Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Morocco W
 
Burkina Faso W
 
   
1 0
Dock Sud
 
San Miguel
 
0 1
1 2
Colegiales
 
JJ Urquiza
 
0 0
1 0
Defensores Unidos
 
Los Andes
 
0 0
2 1
Deportivo Merlo
 
Cañuelas
 
0 1
2 1
Talleres Remedios
 
Comunicaciones
 
2 2
3 2
Deportivo Riestra
 
Nueva Chicago
 
1 0
3 0
Almirante Brown
 
Estudiantes Río Cuarto
 
2 2
2 2
Estudiantes Caseros
 
Agropecuario
 
1 0
2 0
All Boys
 
Quilmes
 
1 0
3 1
Chacarita Juniors
 
Brown de Adrogué
 
0 0
2 1
El Porvenir
 
Luján
 
2 0
2 3
Central Córdoba
 
Atlas
 
0 1
0 1
Centro Español
 
Lugano
 
0 0
1 1
Deportivo Muñiz
 
Juventud Unida G.
 
0 0
0 0
Deportivo Paraguayo
 
Sportivo Barracas
 
0 0
0 2
Mercedes
 
Defensores de Cambaceres
 
1 0
2 0
Yupanqui
 
Argentino Rosario
 
0 0
0 1
Colón Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
1 1
1 1
River Plate Res.
 
Huracán Res.
 
1 0
1 0
Rosario Central Res.
 
Aldosivi Res.
 
2 0
5 1
Boca Juniors
 
Banfield
 
0 3
0 3
Tigre
 
Talleres Córdoba
 
1 0
1 1
Godoy Cruz
 
Colón
 
0 0
1 0
Vélez Sarsfield
 
Atlético Tucumán
 
0 1
0 1
Gimnasia La Plata
 
Defensa y Justicia
 
0 0
1 0
Atlético Paraná
 
Gimnasia Concepción
 
1 1
1 2
Crucero del Norte
 
Boca Unidos
 
0 0
0 0
Huracán Las Heras
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
0 0
Sol de Mayo
 
Independiente Chivilcoy
 
0 0
0 0
Myanmar U19
 
Brunei U19
 
3 0
7 0
Thailand U19
 
Philippines U19
 
1 0
1 0
Vietnam U19
 
Indonesia U19
 
0 0
0 0
Acacia Ridge
 
Univ. Queensland
 
0 0
5 0
Acacia Ridge U23
 
Univ. Queensland U23
 
   
3 1
Woden Weston
 
Monaro Panthers
 
0 0
0 0
Canberra Olympic
 
Cooma Tigers
 
0 0
0 0
Belconnen United W
 
Canberra W
 
   
1 2
Maitland
 
Weston Bears
 
0 1
2 3
Darwin Hearts
 
Port Darwin
 
1 0
2 0
Darwin Olympic
 
Uni Azzurri
 
2 1
4 2
West Torrens Birkalla
 
Croydon Kings
 
0 0
0 1
Adelaide Comets
 
NE MetroStars
 
1 0
1 0
South Adelaide Panthers
 
Adelaide Olympic
 
3 1
3 3
Sturt Lions
 
Campbelltown City
 
0 0
0 1
White City Woodville
 
Adelaide City
 
1 0
1 1
South Hobart
 
Devonport City
 
0 1
1 2
Riverside Olympic
 
Clarence Zebras
 
1 3
2 11
Launceston City
 
Glenorchy Knights
 
0 1
0 1
Avondale Heights
 
Dandenong Thunder
 
0 0
0 1
Eastern Lions
 
South Melbourne
 
0 2
0 4
Altona Magic
 
Port Melbourne
 
0 3
1 4
Hume City
 
Melbourne Knights
 
2 0
3 1
Balcatta
 
Armadale
 
1 2
1 3
Cockburn City
 
Inglewood United
 
1 2
1 2
Gwelup Croatia SC
 
Bayswater City
 
1 2
2 3
Perth RedStar
 
Floreat Athena
 
0 1
2 3
Sorrento
 
Perth
 
0 0
1 1
Edge Hill United
 
Magpies Crusaders
 
   
0 5
Redlands United
 
SWQ Thunder
 
1 0
2 0
West Torrens Res.
 
