Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Comunicaciones
 
Defensores Unidos
 
0 1
1 1
Cañuelas
 
Talleres Remedios
 
0 1
1 1
Fénix
 
Dock Sud
 
1 0
3 2
Ituzaingó
 
UAI Urquiza
 
0 0
0 0
San Miguel
 
Deportivo Armenio
 
0 0
0 0
Instituto
 
Estudiantes Caseros
 
0 0
1 0
Deportivo Morón
 
Gimnasia Jujuy
 
1 0
1 1
Alvarado
 
Belgrano
 
0 0
0 1
Temperley
 
Flandria
 
1 0
2 0
Liniers
 
Deportivo Español
 
0 0
1 2
Puerto Nuevo
 
General Lamadrid
 
0 1
1 1
Victoriano Arenas
 
El Porvenir
 
1 0
1 1
Argentino Rosario
 
Centro Español
 
0 1
1 1
Central Ballester
 
Yupanqui
 
0 0
1 3
Lugano
 
Mercedes
 
2 0
3 0
Tigre Res.
 
San Lorenzo Res.
 
1 1
3 2
Newell's Old Boys Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
0 0
0 0
Sarmiento Res.
 
Platense Res.
 
0 0
0 0
Boca Juniors
 
Unión Santa Fe
 
1 1
1 2
Defensa y Justicia
 
Vélez Sarsfield
 
0 0
1 1
Talleres Córdoba
 
Central Cordoba SdE
 
0 0
0 2
Colón
 
Huracán
 
0 1
0 1
Estudiantes
 
Newell's Old Boys
 
0 0
0 2
River Plate
 
Lanús
 
2 1
2 1
Bayside United
 
Univ. Queensland
 
4 0
4 1
Mt Gravatt Hawks
 
Newmarket
 
0 4
0 4
The Lakes
 
Western Spirit
 
3 0
6 3
Toowong
 
Acacia Ridge
 
0 0
0 1
Bayside United U23
 
Univ. Queensland U23
 
   
6 1
Mt Gravatt U23
 
Newmarket U23
 
   
0 7
The Lakes U23
 
Western Spirit U23
 
   
5 1
Toowong U23
 
Acacia Ridge U23
 
   
2 1
Belconnen United
 
Canberra Olympic
 
2 0
2 2
Cooma Tigers
 
Woden Weston
 
1 2
1 3
O'Connor Knights
 
Monaro Panthers
 
0 0
0 2
APIA Leichhardt Tigers
 
Sydney II
 
1 1
1 1
Wollongong Wolves
 
Manly United
 
   
1 1
Marconi Stallions
 
Mt Druitt Town
 
0 0
1 1
Charlestown City Blues
 
Cooks Hill United
 
0 0
1 1
Edgeworth Eagles
 
Broadmeadow Magic
 
0 2
1 2
Hellenic Athletic
 
Darwin Hearts
 
1 0
2 1
Casuarina
 
Mindil Aces
 
1 2
2 3
Peninsula Power
 
SC Wanderers
 
1 1
3 2
Brisbane City
 
Olympic
 
1 0
1 1
Logan Lightning
 
Brisbane Roar II
 
0 0
0 0
Moreton Bay United
 
Gold Coast United
 
2 0
6 0
Adelaide Comets
 
South Adelaide Panthers
 
2 0
2 0
Cumberland United
 
White City Woodville
 
0 0
0 3
Sturt Lions
 
Adelaide Olympic
 
1 0
2 2
Adelaide City
 
NE MetroStars
 
0 0
0 1
Croydon Kings
 
Adelaide United ||
 
2 1
2 3
Glenorchy Knights
 
Clarence Zebras
 
1 0
4 0
Olympia Warriors
 
Riverside Olympic
 
2 0
4 0
