Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Senegal W
 
Uganda W
 
1 0
2 0
Cameroon W
 
Zambia W
 
0 0
0 0
Tunisia W
 
Togo W
 
2 1
4 1
Villa San Carlos
 
Ituzaingó
 
1 2
1 2
UAI Urquiza
 
Fénix
 
1 0
1 0
Gimnasia Mendoza
 
Independiente Rivadavia
 
1 0
2 0
Guillermo Brown
 
Defensores de Belgrano
 
0 1
0 3
San Telmo
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
2 0
Flandria
 
Deportivo Morón
 
0 0
0 0
San Martín San Juan
 
Sacachispas
 
2 0
5 0
Chaco For Ever
 
Atletico Mitre
 
0 0
1 0
Club Atlético Güemes
 
Deportivo Maipú
 
0 1
2 1
Deportivo Santamarina
 
Tristán Suárez
 
0 0
0 0
Atlanta
 
Instituto
 
0 0
0 0
Atlético Rafaela
 
San Martín Tucumán
 
1 0
1 1
Leandro Nicéforo Alem
 
Victoriano Arenas
 
0 0
0 0
Real Pilar
 
Puerto Nuevo
 
0 0
0 0
San Martín Burzaco
 
Deportivo Laferrere
 
0 2
0 2
Sportivo Italiano
 
Claypole
 
2 0
2 1
Midland
 
Liniers
 
1 0
1 1
Atlético Tucumán Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 0
1 0
San Lorenzo Res.
 
Barracas Central Res.
 
0 0
1 0
Talleres Córdoba Res.
 
Tigre Res.
 
0 1
0 2
Unión Santa Fe
 
Lanús
 
1 0
3 0
Barracas Central
 
San Lorenzo
 
2 1
2 1
Sarmiento
 
Racing Club
 
0 0
1 1
Juventud Unida Univ.
 
Sportivo Desamparados
 
0 0
1 1
Circulo Deportivo
 
Estudiantes de San Luis
 
0 1
0 2
Def. de Pronunciamiento
 
Sarmiento Resistencia
 
0 1
1 1
Liniers Bahía Blanca
 
Deportivo Camioneros
 
3 1
3 3
Sportivo Peñarol
 
Villa Mitre
 
0 0
0 1
Ferro Carril Oeste LP
 
Cipolletti
 
0 0
0 0
Argentino Monte Maíz
 
Olimpo
 
0 1
0 1
Gimnasia y Tiro
 
Racing Córdoba
 
1 0
1 1
San Martín Formosa
 
Douglas Haig
 
0 0
1 1
Sportivo Las Parejas
 
CDJU Gualeguaychu
 
2 0
3 0
Unión Sunchales
 
Sportivo Belgrano
 
1 1
3 1
Central Norte
 
Defensores Belgrano VR
 
2 0
2 0
Timor-Leste U19
 
Laos U19
 
   
0 2
Singapore U19
 
Cambodia U19
 
0 1
0 1
Bayside United
 
Mt Gravatt Hawks
 
0 0
3 1
Bayside United U23
 
Mt Gravatt U23
 
   
3 0
Canberra FC
 
Belconnen United
 
3 0
4 0
Gungahlin
 
O'Connor Knights
 
1 2
4 3
Woden Weston W
 
Canberra Olympic W
 
   
0 3
Canberra United Academy W
 
Wagga City Wanderers W
 
   
3 0
Gungahlin United W
 
Tuggeranong United W
 
   
3 1
Sydney II
 
Blacktown City
 
1 1
2 2
Adelaide United ||
 
Cumberland United
 
1 1
2 1
St. Albans Saints
 
Heidelberg United
 
0 0
0 0
Ipswich Knights
 
Southside Eagles
 
2 0
2 3
Caboolture
 
Rochedale Rovers
 
0 3
0 3
Adelaide United Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
1 2
St. Albans Saints U21
 
