Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Dinamo Tirana
 
Lushnja
 
3 0
5 0
Teuta W
 
Lushnja W
 
   
6 0
Apolonia W
 
Kukësi W
 
   
10 0
Laçi W
 
Skënderbeu W
 
   
4 0
Ben Aknoun
 
JSM Tiaret
 
2 1
3 1
CR Méchria
 
NA Hussein Dey
 
   
1 0
GC Mascara
 
RC Relizane
 
1 0
1 0
Kouba
 
Olympique Médéa
 
0 0
1 2
MCB Oued Sly
 
MC Saïda
 
2 0
3 0
SKAF Khémis Mélina
 
WA Boufarik
 
3 0
3 0
Temouchent
 
ASM Oran
 
1 0
2 1
Tlemcen
 
Mostaganem
 
1 0
1 0
CS Constantine U21
 
ASO Chlef U21
 
1 1
4 1
El Bayadh U21
 
ES Sétif U21
 
   
2 0
Paradou AC U21
 
JS Saoura U21
 
1 1
1 1
HB Chelghoum Laïd U21
 
US Biskra U21
 
0 0
1 3
JS Kabylie U21
 
RC Arbaâ U21
 
0 0
1 0
Khenchela U21
 
NC Magra U21
 
1 1
1 2
MC Oran U21
 
MC Alger U21
 
0 2
0 6
USM Alger U21
 
CR Belouizdad U21
 
1 0
1 1
Esperança d'Andorra
 
Pas de la Casa
 
   
0 5
Ranger's
 
UE Santa Coloma II
 
   
4 0
Recreativo do Libolo
 
Cubango
 
   
0 0
Isaac de Benguela
 
CD Lunda-Sul
 
   
1 0
Petro de Luanda
 
Sagrada Esperança
 
0 1
2 1
Sporting de Cabinda
 
Interclube
 
   
0 0
Atlético San Pedr
 
Camioneros Argentinos
 
   
0 1
La Merced Salta
 
AH Zapla
 
   
1 0
Unión Villa Krause
 
Atlético Peñaflor
 
   
2 0
Wellington Phoenix
 
Western Sydney Wanderers
 
0 0
1 1
Sydney
 
Melbourne City
 
1 1
2 1
Perth Glory
 
Western United
 
1 0
2 1
Canberra United W
 
Wellington Phoenix W
 
2 0
3 0
Melbourne City W
 
Newcastle Jets W
 
3 0
5 1
Sydney W
 
Brisbane Roar W
 
2 0
4 0
Energetik
 
Qaradağ Lökbatan
 
0 2
0 2
Keşlə II
 
Sumqayıt II
 
   
2 1
Turan II
 
Qarabağ II
 
1 0
3 1
Zira II
 
Mil-Muğan
 
0 0
1 1
Mohammedan Dhaka
 
Muktijoddha SKC
 
0 0
2 0
Sheikh Russel
 
Bangladesh Police
 
1 2
1 2
Wuustwezel W
 
Gent II W
 
   
2 1
Moldavo W
 
Kontich W
 
0 0
1 0
Famkes Merkem W
 
OH Leuven II
 
   
6 2
Chastre W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
1 3
2 5
Renaissance Mons 44 W
 
