1 7
Stockton Sharks
 
Greta Branxton
 
   
1 4
Gold Coast Knights
 
Capalaba
 
1 0
2 0
Brisbane Roar II
 
Brisbane Strikers
 
3 0
6 0
Olympic
 
Peninsula Power
 
0 0
0 1
Heidelberg United
 
Dandenong City
 
2 0
2 1
Sunshine Coast Wanderers W
 
Virginia United W
 
2 0
3 0
The Gap W
 
Peninsula Power W
 
0 0
4 1
Mitchelton W
 
Brisbane City W
 
0 0
1 2
SWQ Thunder
 
Brisbane City
 
0 1
0 1
Heidelberg United U21
 
Dandenong City U21
 
   
1 0
Melbourne Victory W
 
Perth Glory W
 
2 0
6 0
Brisbane Roar W
 
Newcastle Jets W
 
1 0
3 0
Kraig
 
St. Michael Bleiburg
 
   
   
Völkermarkt
 
Gmünd
 
   
   
Kottingbrunn
 
Kilb
 
   
   
Krems
 
Waidhofen/Thaya
 
   
   
Langenrohr
 
Spratzern
 
   
   
Mannersdorf
 
Ardagger
 
   
   
Ortmann
 
USC Rohrbach
 
   
   
Schrems
 
Zwettl
 
   
   
St. Pölten II
 
Scheiblingkirchen
 
   
   
Austria XIII
 
ASV 13
 
   
   
Donau
 
Union Mauer
 
   
   
Gerasdorf Stammersdorf
 
Elektra
 
   
   
Mannswörth
 
Favoritner AC
 
   
   
Slovan HAC
 
First Vienna
 
   
   
Gurten
 
Union Vöcklamarkt
 
   
   
Stadl-Paura
 
Gleisdorf 09
 
   
   
Sturm Graz II
 
Wels
 
   
   
MOIK
 
Kapaz
 
   
4 1
Neftchi II
 
Sumqayıt II
 
   
6 2
Bobruichanka W
 
Minsk FK W
 
0 2
0 4
Gomel W
 
Neman W
 
0 6
0 11
Knokke
 
Liège
 
   
   
Tienen
 
Dessel Sport
 
   
   
URSL Visé
 
Heist
 
   
   
Bevel FC
 
Oppuurs
 
   
   
Bornem
 
Antonia
 
   
   
Eendracht Zoersel
 
Wezel
 
   
   
Rapid Leest
 
Kalmthout
 
   
   
Ternesse
 
Vorselaar
 
   
   
Vosselaar
 
Berg en Dal
 
   
   
Grez-Doiceau
 
Léopold
 
   
   
Bertem-Leefdaal
 
Linden
 
   
   
Bodegem Kapelle United
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
   
BX Brussels
 
Ixelles
 
   
   
Football Club Schaerbeek
 
Etterbeek
 
   
   
Genappe
 
Stade Everois
 
   
   
Grimbergen
 
Liedekerke
 
   
   
Kosova Schaerbeek
 
Union Lasne-Ohain
 
   
   
Melsbroek
 
Wambeek
 
   
   
Nivellois
 
Sportive Brainoise
 
   
   
NSeth Berchem
 
Sporting Bruxelles
 
   
   
SC Aarschot
 
Sporting Kampenhout
 
   
   
Walhain
 
Saint-Josse
 
   
   
Antoing
 
Le Roeulx
 
   
   
Hornu
 
Morlanwelz
 
   
   
Houdeng
 
Solre-sur-Sambre
 
   
   
Molenbaix
 
RAS Monceau
 
   
   
Montignies
 
Excelsior Biévène
 
   
   
Snef-Tyber
 
Péruwelz
 
   
   
Soignies Sports
 
Ransart
 
   
   
Herk
 
Helson Helchteren
 
   
   
Herkol
 
Herderen-Millen
 
   
   
Schoonbeek-Beverst
 
Alken
 
   
   
Verbroedering Maasmechelen
 
Zonhoven United
 
   
   
Zepperen-Brustem
 
Achel
 
   
   