Heidelberg United U21
 
2 1
3 2
Fremantle City W
 
West NTC W
 
   
1 1
Perth W
 
Murdoch Uni Melville W
 
0 1
0 1
Abahani Chittagong
 
Sheikh Jamal
 
0 1
0 2
Saif
 
Abahani
 
2 1
4 2
Sheikh Russel
 
Baridhara
 
3 1
5 3
Smorgon
 
MKK-Dnepr
 
1 1
3 1
Osipovichy
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
2 0
4 1
Shakhtyor Petrikov
 
Gomelzheldortrans
 
2 0
3 0
Dnepr Rogachev
 
Bumprom
 
   
0 20
Leskhoz
 
Iput DYuSSh
 
   
6 1
Fakel Novogrudok
 
Neman Mosty
 
   
2 4
Svislach
 
Slonim City
 
   
3 1
Krumkachy
 
SDJuShOR-3
 
   
8 0
Uzda
 
Partizan Salihorsk
 
   
0 3
Serebryanka
 
Uni Minsk
 
   
1 5
Livadija
 
Krupki
 
   
9 0
Traktor Minsk
 
BGU Minsk
 
   
0 1
Postavy
 
Senno
 
   
3 3
DYuSSh Orsha
 
Lepel
 
   
1 0
Vitebsk
 
Dinamo Brest
 
0 0
0 1
BATE
 
Ynergetyk-BDU
 
1 0
1 1
Gomel
 
Neman Grodno
 
0 0
0 0
Dinamo Minsk Res.
 
Isloch Res.
 
0 0
1 0
Arsenal Res.
 
Belshina Res.
 