Westerlo W
 
   
2 1
RFC de Liege W
 
Genk II W
 
   
1 1
Standard Liège II W
 
Anderlecht II W
 
   
2 1
Zulte-Waregem II W
 
Eva's Tienen W
 
1 0
2 1
Lierse Kempenzonen
 
Dender
 
2 0
2 1
Francs Borains
 
Patro Eisden
 
0 1
0 5
KAA Gent II
 
Liège
 
2 2
2 2
Thes Sport
 
Rupel Boom
 
1 0
3 0
Heist
 
Mandel United
 
2 0
4 1
Hoogstraten
 
Ninove
 
1 1
1 1
La Louvière
 
Dessel Sport
 
   
0 0
Sporting Charleroi II
 
Olympic Charleroi
 
   
0 1
Antonia
 
Berg en Dal
 
   
0 2
Herselt
 
De Kempen
 
   
0 5
Linden
 
Grimbergen
 
   
3 1
Melsbroek
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
   
0 0
Herent
 
Bertem-Leefdaal
 
   
1 2
Huldenberg
 
Eendracht Mazenzele
 
   
0 2
Stade Bierbeek
 
Liedekerke
 
   
3 3
Veltem
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
2 0
Ixelles
 
Tubize II
 
   
0 2
Gilly
 
Solre-sur-Sambre
 
   
5 1
Achel
 
Juve Hasselt
 
   
3 0
KFC Eksel
 
Zepperen-Brustem
 
   
0 1
Park Houthalen
 
Meeuwen
 
   
1 1
Weerstand Koersel
 
Herkol
 
   
3 2
Groen Star Beek
 
Zonhoven United
 
   
1 1
Helson Helchteren
 
Torpedo Hasselt
 
   
4 1
Messancy
 
RESC Houffaloise
 
   
5 1
DT Borsbeke
 
Beveren
 
   
0 1
Excelsior Mariakerke
 
Berlare
 
   
2 2
Diksmuide
 
Racing Waregem
 
   
1 0
Sparta Heestert
 
Lauwe
 
   
1 3
Wevelgem City
 
Varsenare
 
   
3 1
Acren
 
Meux
 
   
2 3
Tubize
 
Union Saint-Gilloise II
 
   
0 0
Waremme
 
Hamoir
 
   
4 0
Dikkelvenne
 
Harelbeke
 
   
1 1
Oudenaarde
 
Gent-Zeehaven
 
   
0 3
Torhout
 
Westhoek
 
   
1 1
Cercle Brugge II
 
Lokeren-Temse
 
   
2 3
Eendracht Aalst
 
Oostkamp
 
   
0 4
Gullegem
 
Zulte Waregem II
 
   
2 2
Turnhout
 
Diegem Sport
 
   
1 2
FC Lebbeke
 
Cappellen
 
   
1 1
Lille
 
Pepingen-Halle
 
   
3 1
Sporting Hasselt
 
Bocholt
 
   
0 3
Tongeren
 
Londerzeel
 
   
1 0
Club Brugge II W
 
Drongen W
 
   
0 2
Havinnes W
 
Bredene W
 
   
0 15
Renaissance Mons 44 II W
 
White Star Woluwe II W
 
   
2 1
Vosselaar W
 
Sibret W
 
   
2 2
Alken W
 
Sint-Truiden W
 
   
4 1
Olsa Brakel W
 
VVC Brasschaat W
 
   
1 2
Loyers W
 
BX Brussels W
 
   
6 3
Molenbeek W
 
Manhay W
 
   
12 2
Noorse W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
0 4
Sottegem W
 