Aubange
 
RAC Saint-Mard
 
   
   
Ethe Belmont
 
Sartoise
 
   
   
Meix-Devant-Virton
 
Libramont
 
   
   
Andennais
 
Malonne
 
   
   
Beauraing
 
ES de la Molignée
 
   
   
Biesme
 
Flavion-Morialmé
 
   
   
Chevetogne
 
Condruzien
 
   
   
Ciney
 
Spy
 
   
   
Fernelmont-Hemptinne
 
Nismes
 
   
   
Loyers
 
Meux II
 
   
   
US Dinantaise
 
Grand-Leez
 
   
   
Ardennen
 
Eendracht Zele
 
   
   
Grembergen
 
Dendermonde
 
   
   
HO Kalken
 
Elene-Grotenberge
 
   
   
Jong Zulte
 
Latem
 
   
   
Lokeren Doorslaar
 
Drongen
 
   
   
Munkzwalm
 
Eendracht Aalter
 
   
   
SK Denderhoutem
 
Excelsior Mariakerke
 
   
   
Excelsior Zedelgem
 
Diksmuide
 
   
   
Oostnieuwkerke
 
Blankenberge
 
   
   
Racing Waregem
 
Rumbeke
 
   
   
Sassport Boezinge
 
Lauwe
 
   
   
SC Zonnebeke
 
Sparta Heestert
 
   
   
Hamoir
 
US Givry
 
   
   
Jette
 
Warnant
 
   
   
Solières Sport
 
Excelsior Virton
 
   
   
Stockay-Warfusée
 
Verlaine
 
   
   
Waremme
 
Meux
 
   
   
Harelbeke
 
Ninove
 
   
   
Merelbeke
 
Dikkelvenne
 
   
   
Olsa Brakel
 
Gent-Zeehaven
 
   
   
Sparta Petegem
 
RFC Wetteren
 
   
   
Voorwaarts Zwevezele
 
Gullegem
 
   
   
Westhoek
 
Toekomst Menen
 
   
   
Zelzate
 
Oudenaarde
 
   
   
Bocholt
 
Berchem Sport
 
   
   
Diegem Sport
 
Spouwen-Mopertingen
 
   
   
Eendracht Aalst
 
Hoogstraten
 
   
   
Pepingen-Halle
 
Sporting Hasselt
 
   
   
Olympic Charleroi W
 
Loyers W
 
   
   
Binche
 
PAC Buzet
 
   
   
Gosselies Sports
 
Aische
 
   
   
Schaerbeek-Evere
 
Rapid Symphorinois
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage
 
Stade Brainois
 
   
   
Stockel
 
Entité Manageoise
 
   
   
Aywaille
 
Habay-la-Neuve
 
   
   
Gouvy
 
Oppagne-Wéris
 
   
   
Herstal
 
Sprimont-Comblain
 
   
   
Huy
 
Marloie Sport
 
   
   
Jodoigne
 
Raeren-Eynatten
 
   
   
Mormont
 
Richelle United
 
   
   
Anzegem
 
Oostkamp
 
   
   
Bambrugge
 
Avanti
 
   
   
Eppegem
 
Sint-Niklaas
 
   
   
Lochristi
 
Voorde Appelterre
 
   
   
Eendracht Termien
 
Nijlen
 
   
   
