Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Lori
 
Alashkert
 
1 1
2 1
Banants
 
Pyunik
 
0 0
0 3
Malaysia U19
 
Cambodia U19
 
3 0
3 0
Australia U19
 
Thailand U19
 
0 0
3 1
Singapore U19
 
Vietnam U19
 
0 1
0 3
Palestine
 
Syria
 
1 1
4 3
Iraq
 
Yemen
 
2 0
2 1
Albany Creek Excelsior
 
Brisbane Knights
 
1 0
1 0
Gungahlin
 
Cooma Tigers
 
1 0
3 0
Tuggeranong United
 
Woden Weston
 
1 0
2 0
Hakoah Sydney City
 
Blacktown City
 
0 0
1 1
Mt Druitt Town
 
APIA Leichhardt Tigers
 
1 1
2 1
Rockdale City Suns
 
Sutherland Sharks
 
0 2
2 5
Sydney II
 
Sydney Olympic
 
1 2
1 3
Sydney United
 
Manly United
 
2 1
3 1
Wollongong Wolves
 
Marconi Stallions
 
0 0
1 0
Hamilton Olympic
 
Broadmeadow Magic
 
3 1
3 2
Lake Macquarie
 
Lambton Jaffas
 
0 0
0 1
Newcastle Jets II
 
Charlestown City Blues
 
0 0
0 2
Sunshine Coast
 
Peninsula Power
 
0 2
0 3
Olympic
 
Brisbane City
 
1 1
3 2
Ried
 
Amstetten
 
2 0
4 1
Ferlach
 
Bleiburg
 
   
   
Kraig
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
   
Maria Saal
 
Treibach
 
   
   
St. Jakob Rosental
 
Dellach im Gailtal
 
   
   
St. Michael Bleiburg
 
Feldkirchen
 
   
   
Völkermarkt
 
Lendorf
 
   
   