   
0 1
Tensung
 
Friends United
 
   
6 0
Gelephu
 
RTC
 
   
1 2
Nacional Potosí
 
Aurora
 
3 0
3 1
Guabirá
 
Always Ready
 
0 0
0 1
Blooming
 
Bolívar
 
0 1
2 1
Feirense
 
Galicia
 
   
0 1
Jacobina
 
Botafogo BA
 
   
1 0
Juazeiro BA
 
Grapiuna Itabuna
 
1 0
4 0
Flamengo BA
 
Jacobinense
 
   
1 0
ABPN Canaã
 
Jequié
 
   
1 2
Vitória U23
 
Paraná U23
 
   
1 0
Cruzeiro U20
 
Bahia U20
 
0 0
0 0
Corinthians U20
 
Fluminense U20
 
0 0
1 0
EC São Bernardo
 
Juventus
 
0 0
0 1
Rio Claro
 
São Bento
 
1 3
1 4
Portuguesa
 
Água Santa
 
0 1
0 1
Esportivo
 
Lajeadense
 
1 0
1 0
Passo Fundo
 
Avenida
 
0 0
0 0
Nacional AC MG U20
 
Três Corações U20
 
0 1
1 2
Betim U20
 
Serranense U20
 
1 0
3 0
Grêmio Sãocarlense
 
Manthiqueira
 
3 0
4 0
Flamengo SP
 
Taquaritinga
 
0 0
2 0
Itararé
 
SKA Brasil
 
2 2
2 2
Palmeiras
 
Athletico PR
 
0 1
0 2
Avaí
 
Cuiabá
 
1 0
1 2
Atlético GO
 
São Paulo
 
1 1
1 2
América Mineiro
 
Goiás
 
0 0
1 0
Coritiba
 
Fortaleza
 
1 0
2 1
Ponte Preta
 
Tombense
 
0 0
0 0
Bahia
 
Grêmio
 
0 0
0 0
Vasco da Gama
 
Sport Recife
 
0 0
0 0
Brasil de Pelotas
 
Botafogo PB
 
0 0
0 0
Mirassol
 
FC Atlético Cearense
 
4 0
6 0
Remo
 
Paysandu
 
1 1
2 2
Campinense
 
Botafogo SP
 
1 1
1 3
Ypiranga Erechim
 
EC São José
 
2 2
2 2
Operário Ltda
 
Ceilândia
 
1 1
1 2
Aimoré
 
Caxias
 
1 1
1 1
Marcílio Dias
 
Azuriz
 
0 0
0 1
Portuguesa RJ
 
Perolas Negras
 
0 0
2 1
Pouso Alegre
 
URT
 
2 0
2 0
Afogados
 
América RN
 
0 0
0 0
Amazonas
 
Trem
 
1 1
4 1
Anápolis
 
Grêmio Anápolis
 
0 0
0 1
Cianorte
 
Oeste
 
0 1
1 2
Jacuipense
 
Atlético Alagoinhas
 
0 0
1 1
Santa Cruz
 
Juazeirense
 
0 0
1 0
Sergipe
 
ASA
 
1 0
2 0
Sousa
 
São Paulo Crystal
 
1 0
1 0
Costa Rica - MS
 
Iporá
 
1 0
1 0
Icasa
 
Crato
 
2 0
3 0
Humaitá
 
Rio Branco
 
1 0
1 2
Canon
 
Les Astres
 
2 2
3 2
Eding Sport
 
Cotonsport
 
0 0
1 1
Cotonsport
 
Eding Sport
 
   
   
Les Astres
 
Canon
 
   
   
York Region Shooters
 
SC Scarborough
 
   
1 1
BGH City
 
Toronto Falcons
 
   
2 2
Vorkuta
 
Serbian White Eagles
 
   
1 2
BVB IA Waterloo
 
Hamilton United
 
   
0 2
North Toronto Nitros
 
Master's Futbol Academy
 
   
0 0
Oakville
 
North Mississauga
 
   
1 0
Windsor TFC
 
Vaughan Azzurri
 
   
0 1
Guelph United
 
Scrosoppi
 
   
0 3
Kamloops Rivers II
 
Okanagan
 
   
0 4
WIA
 
Fusion
 
   
2 1
Koinonia
 
Port Moody Rangers
 
   
1 2
Royal-Sélect de Beauport
 
Lanaudière Nord
 
   
0 0
Fabrose
 
Longueuil
 
   
3 0
Mont-Royal Outremont
 
St-Hubert
 
   
0 0
Forge
 
Atlético Ottawa
 
0 0
0 1
Puerto Montt
 
Magallanes
 
0 0
1 0
Santiago Morning
 
Barnechea
 
0 1
1 1
Huachipato
 
Curicó Unido
 
1 0
2 2
La Serena
 
O'Higgins
 
0 0
1 0
Universidad Católica
 
Coquimbo Unido
 
0 0
2 0
Deportes Limache
 
Independiente
 
0 0
0 0
Guangxi Baoyun
 
Nantong Zhiyun
 
1 0
2 2
Qingdao Youth Island
 
Suzhou Dongwu
 
1 0
2 1
Meizhou Hakka
 
Shenzhen
 
0 0
1 0
Dalian Professional
 
Changchun Yatai
 
1 0
2 2
Tianjin Teda
 
Beijing Guoan
 
0 0
1 2
Shandong Luneng
 
Guangzhou R&F
 
2 0
2 0
Wuhan Three Towns
 
Shanghai Shenhua
 
1 0
4 2
Hangzhou
 
Henan Jianye
 
0 0
0 1
Fu Jen University
 
Taipower
 
1 1
1 1
Cartaginés
 
Alajuelense
 
0 0
1 0
Levadia II
 
Viimsi
 
1 1
1 2
Tartu Welco
 
Tallinna Kalev II
 
0 1
1 1
Helios
 
JK 32.KK
 
   
0 0
Nõmme Kalju
 
Kuressaare
 
0 1
3 1
France U19 W
 
Spain U19 W
 
1 1
1 1
Italy U19 W
 
Czech Republic U19 W
 
2 0
4 0
Germany U19 W
 
England U19 W
 
1 0
3 0
Norway U19 W
 
Sweden U19 W
 
0 0
1 0
Suva
 
Ba
 
   
0 3
Nadroga
 
Nadi
 
   
1 1
Navua
 
Lautoka
 
   
1 1
Rewa
 
Labasa
 
0 0
0 0
LaPa
 
PKKU
 
0 2
1 2
GrIFK
 
VJS
 
1 1
2 1
KuPS Ak.
 