Svelta Melsele W
 
   
3 4
Irlande-Auderghem W
 
Standard Liège III W
 
   
0 0
Charleroi II W
 
Mechelen II W
 
   
0 5
Wolvertem Merchtem W
 
Bosdam Beveren W
 
   
1 0
Zulte-Waregem W
 
OH Leuven W
 
0 0
0 0
Club Brugge W
 
Gent W
 
0 0
1 0
St. Liege W
 
Genk W
 
0 0
1 1
Aische
 
Léopold
 
   
5 0
Rapid Symphorinois
 
Onhaye
 
   
3 1
Huy
 
Richelle United
 
   
0 2
La Calamine
 
Libramont
 
   
1 3
Rochefort
 
Raeren-Eynatten
 
   
1 1
Sprimont-Comblain
 
Aywaille
 
   
1 0
Roeselare Daisel
 
Avanti
 
   
1 1
Tempo Overijse
 
Eendracht Wervik
 
   
1 4
Diest
 
Olympia Wijgmaal
 
   
1 3
Schoonbeek-Beverst
 
Zwarte Leeuw
 
   
1 1
Wezel
 
Wellen
 
   
2 2
Witgoor Sport
 
Sint-Lenaarts
 
   
1 2
Houtvenne
 
Beringen
 
   
2 1
Nijlen
 
Betekom
 
   
1 1
Bani Gansè
 
Dadjè
 
   
1 1
Béké Bembèrèkè
 
Réal Sport
 
   
2 0
Dragons
 
Avrankou Omnisport
 
   
1 1
Dynamo Unacob
 
Damissa
 
   
0 0
Energie
 
Soleil
 
   
2 2
Eternel
 
ASPAC
 
   
0 0
JAK
 
JSP
 
   
1 1
Requins
 
UPI-ONM
 
   
2 0
Ugyen Academy
 
RTC
 
0 1
2 2
Galaxy
 
BDF XI
 
   
2 0
Extension Gunners
 
Mogoditshane Fighters
 
   
1 2
Gaborone United
 
Nico United
 
   
4 0
Masitaoka
 
Township Rollers
 
1 0
3 0
Morupule Wanderers
 
Police XI
 
1 0
2 0
ASEC Koudougou
 
Etoile Filante
 
   
0 0
Majestic
 
Salitas
 
0 1
1 1
Réal du Faso
 
Douanes
 
0 1
0 1
SONABEL
 
Vitesse
 
0 0
0 0
Vital'O
 
Inter Star
 
2 1
3 2
Chengdu Rongcheng
 
Shanghai Port
 
0 0
0 0
Hebei CFFC
 
Beijing Guoan
 
0 2
0 4
Shenzhen
 
Changchun Yatai
 
0 2
0 2
Guangzhou Evergrande
 
Guangzhou R&F
 
0 0
0 0
Hangzhou
 
Meizhou Hakka
 
1 0
2 0
Tianjin Jinmen Tiger
 
Henan Songshan Longmen
 
0 1
1 1
Groupe Bazano
 
Kuya Sport
 
   
   