Croydon Kings Res.
 
2 0
2 2
Adelaide Comets Res.
 
MetroStars Res.
 
   
2 1
Beograd Res.
 
Adelaide City Res.
 
1 1
2 3
South Adelaide Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
0 1
0 4
Sturt Lions Res.
 
Campbelltown City Res.
 
0 1
0 2
Adelaide Raiders
 
Adelaide Blue Eagles
 
1 0
1 0
Adelaide University
 
Fulham United
 
1 0
1 2
Para Hills Knights
 
Eastern United
 
1 0
3 1
Playford City Patriots
 
Adelaide Victory
 
1 0
1 3
West Adelaide
 
Modbury Jets
 
1 1
1 1
Adelaide Hills Hawks
 
Port Adelaide Lion
 
0 1
1 2
Avondale Heights U21
 
Dandenong Thunder U21
 
2 1
5 1
Eastern Lions U21
 
South Melbourne U21
 
2 1
4 3
Green Gully U21
 
Bentleigh Greens U21
 
1 2
1 3
Altona Magic U21
 
Port Melbourne U21
 
0 3
0 4
Hume City U21
 
Melbourne Knights U21
 
1 0
3 0
Bulleen Lions
 
Goulburn Valley Suns
 
0 1
1 1
Moreland City
 
Langwarrin
 
0 0
3 0
North Geelong Warriors
 
Brunswick City
 
1 0
2 1
Perth RedStar W
 
Balcatta W
 
2 0
4 0
Joondalup United
 
Dianella White Eagles
 
0 1
2 1
Mandurah City
 
Rockingham City
 
0 0
1 2
Quinns
 
Olympic Kingsway
 
   
0 2
Subiaco
 
Fremantle City
 
0 0
0 1
UWA Nedlands
 
Murdoch Uni Melville
 
0 1
0 5
Forrestfield United
 
Western Knights
 
0 2
1 3
Mohammedan Dhaka
 
Bashundhara Kings
 
1 1
1 1
Lida
 
Slonim
 
1 0
1 0
Orsha
 
FC Ostrovets
 
0 0
1 3
Naftan
 
Volna
 
0 1
0 1
DYUSSH Stolin
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
0 12
Zhlobin
 
Vertykal
 
   
0 1
DYuSSh-2 Rechitsa
 
Vetka DYuSSh
 
   
3 1
Svetlogorsk
 
Mozyr NPZ
 
   
0 3
Smena Vawkavysk
 
FSK Dyatlovo
 
   
5 0
Grodnensky
 
Chayka Zelva
 
   
4 1
Neman Belkard
 
Schuchin
 
   
1 1
Falko
 
Berezino
 
   
10 1
Kletsk
 
Starye Dorogi
 
   
3 3
Kronon
 
Respect
 
   
5 0
Spartak Slutsk
 
Bobovnya
 
   
0 4
Tarpeda
 
Energosbyt-BSATU
 
   
2 2
Zhodino Yuzhnoe
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
4 0
Kolos Cherven
 