Admira II
 
Mannsdorf
 
0 1
0 1
Rot-Weiß Rankweil
 
Wolfurt
 
0 0
1 3
Hartberg
 
Sturm Graz
 
0 0
1 0
Mattersburg
 
Austria Wien
 
0 2
1 5
Wattens
 
St. Pölten
 
1 0
1 1
Vitebsk
 
Gorodeya
 
0 0
0 2
BATE
 
Ynergetyk-BDU
 
4 1
4 1
Dinamo Minsk
 
Minsk
 
1 1
3 2
Avanti
 
Torhout
 
   
1 2
Bilzerse Waltwilder
 
Eendracht Aalter
 
   
1 1
Blankenberge
 
Templiers Nandrin
 
   
2 0
Bocholt
 
Mandel United
 
   
1 2
Dender
 
Lauwe
 
   
2 0
Dessel Sport
 
Raeren-Eynatten
 
   
3 3
Dikkelvenne
 
Sporting Kampenhout
 
   
5 0
Eendracht Aalst
 
Lierse Kempenzonen
 
   
2 0
Francs Borains
 
Weerstand Koersel
 
   
4 1
Gullegem
 
Montignies
 
   
3 1
Mariekerke
 
Herstal
 
   
2 1
Olympia Wijgmaal
 
Oupeye
 
   
7 1
Onhaye
 
Braine
 
   
0 0
Oostkamp
 
Berchem Sport
 
   
3 1
Oostnieuwkerke
 
Liège
 
   
0 3
Oppagne-Wéris
 
RFC Wetteren
 
   
0 0
Pepingen-Halle
 
Verlaine
 
   
0 2
Rhodienne-De Hoek
 
Rapid Symphorinois
 
   
2 2
Ronse
 
Waremme
 
   
0 0
Sint-Job
 
Geel
 
   
2 2
Solières Sport
 
RFC Seraing
 
   
0 2
Stade Everois
 
Tilleur
 
   
1 4
Svelta Melsele
 
Knokke
 
   
0 2
Tempo Overijse
 
Oudenaarde
 
   
2 2
Temse
 
Jong Zulte
 
   
2 1
Tienen
 
Sint-Eloois-Winkel
 
   
2 1
Toekomst Menen
 
RES Durbuy
 
   
1 2
UCE Liège
 
Deinze
 
   
0 3
Union Namur
 
URSL Visé
 
   
2 1
US Givry
 
Eendracht Termien
 
   
4 4
Vosselaar
 
Patro Eisden
 
   
1 0
VW Hamme
 
Belœil
 
   
5 1
Wingene
 
Loenhout
 
   
0 0
Zelzate
 
La Louvière Centre
 
   
1 2
Olsa Brakel
 
Heist
 
   
1 1
Lokeren
 
Lommel United
 
0 0
0 0
Sint-Truiden
 
Standard Liège
 
2 0
2 1
Sporting Charleroi
 
Antwerp
 
0 0
2 1
Royal Excel Mouscron
 
Gent
 
2 1
2 1
San Pedro Pirates
 
Placencia Assassins
 
0 0
0 0
Belmopan Bandits
 
Altitude
 
   
3 1
Belize Defence Force
 
Wagiya
 
   
0 2
Hankook Verdes
 
Freedom Fighters
 
   
3 0
Aurora
 
Oriente Petrolero
 
1 0
2 1
The Strongest
 
Royal Pari
 
3 0
4 0
San José
 
Wilstermann
 
0 2
1 2
Blooming
 
Bolívar
 
1 0
2 3
Santos U20
 
Sport Recife U20
 
1 2
3 3
Sampaio Corrêa RJ
 
Bonsucesso
 
0 0
0 1
América RJ U20
 
Fluminense U20
 
0 1
0 2
Barra do Garcas
 
Blumenau
 
   
   
Camboriú
 
Almirante Barroso
 
   
2 1
Fluminense SC
 
Internacional SC
 
   
3 1
Guarani de Palhoça
 
Concórdia Atlético Clube
 
0 2
1 2
Juventus SC
 
Prospera Criciuma
 
   
1 0
Comercial
 
Batatais
 
   
3 0
Juventus
 
Taubaté
 
   
0 1
Mirassol
 
Votuporanguense
 
0 0
0 0
Minas Boca U20
 
Boston City U20
 
0 0
1 2
Andradina
 
Assisense
 
   
1 2
Catanduva
 
Itapirense
 
0 0
0 0
Fernandópolis
 
VOCEM
 
0 0
0 0
Flamengo SP
 
José Bonifácio
 
   
3 0
Francana
 
Independente SP
 
0 1
0 1
Itararé
 
Amparo
 
   
1 1
Marília
 
São José FC
 
4 0
6 0
Paulista
 
Catanduvense
 
1 0
1 1
Rio Branco SP
 
Guarulhos
 
1 0
1 0
São José EC
 
Matonense
 
4 0
10 0
USAC
 
Tupã
 
   
0 2
XV de Jaú
 
Mauá
 
   
0 1
Sao Paulo U20
 
Corinthians U20
 
1 0
1 0
São Caetano U20
 
Desportivo Brasil U20
 
2 0
4 0
Ferroviária
 
Juventus W
 
   
3 0
Atlético Mineiro
 
Fluminense
 
1 0
2 1
Internacional
 
Corinthians
 
0 0
0 0
Avaí
 
Cruzeiro
 
1 0
2 2
Botafogo
 
Athletico PR
 
1 1
2 1
Palmeiras
 
Bahia
 
1 0
2 2
Goiás
 
Vasco da Gama
 
0 1
0 1
Ponte Preta
 
Guarani
 
1 0
1 0
Criciúma
 
Sport Recife
 
0 0
1 0
Boa
 
EC São José
 
2 0
2 2
Treze
 
Ferroviário
 
0 0
2 0
Luverdense
 
Ypiranga Erechim
 
0 1
0 1
Confiança
 
Santa Cruz
 
1 1
1 1
Brusque
 
Manaus
 
0 0
2 2
Lokomotiv Ruse
 
Kubrat
 
   
   