Launceston City
 
Devonport City
 
1 0
1 2
Avondale Heights
 
Eastern Lions
 
1 1
5 1
Dandenong City
 
Dandenong Thunder
 
1 2
1 3
Port Melbourne
 
Oakleigh Cannons
 
0 2
1 3
Altona Magic
 
Heidelberg United
 
0 1
0 1
Armadale
 
Perth
 
0 3
0 5
Bayswater City
 
Cockburn City
 
0 0
1 1
Floreat Athena
 
Perth Glory II
 
2 0
4 0
Gwelup Croatia SC
 
Sorrento
 
0 3
1 4
Inglewood United
 
Perth RedStar
 
1 0
1 0
Stirling Lions
 
Balcatta
 
0 0
0 0
Gold Coast United W
 
FQ QAS W
 
   
2 0
Lions W
 
Moreton Bay United W
 
3 1
7 1
Southside Eagles
 
Caboolture
 
2 1
2 1
Sunshine Coast
 
Magpies Crusaders
 
1 0
1 4
West Torrens Res.
 
Campbelltown City Res.
 
0 1
0 1
Adelaide Comets Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
1 0
Cumberland United Res.
 
Beograd Res.
 
2 0
5 0
Sturt Lions Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
1 0
2 1
Adelaide City Res.
 
MetroStars Res.
 
0 2
2 2
Croydon Kings Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
0 3
Adelaide Blue Eagles
 
Para Hills Knights
 
3 0
4 1
Adelaide Hills Hawks
 
Adelaide Victory
 
   
0 0
Adelaide University
 
Eastern United
 
0 0
0 1
Fulham United
 
Playford City Patriots
 
1 0
4 0
Modbury Jets
 
Adelaide Raiders
 
2 1
5 1
Port Adelaide Lion
 
West Adelaide
 
1 3
1 5
Avondale Heights U21
 
Eastern Lions U21
 
0 0
1 0
South Melbourne U21
 
Green Gully U21
 
5 1
7 1
Dandenong City U21
 
Dandenong Thunder U21
 
1 1
3 2
Melbourne Knights U21
 
St. Albans Saints U21
 
0 1
1 1
Altona Magic U21
 
Heidelberg United U21
 
1 2
1 3
Port Melbourne U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
0 1
0 1
Brunswick City
 
Pascoe Vale
 
0 1
1 1
Langwarrin
 
Bulleen Lions
 
1 0
1 1
Manningham United Blues
 
Werribee City
 
1 1
2 1
Goulburn Valley Suns
 
North Geelong Warriors
 
1 1
1 5
Murdoch Uni Melville W
 
Perth RedStar W
 
0 0
0 2
Fremantle City
 
Mandurah City
 
0 0
0 2
Murdoch Uni Melville
 
Forrestfield United
 
0 0
2 0
Quinns
 
Dianella White Eagles
 
   
0 2
Rockingham City
 
UWA Nedlands
 
2 0
2 0
Subiaco
 
Olympic Kingsway
 
1 2
1 6
Western Knights
 
Joondalup United
 
0 1
2 1
Granit
 
Nadezhda
 
   
1 4
Kobrin
 
Euroexport
 
   
1 0
Krechet
 
Drogichin
 
   
2 1
Luninets
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
1 8
Niva
 
Dinamo Malorita
 
   
   
