Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Young Africans
 
Township Rollers
 
0 1
1 1
Big Bullets
 
Platinum
 
0 0
0 0
African Stars
 
KCCA
 
1 1
3 2
Green Eagles
 
Orlando Pirates
 
0 0
1 0
Green Mamba
 
ZESCO United
 
0 1
0 2
KMKM
 
1º de Agosto
 
0 0
0 2
Kano Pillars
 
Asante Kotoko
 
1 0
3 2
Rahimo
 
Enyimba
 
1 0
1 0
Brikama United
 
Raja Casablanca
 
3 2
3 3
Cano Sport
 
Mekelle Kenema
 
1 0
2 1
Stade Malien Bamako
 
Horoya
 
0 0
1 1
Songo
 
Simba
 
0 0
0 0
Bandari
 
Al Ahly Shendi
 
0 0
0 0
AS Kigali
 
KMC
 
0 0
0 0
Buildcon
 
Young Buffaloes
 
0 1
0 1
Proline
 
Masters Security
 
1 0
3 0
Pélican
 
Maniema Union
 
   
1 1
Akonangui
 
Ashanti Gold
 
   
1 1
Niger Tornadoes
 
Santoba
 
   
1 2
SNIM
 
Esae
 
0 1
0 5
CR Belouizdad
 
ASCOT
 
0 0
2 0
Ararat-Armenia
 
Gandzasar
 
0 1
3 1
Myanmar U19
 
Timor-Leste U19
 
0 0
1 0
Brunei U19
 
Indonesia U19
 
0 5
1 6
Philippines U19
 
Laos U19
 
0 0
0 1
Jordan
 
Saudi Arabia
 
0 0
3 0
Kuwait
 
Bahrain
 
0 0
0 1
Acacia Ridge
 
Univ. Queensland
 
2 1
3 1
Taringa Rovers
 
Grange Thistle
 
0 0
1 1
Bayside United
 
Centenary Stormers
 
0 1
2 1
Caboolture
 
The Gap
 
0 0
0 1
North Pine
 
Toowong
 
1 2
2 4
Riverina Rhinos
 
Canberra Olympic
 
0 3
1 5
Monaro Panthers
 
Belconnen United
 
0 1
1 4
Maitland
 
Valentine
 
0 1
3 2
Eastern Suburbs Brisbane
 
Magpies Crusaders
 
0 2
1 4
SWQ Thunder
 
Moreton Bay United
 
2 0
3 2
Queensland Lions
 
Western Pride
 
1 0
2 0
Gold Coast Knights
 
Brisbane Strikers
 
1 0
3 0
Adelaide Blue Eagles
 
Adelaide United ||
 
1 0
2 2
Adelaide Comets
 
Campbelltown City
 
3 1
4 1
Croydon Kings
 
Adelaide Raiders
 
0 0
1 1
South Adelaide Panthers
 
Para Hills Knights
 
0 1
0 2
NE MetroStars
 
Adelaide City
 
2 1
4 2
Adelaide Olympic
 
West Adelaide
 
1 0
1 1
Devonport City
 
Glenorchy Knights
 
2 1
3 1
Riverside Olympic
 
Kingborough Lions
 
0 0
1 1
Launceston City
 
South Hobart
 
1 0
2 2
Olympia Warriors
 
Clarence United
 
   
7 1
Cockburn City
 
Armadale
 
0 0
1 5
ECU Joondalup
 
Inglewood United
 
0 0
1 1
Perth
 
Balcatta
 
1 0
3 0
Rockingham City
 
Perth Glory II
 
2 0
2 1
Sorrento
 
Floreat Athena
 
0 2
3 3
Stirling Lions
 
Bayswater City
 
2 0
2 1
Heidelberg United U20
 
South Melbourne U20
 
   
1 2
Springvale White Eagles
 
Melbourne City II
 
   
1 3
Geelong SC
 
Northcote City
 
   
0 1
Bad Sauerbrunn
 
Kohfidisch
 
   
   
Deutschkreutz
 
Siegendorf
 
   
   
Güssing
 
Eltendorf
 
   
   
Horitschon
 
Klingenbach
 
   
   