Motema Pembe
 
Kuya Sport
 
   
2 1
SOA
 
San-Pedro
 
2 0
3 2
ES Bafing
 
SOL
 
0 0
0 1
Dugopolje U19
 
Osijek U19
 
1 4
2 4
Hajduk Split U19
 
Šibenik U19
 
2 0
2 0
Lokomotiva Zagreb U19
 
Slaven Koprivnica U19
 
   
0 2
Varaždin U19
 
Inker Zaprešić U19
 
   
3 0
Cibalia U19
 
Sesvete U19
 
0 1
0 4
Dinamo Zagreb U19
 
Mladost Ždralovi U19
 
4 0
6 0
Istra 1961 U19
 
HNK Gorica U19
 
0 1
1 1
Artemisa
 
Santiago de Cuba
 
1 0
1 0
Anorthosis
 
Olympiakos
 
0 0
1 1
Enosis
 
Apollon
 
0 0
0 1
AE Zakakiou
 
Ayia Napa
 
1 0
1 0
Digenis Ypsonas
 
Omonia 29is Maiou
 
1 0
1 1
Ermis
 
Olympiada Lympion
 
0 0
1 0
Othellos
 
Omonia Aradippou
 
2 0
2 0
PAEEK
 
Xylotympou
 
1 0
1 1
Peyia
 
MEAP Nisou
 
0 0
1 0
APEP
 
Iraklis Yerolakkou
 
   
0 1
ASIL Lysi
 
ENAD
 
2 1
3 2
Ethnikos Assias
 
APEA
 
   
0 1
Ethnikos Latsion
 
APONA Anagias
 
   
0 0
Halkanoras
 
AEP Polemidion
 
   
3 1
Kouris Erimi
 
ASPIS
 
0 0
0 1
Hradec Králové
 
Chrudim
 
1 1
1 2
Blackburn Rovers
 
Preston North End
 
0 1
1 4
Rotherham United
 
Bristol City
 
1 2
1 3
Reading
 
Coventry City
 
0 0
1 0
Blackpool
 
Birmingham City
 
0 0
0 0
Middlesbrough
 
Luton Town
 
1 1
2 1
Millwall
 
Wigan Athletic
 
1 1
1 1
Sheffield United
 
Huddersfield Town
 
1 0
1 0
Stoke City
 
Cardiff City
 
2 1
2 2
Swansea City
 
Norwich City
 
0 1
0 1
Ipswich Town
 
Peterborough United
 
1 1
2 1
Shrewsbury Town
 
Bolton Wanderers
 
1 1
3 2
Burton Albion
 
Derby County
 
0 1
1 1
Forest Green Rovers
 
Cheltenham Town
 
0 0
1 0
Bristol Rovers
 
Port Vale
 
0 0
1 0
Cambridge United
 
Plymouth Argyle
 
0 0
0 0
Exeter City
 
Sheffield Wednesday
 
0 0
1 1
Lincoln City
 
Wycombe Wanderers
 
0 0
0 0
Milton Keynes Dons
 
Fleetwood Town
 
0 0
1 2
Grimsby Town
 
Tranmere Rovers
 
1 0
2 1
Newport County
 
Doncaster Rovers
 
0 0
0 1
Stevenage
 
Mansfield Town
 
0 0
0 0
Sutton United
 
Colchester United
 
1 0
1 0
Swindon Town
 
AFC Wimbledon
 
0 0
0 0
Bromley
 
Wealdstone
 
0 1
3 3
Chesterfield
 
Dorking Wanderers
 
1 0
3 1
Eastleigh
 
Wrexham
 
0 2
0 2
Maidenhead United
 
Notts County
 
1 3
3 4
Maidstone United
 
Altrincham
 
1 1
2 3
Woking
 
York City
 
0 0
0 2
Yeovil Town
 
Scunthorpe United
 
0 0
0 0
Grays Athletic
 
Great Wakering Rovers
 
   
2 1
Hashtag United
 
Gorleston
 
   
2 0
Heybridge Swifts
 
Stowmarket Town
 
   
1 3
New Salamis
 
East Thurrock United
 
   
1 2
Wroxham
 
Coggeshall Town
 
   
2 0
AFC Sudbury
 
Maldon & Tiptree
 
   
2 1
Walton & Hersham
 
Guernsey
 
   
6 0
Bedfont Sports
 
Merstham
 
   
4 2
Mole Valley SCR
 
Northwood
 
   
1 5
South Park
 
Marlow
 
   
2 0
Ashford United
 
VCD Athletic
 
   
0 1
Chatham Town
 
Lancing
 
   
2 1
Ware
 
Biggleswade
 
   
2 1
Harlow Town
 
Hertford Town
 
   
   
Folkestone Invicta
 
Bognor Regis Town
 
2 1
4 1
Billericay Town
 
Corinthian-Casuals
 
1 1
1 2
Basford United
 
Royston Town
 
2 0
3 1
Ilkeston Town
 
Tamworth
 
0 0
0 2
Mickleover Sports
 
Kings Langley
 
1 0
2 0
Nuneaton Town
 
Leiston
 
2 0
2 1
Redditch United
 
Hednesford Town
 
0 1
1 1
St Ives Town
 
Bromsgrove Sporting
 
0 1
1 2
Beaconsfield Town
 
Salisbury
 
0 0
2 1
Merthyr Town
 
Gosport Borough
 
2 1
2 3
Southampton U18
 
Norwich U18
 
0 1
0 2
Buxton
 
Peterborough Sports
 
1 0
3 0
Gloucester City
 
Darlington
 
0 2
2 6
Dartford
 
Bath City
 
0 0
0 0
Slough Town
 
Havant & Waterlooville
 
1 1
1 3
Eastbourne Borough
 
Oxford City
 
1 0
1 1
St Albans City
 
Chelmsford City
 
1 0
3 0
Tonbridge Angels
 
Weymouth
 
0 4
0 5
Forest Green Rovers U18
 
Newport County U18
 
   
0 3
Stevenage U18
 
Sutton United U18
 
   
4 1
Racing Colombes 92
 
Saint-Malo
 
2 1
4 1
Beauvais
 
Rennes II
 
   
6 0
C' Chartres
 
Blois
 
   
0 2
Chateaubriant Voltigeurs
 
Caen II
 
   
1 1
St-Pryvé St-Hilaire
 
Granville