FK Viliya
 
   
1 1
Kirovsk
 
Gorki
 
   
1 10
Miory
 
Gazovik
 
   
1 1
Polotsk
 
Niva Tolochin
 
   
6 5
Gorodok lions
 
Veles 2020
 
   
2 7
Belshina
 
Arsenal
 
1 0
1 0
Dinamo Minsk
 
Isloch
 
0 0
1 2
Takin
 
BFF Academy U19
 
   
0 2
Ugyen Academy
 
Tertons
 
   
3 2
Wilstermann
 
Atlético Palmaflor
 
1 0
2 1
Real Tomayapo
 
Royal Pari
 
2 0
2 1
Oriente Petrolero
 
The Strongest
 
1 0
3 0
Vila Nova U23
 
RB Bragantino U23
 
   
1 1
Atletico-PR U20
 
Chapecoense-SC U20
 
1 0
4 1
Atletico-MG U20
 
Palmeiras U20
 
0 0
0 1
Bragantino U20
 
Atlético GO U20
 
1 2
2 3
Santos U20
 
Internacional U20
 
1 0
3 0
Sao Paulo U20
 
Botafogo U20
 
1 0
1 0
Atlético Catarinense
 
Blumenau
 
2 1
3 2
Caravaggio
 
Guarani de Palhoça
 
1 0
3 0
Metropolitano
 
Atlético Tubarão
 
1 0
3 0
Nação
 
Internacional SC
 
0 0
1 1
Primavera SP
 
Desportivo Brasil
 
0 2
1 3
Noroeste
 
Marília
 
0 2
0 2
Sertãozinho
 
Comercial
 
0 0
0 3
Betim
 
Varginha EC
 
2 0
3 0
Tupynambás
 
Boa
 
0 0
0 0
Inter de Minas U20
 
Caldense U20
 
   
3 0
Coimbra U20
 
Ipatinga U20
 
2 0
3 0
Athletic Club U20
 
Bétis U20
 
1 0
2 1
Pouso Alegre U20
 
Araguari U20
 
1 0
3 0
Santarritense U20
 
Boston City U20
 
   
0 1
Paulista
 
Penapolense
 
2 2
2 2
Rio Branco SP
 
Mauá
 
0 0
0 1
São José FC
 
Inter de Bebedouro
 
0 1
1 1
Fluminense
 
Corinthians
 
2 0
4 0
Juventude
 
Atlético Mineiro
 
0 1
1 2
Ceará
 
Internacional
 
1 1
1 1
Santos
 
Flamengo
 
0 1
1 2
Brusque
 
Operário PR
 
1 0
2 0
Cruzeiro
 
Vila Nova
 
1 0
2 0
Londrina
 
CSA
 
0 0
0 0
Ituano
 
Criciúma
 
0 0
1 2
Náutico
 
Novorizontino
 
3 0
3 1
CRB
 
Guarani
 
1 0
1 1
Floresta
 
Altos
 
1 2
2 2
Manaus
 
Ferroviário
 
2 1
4 2
Confiança
 
Volta Redonda
 
0 0
1 0
Vitória
 
Figueirense
 
2 0
2 0
Globo
 
Retrô
 
0 1
1 2
Real Noroeste
 
Ferroviária
 
2 0
3 0
Tuna Luso
 
4 de Julho
 
1 1
2 1
Brasiliense
 
Acao Cuiaba
 
0 0
2 1
Juventude MA
 
Moto Club MA
 
0 0
0 0
São Luiz
 
Cascavel
 
0 0
0 0
Bahia de Feira
 
Caldense
 
1 0
1 0
Fluminense PI
 
Castanhal
 
2 1
3 1
Inter de Limeira
 
Nova Venécia
 
1 0
2 1
Paraná
 
Nova Iguaçu
 
0 1
2 1
São Bernardo
 
Santo André
 
1 0
1 0
Porto Velho
 
São Raimundo AM
 
0 0
1 1
São Raimundo RR
 
Náutico RR
 
2 0
2 1
CSE
 
Lagarto
 
0 0
0 1
Kirivong Sok Sen Chey
 
Cambodia Tiger
 
1 2
3 3
National Defense
 
Boeung Ket
 
3 2
3 4
Leopard de Douala
 
Gazelle
 
0 0
1 1