Suvorovo
 
Chernolomets
 
   
1 0
Akademik Svishtov
 
Kom Berkovitsa
 
   
5 0
Drenovets
 
Vihar Slavyanovo
 
   
2 0
Lokomotiv Dryanovo
 
Partizan
 
   
2 1
Lokomotiv Mezdra
 
Parva atomna
 
   
2 0
Pavlikeni
 
Bdin
 
   
5 1
Sevlievo
 
Tryavna
 
   
2 2
Yantra 1919
 
Juventus Malchika
 
   
4 0
Levski Karlovo
 
Yambol 1915
 
   
2 0
Arda
 
Lokomotiv Plovdiv
 
0 3
2 5
Ludogorets
 
CSKA Sofia
 
0 0
0 0
Cambodia Tiger
 
Svay Rieng
 
0 0
1 1
Kirivong Sok Sen Chey
 
Police Commissary
 
   
1 3
Kompong Cham
 
Visakha
 
   
0 2
National Defense
 
Soltilo Angkor
 
1 0
2 0
Brantford Galaxy
 
Hamilton City
 
   
3 1
Ukraine United
 
Waterloo
 
   
1 2
Copiapó
 
Magallanes
 
1 0
1 1
Deportes Santa Cruz
 
Santiago Morning
 
2 0
2 0
Melipilla
 
Ñublense
 
0 0
1 1
Audax Italiano
 
Huachipato
 
0 1
0 1
Palestino
 
Unión La Calera
 
1 1
1 1
O'Higgins
 
Colo-Colo
 
1 0
1 0
Universidad Católica
 
Coquimbo Unido
 
1 0
1 1
General Velásquez
 
San Marcos
 
0 0
0 0
Independiente
 
San Antonio Unido
 
1 0
1 0
Iberia
 
Deportes Vallenar
 
0 0
2 1
Hangzhou
 
Liaoning Kaixin
 
2 0
4 1
Meizhou Hakka
 
Nantong Zhiyun
 
0 1
1 1
Beijing Guoan
 
Guangzhou Evergrande
 
1 1
1 3
Chongqing Dangdai Lifan
 
Tianjin Quanjian
 
1 1
1 1
Taicheng
 
Taichung Futuro
 
0 1
0 1
Tainan City
 
Taipower
 
2 2
3 4
Fu Jen University
 
NTUPES
 
0 0
3 0
Ming Chuan University
 
Tatung
 
1 3
1 6
Independiente Medellín
 
América de Cali
 
1 1
4 1
Santa Fe
 
Patriotas Boyacá
 
0 0
0 0
Jaguares de Córdoba
 
Deportivo Pasto
 
1 0
1 1
Atlético Huila
 
Millonarios
 
1 0
1 1
Rionegro Águilas
 
Junior
 
0 0
1 0
Bogotá
 
Fortaleza CEIF
 
1 0
2 0
Real Cartagena
 
Atlético
 
1 0
1 0
Boca Juniors de Cali
 
Tigres
 
1 0
2 0
Cortuluá
 
Barranquilla
 
0 0
2 0
Real San Andres
 
Valledupar
 
1 1
2 1
Puntarenas
 
Aserrí
 
1 0
2 0
Santa Rosa
 
Carmelita
 
0 3
1 4
Municipal Liberia
 
AD Cartagena
 
0 1
0 2
Santa Ana
 
Consultants Moravia
 
1 1
2 1
Santos de Guápiles
 
Pérez Zeledón
 
1 1
4 1
Alajuelense
 
Deportivo Saprissa
 
1 1
1 2
Grecia
 
UCR
 
3 2
3 3
ADR Jicaral
 
San Carlos
 
1 1
1 1
Cartaginés
 
Herediano
 
0 1
1 1
Guadalupe
 
Limón
 
1 1
4 3
Slaven Koprivnica
 
Hajduk Split
 
1 0
2 1
Gorica
 
Rijeka
 
1 0
2 0
Viktoria Žižkov
 