Markt Allhau
 
Pinkafeld
 
   
   
Oberpetersdorf
 
Ritzing
 
   
   
Oberwart / Rotenturm
 
Leithaprodersdorf
 
   
   
St. Margarethen
 
Parndorf
 
   
   
Gaflenz
 
Ardagger
 
   
   
Scheiblingkirchen
 
USC Rohrbach
 
   
   
Stadl-Paura
 
Wolfsberg
 
2 0
2 3
Wolfsberger AC II
 
Wels
 
2 1
5 2
Stripfing
 
Mauerwerk
 
0 1
1 1
Leobendorf
 
Bruck/Leitha
 
0 1
1 3
Rheindorf Altach II
 
Dornbirner SV
 
0 1
1 2
Lauterach
 
Röthis
 
1 1
2 2
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Austria Lustenau II
 
0 2
2 2
Admira
 
LASK Linz
 
0 1
0 1
Rapid Vienna
 
Rheindorf Altach
 
2 1
2 1
Salzburg
 
Wolfsberger AC
 
2 1
5 2
Energosbyt-BSATU
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
0 2
Kletsk
 
Neman-Agro
 
   
5 0
SMI Autotrans
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
   
1 5
Uzda
 
Belshina II
 
   
6 3
Arsenal
 
Osipovichy
 
4 1
7 1
DYuSSh-3 Pinsk
 
Oshmyany
 
   
1 2
Gorki
 
Ivatsevichi
 
0 0
0 0
Gomel
 
Slutsk
 
1 3
3 4
Dnyapro
 
Dinamo Brest
 
0 1
0 1
Aywaille
 
Olympic Charleroi
 
   
0 2
Bambrugge
 
Albert Quévy-Mons
 
   
2 1
Nijlen
 
Stockay-Warfusée
 
   
1 0
RWDM
 
Alken
 
   
6 0
Rupel Boom
 
Racing Waregem
 
   
4 0
Cappellen
 
Thes Sport
 
   
1 1
Couvin-Mariembourg
 
Londerzeel
 
   
2 3
Hoogstraten
 
Stade Brainois
 
   
0 0
Rebecq
 
FC Lebbeke
 
   
0 0
SV Roeselare
 
Beerschot-Wilrijk
 
1 0
1 1
Excelsior Virton
 
Union Saint-Gilloise
 
0 0
0 1
KV Oostende
 
Club Brugge
 
0 0
0 2
AS Eupen
 
Waasland-Beveren
 
0 1
1 1
Cercle Brugge
 
Kortrijk
 
1 0
1 3
Genk
 
Zulte-Waregem
 
0 1
0 2
Guabirá
 
Always Ready
 
0 0
2 0
Nacional Potosí
 
Sport Boys
 
0 0
1 1
Club Destroyers
 
Real Potosí
 
1 0
1 1
Capljina
 
Budućnost Banovići
 
0 0
0 0
Gorazde
 
Metalleghe-BSI Jajce
 
   
2 1
Igman Konjic
 
TOSK Tesanj
 
   
0 3
Jedinstvo Bihac
 
Zvijezda Gradačac
 
   
1 1
Orasje
 
Rudar Kakanj
 
   
1 0
Radnik Hadžići
 
GOSK Gabela
 
   
1 2
Slaven Zivinice
 
Olimpic Sarajevo
 
   
0 1
Travnik
 
Bratstvo Gracanica
 
   
3 0
Krupa na Vrbasu
 
Zeljeznicar Banja Luka
 
0 0
0 0
Podrinje Janja
 
Slavija
 
0 0
1 1
Rudar Prijedor
 
FK Jedinstvo Brcko
 
   
3 0
Sloga Gornje Crnjelovo
 
Tekstilac Derventa
 
0 3
0 8
Modrica
 
Kozara Gradiska
 
0 0
0 0
Mladost Doboj Kakanj
 
Sloga
 
0 0
0 1
Radnik Bijeljina
 
Borac Banja Luka
 
1 0
1 2
Celik
 
Zeljeznicar
 
0 0
0 2
Sloboda Tuzla
 
Velez
 
0 0
0 0
São Paulo AP
 
Santos AP
 
   
0 1
Gonçalense
 
Friburguense
 
2 1
2 5
Angra dos Reis
 
Campos AA
 
0 0
1 0
Artsul
 
Serra Macaense
 
2 1
2 1
Audax Rio
 
Barra da Tijuca
 
0 0
0 0