Lausanne
 
Aigle Royal
 
0 0
0 2
St. Catharines Wolves
 
Simcoe County Rovers
 
   
0 1
Sigma
 
Burlington
 
   
1 1
Electric City
 
Woodbridge Strikers
 
   
0 1
Darby
 
FC London
 
   
2 2
ProStars
 
Alliance United
 
   
2 0
Unionville Milliken
 
Pickering FC
 
   
2 1
Victoria United
 
Fusion
 
   
4 1
Celtix du Haut-Richelieu
 
Saint-Laurent
 
   
3 4
Blainville
 
Ottawa South United
 
   
3 1
AS Laval
 
Montréal II
 
   
0 1
Recoleta
 
Unión San Felipe
 
2 3
3 3
Deportes Iquique
 
Santiago Wanderers
 
1 0
2 1
Deportes Temuco
 
Deportes Santa Cruz
 
0 1
1 1
Rangers
 
Fernández Vial
 
0 2
1 3
Palestino
 
Unión Española
 
1 0
1 0
Universidad Chile
 
Unión La Calera
 
0 0
2 1
Iberia
 
General Velásquez
 
0 1
0 1
Hualien
 
Taoyuan International
 
   
   
Kaohsiung Yangxin
 
New Taipei Air Source
 
1 0
1 2
Taipei Bear
 
Taichung Blue Whale
 
0 1
2 2
Maniema Union
 
Motema Pembe
 
   
   
Inter Willemstad
 
Centro Barber
 
   
1 2
UNDEBA
 
Jong Holland
 
   
1 1
San Cristobal
 
Cibao
 
0 1
0 1
Deportivo Pantoja
 
Delfines Del Este
 
1 0
1 2
Moca
 
Vega Real
 
   
1 0
Al Ahly
 
Petrojet
 
1 0
2 0
Phoenix
 
FC Tallinn II
 
   
4 0
Trans
 
Paide
 
0 0
1 1
Legion
 
Flora
 
0 0
0 1
Vaprus
 
Tammeka
 
0 1
1 1
Jimma Kenema
 
Mekelakeya
 
   
0 1
Sidama Bunna
 
Hadiya Hosaena
 
1 1
2 2
Ethiopia Bunna
 
Bahardar
 
0 1
1 1
ÍF
 
NSÍ II
 
3 1
4 1
B68
 
HB
 
0 0
0 1
07 Vestur
 
EB / Streymur
 
4 1
5 4
Nasinu
 
Tailevu Naitasiri
 
0 0
0 0
ÅIFK U20
 
Pöxyt U20
 
0 4
0 9
HJS U20
 
TPS U20
 
2 1
2 1
Honka U20
 
HJK U20
 
   
2 5
Inter Turku U20
 
Ilves U20
 
0 0
4 2
KäPa U20
 
Atlantis U20
 
   
0 4
KuPS U20
 
Gnistan U20
 
   
1 2
LoPa U20
 
KaaPo Kaarina U20
 
   
1 1
PPJ U20
 
KoiPS U20
 
   
4 4
VJS U20
 
Reipas U20
 
   
0 1
GrIFK U20
 
IFK Mariehamn U20
 
   
   
JIPPO
 
PeKa
 
1 0
1 0
Kraft
 
VIFK
 
0 0
0 1
Atlantis
 
PPJ
 
0 0
2 0
Futura
 
NJS
 
0 1
0 3
HJS Akatemia
 
SalPa
 
1 0
3 2
KaaPo
 
Jazz
 
0 2
0 5
RoPS
 
JJK
 
0 1
2 2
I-Kissat
 
EPS
 
3 1
3 2
Riverball
 
KeuPa
 
   
2 2
PonPa
 
TP-47
 
   
0 5
OPS
 
Roi United
 
6 0
8 0
PS Kemi
 
KePS
 
   
4 1
Honka
 
Mariehamn
 
1 0
1 1
HJK
 
KuPS
 
0 1
1 1
Oulu
 
VPS
 
0 2
0 6
Lahti
 
Inter Turku
 
1 1
2 1
PEPO
 
EIF
 
1 0
2 2
PIF
 
PK-35
 
1 0
3 2
SJK Akatemia
 
Jaro
 
1 3
1 3
Cercle Mbéri
 
Akanda
 
   
2 2
Missile
 
Mangasport
 
   
0 0
Mounana
 
FC 105
 
   
0 0
Pélican