KäPa
 
0 1
0 1
MiPK
 
KoPa
 
   
3 2
STPS
 
HaPK
 
   
   
Warkaus
 
Kuopion Elo
 
   
   
Dikaki
 
Bitam
 
   
0 2
Oyem
 
Stade Migovéen
 
   
0 0
Banjul
 
Steve Biko
 
0 0
0 0
Real de Banjul
 
Falcons
 
0 1
1 3
Fortune
 
Sporting Real FC
 
0 0
0 0
Aragvi Dusheti
 
Meshakhte
 
   
0 0
Chikhura
 
Merani Tbilisi II
 
   
1 3
Gori
 
Kolkheti Khobi
 
   
0 1
Irao
 
Borjomi
 
   
1 3
Saburtalo II
 
Bakhmaro
 
   
5 0
Kolkheti Poti
 
Zestafoni
 
   
2 0
Tbilisi City
 
Dinamo Tbilisi II
 
   
1 3
Thróttur Reykjavík
 
Völsungur
 
2 0
2 1
Reynir Hellissandur
 
Ísbjörninn
 
   
1 3
Afrika Reykjavik
 
SR
 
   
1 9
Keflavík
 
Fram
 
2 0
3 1
ÍBV / KFS U19
 
Vestri / Hörður U19
 
   
   
Tindastól Hvöt Korm U19
 
Njarðv./ Grind./GG U19
 
   
2 2
PSIS Semarang
 
Bhayangkara
 
1 0
1 1
Borneo
 
PSM
 
2 0
2 1
Al Minaa Basra
 
Al Kahrabaa
 
1 0
3 1
Erbil
 
Al Karkh
 
1 0
2 1
Al Zawra'a
 
Al Najaf
 
0 1
1 2
Waterhouse
 
Cavalier
 
0 0
1 4
Harbour View
 
Dunbeholden
 
1 0
1 1
Tokyo Verdy
 
Ryūkyū
 
1 1
2 1
Kamatamare Sanuki
 
YSCC
 
0 0
1 0
Gifu
 
Imabari
 
0 2
0 5
Kochi United
 
Maruyasu Okazaki
 
   
3 5
Matsue City
 
Biwako Shiga
 
   
2 2
Veertien Mie
 
Criacao Shinjuku
 
0 0
0 0
Ehime W
 
Nittaidai W
 
2 2
2 3
Kamogawa W
 
Speranza W
 
1 0
2 0
Iga Kunoichi W
 
Angeviolet Hiroshima W
 
0 0
4 0
Norrdea Hokkaido W
 
Tsukuba Ladies W
 
0 0
0 0
Fukuoka J. Anclas W
 
Shizuoka Sangyo Univ. W
 
0 1
0 1
Yamato Sylphid W
 
Yunogo Belle W
 
0 1
2 1
Yassy Turkistan
 
Baykonur
 
1 0
1 0
Astana
 
Maqtaaral
 
0 0
4 0
Aksu
 
Kyzyl-Zhar
 
0 0
1 0
Kairat
 
Akzhayik
 
1 0
2 0
Assad
 
Mara Sugar
 
1 0
2 0
Coast Stima
 
Zoo Kericho
 
   
   
Fortune Sacco
 
Murang'a SEAL
 
0 0
1 0
Silibwet
 
Gusii
 
   
2 0
Vihiga United
 
Naivas
 
   
2 1
Asan Mugunghwa
 
Busan I'Park
 
0 0
0 2
Seoul E.
 
Jeonnam Dragons
 
1 0
1 1
Daegu
 
Suwon
 
0 0
0 0
Suwon Bluewings
 
Incheon United
 
0 0
0 0
Daejeon Hana Citizen II
 
Jungnang Chorus Mustang
 
   
2 1
Chuncheon
 
Gangwon II
 
   
3 0
Seoul United
 
Geoje Citizen
 
2 0
2 0
Yangpyeong
 
Pyeongchang United
 
   
2 1
Jinju Citizen
 
Daegu II
 
   
1 0
Pocheon