Goytacaz
 
Serrano RJ
 
0 0
2 0
Nova Cidade
 
Itaboraí
 
1 0
2 1
Olaria
 
Duque de Caxias
 
0 0
0 0
São Gonçalo EC RJ
 
Tigres do Brasil
 
0 0
1 0
Botafogo U20
 
Portuguesa RJ U20
 
1 0
4 1
Madureira U20
 
Macaé U20
 
3 0
6 0
Ponte Preta B
 
Santo André
 
   
2 1
EC São Bernardo
 
Grêmio Osasco
 
   
2 0
Nacional SP
 
Desportivo Brasil
 
   
1 2
São Caetano
 
Água Santa
 
   
1 2
Ferroviária
 
CA Linense
 
   
2 2
Coimbra U20
 
Atletico-MG U20
 
   
1 3
América TO U20
 
Cruzeiro U20
 
   
1 2
Patrocinense U20
 
Villa Nova MG U20
 
   
1 4
Pouso Alegre U20
 
Democrata SL U20
 
   
3 0
Uberlândia U20
 
América Mineiro U20
 
1 0
2 1
Uniao Luziense U20
 
Bétis U20
 
1 2
3 3
Cascavel U19
 
Coritiba U19
 
   
1 1
Independente SJ U19
 
Iraty U19
 
   
2 0
Nacional PR U19
 
Maringá U19
 
0 0
0 1
Verê U19
 
Portuguesa Lond. U19
 
   
3 0
Primavera SP U20
 
Ponte Preta U20
 
0 0
1 1
Batatais U20
 
Palmeiras U20
 
   
0 3
Botafogo SP U20
 
Linense U20
 
2 0
3 0
São Bernardo U20
 
Novorizontino U20
 
0 1
0 2
XV de Piracicaba U20
 
RB Brasil U20
 
1 1
1 1
Corinthians W
 
Ponte Preta
 
3 0
6 0
Ceará
 
Chapecoense
 
1 0
4 1
São Paulo
 
Santos
 
0 1
3 2
Flamengo
 
Grêmio
 
1 1
3 1
Bragantino
 
Botafogo SP
 
0 0
0 0
Coritiba
 
Figueirense
 
0 0
2 0
Cuiabá
 
São Bento
 
1 0
3 2
Vitória
 
Paraná
 
2 0
2 0
Paysandu
 
Atlético Acreano
 
3 0
4 0
Imperatriz
 
ABC
 
0 0
1 0
Globo
 
Botafogo PB
 
0 0
0 3
Botev Novi Pazar
 
Hitrino
 
0 0
0 0
Kaliakra
 
Ustrem Donchevo
 
   
1 3
Septemvri Tervel
 
Topolite
 
   
3 2
Svetkavitsa Targovishte
 
Dobrudzha 1919
 
   
4 6
Borislav 2009
 
Nesebar
 
   
2 0
Gigant Saedinenie
 
Chernomorets 1919 Burgas
 
   
0 3
Haskovo 1957
 
Zagorets
 
   
1 3
Maritsa Plovdiv
 
Svilengrad
 
   
2 0
Minyor Radnevo
 
Sokol Markovo
 
   
4 0
Rozova dolina
 
Atletik Kuklen
 
   
3 0
Sozopol
 
Dimitrovgrad
 
   
4 0
Botev Ihtiman
 
Perun
 
   
1 2
FK Minyor Pernik
 
Sportist Svoge
 
   
2 0
Kyustendil
 
Nadezhda Dobroslavtsi
 
   
1 1
Marek
 
Vihren
 
   
0 2
Oborishte
 
Balkan Botevgrad
 
   
4 0
Rilski Sportist
 
Chavdar Etropole
 
   
4 2
Septemvri Simitli
 
Belasitsa
 
   
3 1
Slivnishki geroy
 
Pirin Razlog
 
   
2 0
Botev Plovdiv
 
Tsarsko selo
 
0 0
0 2
Levski Sofia
 
Beroe
 
0 1
1 3
Pomorie
 
Hebar 1918
 
0 1
0 1
Septemvri Sofia
 
Lovech
 
1 2
4 3
Spartak Pleven
 
Botev Galabovo
 
0 0
0 0
Strumska slava
 
Kariana Erden
 
0 2
0 2
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Neftohimik
 
1 0
1 0
OFK Pirin
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 0
0 1
Boeung Ket
 