Vítkovice
 
0 0
2 0
Vlašim
 
Lisen
 
1 1
1 2
Admira Praha
 
Slavia Praha II
 
1 3
2 7
Karlovy Vary
 
Příbram II
 
1 1
2 2
Rakovnik
 
Viktoria Plzen II
 
0 0
0 3
Sokol Hostoun
 
Motorlet Praha
 
0 0
0 2
Banik Ostrava II
 
Blansko
 
0 0
1 1
Sigma Olomouc II
 
Slovácko II
 
5 0
8 0
Zlín II
 
Vrchovina
 
0 1
0 1
Slovan Rosice
 
Frýdek-Místek
 
0 0
0 0
Český lev - Union Beroun
 
Jindrichuv Hradec
 
1 0
4 1
Slavoj Mýto
 
Otava Katovice
 
0 1
1 2
Benatky nad Jizerou
 
Trutnov
 
0 0
1 0
Dvůr Králové
 
Horky nad Jizerou
 
3 0
5 0
Hlinsko
 
Čáslav
 
   
5 1
Poříčany
 
Vysoke Myto
 
1 2
2 6
Humpolec
 
Bystřice nad Pernštejnem
 
   
1 2
Sokol Lanžho
 
Havlickuv Brod
 
   
9 0
Sokol Tasovice
 
Zbrojovka Brno II
 
   
1 5
Velka Bites
 
Břeclav
 
2 1
3 1
Žďár nad Sázavou
 
Stara Rise
 
0 2
0 3
Brumov
 
Nove Sady
 
1 0
1 1
Slavičín
 
Strani
 
1 0
3 0
Kozlovice
 
Bzenec
 
0 2
3 2
Šumperk
 
Tatran Všechovice
 
   
4 3
Jablonec
 
Opava
 
0 0
2 1
Viktoria Plzeň
 
Slovácko
 
0 1
0 2
Mladá Boleslav
 
Sparta Praha
 
2 1
4 3
Avarta
 
Brønshøj
 
0 0
0 0
Slagelse B&I
 
Skovshoved
 
0 1
0 2
AB
 
Thisted
 
1 0
3 2
Odder
 
Hedensted
 
   
0 1
Holstebro
 
Kjellerup
 
   
3 3
Brondby W
 
VSK Aarhus W
 
1 0
4 0
Fremad Amager
 
Skive
 
0 0
0 0
Fredericia
 
Næstved
 
1 1
3 1
Kolding IF
 
Roskilde
 
3 3
4 3
Viborg
 
HB Køge
 
0 0
0 0
Nykøbing
 
Hvidovre
 
0 1
2 2
Nordsjælland
 
Silkeborg
 
0 2
2 2
AaB
 
Esbjerg
 
4 0
4 0
Horsens
 
Midtjylland
 
0 1
0 2
Hobro
 
Brøndby
 
0 0
0 2
Atlántico
 
Vega Real
 
   
0 3
Atlético de SF
 
Universidad O&M
 
1 1
1 1
Don Bosco Jarabacoa
 
Barcelona Atletico
 
2 0
2 0
Aucas
 
LDU Quito
 
1 1
2 1
Técnico Universitario
 
Deportivo Cuenca
 
1 1
1 2
Barcelona Guayaquil
 
Fuerza Amarilla
 
1 1
2 1
LDU Portoviejo
 
Santa Rita
 
0 0
0 0
Duros del Balón
 
Puerto Quito
 
0 2
1 2
Gualaceo
 
Independiente Juniors
 
1 0
1 0
Municipal Limeño
 
Jocoro
 
1 0
2 1
Independiente
 
FAS
 
1 1
1 1
Alianza
 
Chalatenango
 
0 0
1 0
Sonsonate
 
Santa Tecla
 
1 0
2 1
Barkingside
 
Stansted
 
   
4 1
Erith & Belvedere
 
Peacehaven & Telscombe
 
   
1 1
Hallam
 
Staveley MW
 
   
0 2
Hoddesdon Town
 
Brantham Athletic
 
   
2 0
Kirkley & Pakefield
 
Wroxham
 
   
2 2
Northampton ON Chenecks