Santa Cruz
 
Wilstermann
 
0 1
0 2
Nacional Potosí
 
Municipal Vinto
 
2 2
3 2
Radnik Hadžići
 
GOSK Gabela
 
0 0
0 0
TOSK Tesanj
 
Orasje
 
1 0
1 0
Modrica
 
Rudar Prijedor
 
0 0
1 0
CSE
 
CEO
 
1 0
2 0
JC
 
Amazonas
 
0 1
0 3
Jacuipense
 
Juazeirense
 
1 1
1 1
Boavista
 
Flamengo
 
1 1
1 1
Portuguesa RJ
 
Macaé
 
2 0
3 0
Nova Iguaçu
 
Botafogo
 
0 0
1 2
Figueirense
 
Chapecoense
 
0 1
1 3
Marcílio Dias
 
Concórdia Atlético Clube
 
0 0
3 2
Prospera Criciuma
 
Avaí
 
1 1
1 1
Brusque
 
Juventus SC
 
1 0
4 0
Joinville
 
Criciúma
 
1 0
1 0
Bahia
 
Altos
 
4 0
5 0
Aimoré
 
Ypiranga Erechim
 
0 0
0 0
Caxias
 
São Luiz
 
3 0
4 0
EC São José
 
Juventude
 
1 0
1 0
Acao Cuiaba
 
Operário Ltda
 
0 0
0 1
Grêmio Sorriso
 
Cuiabá
 
0 1
0 1
Poconé
 
Nova Mutum EC
 
   
0 5
Coritiba
 
Cascavel CR
 
1 0
2 1
Maringá
 
Rio Branco PR
 
0 0
0 0
Sete de Setembro PE
 
Afogados
 
0 1
1 1
Sport Recife
 
Central
 
1 0
2 0
América de Pedrinhas
 
Lagarto
 
0 1
0 3
Itabaiana
 
Dorense
 
0 0
0 0
Aquidauanense
 
Dourados Atlético
 
   
2 0
Inter Dobrich
 
Topolite
 
   
0 3
Spartak Varna
 
Svetkavitsa Targovishte
 
1 0
2 0
Sportist General Toshevo
 
Chernolomets
 
1 1
2 1
Ustrem Donchevo
 
Botev Novi Pazar
 
1 1
2 1
Botev Vratsa II
 
Akademik Svishtov
 
2 2
3 3
Drenovets
 
Parva atomna
 
1 0
2 0
Lokomotiv Dryanovo
 
Etar VT II
 
   
0 0
Lokomotiv Mezdra
 
Tryavna
 
1 0
3 1
Partizan
 
Levski Lom
 
0 2
0 4
Pavlikeni
 
Bdin
 
1 1
1 2
Vihar Slavyanovo
 
Sevlievo
 
0 0
1 0
Yantra Polski Trambesh
 
Spartak Pleven
 
   
3 1
RCK
 
ASFA-Yennenga
 
0 0
0 0
Asia Europe University
 
Police Commissary
 
2 1
3 2
Svay Rieng
 
Nagacorp
 
2 1
3 1
Tonnerre
 
Cotonsport
 
1 0
1 4
Avion Academy
 
Feutcheu
 
0 0
0 0
Eding Sport
 
Union Douala
 
0 0
0 0
Stade Renard
 
Fortuna Mfou
 
0 0
0 1
Young Sport Academy
 
Les Astres
 
0 0
1 0
APEJES Academy
 
New Star
 
0 0
1 0
Unión Española
 
Santiago Wanderers
 
1 1
3 1
Palestino
 
Antofagasta
 
0 3
2 4
Huachipato
 
Cobresal
 
0 0
0 0
Ñublense
 
Universidad Católica
 
0 1
0 1
Independiente Medellín
 
Atlético Nacional
 
0 0
0 0
Deportivo Pereira
 
La Equidad
 
0 0
0 0
Alianza Petrolera
 
América de Cali
 
0 1
0 2
Patriotas Boyacá
 
Rionegro Águilas
 
2 0
2 1
Leones FC
 
Boca Juniors de Cali
 
0 0
2 0
Fortaleza CEIF
 
Real Cartagena
 
0 0
1 1
Lubumbashi Sport
 
Simba
 
   
1 2
Maniema Union
 
Don Bosco
 
   
1 0
Carmelita
 
Ramonense PO
 
0 0
2 0
Consultants Moravia
 
Puerto Golfito
 
1 0
2 2
Juventud Escazuceña
 
AD Cofutpa
 
1 1
2 1
Municipal Liberia
 
Puntarenas
 
0 0
1 0
Puma Generaleña
 
Marineros de Puntarenas
 
0 0
4 0
Santa Rosa
 
Guanacasteca
 
1 1
1 2
Turrialba
 
CS Uruguay de Coronado
 
1 0
4 2
Stella
 
SOA
 
   
0 1