Bati Youth
 
   
6 0
Electricite du Cambodge
 
Asia Europe University
 
1 0
1 2
Phnom Penh Crown
 
Nagacorp
 
1 0
2 2
CSC Mississauga
 
Vorkuta
 
   
0 5
Kingsman
 
SC Scarborough
 
   
3 3
Real Mississauga
 
Serbian White Eagles
 
   
2 3
HFX Wanderers
 
Cavalry
 
0 0
0 0
York9
 
Valour
 
0 1
0 2
Edmonton
 
Pacific
 
1 1
3 1
Deportes Temuco
 
Santiago Wanderers
 
0 0
0 0
Unión San Felipe
 
Rangers
 
1 0
4 0
Puerto Montt
 
Barnechea
 
1 0
3 0
Cobresal
 
Deportes Iquique
 
0 0
0 1
Universidad Chile
 
Antofagasta
 
0 0
1 0
Everton
 
Unión Española
 
1 0
1 0
Colina
 
Lautaro de Buin
 
0 1
4 2
Fernández Vial
 
Recoleta
 
0 1
1 3
Shaanxi Chang'an
 
Shijiazhuang Ever Bright
 
2 1
3 4
Beijing BG
 
Sichuan Longfor
 
3 1
5 3
Changchun Yatai
 
Guangdong Southern Tigers F.C
 
1 0
2 0
Qingdao Hainiu
 
Nei Mongol Zhongyou
 
1 0
4 0
Hebei CFFC
 
Shandong Luneng
 
0 0
0 3
Tianjin Teda
 
Wuhan Zall
 
0 0
2 1
Once Caldas
 
Alianza Petrolera
 
0 0
0 0
Unión Magdalena
 
Deportivo Cali
 
0 0
2 0
La Equidad
 
Atlético Nacional
 
0 0
0 0
Envigado
 
Deportes Tolima
 
1 0
2 1
Orsomarso
 
Deportivo Pereira
 
0 1
1 1
Puma Generaleña
 
Curridabat
 
   
3 2
Juventud Escazuceña
 
Puerto Golfito
 
0 0
2 0
CS Uruguay de Coronado
 
Sporting San José
 
0 0
1 0
Inter Zaprešić
 
Varaždin
 
2 1
2 2
Lokomotiva Zagreb
 
Istra 1961
 
2 0
4 1
Chrudim
 
Třinec
 
0 0
1 0
Slavoj Vyšehrad
 
Baník Sokolov
 
0 0
2 1
Prostějov
 
Pardubice
 
0 0
0 0
Loko Vltavín
 
Písek
 
0 0
1 1
Jiskra Domažlice
 
Sparta Praha II
 
1 1
1 2
Dolní Benešov
 
Uničov
 
1 1
1 2
Hlučín
 
Odra Petrkovice
 
0 2
0 4
Petřín Plzeň
 
Hvězda Cheb
 
0 0
0 2
Hořovicko
 
Doubravka
 
2 2
2 2
Marianske Lazne
 
Prestice
 
0 3
0 5
Klatovy
 
České Budějovice II
 
1 0
3 1
Spartak Sobeslav
 
Tatran Sedlcany
 
1 0
4 0
FK Brandys nad Labem
 
Chomutov
 
0 0
0 0
Kladno
 
Olympie Brezova
 
1 2
1 2
Tatran Rakovnik
 
Slaný
 
0 2
1 3
Banik Sous
 
Štětí
 
1 1
4 1
Arsenal Česká Lípa
 
Aritma Praha
 
0 2
0 2
Český Brod
 
Louny
 
   
5 1
Dobris
 
Neratovice-Byškovice
 
0 0
0 0