Vertykal
 
Dnepr Rogachev
 
   
9 0
Vetka DYuSSh
 
Leskhoz
 
   
0 6
Bumprom
 
DYuSSh-2 Rechitsa
 
   
6 0
Svetlogorsk
 
Iput DYuSSh
 
   
4 0
Fakel Novogrudok
 
FSK Dyatlovo
 
   
3 2
Neman Belkard
 
Smena Vawkavysk
 
   
3 3
Schuchin
 
Svislach
 
   
3 0
Energosbyt-BSATU
 
Krumkachy
 
   
0 4
Bobovnya
 
Partizan Salihorsk
 
   
0 2
FK Viliya
 
Falko
 
   
1 2
Starye Dorogi
 
Spartak Slutsk
 
   
3 0
Uzda
 
Kronon
 
   
3 4
Respect
 
Kletsk
 
   
1 2
Berezino
 
Zhodino Yuzhnoe
 
   
0 5
Uni Minsk
 
Tarpeda
 
   
1 2
Kirovsk
 
SOZh Krichev
 
   
2 2
Gorki
 
Servolyuks
 
   
0 2
Krasnopole
 
Spartak
 
   
2 3
Niva Chausy
 
Zarya Krugloe
 
   
1 1
Lepel
 
Veles 2020
 
   
1 5
Niva Tolochin
 
DYuSSh Orsha
 
   
0 2
Isloch
 
Gomel
 
1 1
1 1
Slutsk
 
Vitebsk
 
0 1
0 2
Shakhtyor
 
Torpedo BelAZ
 
0 1
0 1
Neman Grodno
 
BATE
 
0 0
0 0
Paro Rinpung
 
Friends United
 
   
2 2
Gelephu
 
Thimphu Raven
 
   
2 1
Ceará U20
 
Sao Paulo U20
 
1 2
5 2
Palmeiras U20
 
Fortaleza U20
 
1 0
2 0
Flamengo RJ U20
 
Botafogo U20
 
1 0
2 0
Atletico-MG U20
 
Cruzeiro U20
 
0 0
1 1
Chapecoense-SC U20
 
Gremio U20
 
0 1
1 1
Internacional U20
 
Atletico-PR U20
 
1 1
3 1
Guarani de Palhoça
 
Metropolitano
 
1 1
2 3
Ipatinga
 
Betim
 
0 1
0 1
Bétis U20
 
Coimbra U20
 
0 2
0 4
Boston City U20
 
Athletic Club U20
 
0 0
0 0
Batatais
 
São Carlos
 
   
1 2
Catanduva
 
América SP
 
   
3 3
Colorado Caieiras
 
Jabaquara
 
0 0
1 1
ECUS
 
Mauaense
 
   
4 2
Flamengo SP
 
Atlético Mogi
 
   
6 1
Grêmio Prudente
 
Osvaldo Cruz
 
0 0
1 0
Grêmio Sãocarlense
 
Francana
 
1 1
2 1
Independente SP
 
Amparo
 
   
2 1
Inter de Bebedouro
 
Fernandópolis
 
   
2 0
Manthiqueira
 
Guarulhos
 
   
7 1
Mauá
 
SKA Brasil
 
0 0
0 2
Paulista
 
Itapirense
 
2 0
3 0
Penapolense
 
Andradina
 
   
8 0
Rio Branco SP
 
Uniao Sao Joao
 
   
1 0
Santacruzense
 
Assisense
 
   
1 3
União Mogi
 
São José FC
 
0 0
0 0
VOCEM
 
Itararé
 
0 0
0 1
XV de Jaú
 
Taquaritinga
 
0 0
1 0
XV de Piracicaba U20
 
Capivariano U20
 
0 1
0 3
Araçatuba U20
 
Penapolense U20
 
   
3 1
Comercial de Tietê U20
 
Independente SP U20
 
   
7 0
Internacional
 
Coritiba
 
2 0
3 0
Athletico PR
 
Bragantino
 
3 0
4 2
Corinthians
 
Santos
 
0 0
0 0
Flamengo
 
América Mineiro
 
1 0
3 0
Criciúma
 
Vila Nova
 
1 0
1 0
Bahia
 
Novorizontino
 
0 0
0 1
Sport Recife
 
Brusque
 
0 0
0 0
ABC
 
Confiança
 
0 0
0 0
Altos
 
Vitória
 
0 0
0 0
Caxias
 
São Luiz
 
1 0
2 1
Crato
 
Sousa
 
0 0
0 1
Portuguesa RJ
 
Paraná
 
0 0
1 0
Real Noroeste
 
Inter de Limeira
 
   
2 2
Santo André
 
Cianorte
 
1 1
1 1
Castanhal
 
4 de Julho
 
0 0
0 0
Amazonas
 
Porto Velho
 
1 0
1 2
Caldense
 
Pouso Alegre
 
0 1
0 1
Cascavel
 
Aimoré
 
0 1
0 1
Grêmio Anápolis
 
Costa Rica - MS
 
0 0
1 2
Sergipe
 
CSE
 
2 1
2 1
Tocantinópolis
 
Juventude MA
 
0 1
0 1
URT
 
Bahia de Feira
 
1 1
2 5
Ferroviária
 
Nova Venécia
 
0 0
0 0
Juazeirense
 
Jacuipense
 
0 1
0 2
Náutico RR
 
Humaitá
 
1 0
4 2
Kirivong Sok Sen Chey
 
Svay Rieng
 
0 4
1 4
Naga World
 
Boeung Ket
 
0 0
1 0
North Mississauga
 
Sigma
 
   
3 1
Pickering FC
 
Alliance United
 
   
0 2
Scrosoppi
 
Burlington
 
   
3 0
St. Catharines Wolves
 
Guelph United
 
   
0 2
Unionville Milliken
 
North Toronto Nitros
 
   
1 3
Port Moody Rangers
 
Tigers Vancouver
 
   
1 3
Okanagan
 
Koinonia
 
   
3 0
WIA
 
Penticton
 
   
4 2
Montréal II
 
Fabrose
 
   
0 0
Ottawa South United
 
Mont-Royal Outremont
 
   
0 3
Saint-Laurent
 
AS Laval
 
   
2 1
Lanaudière Nord
 
Celtix du Haut-Richelieu
 
   
3 1
Longueuil
 
Blainville
 
   
2 1
Pacific
 
HFX Wanderers
 
0 2
0 3
La Serena
 
Univ. Concepción
 
0 1
1 2
Barnechea
 
Cobresal
 
1 0
1 1
Everton
 
Magallanes
 
0 0
1 2
Independiente
 
Ñublense
 
0 0
0 1
Provincial Ovalle
 
Unión Española
 
0 0
0 1
Universidad Católica
 
Unión San Felipe
 
1 0
3 0
Qingdao Youth Island
 
Zibo Sunday
 
0 0
0 0
Cangzhou Mighty Lions
 
Beijing Guoan
 
1 0
1 1
Hangzhou
 
Shandong Luneng
 
0 0
2 0
Tianjin Teda
 
Meizhou Hakka
 
1 0
1 0
Wuhan Yangtze
 
Shanghai SIPG
 
0 1
1 2
Hualien
 
Kaohsiung Yangxin
 
   
1 1
New Taipei Air Source
 
Taipei Bear
 
   
0 0
Lys Sassandra
 
Stella
 
0 1
0 1
Bassam
 
Korhogo
 
2 1
3 2
Vega Real
 
Delfines Del Este
 
   
1 0
Levadia II
 
K-Järve JK Järve
 
1 1
1 2
Phoenix
 
Sillamäe Kalev
 
   
1 3
Austria U19
 
Serbia U19
 
1 1
3 2
Israel U19
 
England U19
 
0 1
0 1
TB
 
B71
 
1 1
3 1
HB
 
 
0 1
1 2
NSÍ
 
Víkingur
 
0 2
1 3
Labasa
 
Nasinu
 
   
2 1
Akanda
 
Bitam
 
0 0
0 2
Dikaki
 
Cercle Mbéri
 
   
1 0
FC 105
 
Bouenguidi
 
   
1 1
Mangasport
 
Lozo
 
   
2 0
Pélican
 
Mounana
 
0 0
1 1
Fortune
 
Wallidan
 
0 1
0 1
Team Rhino
 
Falcons
 
1 1
1 1
Brikama United
 
Waa Banjul Football
 
0 0
0 0
Dinamo Batumi
 
Sioni
 
0 0
3 0
Saburtalo
 
Samgurali
 
1 1
3 1
Dinamo Tbilisi
 
Torpedo Kutaisi
 
1 0
5 1
Rustavi
 
WIT Georgia
 
0 0
0 0
Club Amical
 
Amical Club
 
   
1 3
La Gauloise
 
AS Gosier
 
   
3 1
Solidarite Scolaire
 
Phare du Canal
 
   
2 0
Sporting Baie-Mahault
 
US Sainte-Rose
 
   
2 1
Magni
 
Reynir